Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kayıp Kedi Buldum

Cevap Yaz
Eski 25-10-13, 17:27   #1

WexWeys Çevrimdışı
Varsayılan 1 Aylık kedi hem ayağı kırık hem kuyruğu kopmuş yardım lütfen

Merhaba arkadaşlar bundan yaklaşık 1 ay önce evimizin etrafından çok şiddetli bir şekilde kedi ve köpek sesleri gelmeye başladı biz de haliyle dışarı çıkıp baktık dışarı çıktığımızda tahminimce 3 4 haftalık bir yavru kedinin köpek saldırısıyla kendisini tahtaların arasına attığını ve orada sıkıştığını gördük çok korkmuştu bizde en azından korkusu geçsin bir gününü rahat geçirsin diye eve alalım dedik.Evimizde beslediğimiz bir kedimiz daha var 4 yaşına girmek üzere ve yabancı kedilerle arası hiç iyi değil yavru kediyi eve alır almaz bizim kedi buna tıslamaya ve pati vurmaya çalıştı bizde ikisini birbirinden uzak tuttuk ertesi sabah annesi vardır diye dışarıya koyduk kediyi aradan 2 hafta geçti kediyi kuyruğu kanıyor halde bulduk kuyruğu kopmuş mu biri mi koparmış köpek mi saldırmış pek bir bilgimiz yok ama biz bulduğumuzda kuyruk bir parmak büyüklüğünde kalmış ve kuyruğun kalan tarafı bedenden ayrı bir parça gibi sarkıyor,kanıyordu.Tekrar eve aldık veterinere götürene kadar yemeğini yatağını hazırladık veterinere götürdüğümüzde veteriner kuyruk kopmuş boşu boşuna ameliyat yapmayalım diyip bir sprey sıktı kuyruğun hemen kopmasına yardımcı olur dedi 2 gün sonra kuyruk koptu bizde tekrar sokağa bıraktık yavruyu yine aradan 1 2 hafta geçti ki bu seferde marketin yolunun üzerinde bi köşeye sinmiş vaziyette bulduk yanına gittiğimizde topalladığını farkettik tekrar hemen eve aldık veterinere götürdük veterine ayağı kırılmış ama kendi kendine kaynamış isterseniz fakulteye götürün 1,5 2 Bin karşılığında ameliyat ile ayağını eski haline getirebilirler ama garanti değil dedi.

Şimdi ne yapacağımızı bilmiyoruz kediyi 5 6 gündür evde tutuyoruz ve 4 yaşındaki kedimiz bu durumdan baya rahatsız onunda psikoloji bozuldu yavruyu sokağa bırakamıyoruz herhangi bi köpek saldırısında kaçamaz ağaca tırmanamaz diye binanın çevresine alışmıyor binanın çevresindeki kedilere tıslıyor sebepsiz yere ayağı düzelir diye 2 3 gün daha tutalım diyoruz ama 2 3 gün sonra düzelmezse ve kedi ev yaşantısına alışırsa ne yapacağız sokağa koyduğumuzda çok üzülecek bunuda vicdanımız kaldırmıyor neler yapabiliriz sizden yardım istiyorum özellikle veteriner arkadaşlarımız varsa aramızda yavrunun kırık ayağının hiç mi düzelme şansı yoktur bu konuda da bir bilgi rica ediyorum

Not:Eklemeyi unuttum bir de kedinin kopan kuyruğu açık yara halini almış galiba kuyruk bir süre kabuk tutuyor daha sonra kedi yaladığı için mi yoksa kendilinden mi bilmiyorum tekrar açılıyor bu konuda neler yapılabilir

Bölge:Ankara/Yenimahalle

Bu konu en son " 25-10-13 " tarihinde saat 18:16 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-10-13, 17:33   #2

Pıtırsonic Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: 1 Aylık kedi hem ayağı kırık hem kuyruğu kopmuş yardım lütfen

veterinere götürüp bağış kampanyası başlatabilirsiniz. tedavisi yapılır, maddi destek de görürsünüz ve sahiplendirilmesi için bu süreçte ilan verirsiniz.. veterinerle anlaşıp bu tür bir kampanya düzenleyeceğinizi bildirin, anlaşın. haysev'le konuşabilirsiniz, sanıyorum yardımcı olurlar. yine haytap'tan da durumunuzu anlatarak yardım isteyebilirsiniz. sizi yönlendirirler. gönüllü olarak ücretsiz tedavi etmek için veteriner bulmanız çok çok zor.. hatta parayı peşin almadan tedavi edenleri bulmak bile zor ama bu tür kampanya ile anlaşma yoluna gidebilirsiniz. bu durumda sokakta hayatta kalma ihtimali neredeyse yok. oturduğunuz bölgeyi yazarsanız, aynı yerde oturanlardan bu tür anlaşmaya gidebilecek veteriner hekimleri tanıyanlar, size bilgi verebilenler çıkabilir. çok geçmiş olsun..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-10-13, 17:56   #3

nilnehriyim üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
nilnehriyim Çevrimdışı

ya tamam insaf ettiniz aldınız kediyi içeri ama madem geri bırakacaktınız başka yere bıraksaydınız. daha güvenilir köpek olmayan bir yer mesela. baktınız bu seferde kuyruğu koptu tekrar oraya bırakılır mı alın öldürün der gibi. yazık olmuş keşke başka bir yere bıraksaydınız. şimdi sakat bacakla nasıl yaşar dışarda ne yapar bilmiyorum. lütfen başka bir yere götürün. köpek bulunmayan bir bölgeye bırakın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-10-13, 18:08   #4

WexWeys Çevrimdışı

nilnehriyim tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ya tamam insaf ettiniz aldınız kediyi içeri ama madem geri bırakacaktınız başka yere bıraksaydınız. daha güvenilir köpek olmayan bir yer mesela. baktınız bu seferde kuyruğu koptu tekrar oraya bırakılır mı alın öldürün der gibi. yazık olmuş keşke başka bir yere bıraksaydınız. şimdi sakat bacakla nasıl yaşar dışarda ne yapar bilmiyorum. lütfen başka bir yere götürün. köpek bulunmayan bir bölgeye bırakın.
Direk köpeklerin arasına koymadık zaten binamızın etrafı çevrili sahipsiz köpeğin girmesi mümkün değil binanın bahçesine bıraktık binaya alışsın diye kedi durmuyor ki annesi varsa annesinden ayırmakta istemiyorduk ne yapabiliriz kuyruğunun kopmasının nedeni kesin olarak köpek saldırısı da değil belki bi yere sıkıştı belki vicdansızın biri yavruya zarar verdi köpek saldırısında küçücük kedinin kuyruk yaralanmasıyla kurtulabileceğini sanmıyorum mahallede köpek var da sayılmaz zaten ayda yılda bir köpek sesi duyduk diye belirteyim dedim bu mahalle köpek kaynıyo anlamına gelmiyor sakat bacakta da yine bi köpek saldırısı olsa bi kanama yaralanma izi olur bu hayvan ya bi yerden düştü yada bi şey ezdi direk köpekler saldırmış demek doğru değil hayvanı sokağa bıraktık diye köpeklerin önüne attınız demekte doğru değil o hayvanın annesi olduğunu aklınıza getirdiğinizde sizde bırakırdınız evde başka kedi olduğunda evdeki kedinin psikoloji bozulduğunda sizde bırakırdınız ki sokağa da bırakmış sayılmayız binanın içine bıraktık bu kedi binanın içinden çıkıp sürekli aynı yere gidiyorsa ya bi ailesi var orda yada yuvası bunu da göz önünde bulundurun lütfen

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
veterinere götürüp bağış kampanyası başlatabilirsiniz. tedavisi yapılır, maddi destek de görürsünüz ve sahiplendirilmesi için bu süreçte ilan verirsiniz.. veterinerle anlaşıp bu tür bir kampanya düzenleyeceğinizi bildirin, anlaşın. haysev'le konuşabilirsiniz, sanıyorum yardımcı olurlar. yine haytap'tan da durumunuzu anlatarak yardım isteyebilirsiniz. sizi yönlendirirler. gönüllü olarak ücretsiz tedavi etmek için veteriner bulmanız çok çok zor.. hatta parayı peşin almadan tedavi edenleri bulmak bile zor ama bu tür kampanya ile anlaşma yoluna gidebilirsiniz. bu durumda sokakta hayatta kalma ihtimali neredeyse yok. oturduğunuz bölgeyi yazarsanız, aynı yerde oturanlardan bu tür anlaşmaya gidebilecek veteriner hekimleri tanıyanlar, size bilgi verebilenler çıkabilir. çok geçmiş olsun..
Sağolun yorumunuz için bölgeyi ilk mesaja ekliyorum şimdi haysev ile iletişime geçmeye çalışıyorum inşallah yardımcı olurlar

Bu konu en son " 25-10-13 " tarihinde saat 18:15 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-10-13, 19:22   #5

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Insan istesede bazen caresiz kalabiliyor. Keske her cana sahip cikabilme, ve bakabilme gücümüz olsaydi.

Sizde elinizden geleni yapmissiniz en azindan dönüp sirtinizi görmezden gelmemissiniz (ki sadece siz yasamiyorsunuz o mahellede, demekki herkes sirtini dönmüs, görmezden gelmis).

Yapabilceginizi yapmissiniz, burda sizi sucalamak cok sacma olur, burda diger vurdumduymaz insanlari yargilamak lazim ama oda bir ise yaramiyor, havaya konusuyor gibi oluyorsunuz.

Pitirsonic gerekeni söylemis (herzamanki gibi) o yüzden ben sadece görüslerimi söylemek istedim.
Insallah bir cözüm bulunurda bir can sizin sayenizde hayatta kalir ve kurtulur.

Gelismeleri bildirirseniz cok sevinirim, güzel haberlerinizi bekliyoruz insallah...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-10-13, 19:53   #6

WexWeys Çevrimdışı

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Insan istesede bazen caresiz kalabiliyor. Keske her cana sahip cikabilme, ve bakabilme gücümüz olsaydi.

Sizde elinizden geleni yapmissiniz en azindan dönüp sirtinizi görmezden gelmemissiniz (ki sadece siz yasamiyorsunuz o mahellede, demekki herkes sirtini dönmüs, görmezden gelmis).

Yapabilceginizi yapmissiniz, burda sizi sucalamak cok sacma olur, burda diger vurdumduymaz insanlari yargilamak lazim ama oda bir ise yaramiyor, havaya konusuyor gibi oluyorsunuz.

Pitirsonic gerekeni söylemis (herzamanki gibi) o yüzden ben sadece görüslerimi söylemek istedim.
Insallah bir cözüm bulunurda bir can sizin sayenizde hayatta kalir ve kurtulur.

Gelismeleri bildirirseniz cok sevinirim, güzel haberlerinizi bekliyoruz insallah...

Teşekkür ederim keşke hiç yaşamasaydı bunları canımız yanıyor ama keşke demekle de geri getiremiyoruz sağlığını tesellimiz şu ki hiç olmazsa canının acımadığına eminiz hiç bir şekilde bağırmıyor yemeğini yiyor arada bahçeye çıkarıyoruz binayı tanıması açısından evdeki kedimizin veterineriyle de görüştük diğer veteriner röntgen çekmeden teşhis koyduğu için şüphelendi bi getirin belki incinmiştir bakalım dedi yarın götürücez eğer aynı teşhisi koyarsa ücretsiz bi şekilde yaptırmaya çalışıcağız yada en azından daha ucuz bir şekilde yuvada bulamazsak artık binanın bahçesine kedi yuvası yapıp orda yaşamasını oraya alışmasını sağlayacağız gelişmeleri bildiririm elbette buradan
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-10-13, 22:11   #7

nilnehriyim üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
nilnehriyim Çevrimdışı

evdeki kedinizin psikolojisi tabiki daha önemli sizin için. ben bu konuda bir yorum yapmadım zaten. illa evinizde besleyin de demedim. kendi yapamadığım bir şeyi, başkasından istemem de zaten. ben yazınızda sürekli köpek saldırısından bahsetmiş olduğunuz için, çok köpek bulunan bir bölgede yaşadığınızı düşündüm. ayrıca ilk bırakmanız değil, ikinci bırakmanız için söyledim. madem saldırıya uğruyor başka bir yere bıraksaydınız keşke diye. neyse amacım sizi kırmak ya da üzmek değildi. kedi için üzüldüm sadece. kırık bacakla dışarıda yaşaması çok zor. inşallah maddi durumu iyi olan birileri yardımcı olur veteriner parası için ve bir yuva bulunur. kuyruksuz olması zaten yeterince kötüyken, bir de sakat kalmaz umarım. binanızın önünden kaçıyorsa tabi sizin suçunuz değil ama en azından iyileşene kadar bakacak bir yer bulsanız, ya da evinizin bir odasında bakabilseniz keşke. kendi kedinizi de huzursuz etmeden, evin az kullanılan bir odası varsa orada bile bakılabilir bir süre. nacizane fikrimdir. kolay gelsin.

Bu konu en son " 25-10-13 " tarihinde saat 22:13 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-10-13, 00:15   #8

WexWeys Çevrimdışı

nilnehriyim tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
evdeki kedinizin psikolojisi tabiki daha önemli sizin için. ben bu konuda bir yorum yapmadım zaten. illa evinizde besleyin de demedim. kendi yapamadığım bir şeyi, başkasından istemem de zaten. ben yazınızda sürekli köpek saldırısından bahsetmiş olduğunuz için, çok köpek bulunan bir bölgede yaşadığınızı düşündüm. ayrıca ilk bırakmanız değil, ikinci bırakmanız için söyledim. madem saldırıya uğruyor başka bir yere bıraksaydınız keşke diye. neyse amacım sizi kırmak ya da üzmek değildi. kedi için üzüldüm sadece. kırık bacakla dışarıda yaşaması çok zor. inşallah maddi durumu iyi olan birileri yardımcı olur veteriner parası için ve bir yuva bulunur. kuyruksuz olması zaten yeterince kötüyken, bir de sakat kalmaz umarım. binanızın önünden kaçıyorsa tabi sizin suçunuz değil ama en azından iyileşene kadar bakacak bir yer bulsanız, ya da evinizin bir odasında bakabilseniz keşke. kendi kedinizi de huzursuz etmeden, evin az kullanılan bir odası varsa orada bile bakılabilir bir süre. nacizane fikrimdir. kolay gelsin.
Ben sizi suçlamadım yanlış anlamayın ilk saldırıda köpekler söz konusuydu ama ikincisinin nedenini bilmiyoruz köpekte olabilir,sıkışmışta olabilir,diğer kediler de olabilir ama köpek saldırısında bu kadar paralel bir kopma söz konusu olmaz diye düşünüyorum çünkü dümdüz bir şekilde kopmuş kuyruk muhtemelen bir yere sıkışmış.Elbette kendi kedimi düşünmek zorundayım ama bu yardıma muhtaç bi canlının ölmesine göz yumacağım demek değil kesinlikle iyileşene kadar evde tutmayı planlıyorum şimdilik gece bir odada sabah bir odada geçiriyo günlerini diğer kediyle rastlamamak için problem şu ki ne kadar bir süre gerekecek iyileşmesi için bilmiyoruz önceki veteriner düzelmez kaynamış benim yapabileceğim bi şey yok dedi evdeki kedimizin veterinere götürdüğümüzde de aynı şeyi söylerse mecburen binanın bahçesine bir yuva yapıp orada yaşamaya alıştırmak bahçesi var arada diğer kedilerde girer canı sıkılmaz köpek tehlikeside yok ama hayvan binayada alışmıyor yada biz mi alıştıramıyoruz bilmiyorum eğer iyileşmesi için belirli bi gün varsa elbette evde bakımını sağlarız ama yok ise mecburen binaya alıştırmak zorunda kalacağız ben evimde beslemeyi çok isterdim ama diğer kedimiz çok rahatsız oluyor sahiplendirmek de istiyorum o durumda da kim sakat bir kediyi sahiplenmek ister ne kadar beklemek zorunda kalır bu yavru belli değil günümüzde insanlar sağlıklı kediyi bile yüzünün güzelliğine göre sahipleniyor.Forumdaki arkadaşlardan bu kediyi binanın bahçesine yapacağım yuvaya nasıl alıştırabilirim konusunda yardım bekleyeceğim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-02-14, 16:51   #9

İstanbul (Avrupa Yakası)
Merve Nisa Çevrimdışı

Haytapla irtibata geçin ilgilenirler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-02-14, 18:59   #10

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Son durum ne acaba
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-03-14, 23:43   #11

Antalya
rozi Çevrimdışı

Fakülteye gidin sokak kedisindende para talep etmezler bizim burada sokak kedilerinin tedavisinden para almıyor fakülte
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-15, 00:52   #12

papatyakokulukedi Çevrimdışı

Son durum ne
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-04-15, 16:44   #13

KedimTopakveBen Çevrimdışı

Ameliyat olması Lazım ve kedinizi disari birakmayın bakın veya Güvenilir birine verin çok Büyüyünce tasmaya çıksın dısarı
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları