Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 12-03-14, 01:01   #1

miroşima Çevrimdışı
Varsayılan BONACIBO yuzunden kedimin goz rengi soldu

Yaklasik bir ay once uygun fiyata guvenebilcegim bir kedi mamasi arastirmistim burdan gelen yogun tavsiyeler ve temizmama.com adli sitenin oyununa geldim mamayi kullandiktan bir gun sonra kedimin sol gozunun rengi soldu veterinere goturdum dogrudan mamayla alakali oldugunu soyledi degistirdm royal canin almak zorunda kaldim 2 gune eski haline geri dondu gozu ama ogrenci oldugum icin bana pahali geliyor royal canin.veterinere sordum la cat verebilirsin dedi ama yinede o olaydan sonra korktum la cat kullanan varmi nasi bir mama memnun kalan varmi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-14, 05:17   #2

İstanbul (Avrupa Yakası)
krieg74 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: BONACIBO yuzunden kedimin goz rengi soldu

benim kedilerimin üçüde ishal olmuştu bonacibo maması yüzünden.bunu da ilk defa duydum..ama kimi kedilere de gayet güzel ve iyi geliyor ve sahipleri çok memnun....bünye meselesi mi nedir bilemedim ? amacım markayı kötülemek değil ama gerçekten bir kaç arkadaşımın kedisinin de benimkiyle aynı durum yaşamasıyla kestim hemen..la cat hiç kullanmadım..kullananlar varsa bende okumak isterim..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-14, 14:34   #3

Mırni Çevrimdışı

La cat kötü bır mamadır kesınlıkle tavsıye etmıyorum...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-14, 23:11   #4

polar.bear üyesinin avatarı

İzmir
polar.bear Çevrimdışı

miroşima tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yaklasik bir ay once uygun fiyata guvenebilcegim bir kedi mamasi arastirmistim burdan gelen yogun tavsiyeler ve temizmama.com adli sitenin oyununa geldim mamayi kullandiktan bir gun sonra kedimin sol gozunun rengi soldu veterinere goturdum dogrudan mamayla alakali oldugunu soyledi degistirdm royal canin almak zorunda kaldim 2 gune eski haline geri dondu gozu ama ogrenci oldugum icin bana pahali geliyor royal canin.veterinere sordum la cat verebilirsin dedi ama yinede o olaydan sonra korktum la cat kullanan varmi nasi bir mama memnun kalan varmi.
Site sizi oyuna getirecek ne yaptı acaba?
Ücretsiz numune yolluyorlar, numune isteyip, onu kullandıktan sonra sipariş verebilirdiniz.
Her marka, çeşit ürün, her kediye iyi gelecek diye bir durum söz konusu değil.
Şeker hastası birisine dünyanın en kaliteli pastası,tatlısından yedirin bakalım ne oluyor.
Kedinizin belli besin öğünlerine hassasiyeti, alerjisi söz konusu olabilir.
Peki veterineriniz bu duruma tam olarak, ne sebep oldu, söyledi mi veya siz sordunuz mu?
Sanırım tekrar aynı durumu yaşamamak için, alacağınız mamanın içeriğinde rahatsızlığa sebep olan etkenin olup olmadığını kontrol edeceksinizdir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-14, 23:33   #5

Dragontool üyesinin avatarı

Ankara
Dragontool Çevrimdışı

bende temizmama.com dan ilk numune talep ettim ücretsiz gönderildi kedim bayıla bayıla yiyince sipariş verdim ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım kedimde çok severek yiyor.ayrıca bu siteyide arkadaşım tavsiye etti 5yıldır kedilerine buradan mama aldığını başka hiçbir yerden almadığını ve 3 kedisininde sağlıklı olduğunu söyledi bunun üzerine sipariş verdim.bu site fabrikanın satış sitesi olduğu için normal mamalardan çok daha ucuza kaliteli mama satışı yapıyor bu yüzden diğer firmalar,petshop vs. bu siteyi hiç sevmiyorlar ve bu siteyi öğrenenler bidaha başka yerden mama almadığı için bence bu yüzden sitenin ürünlerini kötülemek için ellerinden geleni yapıyorlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-03-14, 00:54   #6

duman_efe_toprak Çevrimdışı

veterinerin satmadığı bir mama olunca insan kazıklayamayınca işte böyle kedim böyle oldu şöyle oldu gözüne bişey yaptı vs vsvs temiz mama dier mamalardan daha kaliteli bir mamadır. sırf bu tip durumlar kötüleme amaçlı olan taşlamadır. okadar kedi baktım hepside micho yedi hiç bir sorun yok okadar proplan yedrimiştim zamanında kediler nerdeyse zayıflıktan ölecekti bunun gibi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-03-14, 00:37   #7

miroşima Çevrimdışı

polar.bear tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ücretsiz numune yolluyorlar, numune isteyip, onu kullandıktan sonra sipariş verebilirdiniz.
Şeker hastası birisine dünyanın en kaliteli pastası,tatlısından yedirin bakalım ne oluyor.
Peki veterineriniz bu duruma tam olarak, ne sebep oldu, söyledi mi veya siz sordunuz mu?
Sanırım tekrar aynı durumu yaşamamak için, alacağınız mamanın içeriğinde rahatsızlığa sebep olan etkenin olup olmadığını kontrol edeceksinizdir.
mamanın içindeki kristal oranı aşırı fazla olduğundan dolayı dedi.benim kedimde çok kısa bir sürede böyle bir sonuç yaptığına göre çokta süper bir mama değil yani herhangi bir alerjik durum değil kristal oranı fazla olduğu için damar tıkanması ve bağırsakların yırtılmasına sebep olabiliyormuş veterinerimin söylediği bu yani benim kedimle sizin kediniz arasında nasıl bir uçurum fark olabilir böyle?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-03-14, 00:42   #8

miroşima Çevrimdışı

duman_efe_toprak tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
veterinerin satmadığı bir mama olunca insan kazıklayamayınca işte böyle kedim böyle oldu şöyle oldu gözüne bişey yaptı vs vsvs temiz mama dier mamalardan daha kaliteli bir mamadır. sırf bu tip durumlar kötüleme amaçlı olan taşlamadır. okadar kedi baktım hepside micho yedi hiç bir sorun yok okadar proplan yedrimiştim zamanında kediler nerdeyse zayıflıktan ölecekti bunun gibi
proplanla temizmamadaki ürünleri kıyaslıyıp michonun daha iyi olduğunu savunuyorsunuz sizin böyle gözünüzü kör eden şey nedir merak ediyorum.ayrıca veterinerim mama satmıyor herhangi bir çıkarınında olcağını sanmıyorum gözünün mamadan olduğundan eminim.maddi durumum iyi olsa proplanı gözüm kapalı alırım şuan türkiyedeki en iyi mamalardan bence.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-03-14, 00:44   #9

miroşima Çevrimdışı

Dragontool tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bende temizmama.com dan ilk numune talep ettim ücretsiz gönderildi kedim bayıla bayıla yiyince sipariş verdim ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım kedimde çok severek yiyor.ayrıca bu siteyide arkadaşım tavsiye etti 5yıldır kedilerine buradan mama aldığını başka hiçbir yerden almadığını ve 3 kedisininde sağlıklı olduğunu söyledi bunun üzerine sipariş verdim.bu site fabrikanın satış sitesi olduğu için normal mamalardan çok daha ucuza kaliteli mama satışı yapıyor bu yüzden diğer firmalar,petshop vs. bu siteyi hiç sevmiyorlar ve bu siteyi öğrenenler bidaha başka yerden mama almadığı için bence bu yüzden sitenin ürünlerini kötülemek için ellerinden geleni yapıyorlar.
keşke benim kedimimdede sizinki gibi bir sorun çıkmasaydı bende almaya devam ederdim dediğiniz doğru gayet ucuz inşallah bir rahatsızlık söz konusu olmaz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-03-14, 00:45   #10

zülküf Çevrimdışı

benim birtane kedim yok malesef sayı bayağı fazla bu yüzden temiz ve ucuz güvenilir. bir yerden alıyorum mamamı kedilere ve köpek de var. yaklaşık iki sene olacak ama veterinerle mama konusuna girmeyince kontrollerde oo maşallah hiç bir şeyi yok kilosu yerinde oluyor. mama diyoloğu olunca ya o mamalar. kalitesiz bizim sattığımız mamalar kaliteli vs herşey para tuzağı olunca gereksiz şeyler bile gerekli oluyor örnek evde yaşıyan kediye her sene kuduz aşısı yada üç ayda bir karma aşı gibi anlayın artık senelerdir kedi bakıyorum önceden mamada yoktu şimdi kolaya kaçıyoruz diyorlar mesala sarımsak zararlı kediye soğan peki sarımsak tableti niye satar bu veterinerler. ? bunun gibi kiristal filan oranları iyi biliyorlar onlar .tabi çünkü veteriner. doktor var doktor var örnek veteriner içinde aynı durum biri iyi eder biri kötü
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-03-14, 11:17   #11

Bursa
matmazeelll Çevrimdışı

Şu anda evimde çiftleşmek için davet ettiğimiz bi kedi var. Kedimle nerdeyse aynı yaşta. Proplan mama kullanıyor ve bende bonacibo kullanıyorum. Ikisi de birbirinin mamasını yemiyor. Proplan kullanan ara sıra bizimkini kokuyor ama Matmazel onu bile yapmıyor. Ben sakın almayın başlıklı bir yazıda bonacibonun bağırsak yırtılmasına sebep olduğunu okumuştum. Ancak aynı yazıda proplanında kötü etkilerinin olduğu yazıyordu. Hill'sin royal caninin bile kötülemeleri var. Hatta Hill's ve royal canin yurt dışında market maması olarak geçiyor. Yani bizdeki whiskas gibi. Ben bonacibonun numunesini talep ettim, kedim yuttu resmen paketi. Daha sonra 5 kg sipariş verdim. Değişen hiçbir şey olmadı hala tertemiz yapıyor tabağını. İştahı açıldı fazla fazla yiyor. Zaten zayıftı kilosunu toparlıyor. Mamasını karıştırarak verdim ilk başlarda, yine de ishal oldu 3 gün sadece bu kadar. Şimdi ise tüyleri pasparlak. Ve daha az dökülüyor. Bana da bu siteden illaki ismini görmüş olacağınız "canancan" hanım önermişti ve çok memnunum şimdilik. Öğrenciyim ve fiyatı da çok uygun. Hem ucuz olsun hem sağlıklı olsun diyorsanız eşitleyin. 5 kg bonacibo alıyosanız paraya azıcık kıyıp 5 kg proplanında alın karıştırarak verin. Böylelikle dengelemiş olur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-03-14, 08:58   #12

Murat Özdemir üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Murat Özdemir Çevrimdışı

Dışarıdan bakan biri olarak neden bu kadar büyük tepki verdiğinize anlam veremedim.
Bu site sanki sizinmiş gibi arka arkaya site korumacılığı yapmışsınız.
İlginiz nedir?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-03-14, 09:10   #13

İzmir
polar.bear Çevrimdışı

Murat Özdemir tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Dışarıdan bakan biri olarak neden bu kadar büyük tepki verdiğinize anlam veremedim.
Bu site sanki sizinmiş gibi arka arkaya site korumacılığı yapmışsınız.
İlginiz nedir?
Mümkünse objektif bir gözle yazdıklarımı tekrar okur musunuz? Elbette konuya objektif bakabiliyorsanız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-03-14, 13:51   #14

Murat Özdemir üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Murat Özdemir Çevrimdışı

Mümkünse objektif bir gözle yazdıklarımı tekrar okur musunuz? Elbette konuya objektif bakabiliyorsanız.
Elbette objektif bakabiliyorum.
Objektif baktığım için sordum zaten.
Benim kedimde de aldığım bir mamadan gözlerine bir zarar verse ben de aynı şeyleri düşünürüm. Siteye kızar üretici hakkında aynı şeyleri yazardım.
Bu basit bir ishal ya da halsizlik değil. Gözlerinden bahsediyorsanız ciddi bir sıkıntı var demektir.
ama sizin bu siteyi bu kadar korumanız ve alan kişiyi suçlar gibi mesaj yazmanız beni bu soruyu sormaktan edemedi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-03-14, 15:57   #15

İzmir
polar.bear Çevrimdışı

Yazdıklarım ve açıklaması:
1- Site sizi oyuna getirecek ne yaptı acaba?
* Eğer site de bir "oyuna getirme" durumu varsa, başkaları da oyuna gelmesin.

2- Ücretsiz numune yolluyorlar, numune isteyip, onu kullandıktan sonra sipariş verebilirdiniz.
* Sitede var olan bir özellik, satın almadan önce konu sahibi deneye bilirdi, bundan sonra alacak olan olursa da bundan haberdar olmuş olsun.

3- Her marka, çeşit ürün, her kediye iyi gelecek diye bir durum söz konusu değil.
* Genel olarak her markanın, her çeşidin her kediye iyi gelmeyebileceği, hassas, bazı özel sağlık durumu olanlarda farklı sonuçların ortaya çıkabileceğini belirttim.

4- Peki veterineriniz bu duruma tam olarak, ne sebep oldu, söyledi mi veya siz sordunuz mu?
* Tam olarak bir teşhis konmuş mu, veteriner ve kedi sahibinin ilgisini öğrenmek istedim.

5- Sanırım tekrar aynı durumu yaşamamak için, alacağınız mamanın içeriğinde rahatsızlığa sebep olan etkenin olup olmadığını kontrol edeceksinizdir.
* Konulan teşhise göre, konu sahibinin bundan sonra kullanacağı "BAŞKA" marka mamalarda hangi besin, katkı öğesinin bulunup bulunmadığını kontrol etmesi gerektiğini önerdim.

Gerçekten objektif olarak okuyanlar ne demek istediğimi sanırım anlayabilmiştir.

Herkes bazı ön yargılara sahip olabilir bunları kırmak zordur.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 09:51.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198