Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 07-05-14, 16:51   #1

daronik Çevrimdışı
Varsayılan Bonacibo Hamsi Yavru Kedi Maması

Yeni çıkmış herhalde. Deneyen oldu mu hiç.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-05-14, 21:11   #2

krakercik Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Bonacibo Hamsi Yavru Kedi Maması

merak ediyorsan web adresine gir. ücretsin ürün deneme var. merak ettiğin üründen 100 gr ücretsiz olarak gönderiyorlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-05-14, 21:51   #3

Yozgat
sütlükahve Çevrimdışı

Ben önce ücretsiz numuneyi denedim ve kedim iştahla yiyince hemen sipariş verdim, dandik market mamalarından bile daha uzuca geliyor neticede süper premium mama ve taze olması en büyük avantaj. İthal mamalar kimbilir kaç ay bekliyor o paketlerde, domuz ürünleri kullanmaması da benim için iyi oldu
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-05-14, 02:50   #4

Mırni Çevrimdışı

Süper premium demek bıraz ayıp olmuş gerçek s.p olanlar ıçın

Bakalım bu mamanın ıçınde neler varmış...

Öncelıkle hamsılı mama degıl bu tavuklu( hamsı ve prinç eşlığınde) demışler
yemekteyız programlarındakı sunumlar gıbı olmuş

Tavuk Eti Unu (%46), Baldo Pirinç (%14), Mısır, Rafine Tavuk Yağı,
Bezelye, Hamsi Eti Unu (%7), Karides Eti Unu, Bira Mayası, Hidrolize Tavuk Ciğeri,
Hamsi Yağı, Nükleotit Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler,
Deniz Yosunu, Avizeağacı özütü, Kızılcık Tozu, Pisilyum.

içerık bu...ılk üç ıçerık evlerden ırak zaten mamanın buyuk bır bolumu bu üç ıçerıkten oluşuyor hamsi eti yok unu var %7 oranda mamanın ıçındekı yararlı şeyler sonları doğru e halıylede eser mıktarda genel olarak gayet vasat ıçerıklı bır urun p.mama falan degıl yani...
berı yandan kedınızın mamayı iştahla yemesı ona yararlığı olacagını göstermez kedıler damak zevklerıne duşkundur bu bıze ıyı gelır veya kotu gelırı duşunmezler bunu duşunucek sahıplerıdır...
yanında ek besınlerde verırsenız alın verın lakın tek bu mamayla beslenen bır yavrunun çok saglıklı olcagını sanmıyorum yınede karar sızın tabıkı...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-05-14, 04:27   #5

Yozgat
sütlükahve Çevrimdışı

Ben bu forumdan okuduğum bir bilgiye dayanarak demiştim s.p. diye içeriğinden çok da anlamam. Zaten hangi mama olsa da sadece mama vermek uygun değildir bence. Ben mamanın yanında haşlanmış tavuk, et, kabaklı-etli-pirinçli mama, yoğurt gibi evde hazırladığım yiyeceklerden de veriyorum. ama marketten mama almaktansa bonocibo daha mantıklı diye düşünüyorum. Ayrıca herkesin öve öve bitiremediği proplan, hills gibi markaların yurtdışında market maması olduğunu belirtenler de mevcut
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-05-14, 04:39   #6

Mırni Çevrimdışı

Ek besınler verıyorsanız guzel...berı yandan o saydığınız mamalar çok ıyı mamalar degıl zaten sadece ulkemızde ınsanlara boyle lanse edıldı yıllarca...
ulkede satılan acana,orijen,nd,tow gerçekten kalitelı ıçerıklı bırıncı sınıf mamalardır fıyatlarıda proplan ve hılls ıle aynıdır... Türkiyede pazara sonradan gırmışlerdır çoğu kışının yenı yenı haberı oluyor bu markalardan...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-05-14, 10:53   #7

ZEHRABETÜL üyesinin avatarı

İzmir
ZEHRABETÜL Çevrimdışı

Mırni tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Süper premium demek bıraz ayıp olmuş gerçek s.p olanlar ıçın

Bakalım bu mamanın ıçınde neler varmış...

Öncelıkle hamsılı mama degıl bu tavuklu( hamsı ve prinç eşlığınde) demışler
yemekteyız programlarındakı sunumlar gıbı olmuş

Tavuk Eti Unu (%46), Baldo Pirinç (%14), Mısır, Rafine Tavuk Yağı,
Bezelye, Hamsi Eti Unu (%7), Karides Eti Unu, Bira Mayası, Hidrolize Tavuk Ciğeri,
Hamsi Yağı, Nükleotit Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler,
Deniz Yosunu, Avizeağacı özütü, Kızılcık Tozu, Pisilyum.

içerık bu...ılk üç ıçerık evlerden ırak zaten mamanın buyuk bır bolumu bu üç ıçerıkten oluşuyor hamsi eti yok unu var %7 oranda mamanın ıçındekı yararlı şeyler sonları doğru e halıylede eser mıktarda genel olarak gayet vasat ıçerıklı bır urun p.mama falan degıl yani...
berı yandan kedınızın mamayı iştahla yemesı ona yararlığı olacagını göstermez kedıler damak zevklerıne duşkundur bu bıze ıyı gelır veya kotu gelırı duşunmezler bunu duşunucek sahıplerıdır...
yanında ek besınlerde verırsenız alın verın lakın tek bu mamayla beslenen bır yavrunun çok saglıklı olcagını sanmıyorum yınede karar sızın tabıkı...
mırni bende aynı şeyi daha önce söyledim ama tutturmuşlar bi bonacibo hiç "eti" yazmıyor mama içeriğinde hep "unu" yazıyor. kedi yiyor diye veriyorlar. unu yazan bir mama ne kadar iyi olabilirki! açsalar gözlerini de kedilerine yiyor diye verip durmasalar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-05-14, 11:09   #8

Pıtırsonic Çevrimdışı

ZEHRABETÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
mırni bende aynı şeyi daha önce söyledim ama tutturmuşlar bi bonacibo hiç "eti" yazmıyor mama içeriğinde hep "unu" yazıyor. kedi yiyor diye veriyorlar. unu yazan bir mama ne kadar iyi olabilirki! açsalar gözlerini de kedilerine yiyor diye verip durmasalar.
ben bu konuyla ilgili mail atmıştım, dehidre et unu olduğunu gayet açıklayıcı bir şekilde anlattılar. yani etin suyunun alınıp un haline getirilmiş şekli ki daha uzun süre korunsun diye. sadece et unu olduğu için (türevleri vb. kelimeleri geçmediği için) de sağlıksız bir yanı yok. tabii ki orijen, tow gibi mamalarla asla kıyaslanamaz. sonuçta ilk üç içeriğinin ikisi tahıl. fakat proplan veya rc gibi mamalara hak etmedikleri paraları ödemektense benzer içerikli, yerli ve taze mamaları tükettirmek (mutlaka ek besinler ile) özellikle benim gibi kedi nüfusu fazla olan kişiler için daha mantıklı. "çok şahane bir mama" demek fazlasıyla abartı olur ama benzer mamalar arasındaki yeri de çok aşağılarda değil diye düşünüyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-05-14, 11:12   #9

ZEHRABETÜL üyesinin avatarı

İzmir
ZEHRABETÜL Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ben bu konuyla ilgili mail atmıştım, dehidre et unu olduğunu gayet açıklayıcı bir şekilde anlattılar. yani etin suyunun alınıp un haline getirilmiş şekli ki daha uzun süre korunsun diye. sadece et unu olduğu için (türevleri vb. kelimeleri geçmediği için) de sağlıksız bir yanı yok. tabii ki orijen, tow gibi mamalarla asla kıyaslanamaz. sonuçta ilk üç içeriğinin ikisi tahıl. fakat proplan veya rc gibi mamalara hak etmedikleri paraları ödemektense benzer içerikli, yerli ve taze mamaları tükettirmek (mutlaka ek besinler ile) özellikle benim gibi kedi nüfusu fazla olan kişiler için daha mantıklı. "çok şahane bir mama" demek fazlasıyla abartı olur ama benzer mamalar arasındaki yeri de çok aşağılarda değil diye düşünüyorum.
O KONUDA HAKLISINIZ AMA BU KADAR ÖVÜP HERKESE TAVSİYE EDİLECEK BİR YANI DA YOK. PRO PLAN ÇOK PAHALI, DAHA UYGUN FİYATLI BAŞKA MAMALAR DA VAR. DEDİĞİNİZ GİBİ KİŞİ BÜTÇESİNE GÖRE TAKVİYELERLE KEDİSİNİ BESLEMELİ.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-05-14, 11:24   #10

Pıtırsonic Çevrimdışı

ZEHRABETÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
O KONUDA HAKLISINIZ AMA BU KADAR ÖVÜP HERKESE TAVSİYE EDİLECEK BİR YANI DA YOK. PRO PLAN ÇOK PAHALI, DAHA UYGUN FİYATLI BAŞKA MAMALAR DA VAR. DEDİĞİNİZ GİBİ KİŞİ BÜTÇESİNE GÖRE TAKVİYELERLE KEDİSİNİ BESLEMELİ.
uygun fiyatlı mamalar arasında en iyisinin bonacibo olduğunu düşünüyorum. proplan pahalı olmasının yanında aldığı parayı zerre hak etmeyen, sadece markalaştığı için kendini sattıran bir mama. mırni'nin de yazdığı gibi proplan veya hill's 'e verilecek paralarla tahılsız mamalar alınabilir. proplan, hill's ve rc'yi bu sebeplerden eledikten sonra market mamaları ve bonacibo kalıyor. içerik olarak zaten bonacibo, diğer üç markalaşmış mamaya yakın içerikte. hatta bazı ürünlerinden daha iyi içeriğe sahip. bu bonacibo mükemmel bir mama demek değil, yanlış anlaşılmasın. kesinlikle mükemmel olduğunu da düşünmüyorum, sonuçta içeriği ortada. ama bu fiyata alınabilecek en iyi mama. mutlaka ek besinlerle yedirildikten sonra da bir problemle karşılaşılacağını düşünmüyorum açıkçası. belli bütçelerde mama arayan kişilere de tavsiye edilmesinde bu kadar tepki verilecek bir yan olduğunu düşünmüyorum. herkes çok büyük paralar veremeyecek olabilir, fazla sayıda kedi besliyor olabilir.. bu durumda bu kadar tavsiye edilecek mamalar arasında bonacibo da yer almış olur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-05-14, 03:49   #11

Yozgat
sütlükahve Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
uygun fiyatlı mamalar arasında en iyisinin bonacibo olduğunu düşünüyorum. proplan pahalı olmasının yanında aldığı parayı zerre hak etmeyen, sadece markalaştığı için kendini sattıran bir mama. mırni'nin de yazdığı gibi proplan veya hill's 'e verilecek paralarla tahılsız mamalar alınabilir. proplan, hill's ve rc'yi bu sebeplerden eledikten sonra market mamaları ve bonacibo kalıyor. içerik olarak zaten bonacibo, diğer üç markalaşmış mamaya yakın içerikte. hatta bazı ürünlerinden daha iyi içeriğe sahip. bu bonacibo mükemmel bir mama demek değil, yanlış anlaşılmasın. kesinlikle mükemmel olduğunu da düşünmüyorum, sonuçta içeriği ortada. ama bu fiyata alınabilecek en iyi mama. mutlaka ek besinlerle yedirildikten sonra da bir problemle karşılaşılacağını düşünmüyorum açıkçası. belli bütçelerde mama arayan kişilere de tavsiye edilmesinde bu kadar tepki verilecek bir yan olduğunu düşünmüyorum. herkes çok büyük paralar veremeyecek olabilir, fazla sayıda kedi besliyor olabilir.. bu durumda bu kadar tavsiye edilecek mamalar arasında bonacibo da yer almış olur.
Katılıyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-05-14, 04:26   #12

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

ZEHRABETÜL herşeye tamam da bu tepki niye.? fikrini söyleyip çekilirsin kenara herkesin aklı mantığı var kimse bonacibo diye tutturmadı hiç birimizin de temizmama.com dan bir çıkarı yok. zaten mama sorulduğunda ilk önce önde gelen mamalar sayılır daha sonra kullandığını mamanın adını söylersin bilgini verirsin veterinerinize de danışın her kedi de aynı sonucu vermeyebilir dersin daha önceden kullandığın mamaların kedine iyi gelip gelmediğini söylersin olay biter. kedilerimize çok çeşitli yemek sunmuyoruz bir mama alıyoruz ve o hayvan sürekli onu yiyor. bari beğendiği mamayı alalım da hayvan mutlu olsun. ben kedimi whiskastan vazgeçiremedim hayvan başka mama yemedi sanabella yedi sonra onuda bıraktı daha sonra temizmama.comdan numune aldık severek yedi whiskas umrunda olmadı. royal canin yediremedim ben bu kediye düşünün beğenmedi aromasını yediğini kustu midesi küsmesin diye mecburen sevdiğini alıyorum. o kediyi aç bırakarak benim istediğim mamayı yemeye zorlayamam nasıl olsa acıkınca yer diye düşünemem mesela ben kereviz yemiyorum ama çok sağlıklı her öğünde onu yediğimi düşünsenize.! işkence gibi. ve sokaktaki dostlarımız 1-2 değil sizi bilmiyorum ama ben yetiştiremiyorum. bonacibo kullanıyorum çokta memnunum tüy dökülmesinde gözle görülür bir azalma var dediğim gibi herkesin kedisinde aynı sonucu vermeyebilir burada bir arkdasımız bonacibo kedimin göz rengini soldurdu dedi ben aldım gayet memnunum kedim severek yiyor. ve emin olun ki bonacibo market mamalarından daha iyi. işin maddi kısmına gelince herkes alacak durumda olamayabilir tamam ben alıyorum arkadaşım alıyor o alıyor bu alıyor diye başkası da almak zorunda değil alamayabilir. Paşa bana geldiğinde 3 aylıktı tam 9 ay boyunca hergün royal canin kitten yaş mama yedi herkes kedisini köpeğini en iyi şekilde beslemek ister emin olun kimi 200 liraya aldığı çok iyi mamayla besler kimi de 50 liralıkların içinden en iyi olanıyla benim size tavsiyem tepkilerinizi biraz daha sakince belirtin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-05-14, 10:06   #13

Bursa
NISAN Çevrimdışı

Ben bu mamanın sitesini incelemiştim fiyatları fazla ucuz geldi bana.yani içinde et olan balık olan yada tavuk olan bir ürün çok ucuz olamaz diye düşündüm.yani kaliteli mi değil mi nedir ne değildir hiç bilmiyorum.veterinerim royal canin dediği için başka bir mama kullanmayı düşünmüyorum sırf o dediği için.onunda icerigini bilmiyorum kullananlar varsa royal canım hakkında bana bilgi verebilirler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-05-14, 10:14   #14

Bursa
NISAN Çevrimdışı

Peki ben birşey sormak istiyorum en iyi ama en iyi mama ne?kendimizi en iyi şekilde nasıl beklemeliyiz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-05-14, 11:55   #15

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

NISAN benim kedim royal canin yedi ve kustu ama sizin kedinize iyi geliyorsa bilemiyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları