Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 19-01-15, 20:00   #16

İzmir
pissymom Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Bağımsız Kedi ve Köpek Maması Araştırması Sonuçları

mighty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kedim yeni kısırlaştı. Daha önceden kısırlaştırma mevzusu ortada yokken veterinerim 1 sene yavru kedi maması kulllanmam gerektiğini söylemişti. Ben de en son bir internet sitesinde indirimi yakalayınca pro plan junior stokladım. Kısırlaştırma kararı ani oldu. Veterinerimden kısırlaştırılmış kedilere özel royal canin young male aldım. Pro planla eldeki mamalar bitene kadar karıştırarak kullanabileceğimi söyledi. 3 te 1 kadar pro plan geri kalanını yeni mamamızdan koyuyoruz. Yarı yarıya yapma dedi bana.

mesajınız aynen bu şekilde ....herkes birer bıreysel reklamcıdır zaten!!!Insanız ve tuketıyoruz...Bızımle yasayan canlara da secımlerı bızler yapıyoruz!Kullandıgım ,memnun kaldıgım seyı soylerım..Istersem de onerırım bu benı ve karsımdakı baglar ..O ıster alır ıster almaz ben zaten kımseyı sunu,bunu al dıye zorlamıyorum.Kımse bunu yapmıyor. Farkındaysanız sız DE fıkır beyan edıyorsunuz..Bu da 1 öneridir zaten )))))

Neyse sıze bır daha yorum yapmayacagım zaten...Iyı aksamlar

E tamam sizi bağlayan şeyler olduğu gibi beni bağlayan şeyler de vardır. Burda beni sıkıştırınca kedinize en iyi mamayı yedirmiş olmuyorsunuz. Ayrıca beni eleştirmekle kaybedeceğiniz zamanı yukardaki siteleri araştırarak geçirseniz sizin için daha iyi olur bence. Hani öğrenmeyi seviyordunuz ve belge istiyordunuz ya o açıdan.

Not: Yukarıdaki entryyi 100 kişiden anca 1 i öneri olarak değerlendirir heralde. Üstüne konuşmaya bile gerek görmüyorum.

Son msjınız olması dolayısıyla ayrıca çok mutlu olduğumu belirtmeden geçemedim. İyi akşamlar

Bu konu en son " 19-01-15 " tarihinde saat 20:02 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-01-15, 20:02   #17

mighty Çevrimdışı

Kendıne bu kadar guvenme canım sen ya karsındakının susacagını bılınce boyle konusma tarzını degıstırenlerı,oz guvenı tavan yapanlardan hıc haz etmem hadı allah versın!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-01-15, 20:09   #18

İzmir
pissymom Çevrimdışı

dumiş tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bakın kendiniz de kimse bizim önerdiklerimizi almasın diyosunuz aynı şey?
Mesela bir yerde deseler whiskas süper siz hayır o mama Zararlı sen de Şunlardan kullan demez misiniz?
Bahsettiğimiz burada kedi mamaları herhangi reklam Amaçlı yapılan bir eşyayı önermek değil. Ve ben burada kendi kullandığım mamayı da önermem matisse kullanıyorum orijen acana ve nd alamadığım için ama alabilirseniz bunlardan ALIN diyorum. Ama ben onları kullanamadığım için kıskançlık yapmayıp bu daha iyi alabilirsiniz diyorum.

Benim size reklam yaptığınız gibi bir ithamım olmadı. Aksine şu an bana yapılıyor bu. Hem de bin kere Türkiyedeki mamaları güvenilir bulmadığımı ve hepimizin aslında kötünün iyisini seçtiğini söyledim. Örneklerin içinde de sizin kullandığınız mama da varsa ne yapabilirim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-01-15, 20:11   #19

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Şu anda burada duruma cevap veremediğiniz için kurtulmaya çalışıyorsunuz farkındasınız değil mi
Ben zaten okuduysanız kedime en iyi mamayı yedirdiğimi iddia etmiyorum. Daha doğrusu imkanım olmadığı için yetiremediğimiz iddia ediyorum. Birincisi ingilizcem o kadar iyi değil gönderdiğiniz siteden bişi anlayamıyorum.
Sorunuz nedir?
hani benim cvp veremediğim.
Sağlı sollu saldırınıza yanlış anlaşılmamak adına cvp verirken kaçırmış olabilirim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-01-15, 20:13   #20

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Peki yurtdışında satılan mamalar neler?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-01-15, 20:24   #21

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Peki yurtdışında satılan mamalar neler?
Eğer bunu beni sıkıştırmak için değil gerçekten bilgilenmek için soruyorsanız gerçekten mutlu olurum. 3 sene Londra'da yaşadım ve burda part time olarak bir evcil hayvan otelinde çalıştım. Belki bana güvenebilirsiniz diye bu bilgiyi veriyorum. Pure vita favorimdir. Kedi ve köpek mamasında uç noktadır. Çünkü adamlar kullanacakları ürünleri-hayvanları veya tarımsal ürünleri-organik olarak yetiştiriyorlar. Bazı serilerin raf ömürleri 6 ay falan. Çünkü kimyasal koruyucu kullanmıyorlar. Bitkisel antioksanlarlada daha uzun bir raf ömrüne ulaşılmıyor tabi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-01-15, 20:28   #22

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Evet pure Vita iyi gibi görünüyor. Peki bu mama türkiye ye gelebiliyor mu?
Ayrıca orijen ve acana yı da araştırmanızı tavsiye ediyorum. Onlar da Bahsettiğiniz mamayla benzer sanırım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-01-15, 20:42   #23

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Evet pure Vita iyi gibi görünüyor. Peki bu mama türkiye ye gelebiliyor mu?
Ayrıca orijen ve acana yı da araştırmanızı tavsiye ediyorum. Onlar da Bahsettiğiniz mamayla benzer sanırım.

Ben 2 sene boyunca bundan önceki kedimde şöyle tedarik ettim bu mamayı. Belki yardımcı olabilirim diye anlatıyorum. Bir arkadaşım Adana'da yaşıyordu. İncirlik üssündeki bir çok Amerikalı asker de müşterisiydi. Biliyorsunuz onların kendilerine ait alisveris alanları var üs içinde. Ve amerikadan herhangi birseyi getirmeleri çok kolay.Tabiki önce bu kedi maması yoktu. O askerden rica minnet sipariş vermesini söyledik. bu bir süre böyle idare etti. Sonra o asker döndü ülkesine. İzmir'de amerikan pasajı vardır belki duymussunuzdur. Sigaralar, parfumler falan. Onlardan da rica ettim. Bir süre de onlardan alisveris yaptim. Sonra onlar da getiremeyeceklerini söylediler. Tam vazgecerken ebay ı keşfettim. Ordan sipariş vermeye başladım. Fakat kargosuyla falan bana 1.5 kg ı 100 dolara geliyordu. Tam vazgececektim ki ebay turkiyeye gıda gönderimini bıraktı zaten. Sonra da artık denemedim bile. Altından hem manevi(sürekli birilerinden bişey rica etme, gelecek mi gelmeyecek mi kaygısı, bazen yanlış gelen mamalar ve onları da almak zorunda oluşum) hem maddi kalkamadım. Ama bu yolları izleyebilir isteyen diye anlattım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-01-15, 23:14   #24

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Tabiki önerebilirsiniz. Bu sizin tercihiniz. Önermemek de benim tercihim. Gerçi burda cümlelerin içinden kelimeler cımbızla seçilerek "önermek" kavramı çok çarpıtıldı. Geçmişte kullandığım mamayı yazdığım( ki orda tek bir marka da yazmıyor) entryler falan alakasızca buraya konarak konuşma garip bir hal aldı ama ben daha marka mevzusu açılmadan önce önermekle ne kastettiğimi, önerinin benim nazarımdaki rahatsız edici yada olması gereken boyutunu gayet açıkça belirtmişim kendime göre. Bu benim fikrim ve kimse ben söyledim diye uymak zorunda değil. Ama ben daha önce de yazdığım, ve tekrar aşağıya da eklediğim ilk cümleyle fikirlerimi sunacağım ve 2. cümleyi kullananlar bana hep inandırıcılıktan uzak gelecek.

pissymom tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
"Ben x mamasını kullanıyorum ve memnunum, kedimin şusuna busuna iyi geldi" söylemine ok. Fakat "ayyy o mama zararlı, sen de benimkini kullan, çünkü en iyisi o" söylemine HAYIR.!!!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-01-15, 21:52   #25

sanon Çevrimdışı

Sayın @pissymom ve @dumiş, keşke çoğu zaman kişisel atışma niteliği taşıyan diyaloğunuzu özel mesaj fonksiyonunu kullanarak kendi aranızda sürdürseydiniz. Bir başlığa tıkladığımda en canımı sıkan şey sayfalarca konu dışı yazı ya da kişisel atışma görmek çünkü belki işime yarayan bir bilgi bulabilirim diye tıkladığım başlıklarda gereksiz yere birçok şeyi okumak zorunda kalıyorum. Bu durum tabii ki başlığa tıklayan herkes için de geçerli kabul edilebilir. Çok fazla kişi çok fazla zaman kaybetmiş oluyor. Eminim ki sizin için de aynı şey geçerlidir... İçinde herkesin işine yarayacak bilgilerin olmadığı, özel yazışma/atışma niteliğindeki entry'lerinizi silerseniz sanıyorum iyi olur...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-01-15, 23:13   #26

İzmir
pissymom Çevrimdışı

sanon tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sayın @pissymom ve @dumiş, keşke çoğu zaman kişisel atışma niteliği taşıyan diyaloğunuzu özel mesaj fonksiyonunu kullanarak kendi aranızda sürdürseydiniz. Bir başlığa tıkladığımda en canımı sıkan şey sayfalarca konu dışı yazı ya da kişisel atışma görmek çünkü belki işime yarayan bir bilgi bulabilirim diye tıkladığım başlıklarda gereksiz yere birçok şeyi okumak zorunda kalıyorum. Bu durum tabii ki başlığa tıklayan herkes için de geçerli kabul edilebilir. Çok fazla kişi çok fazla zaman kaybetmiş oluyor. Eminim ki sizin için de aynı şey geçerlidir... İçinde herkesin işine yarayacak bilgilerin olmadığı, özel yazışma/atışma niteliğindeki entry'lerinizi silerseniz sanıyorum iyi olur...

Evet kişisel bir atışmaya döndü bu mevzu. Ayrıca sadece 2 miz de değildik bu atışmada uyarınızı alması gereken.

Ama.... Bundan da önemlisi keşke siz de bu uyarıyı özel mesaj fonksiyonunu kullanarak yapsaydınız bize önerdiğiniz gibi. "Ulu orta yapılan uyarı, uyarı değil hakarettir" diye çok sevdiğim bir söz vardır.

Uygun bulmadığınız mesajları şikayet et fonksiyonunu kullanarak gerekli mercilerden yardım alabilirsiniz.

Bu konu en son " 20-01-15 " tarihinde saat 23:41 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-02-15, 13:00   #27
Moderatör

ilkerdagasan üyesinin avatarı

Çünkü insan Sen KÖTÜSÜN
ilkerdagasan Çevrimdışı

bakın ben bir blog da birkaç cümle buldum ve gerçketn merak ettim

1.Bazı mamalara köpeğin dışkısının katı olmasını sağlamak için zararlı maddeler katılır. Sodyum Bentonit, selüloz ve türevleri, pancar küspesi gibi maddeler.. Köpeğin dışkısının sert ve az olması mamanın çok iyi olduğu anlamına gelmez. Gördüğünüz gibi bunun da bir hilesi hurdası var.. Mamaların içine sindirimi zor gıdalar katılarak dışkının az ve katı olması sağlanıyor.

2.İçeriğinde şeker, şeker pancarı küspesi, soya, gluten, posa, digest, hayvan türevleri, hayvan yan ürünleri bulunan mamalardan uzak durunuz. Pancar küspesi genelde otobur çiftlik hayvanlarına verilen yararı olmayan aksine zararı olan bir üründür. Neredeyse bildiğimiz msrkaların çoğunda kullanılmaktadır.

3. İçeriğinde eklem, sindirim sistemi gelişimi v.s için glucosamine, chondritin, l-carnitin v.b gibi doğal ek takviyeler olmalı

4. Mama içerisinde mısır gluteni, mısır şurubu, kamış pekmezi gibi şekerli gıdalar içermemesi gerekmektedir. Mısır şurubu bugün gıda sektöründe bile tatlıdan, ekmeğe kadar pek çok şeye katılmakta ve insan sağlığını da büyük oranda tehlikeye atmaktadır. Bu maddeler obeziteye, diş sağlığını bozmaya ve şeker hastalıklarına yol açar. Mısır şurubunun köpeklere çok büyük zararı vardır!

Geleleim şimdi bu ne pehriz ne lahana turşusu olayına
*Farmina N&D Natural Delicious Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Yavru Köpek Maması (pancar küspesi mevcut)
*hills (mısır guliten mevcut)
*ProPlan Somonlu Pirinçli Yaşlı Kuru Köpek Maması(mısır guliten mevcut)

ee şimdi insan düşümüyor değil bu sitede bunların zararlarını yazan nd ye 5 puan nasıl vermis ?
yanlış algılanmasın burda karalama gibi bir durum söz konusu değil sadece araştırma yaptım karşıma çıkanı forumda paylaşmak istedim kendi kullandığım mamada'da mısır guliten mevcut olduğunu gordüm

Bu konu en son " 01-02-15 " tarihinde saat 13:03 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-02-15, 14:18   #28

canancan Çevrimdışı

pissymom tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Eğer bunu beni sıkıştırmak için değil gerçekten bilgilenmek için soruyorsanız gerçekten mutlu olurum. 3 sene Londra'da yaşadım ve burda part time olarak bir evcil hayvan otelinde çalıştım. Belki bana güvenebilirsiniz diye bu bilgiyi veriyorum. Pure vita favorimdir. Kedi ve köpek mamasında uç noktadır. Çünkü adamlar kullanacakları ürünleri-hayvanları veya tarımsal ürünleri-organik olarak yetiştiriyorlar. Bazı serilerin raf ömürleri 6 ay falan. Çünkü kimyasal koruyucu kullanmıyorlar. Bitkisel antioksanlarlada daha uzun bir raf ömrüne ulaşılmıyor tabi.
hills royal canin yurtdışında marketlerde satılıyor tezi doğru mu hep merak etmişimdir.insanlar bir kez bile yurtdışına çıkmadan onlar iyi değil marketlerde satılıyor diyorlarda
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-02-15, 14:40   #29
Moderatör

Çünkü insan Sen KÖTÜSÜN
ilkerdagasan Çevrimdışı

yukarda tamamen kendı kişisel gorusumce hazırladım her hangı mama markası fanatiği mamadan kar yapan biri değilim yanı bir kazancım yok ama kullandıgım mama proplan ama mamamı profine ile degistiricem bu gidişle
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-02-15, 14:42   #30
Moderatör

Çünkü insan Sen KÖTÜSÜN
ilkerdagasan Çevrimdışı

canancan sırf sızın bu sorunuz üzerine yurt dişindan yaşayan dayıma ve teyzelerime telefon acıp watsapp aracılığı ile kopek maması reonu resımlerini istiycem bakalım raflarda neler var neler yok
resimler elime ulaşınca burayada koyucam iyisi kotusu artık cıksın meydana nd nd dediler 5 yıldız veren sıtede zararlı maddeler kısmına bakınca o zararlı maddelerın nd dede oldugunu gormek biraz gülünç geldi işin acıkcası
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları