Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 22-02-15, 00:49   #166

seenaozturk üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
seenaozturk Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Bağımsız Kedi ve Köpek Maması Araştırması Sonuçları

Benefit için yorum yapmak istedim nedense. Biz N&D kullanıyoruz ve Benefit denilen mamayı hiç kullanmadım. Sadece şans eseri forumlarda denk geldim ve biraz araştırdım. Veterinerimiz kısırlaştırılmış kedi mamasına geçmemi önerdi. Kedimin N&D kısırlaştırılmışı sevmemesi ihtimaline karşılık kısa bir mama araştırması yaptım. Her ne kadar N&D ile devam etmeye karar versem de geçici bir süre de olsa matisse denemeyi düşündüm ama sonrasında benefitin içeriğine bakınca matisseden daha iyi olduğunu gördüm. Hatta Mighty'e de danıştım bu konuda, çünkü içerik analizi olarak benden daha çok bilgili olduğunu düşünüyorum. Neyse, sonuç olarak size kesinlikle çok iyi bir mama diyemem tabii ama iceriğinin kötü olduğunu da söylemek yanlış olur kesinlikle. Konu bütçe olunca içerik olarak bonacibodan çok daha makul bir mama olduğunu düşünüyorum. Tabii ki bi N&D ya da acana değildir, karşılaşırmak da yanlış olur zaten. Ama dediğim gibi fiyatına göre içeriğinin gayet iyi olduğunu düşünüyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-15, 10:25   #167

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Yalnız benefitin matisseden iyi olduğunu düşünmüyorum benefitde ilk üç içerik et ve et ÜRÜNLERİ Mısır ve buğday kepeği. Matissede kurutulmuş ve taze et%32 pirinç ve mısır.
Şimdi aradaki farka gelelim benefitde et ve et ürünleri varken matisse de et var benefitde ikinci içerik mısırken matissede üç. Ve Mısır diyelim kullanılıyor en az seviyede olması gerekmez mi?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-15, 11:42   #168

Puffik üyesinin avatarı

Puffik Çevrimdışı

dumiş tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yalnız benefitin matisseden iyi olduğunu düşünmüyorum benefitde ilk üç içerik et ve et ÜRÜNLERİ Mısır ve buğday kepeği. Matissede kurutulmuş ve taze et%32 pirinç ve mısır.
Şimdi aradaki farka gelelim benefitde et ve et ürünleri varken matisse de et var benefitde ikinci içerik mısırken matissede üç. Ve Mısır diyelim kullanılıyor en az seviyede olması gerekmez mi?
Onlar yüzde olarak hesaplanıyor yani 3. Sırada diye onunla eşdeğer ölçüye sahip olmak zorunda değil... Bir yerde Sıralama et 40, pirinç 20, Mısır 15 iken diğer tarafta et 30, pirinç 35, mısır 20 olabilir bu onların değerlerinin daha iyi olduğunu göstermez...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-15, 11:56   #169

mighty Çevrimdışı

Puffik tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşın 3 Mesajı var ve 2'sinde de mesajı kopyala yapıştır yapmış Benefit'i övmüş... Site içerisinde de elbette reklam yapmaya çalışan, bizim can dostlarımızı çiftleştirmek bahanesi ile damızlık olarak kullanmaya çalışan kar amacı güden kişiler olacak buna dikkat edelim...

Mighty' cevap için teşekkürler, ben de aynı şeyi düşüyorum tabi her kediye başka mama yarar ama genel olarak konuştum sonuçta whiskas nasıl genel olarak kötü ise Acana da bence genel olarak iyi. N&D de iyidir elbette sonuçta belli kalitede üretim yapan firmalar bunlar... Ben ilk mamamı Hill's tavuklu aldım Anti-Hairball diye ve pişmanım açıkcası... Kedim hem yerken zorlanıyor, hem de kedi aknesi vardı çoğaldı gibime geliyor... Gerçi tüyleri kışın ortasında "mecburen" kesildiğinden de olabilir ama... Acana'yı yine de denemek isterim, bloğunu takip ediyor Olacağım, zaten çekilişe de katıldım
Aynen katiliyorum ...kotu diyemem o icerige bu piyasanin icinde ancak ciddi yaramadi

e hadi o zaman cekilislerde gorusmek uzere ))
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-15, 11:59   #170

Mırni Çevrimdışı

sami arkohen tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Lütfen yorum yaparken ya mamaları iyi inceleyip bilinçli yönlendirmeyapın ya da hiç yorum yapmayın.İsmini vermek istemiyorum ama daha evvel Çağatay yem ürünleri için yapılan reklam tiyatrosu şu aşamada gerek bu forumda ve gerekse petarkadaş forumunda aynı şekilde oynanıyor.Kaliteli mama sıralamasını yapan arkadaşıma da ürünleri iyi incelemesini tavsiye ediyorum.Nedeni ise Farmina diye bir ürün markası yoktur Farmina N&D - Matisse -Ecopet ve Vetlife ürünlerinin imalatçı firmasının adıdır.Lütfen insanları aptal yerine koymayın artık internet var kişiler araştırma yapabiliyor ve doğrulara ulaşabiliyor.Tahıl dolu mamaları tahılsız mamaların içerisine sokmayın lütfen.
Farmınanın tek başına bır marka olmadığını bılecek kadar bu işi iyi irdeledığımı sanıyorum Sami bey Nd den sonra yazdığım ıçın ayrıntıya gırmedım ayrıca marka değil mama yazmışım he çokda onemlı bır olay değil bu asıl anlatmak istedığım mevzunun içinde siz niye takıldıysanız..
diğer yorumlarıda üzerime alınmıyorum
hayırlı gunler...

Bu konu en son " 22-02-15 " tarihinde saat 12:21 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-15, 12:29   #171

mighty Çevrimdışı

Mırni tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Türkiyede satılan gerçek 1.sınıf mamaların kalite sıralaması şöyle bana göre
Orijen
Tow
Acana
Nd
Farmina
Profine
Bu ulkede satılan bunlar he ben hıç bırını kullanmıyorum
mecbur kalırsamda Orijen kullanıyorum (çunku Orijen yukarıda sıraladığım mamaların çok çok onunde kalite olarak)

onuda bulamazsam yurt dışından getirttiğim mamayı tedarık edene kadar yağsız et ve ızgara balıkla beslıyorum...

Et ıçerıklı mamaları kedıler genelde sevmıyor çunku bunların ıçınde aroma ve tuz oranı dığerlerıne göre çok az bınlerce defa dedığım gıbı kedıler damak tatlarına onem verırler bu mama bıze yarar veya yaramaz mevzu umurlarında olmaz 10 yaşındakı bır çocuk nasıl hamburgeri tercıh ederse kedılerde bol aromalı bol tuzlu mamaları tercıh eder...
her kedıye her mama yaramıyor mevzuda ıstısna durumlardan ibarettır bunlar koca karı ılacı degıl netıcede genel kedı ırkının ıhtıyaclarına göre secılıp hazırlanmış urunler bunlar...he x kedının bunyesı çok hassastır çok nazıktır mama alerjı yapar ıshal yapar tuy döker vs lakın bu istısna bır durumdur genele bunu indırgemek doğru değildır zaten dunyadakı satış rakamlarına ve kullanıcı yorumlarına bakarsak mevzunun gerçek yuzunu net görebılırız
Esas mesele şu:
Kedınızı kuru mamayla mı beslemek durumundasınız?
vaktınız yok kuru mama buyuk kolaylık halıyle mama yapamıyacaksınız vs
e o zaman en ıyısını kullanmak gerekıyor onun sağlığı ıçın bunun ıçınde yapmanız gereken şey çok basıt yine defalarca tekrarladığım uzere...poşedın ustundekı ıçındekıler kısmına bakın kedılere ne yaralıdır mevzunuda bıraz araştırın boylece her mama hakkında net fıkır sahıbı olabılırsınız...
Pet shoplar ve vetlerın %80 lık bolumu sızın kedınızı duşunmez onlar sadece elındekı malı satmayı duşunur bunu kesınlıkle unutayın..
Ülkede satılan en ıyı mamaları yukarıda yazdım kendimce hepsını deneyın içerıklerını inceleyin hangısı butçenıze uygunsa hangısını kedınız daha çok severse onda karar kılın....
İstisnai durum ayni anda 2 kedi olmamali )
Ayrica et orani yuksek olanlari sevmez gibi bir durum yok cunku deli gibi sevdigi tek mama tahilsiz kuzulu
O listende olan hemen her urunu ben denedim zaten Gökay
Damak tadi sey onlarda evet var bunlar da koca kari ilaci degil evet ama kendinden pay bic bazi yiyecekler de bunyeye yaramaz ( kisiden kisiye degisir ) siskinlik yapar,hazimsizlik yapar ...eee bildigin ette bende inanilmaz bir rahatsizlik yaratiyor gibi

Zamanim var kedimi evde yaptiklarimla besleyeyim desem kucuk yer buyuk yemiyor normal cig,izgara,haslama hatta tatlandirilmis o tuz dedigin olayi bile normalinde yemiyor yemedi
Acana da fark ettigim cok karisik icerikleri
Ornegin mamada kuzulu filan diye aldim kokusu balikli gibi
) balik tadi agir basinca Mighty yemiyor ztn

Ha bu arada bu markalar cok super filan diye tartisiyoruz da kusura bakmasin nerdeyse hepsi numune yoksunu
Onlar gonderene kadar ben mamanin kendisini ediniyorum ztn
Gonderende 1 tek TOW oldu o da 1 ay gecikmeli gerisi faso fiso
Ben alamayacak durumda degilim ama biz burda bir taraflarimizi yirtarken tuketicilere de biraz sahip cikmasi gerek bu Türkiye Pet Sektörünün
Bunlar 1 cikolata filan degil ki gidip alip cikalim hos satilmiyor da satsinlar eminim cogunuz alip denersiniz buna hayir diyecek kimse olacagini sanmiyorum
Yani biz iyiyiz superiz diye gecinmesinler mama super olabilir lakin herkese yaramaz bu net benim denemelerimle sabitlendi

Bosa giden bu paralarimla sokaktaki hayvanlara daha cok yardim ederdim tek uzuldugum nokta bu

Kullandigin markayi da denemeyi cok istiyorum yurt disindan bana EVO getirtebilecek yada gittiginde getirebilecek olan var ise iletisime gecerse de ayrica cok sevinirim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-15, 13:31   #172

seenaozturk üyesinin avatarı

seenaozturk Çevrimdışı

Bahsettiğim Benefit içeriğe buradan bakabilirsiniz: Benefit Kuzulu Pirinçli Tüy yumağı problemi Olan Kediler İçin Hairball Yetişkin Kedi Maması 1,5 Kg

Bu da Matisse içeriği: Matisse Tavuklu Hindili Yetişkin Kedi Maması

Bu iki karşılaştırmaya dayanarak söylemiştim söylediklerimi. Amacım bi markayı övmek ya da yerin dibine sokmak değil, her zaman söylerim her mamanın kedilerdeki etkileri farklı. Sadece ezberlenmiş cümleler duymak biraz sıkıcı gelmeye başladı. Söylemek istediğim Benefit kullanıp çok memnun olan insanların yorumlarını okudum, aynı şey Matisse ve Bonacibo için de geçerli. Tabii ki de yavrularımız için en kaliteli mama kullanmak en doğrusu ama hiç kullanmadığımız, ya da kullananlar az olduğu için markaları yerin dibine sokmak biraz saçma geliyor bana. Genele düşen içerik araştırması yapıp kedileri için doğru kararı vermek. Yanlış anlamayın sadece size özel söylemiyorum, genel bir söylem benimkisi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-15, 13:47   #173

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Gönderdiğiniz linklerdeki içeriklerle benim söylediklerim aynı değil mi zaten? Yerin dibine sokma gibi bir amacım yok ve kullanmadan da içerik sayesinde yorum yapılabilir. Şu andaki mamamızdan memnunuz çok ciddi sorunlar olmadıkça değiştirmeyi düşünmüyorum ama imkanım olsaydı N&D almak isterdim tabii ki.
Yine de benefitde et ürünleri yazdığı için içime sinmedi çünkü bir yerde içeriğinde et ve et türevleri/ürünleri yazan mamalar iyi değil diye okumuştum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-15, 13:49   #174

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Onlar yüzde olarak hesaplanıyor yani 3. Sırada diye onunla eşdeğer ölçüye sahip olmak zorunda değil... Bir yerde Sıralama et 40, pirinç 20, Mısır 15 iken diğer tarafta et 30, pirinç 35, mısır 20 olabilir bu onların değerlerinin daha iyi olduğunu göstermez...
Mamaların içeriğindekiler mamanın içinde en çok kullanılandan en az kullanılana kadar yazılıyor sanıyordum ben.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-15, 13:51   #175

Mırni Çevrimdışı

mighty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
İstisnai durum ayni anda 2 kedi olmamali )
Ayrica et orani yuksek olanlari sevmez gibi bir durum yok cunku deli gibi sevdigi tek mama tahilsiz kuzulu
O listende olan hemen her urunu ben denedim zaten Gökay
Damak tadi sey onlarda evet var bunlar da koca kari ilaci degil evet ama kendinden pay bic bazi yiyecekler de bunyeye yaramaz ( kisiden kisiye degisir ) siskinlik yapar,hazimsizlik yapar ...eee bildigin ette bende inanilmaz bir rahatsizlik yaratiyor gibi

Zamanim var kedimi evde yaptiklarimla besleyeyim desem kucuk yer buyuk yemiyor normal cig,izgara,haslama hatta tatlandirilmis o tuz dedigin olayi bile normalinde yemiyor yemedi
Acana da fark ettigim cok karisik icerikleri
Ornegin mamada kuzulu filan diye aldim kokusu balikli gibi
) balik tadi agir basinca Mighty yemiyor ztn

Ha bu arada bu markalar cok super filan diye tartisiyoruz da kusura bakmasin nerdeyse hepsi numune yoksunu
Onlar gonderene kadar ben mamanin kendisini ediniyorum ztn
Gonderende 1 tek TOW oldu o da 1 ay gecikmeli gerisi faso fiso
Ben alamayacak durumda degilim ama biz burda bir taraflarimizi yirtarken tuketicilere de biraz sahip cikmasi gerek bu Türkiye Pet Sektörünün
Bunlar 1 cikolata filan degil ki gidip alip cikalim hos satilmiyor da satsinlar eminim cogunuz alip denersiniz buna hayir diyecek kimse olacagini sanmiyorum
Yani biz iyiyiz superiz diye gecinmesinler mama super olabilir lakin herkese yaramaz bu net benim denemelerimle sabitlendi

Bosa giden bu paralarimla sokaktaki hayvanlara daha cok yardim ederdim tek uzuldugum nokta bu

Kullandigin markayi da denemeyi cok istiyorum yurt disindan bana EVO getirtebilecek yada gittiginde getirebilecek olan var ise iletisime gecerse de ayrica cok sevinirim

Genele baktığımız zaman istisna oluyor tabıkı ısterse 3 kedı olsun ne farkedıcek...
et oranı yuksek mamaların ıçınde aroma ve tuz oranı az olduğu ıçın fazla sevılmıyor mevzuda salt gerçektır sen yıne kedılerınden örnek vermış yani istısna
Damak tadı olayına birşey demen söz konusu bıle olamaz bu hayata aykırı
kocakarı olayıda şu:
aktara gıdersın dersın benım şu sıkıntım var ne yapalım o da derkı şunu alın bunla karıştırın ıyı gelır vs sonra dersın bu bana ıyı geldı veya gelmedı...
kedı mamalarının bu tip cumlelerle ıfade edılmesıne karşı olduğum ıçın bu benzetmeyı kullandım bunlar bılımsel - kedilerin metabolizmasına uygun olarak uretılen mamalar (gerçek 1.sınıf mamalar ıçın soyluyorum)iyi geldı gelmedı dıye bır mevzu yoktur ama senın kedın sıkıntılıdır bunyesı kaldırmaz sevmez falan buda yukarda dedığım gıbı istısnadır çunku dunya genelınde %90 başarıya ulaşılmışsa demekki o mama kedıler ıçın faydalı bır urundur
(ayrıca senı artis oğlun çok kaprıslı uzum uzume baka baka kararır dığer fıstığıda kendıne benzettı muhtemelen senın ışın çok zor)

Nd halkla ılişkıler konusunda çok ıyı test mama gonderme olayında hemen ırtıbata geçıp gereğinı yapıyorlar diğerlerı ıçın aynı şeyı soyleyemiyecem...
Nd-Orijen kıyası hıç bır bakımdan yapmam mumkun değil ama yinede almıştım Nd nın urunlerını lakin yemedıler dışardakılere verdım onlar bıle yemedı ılgınç
Fıyat konusundada Nd gereksiz pahalı bır urun..
Champion Petfoods'un Kanadadaki tesislerınıde bizzat gördum yani adamların gölü var balığı orda uretıyolar çiftlıklerı var tavuğu kuzuyu orda uretıyorlar her taraf ameliyathane temızlığınde he ben özel olarakda gıtmedım kuzenım oraya çok yakın bır yerde okuyordu fırmanında yakınlarda olduğunu öğrenınce bır gıdeyım dedım açıkcası anlattıkları kadar bır yer olduğunada ınanmamıştım gıdence şaşırmadım desem yalan olur yani anlatılır bır yer değil..ben bu ulkedede bazı uretım yerlerını gördum evlerden ırak ...onun ıçın Orijen benım güvenle tavsıye edebılecegım ılk urun oldu bu ulkede....
şadanlar pet arkadaş pet'in ortağı-sahibi olmakla bıle ıtham edıldım burada
bu sektor bana ve hayatıma çok uzak aslında
neyse

ülkemizde ınsanlar yıllardan beri kandırılmış ve hala kandırılmaya devam edıyor
pazara önceden gırmış Royal canin,Proplan ve Hılls gıbı markalar çok ıyı pazarlama taktıklerıylede pazarı ellerıne almışlar vetın pet shopların mekanlarını dekore edıp ıskontolu mamalar dağıtmışlar e bunlarda bu 3 yalan rüzgarı tahıl ambarını yıllarca ınsanlara en ıyı mama dıye lanse etmışler bızım insanımızda sağolsun araştırma yapmak yerıne pet shop ve veterınerın dedıklerını yapmış sonuçlar ortada yıllarca satıldıkları fıyatları asla hak etmiyen bu markalara dunyanın en ıyı mamaları dıye çuvalla para vermışler yahu ben kedımı hılls le besledım 20 yasında şu an dıyen vet bılıyorum
Royal canin harıcındede bunlar fasoncu yanı asıl işlerı bu değil Proplan Nestlenın Hıllsde Colgate firmasının...
Pazara yeni yeni gerçek kalitede mamalar geliyor e ınsanlarda bıraz daha bılınçlenıyor
takke duşuyor kelde görunuyor yani ılerki yıllarda bu yalan ruzgarı üçlünün pazardakı payının çok daha azalacagını tahmın edıyorum hak ettıklerı yerı bulacaklar aslında..

Bızım burdakı amacımız elımızden geldığı kadar ınsanları bılınçlerdırmek mamanın ıçerıklerıne bakmalarını sağlamak...ana fıkır bu...

bıldıklerımızı paylaşıp evdekı dışardaki dostlarımızın daha sağlıklı mutlu bır hayat surmesı ıçın yapıyoruz bunlarıda başka bır derdımız yok..
he ara sıra uslupta sorun olabılıyor sınırlenebılıyoruz fakat bızde ınsanız hıç bır menfaat beklemeden yıllarca sadece yardımcı olmak adına bırşeyler karalıyoruz acayıp acayıp soylemlerle yakıştırmalarla karşılaşınca ister ıstemez tarzımız değişebılıyor...

Evo mevzuna gelınce sayın Suzan hanım
dunyadakı en ıyı mama Evo bence bu nedenle onu tercıh edıyorum getırme ımkanımda var..sanada yollarım denersın lakın severlerse sonra ne yaparsın bılemıyecem

Bu konu en son " 22-02-15 " tarihinde saat 13:57 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-15, 15:15   #176

Antalya
Sunnyumut Çevrimdışı

ben sadece benefiti kullandığımda bize iyi geldiğini gözlemledim hepsi bu,diğer bahsettiğiniz yerli mamaları denemedim,belki onlardan da iyi sonuç alınabilir,ama ben tüm alımlarımda yerli mal kullanmaya özen gösteriyorum belki biraz siyasal ama öyle

Bu konu en son " 22-02-15 " tarihinde saat 15:55 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir.... Sebep: Yazım hatası
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-15, 16:19   #177

mighty Çevrimdışı

Mırni tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Genele baktığımız zaman istisna oluyor tabıkı ısterse 3 kedı olsun ne farkedıcek...
et oranı yuksek mamaların ıçınde aroma ve tuz oranı az olduğu ıçın fazla sevılmıyor mevzuda salt gerçektır sen yıne kedılerınden örnek vermış yani istısna
Damak tadı olayına birşey demen söz konusu bıle olamaz bu hayata aykırı
kocakarı olayıda şu:
aktara gıdersın dersın benım şu sıkıntım var ne yapalım o da derkı şunu alın bunla karıştırın ıyı gelır vs sonra dersın bu bana ıyı geldı veya gelmedı...
kedı mamalarının bu tip cumlelerle ıfade edılmesıne karşı olduğum ıçın bu benzetmeyı kullandım bunlar bılımsel - kedilerin metabolizmasına uygun olarak uretılen mamalar (gerçek 1.sınıf mamalar ıçın soyluyorum)iyi geldı gelmedı dıye bır mevzu yoktur ama senın kedın sıkıntılıdır bunyesı kaldırmaz sevmez falan buda yukarda dedığım gıbı istısnadır çunku dunya genelınde %90 başarıya ulaşılmışsa demekki o mama kedıler ıçın faydalı bır urundur
(ayrıca senı artis oğlun çok kaprıslı uzum uzume baka baka kararır dığer fıstığıda kendıne benzettı muhtemelen senın ışın çok zor)

Nd halkla ılişkıler konusunda çok ıyı test mama gonderme olayında hemen ırtıbata geçıp gereğinı yapıyorlar diğerlerı ıçın aynı şeyı soyleyemiyecem...
Nd-Orijen kıyası hıç bır bakımdan yapmam mumkun değil ama yinede almıştım Nd nın urunlerını lakin yemedıler dışardakılere verdım onlar bıle yemedı ılgınç
Fıyat konusundada Nd gereksiz pahalı bır urun..
Champion Petfoods'un Kanadadaki tesislerınıde bizzat gördum yani adamların gölü var balığı orda uretıyolar çiftlıklerı var tavuğu kuzuyu orda uretıyorlar her taraf ameliyathane temızlığınde he ben özel olarakda gıtmedım kuzenım oraya çok yakın bır yerde okuyordu fırmanında yakınlarda olduğunu öğrenınce bır gıdeyım dedım açıkcası anlattıkları kadar bır yer olduğunada ınanmamıştım gıdence şaşırmadım desem yalan olur yani anlatılır bır yer değil..ben bu ulkedede bazı uretım yerlerını gördum evlerden ırak ...onun ıçın Orijen benım güvenle tavsıye edebılecegım ılk urun oldu bu ulkede....
şadanlar pet arkadaş pet'in ortağı-sahibi olmakla bıle ıtham edıldım burada
bu sektor bana ve hayatıma çok uzak aslında
neyse

ülkemizde ınsanlar yıllardan beri kandırılmış ve hala kandırılmaya devam edıyor
pazara önceden gırmış Royal canin,Proplan ve Hılls gıbı markalar çok ıyı pazarlama taktıklerıylede pazarı ellerıne almışlar vetın pet shopların mekanlarını dekore edıp ıskontolu mamalar dağıtmışlar e bunlarda bu 3 yalan rüzgarı tahıl ambarını yıllarca ınsanlara en ıyı mama dıye lanse etmışler bızım insanımızda sağolsun araştırma yapmak yerıne pet shop ve veterınerın dedıklerını yapmış sonuçlar ortada yıllarca satıldıkları fıyatları asla hak etmiyen bu markalara dunyanın en ıyı mamaları dıye çuvalla para vermışler yahu ben kedımı hılls le besledım 20 yasında şu an dıyen vet bılıyorum
Royal canin harıcındede bunlar fasoncu yanı asıl işlerı bu değil Proplan Nestlenın Hıllsde Colgate firmasının...
Pazara yeni yeni gerçek kalitede mamalar geliyor e ınsanlarda bıraz daha bılınçlenıyor
takke duşuyor kelde görunuyor yani ılerki yıllarda bu yalan ruzgarı üçlünün pazardakı payının çok daha azalacagını tahmın edıyorum hak ettıklerı yerı bulacaklar aslında..

Bızım burdakı amacımız elımızden geldığı kadar ınsanları bılınçlerdırmek mamanın ıçerıklerıne bakmalarını sağlamak...ana fıkır bu...

bıldıklerımızı paylaşıp evdekı dışardaki dostlarımızın daha sağlıklı mutlu bır hayat surmesı ıçın yapıyoruz bunlarıda başka bır derdımız yok..
he ara sıra uslupta sorun olabılıyor sınırlenebılıyoruz fakat bızde ınsanız hıç bır menfaat beklemeden yıllarca sadece yardımcı olmak adına bırşeyler karalıyoruz acayıp acayıp soylemlerle yakıştırmalarla karşılaşınca ister ıstemez tarzımız değişebılıyor...

Evo mevzuna gelınce sayın Suzan hanım
dunyadakı en ıyı mama Evo bence bu nedenle onu tercıh edıyorum getırme ımkanımda var..sanada yollarım denersın lakın severlerse sonra ne yaparsın bılemıyecem
gidip Ayşe'nin Fatma'nın Ali'nin kediciğinden örnek verecek halim yok ömürsün :) İstina filan değil bu oluşabilecek bir durum

Ayrıca kocakarı durumu bununla bagdasamaz ki yaramadı yani bu bir gerçek sevmedi olayını geçtim yaramadı da Bir mama yara yaptı dıgerını yemedıler bır dıgerını de yemedıler uzerıne hastalandılar ne dıyecegım bu mamalar benım kedının metabolızmasına uymadı mı ay cok guldum Gökay sağol

Benim ogluş zaten felaket bunu kabul etmekteyım kucukte evet artık oyle annelerı sağ olsun şımartıyor çok çok

Simdi dunyada %90 cok ıyı yıyecekler vardır bu bılımsel olarak arastırılır ama ben alırım bana ters teper bu bunye ıle alakalıdır yanı ha hayvan ha ınsan bunye denen bır sey var oyle ki benim kedimde yara yapan mamayı dıger kısı ove ove bıtıremıyor

Mesela bak kısısel görüş farklılıkları da boyle
Sen N&D nin numune gönderdıgını soyluyorsun ben Antalya' dan gittim ayaklarına aldığımı da geri iade ettim hoş onu da almayacaktım geri iade ettiğime çok mutluyum firmaya istedıgımde soru sorarım ama hatta dırek cevap bıle verıyorlar ancak bır sey ıstemem zaten gondermıyorlar

Son zamanlarda guvendıgım 2 kısıden gonderıyorlar deseler de bana gelen gıden bır sey olmadı olmayan seyı de soyleyemem.Demek markaya bağlı olmak ters tepiyor

bu konu hakkında dusuncelerımı zaten yazmıstım Bana pahalı gelmıyor söyle ki yılda 2 kedimin kuru mama masrafı 1000 tl ve buyuk rakam degıl

Şadanlar Pet'e gıcıklıgım ayrıdır ona hiç girmeyecegım son zamanlarda bır yamukları oldu onlar benı degıl kendını kandırır ancak

Ha bu arada olan olaydan dolayı Acana dusmanlıgım yok
Olan olaydan sonra aldım hatta mamayı hem sınır oldugum durum da Gimpet ile alakalı idi

Ben firma insanı degılım sevdıgım kullandıgım markaları ve kedılerıme yarayan pardon metabolızmalarına iyi gelen seyleri söyluyorum ))))
Gökay seninle farklı dusunmemız baska seyler dogurmaz
ınsanların hepsinin aynı dusunmesı olmazdı zaten saygılı olmak bıraz tebessum etmek bunlarla bırlıkte fıkırlerı paylasmanın guzel oldugunu dusunuyorum
Biz burada bir birimizi yesek ne olcak ? Bu sektördekilerin hepsi kanka
Adamlar bize bakıp gülüyorlardır valla hahahha

Bılıyorum senın getırme ımkanın oldugundan ancak ben severler ıse sureklı yardımcı olabılecek bırını arıyorum
Teklıf ıcın sag ol Sayın Gökaycığım

Bunu yazarken farklı bir getirtme şekli aklıma bakalım yarın bir kaç yere mail atacağım inşallah olur )
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-15, 18:24   #178

Puffik üyesinin avatarı

Puffik Çevrimdışı

Mamaların içeriğindekiler mamanın içinde en çok kullanılandan en az kullanılana kadar yazılıyor sanıyordum ben.
Tamam işte yüzde Hesabı o oluyor zaten...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-15, 18:30   #179

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Demin başka bir şey diyordunuz ama
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-15, 20:53   #180

Puffik üyesinin avatarı

Puffik Çevrimdışı

Aynı şeyi söylüyorum önemli olan rakamları topladığınızda 100'e ulaşmak... O yüzdesi gösterilmeyen diğer maddelerin oranları hakkında bilgimiz yok onu söylüyorum. Yani sizin Dediğiniz gibi ilk 3'ler karşılaştırıldığında daha iyi bir içerik olmuyor. Mesela Matisse içerisinde az et var ve ondan sonraki gelen Tahıl mi Mısır nişastası mi artık neyse onun oranı Benefitteki ile aynı olabilir demek istediğim Sıralamadan çok bence vitamin ve besin değerleri önemli...
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları