Markamama.com

Cevap Yaz
Eski 28-06-08, 14:42   #1

busecan üyesinin avatarı

busecan Çevrimdışı
Varsayılan Onlar Kadar Olamadık!

Onlar insan kavramını oluşturdular...
Hiç birimizin yapamadığını yaptılar...

Ama biz bir hayvan bile olamıyoruz!!

Biz bunlar kadar olamıyoruz...
Aşağıladığımız...evimize sokmadığımız...utandığımız SOKAK KÖPEKLERİ KADAR BİLE OLAMIYORUZ...

28 Mayıs 2008

Antalyada katliamı belgeledik.

Bu kara leke Antalyanın üzerine yapışmasın diye çabaladık. Hep birlikte durduralım dedik. Sizlere imdat mesajları yollarken Antalyanın yöneticilerinin kapılarını çaldık, telefon ettik. İnkar ettiler, terslediler, kanıtınız var mı dediler.

Bugün kanıtımız var. Keşke olmasaydı dedirten cinsten binlerce kanıt. Antalyanın Varsak Beldesinde köpeklerin gömüldüğü toplu mezarları bulduk. Henüz burnundan sızan kan kurumamışları, bir avuca sığacak kadar minicik olanları, kulağına, bacağına ip bağlanıp sürüklenmişleri, piyasa değeri binlerce lira olan tasmasında adı yazılı olanları, henüz derisi son bir canla seğirenleri, kulakları küpelileri, kırık ayağı alçıda olanlar

Bunları yapanlara seslendik. Sesimizi duyuramadık. Sizlere de duyuramadık. Duysaydınız bu ülkenin başbakanı olarak dur derdiniz, duysaydınız bu ülkenin bakanları olarak el atardınız, duysaydınız basın olarak sesimizi duyururdunuz, duysaydınız belediyeler bakımevi yapmak için çoktan harekete geçerdi

Şimdi duyun artık Havada ölüm kokusu olan o toplu mezarlık Antalyanın olduğu kadar Türkiyenin de ayıbı

Antalyada gerçekten kuduz vakası var mıydı? Yoksa yıllarca bakımevi diye yalvardığımız belediyeler sorunu kökten çözmek için mi uydurdu? 5 bin 500 köpek aşıladık diyenler aşıları ölülerinin üzerine iş makineleriyle toprak atarken mi yaptı? Hala şehir içinde bile hayvancılık yapılan Antalyada köpeklerimiz dışında hangi hayvanlara karantina uygulandı? Bu cinayetin failleri ellerini kollarını sallayarak daha gezebilecek mi?

CİNAYETLER KARŞISINDA SUSKUN KALANLAR SUÇUN ORTAĞI DEĞİL MİDİR?

N.Nilsu GÜLEÇ
Konyaaltı Dostları Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı
HAYTAP ANTALYA TEMSİLCİSİ
Adres Bilgileri
Gürsu mah. 338. Sok
Ender Evler sitesi
A Blok Kat 1 Daire 2
Antalya Konyaaltı Dostları Derneği - Anasayfa

0 242 228 25 71
0 532 318 36 96 8211; 0 505 852 18 03

Konyaaltı Dostları Dernegi'nin Kendi Sitesinden Alıntıdır..

Bu çabaya siz de ortak olun,BAKIM EVİ için bir imza da siz atın!

Antalya Konyaaltı Dostları Derneği - Anasayfa

Antalya'da Bir Kamyonetin Kasasında Bulunan 9 Köpek Ölüsü ile Canlı Bir Köpek Yavrusu Katliamın Sürdüğünü Gözler Önüne Serdi.

Olay, Hayvan Severler Derneği Antalya Şube Başkanı Sevda Kıraç'ın bir ihbarı polise ulaştırmasıyla ortaya çıktı. İhbarı değerlendiren polis, Sütçüler Mahallesi'nde 2523 sokakta alt kademe belediyesine hizmet veren özel bir şirkete ait 34 DF 6743 plakalı kamyonetin kasasında 9 köpek ölüsü ile canlı bir köpek yavrusu buldu. Polis, üzeri branda ile örtülmüş kamyonetin sahibiyle konuşmaya çalışırken araç sahibi ansızın otomobile binip kaçtı. Aranan kamyonet Gündoğdu Mahallesi'nde 2764 sokakta bulundu. Fakat kamyonetin kasasında yapılan aramada bir saat önce bulunan köpek ölülerinin olmadığı görüldü.

Olay yerine gelen Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Sevda Kıraç, araç sahibinden ve yetkililerden şikayetçi oldu. Polis, kamyonet sürücüsü K.G. ile birlikte alt kademe belediyelerinde soruşturma başlattı.

Bu duruma tepki gösteren Sevda Kıraç, "Belediye, halen itlaf çalışmasını sürdürüyor. Hem de bunu gözümüzün içine baka baka yapıyor. Kimseyi takmıyor, rast gele topladığı her hayvanı öldürüyorlar. Yapılan hiçbir şey hukuki değil. Suçüstü yapıldılar, böyle itlaf olmaz" diye konuştu.

Sorumlular hakkında şikayetçi olacağını belirten Kıraç, "İnadına alay eder gibi bizleri küçümseyerek hayvanları canlı canlı gömüyorlar. Ölmemiş hayvanı gömüyorlar. 3285 böyle uygulanmaz. Uygulayacaklarsa belediyeler bunu kanunlara uygun olarak uygulayacaklar. Açtığımız mezarda hayvanlar kireçlenmeden gömülmüş. Başka bölgelerde de bu tür mezarların olduğunu düşünüyorum. Bu mezarları da bulup ortaya çıkaracağız. Bu suç ise cezamı da çekerim. Çıldırmış gibi hayvan öldürüyorlar. Öldürecekseniz hepsini bir günde öldürün kurtulalım" dedi.

SEVGİLİ ARKADAŞLAR
ANTALYADA YAŞANAN OLAY İÇİN BİLGİ EDİNME HAKINIZI LÜTFEN KULLANIN.ORADAKİ HAYVANLARIN CANLI CANLI TOPRAK ALTINA GÖMÜLMESİNE LÜTFEN SEYİRCİ KALMAYIN.ONLARIN ÇIKAMAYAN SESİ OLUN.NE OLUR.BU OLAYINDA ANKARA MAMAK KATLİAMI GİBİ ÖRTBAS EDİLMESİNE SESSİZ VE SEYİRCİ KALMAYIN.
KATILIM NE KADAR ÇOK OLURSA OKADAR ÇOK YAPILACAK KÖTÜ OLAYLARDAN ELLERİNİ ÇEKERLER.
AMA BİZLER SESSİZ VE SEYİRCİ KALIRSAK BUNLARDAN ÇOK DAHA KÖTÜLERİNİ YAŞAR SAHİPSİZ KİMSESİZ HAYVANLAR.
YAPACAĞINIZ İŞ ÇOK KOLAY.AŞAĞIDAKİ MAİL ADRESLEİNE HAZIRLANMIŞ DİLEKÇEYİ GÖNDERECEKSİNİZ.
ALTINA GÖNDERME TARİHİNİZİ ADINIZI SOYADINIZI TC KİMLİK NUMARANIZI VE EV ADRESİNİZE YADA İŞ ADRESİNİZİ YAZACAKSINIZ..
BU SİZİN YASAL BİLGİ EDİNME HAKINIZDIR.LÜTFEN O KİMSESİZ HAYVANLAR İÇİN BİR 5 DAKİKANIZI AYIRIP DİLEKÇENİZİ GÖNDERİN.
GÜLAY YOLERİ

osman.kaptan@tbmm.gov.tr , antalya@icisleri.gov.tr , info@kepez-bld.gov.tr , info@muratpasa-bld.gov.tr , baskan@konyaalti-bel.tr , mahalli.bilgiedinme@icisleri.gov.tr , ozelkalem@icisleri.gov.tr , eposta@mahalli-idareler.gov.tr , bimer@basbakanlik.gov.tr , bedk@basbakanlik.gov.tr , basin@icisleri.gov.tr , ankara@icisleri.gov.tr , teftis@icisleri.gov.tr , bilgiedinme@tbmm.gov.tr , ercan.topaca@icisleri.gov.tr , antalya@antalya-tarim.gov.tr , badak@tbmm.gov.tr ,

VALİLİK MAKAMINA,
ANTALYA

Antalya ili Varsak ilcesi ormanlik alaninda aralarinda kupeli-tasmali olanlarin da bulundugu cok sayida kopegin zehirli ignelerle
oldurulerek gomulmus vaziyette bulundugunu buyuk bir aciyla ogrendim.Çok üzüntü duydum.
Antalya ili Gundogdu Mahallesinde gorulen kuduz vakasi sonrasinda Valilik makaminizdan yapilan aciklamada Kepez Bolgesinde ve cevresinde yurutulen calismalar esnasinda hic bir kedi-kopek itlafi yapilmadigi,sahipsiz hayvanlarin asilamalarinin Tarim il mudurlugu veteriner hekimleri tarafindan surduruldugu, hayvanlarin rahat yasamalari ve hayvanlara iyi ve uygun muamele edilmesinin Antalya'da hayvan haklarinin esasi olarak kabul edildigi bildirilmistir.
Ancak ardindan vicdani ve kanuni yasalara tamemen aykiri olarak itlaf yoluna gidilip tum Turkiye'de bizleri derinden uzen katliam goruntuleri ortaya cikmistir.Ben ve bir çok yakınım dostum televizyon kanallarında gösterilen haberlerdeki görüntülerden kahrolmuş durumdayız.Bu goruntuler maalesef Avrupa Birligi yolunda ilerleme gayretindeki ulkemizi hos olmayan bir duruma da dusurmustur.Ayni sekilde bu katliamlar uluslararasi medyada yer alarak Antalya'nin turizm gelecegine ne sekilde etki edecegi de muhakkaktir.
Sokak Hayvanlari icin her durumda uygulanacak yol kesinlikle insanlik disi katliamlar degil, asilama programidir. 2004 yilinda kabul edilen 5199 sayili Hayvalari Koruma Kanunu sahipsiz hayvanlarin asilanmasini ongorur.Bu kanunun uygulanmasi da Valiliginiz sorumlulugundadir.Bu baglamda,
1-Yuzlerce kopegi 5199 sayili kanuna aykiri olarak olduren kisiler ve kurumlar hakkinda sorusturma acilmasini talep ediyorum.
2-Antalya İl Tarim Mudurlugu, Kepez, Murapasa, Ve Konyaalti Belediyeleri hakkinda tum sahipsiz hayvanlari asilamayip gorev ihmalinde bulunmalari nedeniyle sorusturma acilmasini talep ediyorum.
3-Konuyla ilgili olarak onceki muracaatlarda kopeklerin oldurulmeyecegini,asilama uygulanacagini soyleyerek bizleri yanıltan kisi ve kurumlar hakkinda toplumu yaniltmaktan sorusturma acilacak midir?
Yukaridaki sorularima 4982 ve 3071 sayili yasalar geregi kanuni sure icinde cevap ve bilgi verilmesini saygilarimla arz ederim.

tarih
isminiz soyadınız
T.C.No: sizin numaranız

adresiniz:
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-06-08, 14:46   #2

busecan üyesinin avatarı

busecan Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Onlar Kadar Olamadık!

SEVGİLİ ARKADAŞLAR
VAKTİNİZ OLMAYABİLİR BİLGİNİZ OLMAYABİLİR
İŞTE SİZE HAZIR DİLEKÇE YAPACAĞINIZ TEK ŞEY BU SAHİPSİZ KİMSELERİ OLMAYAN PEŞLERİNE DÜŞÜP NERDE BUNLAR DİYENLERİ OLMAYAN BU GÜZEL CANLAR İÇİN NE OLUR BİR DİLEKÇE
BİR DÜŞÜNÜN ONLARIN NE KADAR ZOR ŞEKİLLERDE ÖLDÜKLERİNİ
AYAKLARI AÇLILAR İÇİNDE TOPRAK ALTINDALAR.VÜCUTLARINDA ZEHİRLİ İĞNELELE TOPRAK ALTINDALAR
NE OLUR ONLARIN ÇIKMAYAN SESLERİ OLUN.
ONLAR ADINA SİZE YALVARIYORUM
ONLARI SORUN
GÜLAY YOLERİ

KİMSESİZLERDEN GELEN MEKTUP

BİZİ SULARDA BOĞDUNUZ.ATEŞLERDE YAKTINIZ.DEFALARCA TECAVÜZ ETTİNİZ.HATTA BEBEK OLANLARIMIZA BİLE TECAVÜZ ETTİNİZ.ÇOCUKLARINIZA EĞLENCELİK YAPTINIZ BIKINCA BİLMEDİĞİMİZ YERLERDE TERK ETTİNİZ.DENEYLERDE KULLANDINIZ.DÖĞÜŞLERDE KULLANDINIZ.KOLLARIMIZI BACAKLARIMIZI PARÇALATTINIZ.BARINAKLARA KAPATIP AÇ BIRAKTINIZ SUSUZ BIRAKTINIZ.SOKLARINIZIN KÖŞELERİNDEKİ ATTIĞINIZ ÇÖPLERDEN BİR LOKMA YEMEMİZE İZİN VERMEDİNİZ.YAVRULARIMIZI ÖLDÜRDÜNÜZ.KUŞ UÇMAZ KERVAN GEÇMEZ ORMANLIK ALANLARA TERK ETTİNİZ.HEPİMİZİ ZEHİRLEDİNİZ.BOĞARAK ZEHİRLEYEREK TOPLU MEZARLERE CANLI CANLI GÖMDÜNÜZ.SİLAHLARINIZLA KÜÇÜK BEDENLERİMİZDE KOCA DELİKLER AÇTINIZ.
CANLI CANLI DERİLERİMİZ SOYDUNUZ KABAN TERLİK ANAHTARLIK YAPTINIZ.BACAKLARIMIZI KIRDINIZ.DÖVDÜNÜZ.BİR LOKMA SUYA HASRET BIRAKTINIZ.BAŞIMIZA VURA VURA ÖLDÜRDÜNÜZ.YERLERE VURA VURA ÖLDÜRDÜNÜZ.AMA BİZLER YİNEDE SİZLERİ SEMEKTEN VE HER DEFASINDA SİZLERE GÜVENMEKDEN ASLA VAZGEÇMEDİK.
SADECE BİZLERDE İNSAN GİBİ YAŞAMAK İSTEDİK.DOĞAL ORTAMIMIZI BİLE BİZE ÇOK GÖRDÜNÜZ .ORMANLARIMIZI YOK ETTİNİZ.
BİZE ASLA TAHAMÜLÜNÜZ YOK.
AMA GÜZEL ALLHIM BİZİ SİZLER İÇİN YARATMIŞ VE PEYGAMBER EFENDİMİZ DEMİŞKİ.
ALLAH MERHAMET ETMEYENE MERHAMET ETMEZ.

BİZLER YİNEDE HEPİNİZİ ÇOK SEVİYORUZ.

LÜTFEN BU VAHŞETLERE SESSİZ VE SEYİRCİ KALIP BU SUÇLARA ORTAK OLMAYIN.
GÜLAY YOLERİ

ONLARIN YERİNE 5 DAKİKA KENDİNİZİ KOYUN VE DÜŞÜNÜN...!!

SADECE ANTALYA MI?
HAYIR...

ÖLMEMİŞLER AMA GÖMÜLMÜŞLER.
GÖMÜLMÜŞLER AMA ANNEYMİŞLER.
ONLAR BEBEKLER,
TOPRAĞI KAZIYORLAR,
ONLAR,ANNELERİNİ TOPRAĞIN ALTINDA ARIYORLAR.

ONLAR ANNELER.
TRAKTÖRLERLE TAŞINIP
CANLI CANLI GÖMÜLMÜŞLER.

SONRA BİR BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI ÇIKMIŞ
YAVRULAR NE OLACAK DİYE SORANLAR GÜLEREK
"ANNELERİ GELSİN ALSIN DEMİŞ" DEMİŞ.

ONLAR MAMAKTA CANLI CANLI ACIMASIZCA GÖMÜLDÜ.

PEKİ SİZ BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI
SİZİN İNSANLIĞINIZ HANGİ BULDOZERLE GÖMÜLDÜ?
SİZ HANGİ TRAKTÖRLERE YÜKLEDİNİZ İÇİNİZDEKİ MERHAMETİ,İNSAN KALBİNİZİ?

Hala bunları yapanlara bir ceza verilmedi.Belediyenin doğal sebeplerle veya trafik kazalarıyla ölen köpekleri getirip çöplüğe gömüldüğüne,ateş edilerek ölen köpeklerin ise çöplük etrafında avlanan avcılar tarafından vurulduğu kararıyla ortada bir cezai işlem olmadığına karar verilmiş.Türkiye'de ne zamandır AVCILAR ŞEHİR ÇÖPLÜĞÜNDE AVLANIR OLDU?

Ne zamandır hayvanlar BEN BU ÇUKURA ATLAYAYIM,ARKADAŞLAR SİZDE BİR EL ATIN,SU TOPRAKLARI ÜSTÜME ÖRTÜN,BEN BİR ÖLEYİM BAKALIM DR OLDU?

LÜTFEN BU KATLİAMA SES VERİN!

Dilekçe için:

YaşamHakkınaSaygı

NOT: TC kimlik numaranızın istenmesi kesinlikle hiçbir şekilde sizi olumsuz etkilemiyor.Bir çok dilekçe imzaladım TC kimlik numaram ile hiç bir olumsuzlukla karşılaşmadım.Karşılaşsam bile ONLAR İÇİN herşey değer...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-06-08, 18:49   #3

Özlem üyesinin avatarı

Özlem Çevrimdışı

hiiiiiiiiii kıyamam ben onlara yaa.. dayanamıyorum bunları görüncee.. hep söylüyorum ben bazen insanlardansa hayvalara daha çok değer veriyorum

Bu konu en son " 28-06-08 " tarihinde saat 18:54 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-06-08, 18:59   #4

busecan üyesinin avatarı

busecan Çevrimdışı

Özlem tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
hiiiiiiiiii kıyamam ben onlara yaa.. dayanamıyorum bunları görüncee.. hep söylüyorum ben bazen insanlardansa hayvalara daha çok değer veriyorum
Ben hayvanlarla iç içe olmaya başladığımdan ve insanların bu acımasızlıklarını görmeye başladığım günden beri hayvanları daha üstün görüyorum.

* * *
Lütfen üşenmeden okuyup imzamızı atalım...

Lütfen...onlar için...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-06-08, 19:23   #5

Özlem üyesinin avatarı

Özlem Çevrimdışı

kesinlikle doğru.. böyle bir başlık açtığınız için teşekkürler belki, ufacıkda olsa bir katkımız olur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-06-08, 20:35   #6

busecan üyesinin avatarı

busecan Çevrimdışı

Özlem tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kesinlikle doğru.. böyle bir başlık açtığınız için teşekkürler belki, ufacıkda olsa bir katkımız olur
Ben çok teşekkür ederim...
Umursamazlıkların arasında dönüp baktığınız için onlara..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-07-08, 13:43   #7

Küçük Cezve Çevrimdışı

Duyarlılığın için teşekkürler sevgili Busecan.
.................
Şimdi ben o köpecikleri görseydim, onlara sarılıp aynı onlar gibi nöbet bekleseydim, ne oluyor dünyaya deseydim olmaz mıydı? Bal gibi olurdu. Ah canlarım benim, ah.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları