Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 21-05-15, 04:17   #31

barisdragon Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Bozita Türkiye'de!!!!

rody tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Brit Care in ithalatçısı kafkasexpres in sitesi hata veriyor. Size aldığınız yer mi yeni gelecek dedi? Bayadır Brit Care stoklarında problem yaşanıyor çünkü. Umarım yaygınlaşır. Yaş mamalarını kullanmıştım. (Tavuklusunu sevmedi, somonlusunu sevdi)Ördeklisi falan da vardı poşet içinde, onları deneyemedim. Çünkü aylardır stok dışı.Yaygınlaşırsa mutlaka denerim.

Ben de foruma x marka gelecek, y gelmiş falan yazmayacağım artık. Yanlış anlaşılıyor
Puffik sallamayı sever brit care almış piyasada yok
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-15, 04:22   #32

rody Çevrimdışı

Alaska the kitty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Tavuklu ve tavuklu tavşanlı da aldım tabiki.ama yemedi malesef.hanımefendi deniz ürünlerine düşkün.britcare ve gimpetin tavuklularını da denedim önce sever gibi oldu sonraki konserveleri yarım bıraktı.şimdi sadece sapphere alıyorum.nette daha pahalı 4 küsur.evin yakınındaki dükkandan 4 tlye buldum.günde 2 kutu versem rahat yer ve kuruya muhtemelen bakmaz.kuruda nd balıklı düşük tahıllı yiyordu paket bitince kuzulu düşük tahıllıya geçtik.şimdilik bu şekilde takılıyoruz.ama diğer bozita konusunu okudum da şimdi,yaş maması soslu parçalıysa sanki yemez gibi geldi benim kız.soslu şeyleri sevmiyo çünkü.bilemedim.
N&D nin kuzulusuna ben de yeni geçtim, çok sevdi Sadece N&D tavuklu veriyordum. Artık kuzuluyu da vereceğim. Siz uygun fiyata alıyorsunuz aslında. Ben juenpetten tanesi 4.30 a alıyorum. Ama değer. Yaş mamayı zaten zorla yiyor :/ Animonda Vom Feinstein var. O da koruyucu,renklendirici içermiyor. Deneyebilirsiniz, fiyatı daha uygun. Ezme şeklinde. Bir de Naturea yaş mama gelmiş tahılsız. Petburada da satılıyor. Portekiz markasıymış, ingiltere de üretiliyormuş. Henüz kullanmadım ama sapphere e benzettim. Belki kedilerimiz sever
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-15, 05:16   #33

Puffik üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Puffik Çevrimdışı

barisdragon tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kedisinin pipisi taşlarla tıkanmış halen gelir tahılsız der acana der. 3 aydır kedi besler ahkam keser, laf sokar saygısız.
Kendine gel sen önce adam gibi Konuş sonra gel benim kedime laf et !
Bu kadar da olmaz ya gerçekten ben kedimi kaç aydır neyle beslediğimi gayet iyi biliyorum ve ne acıdır ki geçenlerde öğrendim eski sahiplerinin neyle beslediğini; micho!
Sen kimsin gelmiş burada benim kedimin hastalığı üzerinden bana laf sokmaya çalışıyorsun , haddini bil artık millete ahkam kesen sensin proplandı royal canin diyordun şimdi Rc tü kaka oldu Proplan da PANKREATIT OLAN kedinin sorumlusu olmadı, whiskasa yüklenildi ! Sustum hep sustum masum canlar üzerinden hep gelip de bana laf sokmaya çalışmana ama ALLAH BÜYÜK işte sen ne kadar MÜKEMMEL beslediği sansan da DAHA ILLET bir hastalık oldu kedin , üzülüyorum ona senşn gibi bi sahibi olduğu için gerçekten. Benimki ameliyatı oldu kurtuldu nitekim hala söylüyorum kedilerin sürekli kuru mama yememesi gerektiğini ve ben de 2-3 günde bşr yaş mama veriyordum en kötü aldığımdan beri tabi suçu bana ve Acana'ya atmak kolay. Ben hiçbir markanın propagandasını yapmadım burada bu süpermiş asla demedim gelip de "3 büyüklerden vazgeçmeyeceksiniz" gibi iddialı laflarda bulunmadım.
Bundan sonra en ufak bir lafınızı kaale almıyorum naparsanız yapın ama MUHATTABIM değilsiniz ! Gidin kendinize başka bir ego yarışı arayın masum kedilerinizi KONU yapmayacağınız !

Konu başlığını açan arkadaştan ve forumdan da özür dilerim bunlar için fakat birilerine dur denmesinin vakti gelmişti.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-15, 05:23   #34

Puffik üyesinin avatarı

Puffik Çevrimdışı

Brit Care in ithalatçısı kafkasexpres in sitesi hata veriyor. Size aldığınız yer mi yeni gelecek dedi? Bayadır Brit Care stoklarında problem yaşanıyor çünkü. Umarım yaygınlaşır. Yaş mamalarını kullanmıştım. (Tavuklusunu sevmedi, somonlusunu sevdi)Ördeklisi falan da vardı poşet içinde, onları deneyemedim. Çünkü aylardır stok dışı.Yaygınlaşırsa mutlaka denerim.

Ben de foruma x marka gelecek, y gelmiş falan yazmayacağım artık. Yanlış anlaşılıyor
Brit care için de bilgi vermek istedim şuan internette dağıtıma başlanılan pek site yok fakat en kısa zamanda yaygınlaşır eminim. Çünkü ben mamayı aldığım zaman ilk parti henüz türkiyeye ulaşmış ve 2-3 haftaya büyük sevkiyatlar gelecek demişlerdi.
Brit Kedi ve Köpek Mamaları Mesela Başlıklar konulmuş petburadada fakat stok oluşturulmamış henüz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-15, 05:45   #35

rody Çevrimdışı

Stoklara gelsin, denemek istiyorum. Özellikle Brit care Cocco ördekliyi merak ettim. Severse rotasyona ekleyeceğim. Bir sürü protein çeşidi var ve hipoalerjenik. Umarım sever.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-15, 13:57   #36

Lenkaran
SiyaM And Van Cat Çevrimdışı

O @barisdragon u takmayin Cok konusuyo , ama bos konusuyo ! Ne konustugunu bile bilmiyo ! Puffik brnce cok guzrl ve sendende daha guzel bakiyo !! Kedinin hastaligiyla insanlara laf sokma bücür
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-15, 15:08   #37

barisdragon Çevrimdışı

Puffik tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kendine gel sen önce adam gibi Konuş sonra gel benim kedime laf et !
Bu kadar da olmaz ya gerçekten ben kedimi kaç aydır neyle beslediğimi gayet iyi biliyorum ve ne acıdır ki geçenlerde öğrendim eski sahiplerinin neyle beslediğini; micho!
Sen kimsin gelmiş burada benim kedimin hastalığı üzerinden bana laf sokmaya çalışıyorsun , haddini bil artık millete ahkam kesen sensin proplandı royal canin diyordun şimdi Rc tü kaka oldu Proplan da PANKREATIT OLAN kedinin sorumlusu olmadı, whiskasa yüklenildi ! Sustum hep sustum masum canlar üzerinden hep gelip de bana laf sokmaya çalışmana ama ALLAH BÜYÜK işte sen ne kadar MÜKEMMEL beslediği sansan da DAHA ILLET bir hastalık oldu kedin , üzülüyorum ona senşn gibi bi sahibi olduğu için gerçekten. Benimki ameliyatı oldu kurtuldu nitekim hala söylüyorum kedilerin sürekli kuru mama yememesi gerektiğini ve ben de 2-3 günde bşr yaş mama veriyordum en kötü aldığımdan beri tabi suçu bana ve Acana'ya atmak kolay. Ben hiçbir markanın propagandasını yapmadım burada bu süpermiş asla demedim gelip de "3 büyüklerden vazgeçmeyeceksiniz" gibi iddialı laflarda bulunmadım.
Bundan sonra en ufak bir lafınızı kaale almıyorum naparsanız yapın ama MUHATTABIM değilsiniz ! Gidin kendinize başka bir ego yarışı arayın masum kedilerinizi KONU yapmayacağınız !

Konu başlığını açan arkadaştan ve forumdan da özür dilerim bunlar için fakat birilerine dur denmesinin vakti gelmişti.
Senin gerçekten algılamanda sıkıntı var 4 ekim haftası 300 küsür poşet whiskas aldım sürekli verdim kusmaya başladı tahlilde pankreatit çıktı. Hemen de iyileşti zaten. Bu olay 3-4 sene önceydi senin gibiler laf soksun diye anlatmıyorum market mamalarının fazla kullanılmasına karşı uyarmak için anlatıyorum. Proplan ile yakından uzaktan ilgisi yok uyduma artık. Rody gibi okuyan araştıran biriyle sohbet ederken konuya giren sensin yazma artık bu konuya. Burası bozita konusu al tahılsız mamanı git.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-15, 16:28   #38

Puffik üyesinin avatarı

Puffik Çevrimdışı

Senin gerçekten algılamanda sıkıntı var 4 ekim haftası 300 küsür poşet whiskas aldım sürekli verdim kusmaya başladı tahlilde pankreatit çıktı. Hemen de iyileşti zaten. Bu olay 3-4 sene önceydi senin gibiler laf soksun diye anlatmıyorum market mamalarının fazla kullanılmasına karşı uyarmak için anlatıyorum. Proplan ile yakından uzaktan ilgisi yok uyduma artık. Rody gibi okuyan araştıran biriyle sohbet ederken konuya giren sensin yazma artık bu konuya. Burası bozita konusu al tahılsız mamanı git.
Acaba sen ne kadar sefil bir hayat yaşıyorsun da gelmiş hala burada benim kedime geçmiş olsun bile demeden ilkokul çocukları seviyesinde 'al işte Acana' diyorsun? Sen madem BENIM GIBILER laf soksun diye anlatamıyorsan SENIN GIBILER BENIM KEDIMIN HASTA OLMASINI MI BEKLIYORDU DÖRT GÖZLE ?! Sen kimsin ki benim daha kim olduğumu ALGILAYAMADAN beni yargılamaya beni başkaları ile karşılaştırmaya çalışırsın ya bu ne cüret ! Çok adam olsaydın da kim olduğunu gizlemeseydin de forum çerçevesinde millete laf sokmayı yarış haline getirmiş tek yararlı ve emir kipsiz Yorumu bulunmayan, bir Allah'ın kuluna teşekkür etmeyi bile çok gören biri olup bilgisayar klavyesinin ardına gizlenmeseydin. Madem kendini bir yere kadar gösteriyorsun burada o zaman karşındaki insana da o SINIRDA yaklaşacaksın. Sen asıl git zehrini başka yerde akıt. Muhattap olmuyorum dedikçe gelmiş yazıyorsun KIMSE bu yazıları okumak zorunda değil burada. Sen de kimsenin önünde BANA SAYGISIZ DIYEMEZSIN ! Şu dünyada saygıyı öğretecek en son insan eminim sensindir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-15, 17:22   #39

barisdragon Çevrimdışı

Bozitayı merak ettim yaş mamalarından denemek isterim.benim seçici kedim birçok yaş mamayı reddetti.şu an sadece sapphere yiyor.o da sadece deniz ürünlü olanlarını.mağazada sappherei görünce önce dudak büktüm benimki kesin yemez dedim.görevli katkısızmış,getiren kişi önümüzde açıp hapır hupur yedi deyince merak edip bir kutu denemelik aldım.eve geldim açtım ıyy kokusu ve görüntüsünü görünce asla yemicek diye umutsuzca önüne koydum o da ne.küçük şapşiğim tabağını ve sonra tüm konserveyi resmen yaladı tek bir parça mama lekesi bırakmamacasına.eşimle şok olduk hem sevindim hem de triplere girdim.çünkü kutusu 4 tl
Ve günde 1 konserve veriyorum.vermeyin demeyin çünkü kıyamıyorum.bütçemi çok zorlasa da gönlüm razı gelmez.haftada 1 falan nası veriyorlar anlamıyorum.kimi de hiç vermiyor hayatı bıyunca kupkuru mamayla beslenip içi dışı kuruyo zavallıların.çok üzücü ve haksızlık gibi geliyo bana
Konuyu çok dağıttım kusura bakmayın bu arada :d
günde 4 tl sizi zorlar gimpet yemiyor mu 24 tane 52 tl. Bozita yaş mamaları 370 gram bitirmesi zor görünüyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-15, 18:21   #40

mervegulistnbl üyesinin avatarı

mervegulistnbl Çevrimdışı

gimpet yemiyor mu 24 tane 52 tl.
Gittigidiyorda değil mi? genelde uygun fiyatlı toplu satışa orada rastlıyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-15, 18:43   #41

barisdragon Çevrimdışı

evet okyanuspet isimli satıcı güvenilir defalarca alışverişim oldu
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-15, 18:58   #42

mervegulistnbl üyesinin avatarı

mervegulistnbl Çevrimdışı

evet okyanuspet isimli satıcı güvenilir defalarca alışverişim oldu
Referans için ayrıca teşekkürler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-15, 20:54   #43

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Dumiş, Bozita için kimse dünyanın en süper maması demedi ki Benim göz önünde tuttuğum kendimce kriterlerim var ve ona uyuyor. Yaş maması zaten kaliteli, denemeden sevmez demeyin bence, bilemezsiniz. Bu arada tabii ki sizin kararınız, beni ilgilendirmez. Kuru maması en azından etleri İsveçten, hormonsuz, koruyucu eklenmiyor. Tahıl ve tavuk istemeyenler için uygun olmaz tabii. Çoğu mamadan kötü olduğuna inanmıyorum. Sürekli tek marka vermek istemiyorum. Rotasyon taraftarıyım. Belirli marka gelmiş, adını verdik ya da memnun kaldık diye, herkes bunu yesin demiyoruz ki Bozitayı denemek isteyenler için başlığı açtım. Yeni ürünleri takip etmeyi, denemeyi seviyorum. Umarım anlatabilmişimdir.
Hayır, konu başlığını "Bozita Türkiye'de!!!!" diye yazınca merak ettim insanı bu kadar heyecanlandıran mamanın özelliği ne diye. Ben sevmez demedim. Ama şu anda yaş mama arayışında değilim, mamasından gayet memnun. Kedime tahıl yedirmek istemem. İçerike ikinci madde buğday unu, ama ilk üç içeriği de et olan mama var. Çoğu mamadan kötü dememin nedeni buydu. Peki tek mama vermek sağlık açısından zararlı mı? Ben kedime aynı markanın birkaç çeşidini sırayla veriyorum. Sorun olur mu?
Puffik tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben de açıkçası özel bir yanını görmedim bunlar Isveç geyiği yazmışlar mamaya bizimkiler Türk tosunu yazsa beğenmezler şaka bir yana ben de yaş mamaları dışında bir esprisini göremedim maalesef...

Dumiş, veterinerin maalesef ciddiye alacağını sanmıyorum, saçar der geçer bence ama Değişimin sadece bizler farkında oluyoruz genellikle... Mesela rahat tuvalet yapamadığı zaman çok kum saçıyordu ve normale dönünce geçti... Bizim sorunlar bitmiyor zaten aldığımdan beri böyle maalesef...
Veteriner için bir sağlık sorunu varsa diye genel kontrol ettirebilirsiniz. Biz Duman'ı kaybolduktan sonra eve geldiğinde kontrole götürmüştük genel bir kontrol etmişlerdi saçtığını ve buraya yazdığınız sorunları söylersiniz bir de kontrol ettirmek istiyorum dersiniz olur biter.
Bozitayı merak ettim yaş mamalarından denemek isterim.benim seçici kedim birçok yaş mamayı reddetti.şu an sadece sapphere yiyor.o da sadece deniz ürünlü olanlarını.mağazada sappherei görünce önce dudak büktüm benimki kesin yemez dedim.görevli katkısızmış,getiren kişi önümüzde açıp hapır hupur yedi deyince merak edip bir kutu denemelik aldım.eve geldim açtım ıyy kokusu ve görüntüsünü görünce asla yemicek diye umutsuzca önüne koydum o da ne.küçük şapşiğim tabağını ve sonra tüm konserveyi resmen yaladı tek bir parça mama lekesi bırakmamacasına.eşimle şok olduk hem sevindim hem de triplere girdim.çünkü kutusu 4 tl
Ve günde 1 konserve veriyorum.vermeyin demeyin çünkü kıyamıyorum.bütçemi çok zorlasa da gönlüm razı gelmez.haftada 1 falan nası veriyorlar anlamıyorum.kimi de hiç vermiyor hayatı bıyunca kupkuru mamayla beslenip içi dışı kuruyo zavallıların.çok üzücü ve haksızlık gibi geliyo bana
Konuyu çok dağıttım kusura bakmayın bu arada :d
Animonda carny ocean denediniz mi? Bayıldı minnoş. Gourmetin içeriği ne kadar iyidir bilmiyorum ama minnoş bayılıyor. Aminonda biraz daha pahalı sanırım gourmetten. Bir günde sabah kuru mama verseniz akşam da yarı yarıya kuru/yaş mama verseniz? İki günde bir kutu tüketse? En azıından masrafı hafifletebilir. Ben haftada 3 kere akşam öğünü olarak veriyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-15, 21:11   #44

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Kedisinin pipisi taşlarla tıkanmış halen gelir tahılsız der acana der. 3 aydır kedi besler ahkam keser, laf sokar saygısız.
Bir kediye yaramadı diye hiçbir kediye mi yararlı olamayacak?
Tavuklu ve tavuklu tavşanlı da aldım tabiki.ama yemedi malesef.hanımefendi deniz ürünlerine düşkün.britcare ve gimpetin tavuklularını da denedim önce sever gibi oldu sonraki konserveleri yarım bıraktı.şimdi sadece sapphere alıyorum.nette daha pahalı 4 küsur.evin yakınındaki dükkandan 4 tlye buldum.günde 2 kutu versem rahat yer ve kuruya muhtemelen bakmaz.kuruda nd balıklı düşük tahıllı yiyordu paket bitince kuzulu düşük tahıllıya geçtik.şimdilik bu şekilde takılıyoruz.ama diğer bozita konusunu okudum da şimdi,yaş maması soslu parçalıysa sanki yemez gibi geldi benim kız.soslu şeyleri sevmiyo çünkü.bilemedim.
Bizimki tavuklu ciğerli mamaları da seviyor, deneyebilirsiniz.
N&D nin kuzulusuna ben de yeni geçtim, çok sevdi Sadece N&D tavuklu veriyordum. Artık kuzuluyu da vereceğim. Siz uygun fiyata alıyorsunuz aslında. Ben juenpetten tanesi 4.30 a alıyorum. Ama değer. Yaş mamayı zaten zorla yiyor :/ Animonda Vom Feinstein var. O da koruyucu,renklendirici içermiyor. Deneyebilirsiniz, fiyatı daha uygun. Ezme şeklinde. Bir de Naturea yaş mama gelmiş tahılsız. Petburada da satılıyor. Portekiz markasıymış, ingiltere de üretiliyormuş. Henüz kullanmadım ama sapphere e benzettim. Belki kedilerimiz sever
Minnoş ezme olanların bazılarını yiyiyor bazılarını yemiyor. Animonda Vom Feisten yedi ama enim içime sinmedi çok kuru geldi.
Stoklara gelsin, denemek istiyorum. Özellikle Brit care Cocco ördekliyi merak ettim. Severse rotasyona ekleyeceğim. Bir sürü protein çeşidi var ve hipoalerjenik. Umarım sever.
Bir sorum olacak, böyle ördekli, tavşanlı mamalar var ama kediler yiyiyor mu? İnsanlar çok tüketmediğinden kedim de yemezmiş gibi geliyor. Mesela kalamar ve yengeç de yemiyor minnoş.
günde 4 tl sizi zorlar gimpet yemiyor mu 24 tane 52 tl. Bozita yaş mamaları 370 gram bitirmesi zor görünüyor.
Tek öğünde bitirelemez zaten. Buzdolabında kalınca da tadı bozuluyor herhalde, minnoş yemiyor. Kokusu da değişiyor. O yüzden hep tek öğünlük paketli olan yaş mamalardan alıyoruz biz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-15, 21:51   #45

rody Çevrimdışı

-Bozita yaş mamalar tahılsız, hormonsuz, koruyucusuz, kaliteli etten yapılıyor.
-Ben her kaliteli yaş mama ülkeye geldiğinde heyecanlanırım. Paylaşayım dedim. Dünyanın 1 numaralı maması geliyor diye yazmadım. Başlık sadece benim gibi Bozita yı merak edenler içindi.
-Siz sanırım Orijen kullanıyorsunuz. Onların sanırım fb sitesinde görmüştüm ya kanada fb ya usa hatırlamıyorum. Ürünlerimiz rotasyona uygundur diyordu.
-Tek marka vermek bence riskli. Diyelim fabrikada sorun çıktı, ürünler toplatıldı. Ya da formül değişti kediniz beğenmedi. Ya da ürün iddia ettiği gibi değil. Riski aza indirmek için farklı markaları yavaş yavaş alıştırarak kullanma taraftarıyım. Tabii her kedinin alerji durumu, sağlığı, damak tadı vs farklı. Her kedi ebeveyni kendi kedisini gözlemler, kendi karar verir. Veterinere danışın.
-Tavuk, balık, mısır, süt ürünleri, sığır eti bunlar alerji yapan besinler. O yüzden protein kaynaklarını sürekli farklı kullanmak lazım diye okudum. Sonuçta kediler doğada ''hmm sadece tavuk yemem lazım, şu tavşanı es geçeyim" demiyor. Tek protein kaynağı vermek dengeli beslenme olmaz ve alerji yapıyor. Tavşan, ördek, geyik ve kanguru kediler için tavsiye ediliyor. Kediler genelde tavşanı sever. Fakat Çin'den ithal edilmeyen, hormonsuz ve etik koşullarda yaşayan tavşan eti yedirmek lazım.
-Rotasyon özellikle yaş mama ve evde hazırladığımız kaliteli etle yapıldığında iyi oluyor. Kediler zaten az su içiyor. Sadece kuru mama böbrekleri, mesaneyi mahvediyor.
-Tüm yazdıklarımı veterinere sorun. Sorumluluk sizindir.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları