Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 11-07-16, 10:21   #1

Patates üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Patates Çevrimdışı
Varsayılan 4 aylık tekir kedimi nasıl beslemeliyim ?

Yaklaşık 4 aylık olduğunu düşündüğüm kedimi nasıl beslemeliyim ? Yetişkin mamasıyla mı ? Yavru mamasıyla mı ? yaş mama mı kuru mama mı yoksa karışık mı kullanmalıyım ? Hangi markaları tavsiye edersiniz bugün aşıları ve ihtiyaçları için çıkacağım cevap verirseniz sevinirim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-07-16, 11:09   #2

calypso üyesinin avatarı

calypso Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: 4 aylık tekir kedimi nasıl beslemeliyim ?

Yavru maması ile besleyin. Durumunuz varsa hergün veya 2 günde bir 1 paket yaş mama verin, günlük kuru mama kabı dolu olsun istediğinde gelir yer. Yine durumuza bağlı marka konusu, tavsiye edilen markalar: Royal Canin, Hills, Acana, Proplan, Orijen vs.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-07-16, 11:19   #3

Patates üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Patates Çevrimdışı

calypso tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yavru maması ile besleyin. Durumunuz varsa hergün veya 2 günde bir 1 paket yaş mama verin, günlük kuru mama kabı dolu olsun istediğinde gelir yer. Yine durumuza bağlı marka konusu, tavsiye edilen markalar: Royal Canin, Hills, Acana, Proplan, Orijen vs.
Onlar bir miktar pahalı benim için goody hakkında iyi yorumlar var ondan kullanacağım sanırım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-07-16, 11:30   #4

calypso üyesinin avatarı

calypso Çevrimdışı

Patates tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Onlar bir miktar pahalı benim için goody hakkında iyi yorumlar var ondan kullanacağım sanırım
Tavsiye istediğiniz için iyi mamaları yazdım. Goody, whiskas tavsiye edilen mamalar değildir, uygun bütçeye Golosi maması var onu deneye bilirsiniz. Ya da Bonacibo.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-07-16, 12:18   #5

Patates üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Patates Çevrimdışı

Tavsiye istediğiniz için iyi mamaları yazdım. Goody, whiskas tavsiye edilen mamalar değildir, uygun bütçeye Golosi maması var onu deneye bilirsiniz. Ya da Bonacibo.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim şu 2 ay orta ayar bir mama ile besleyebilirim sonrasında en iyisini almaya başlayacağım bir de kedi biraz zayıf ek ne önerebilirsiniz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-07-16, 14:11   #6

calypso üyesinin avatarı

calypso Çevrimdışı

Patates tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim şu 2 ay orta ayar bir mama ile besleyebilirim sonrasında en iyisini almaya başlayacağım bir de kedi biraz zayıf ek ne önerebilirsiniz
Düzenli beslenme kilo almasını sağlayacaktır. Özellikle de yaş mama. Ek olarak haftada bir haşlanmış yumurta sarısı vere bilirsiniz. Pişmiş yağsız baharatsız soğan sarımsaksız kırmızı et, tavuk/balık eti vere bilirsiniz. Günlük yoğurt verebilirsiniz. Veterinerinize danışıp ihtiyaç varsa vitamin takviyeleri de vere bilirsiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-07-16, 16:38   #7

Patates üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Patates Çevrimdışı

Düzenli beslenme kilo almasını sağlayacaktır. Özellikle de yaş mama. Ek olarak haftada bir haşlanmış yumurta sarısı vere bilirsiniz. Pişmiş yağsız baharatsız soğan sarımsaksız kırmızı et, tavuk/balık eti vere bilirsiniz. Günlük yoğurt verebilirsiniz. Veterinerinize danışıp ihtiyaç varsa vitamin takviyeleri de vere bilirsiniz.
Teşekkürler çok yardımcı oldunuz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-07-16, 20:35   #8

Başak Türk Çevrimdışı
Thumbs up Cvp: 4 aylık tekir kedimi nasıl beslemeliyim ?

Ben Kedi 4 aylıkken yavru hills manasıyla besliyodum haftada iki kere de yaş mama veriyodum şimdi 6 aylık manasını yeni değiştirdik Proplan kullanıyoruz yine yavru maması bu sefer bazen yaş mama veriyoruz kuru mama vermek daha sağlıklı dış taşı oluşumunu onlüyor sürekli yazmama vermek iyi birsey değil
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-07-16, 20:52   #9

calypso üyesinin avatarı

calypso Çevrimdışı

Başak Türk tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben Kedi 4 aylıkken yavru hills manasıyla besliyodum haftada iki kere de yaş mama veriyodum şimdi 6 aylık manasını yeni değiştirdik Proplan kullanıyoruz yine yavru maması bu sefer bazen yaş mama veriyoruz kuru mama vermek daha sağlıklı dış taşı oluşumunu onlüyor sürekli yazmama vermek iyi birsey değil
Kuru mama sağlıklı değil. Diş taşı olayı da şehir efsanesi gerçekten veterinerler dahil ağızdan ağıza yayılmış ne amaca hizmet bilmiyorum. Kediler kuru mamayı zaten bütün olarak yutuyorlar diş sağlıkları açısından zann edildiği kadar faydalı değil. Yaş mama/konserve her halükarda 1 adım öndedir, en önemli faydası ise yeterli su alımı sağlaması. Biliyorsunuzdur ev kedileri sıkca böbrek, idrar yolu problemleri (böbrek taşından tutun da sistite kadar) yaşarlar. Bunun ana nedeni ise kuru mama ağırlıklı beslenme. Kuru mama kedinin günlük su ihtiyacını karşılamaz malesef, kedinin ilave içtiği sular da yine günlük ihtiyacının max. yarısı kadardır. Kedi doğası gereği suyunu yemeğinden alır, ilave su içmeye ihtiyaç duymaz, çöl hayvanıdır. Bir farenin 70%i sudur, kuru mamanın ise 10-20%i. Göründüğü gibi arada çok fark var, kedi gün içinde su içse bile bu yeterli olmaz. Bu da ilerde sorunlara yol açar.
Diş taşının çözümü iç organ hastalıklarından/iflasından daha basitdir. Arada bir kemik verilerek dişlerinin temiz olması sağlana bilir, ya da diş fırçalamayı öğrenip dişlerini fırçalaya bilirsiniz. Bizler ucuza geldiği için kuru mama ile besliyoruz ama kişinin maddi durumu yetiyorsa mutlaka yaş mama/konserve ağırlıklı beslenmeye geçilmelidir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-07-16, 01:06   #10

Patates üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Patates Çevrimdışı

Başak Türk tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bugün biraz acelem vardı reflex marka yavru kedi maması aldım ve kaba koyduğum anda miyavlayarak istedi mamayı ve bugün bir 100 gram yedi su içmesinde de problem yok ama 1,5 gündür tuvaletini büyük ihtimalle yapmadı kumuyla arası da iyi aslında ama bu düzelir mi ? Kuru mamaya ek olarak haftada 1 vermek için miglior gatto marka yaş mama aldım arı sütlü bunun dışında sulandırılmış yoğurt da vermeyi düşünüyorum kediye bir zararı olur mu ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-07-16, 15:30   #11

Saray Büyük Yoncalı
HAYVAN ları çooookseverim Çevrimdışı

Merhaba ben siteye yeni katıldım yanış bir cümle kulanırsam şimdiden özür dilerim. Bizim samanlığmıza kedi yavrulamış yavrularından 1 tane dişi alıcam yavrular 1 aylık bu akşam 1 tane alcam kedi yavrusunu aldığımda yavrunun tepkisi ne olur yabaniler ama ben yakalıyorum saldırırmı bana hemen alışır mı yemek olarak ne veriyim rüca etsem bana bu soruları ceveplarmısınız
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-07-16, 18:25   #12

Patates üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Patates Çevrimdışı

HAYVAN ları çooookseverim tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba ben siteye yeni katıldım yanış bir cümle kulanırsam şimdiden özür dilerim. Bizim samanlığmıza kedi yavrulamış yavrularından 1 tane dişi alıcam yavrular 1 aylık bu akşam 1 tane alcam kedi yavrusunu aldığımda yavrunun tepkisi ne olur yabaniler ama ben yakalıyorum saldırırmı bana hemen alışır mı yemek olarak ne veriyim rüca etsem bana bu soruları ceveplarmısınız
Kedi 2-3 aylıktan küçükse almayın annesiyle kardeşleriyle kalması hem sağlığı hem bağışıklık kazanması hem de ileride huyunun iyi olmasında yararlıdır ben mi şanslıyım bilmiyorum ama benim kedim hem yaş hem de kuru mamaya ilk günden alıştı severek yiyor her kedi böyle olacak diye bir şey yok ama kumuna da ilk günden alıştı mama dışında sulandırılmış yoğurt haşlanmış et(tavuk,balık,k.et) arada haşlanmış yumurta sarısı gibi besinler verilebilir fakat inek sütü vermeyin kediler için sağlıklı değil
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-07-16, 20:01   #13

Saray Büyük Yoncalı

pekala patates zağten kediyi almişken bıraktım annem le babam çok küçük dedi şu an 1,5 aylık lar 2,5 olsun o zaman alıcam he bi de ben kediyi evde deil garajamızda bakıcam son olarak bizim ineklerimiz var satın deil de bizim ineklerin sütünden versem olurmu
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-07-16, 20:13   #14

Patates üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Patates Çevrimdışı

HAYVAN ları çooookseverim tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
pekala patates zağten kediyi almişken bıraktım annem le babam çok küçük dedi şu an 1,5 aylık lar 2,5 olsun o zaman alıcam he bi de ben kediyi evde deil garajamızda bakıcam son olarak bizim ineklerimiz var satın deil de bizim ineklerin sütünden versem olurmu
Süt kedide alerji ve ishal yapabilir ayrıca kediler için besleyici değildir fakat yoğurdu sulandırıp içine ekmek doğrayarak verebilirsiniz ayrıca peynir,haşlanmış yumurta,sosis ve makarna gibi besinler de verebilirsiniz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-07-16, 20:27   #15

Saray Büyük Yoncalı

pekala patates teşekürler kedi kaç aylık olunca aşı vurduralım ve hangi aşıyı vuralım
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları