Markamama.com

Cevap Yaz
Eski 28-12-08, 21:43   #1

dilos72 üyesinin avatarı

dilos72 Çevrimdışı
Angry tecavüz

ben almayada yasiyorum.. kendimim bir kedsi var.. ona gözüm gibi bakiyorum.. yani cocugum olsa bu kadar bakardim herhalde.....Shiva su 6 yasinda bana geldiyinde 4 haftalikti

konu su ben hayvanlari cok seviyorum imkanim olsa kesin hayvanat bahcesi acardim..
siz aktarmak istediyim su . türkiyede ne yazikki cok hayvana sahip cikilmiyor . tam tersi 80%i itip kalkiyor , kendim bile cok sahit oldum cok da kavga ettim vatandaslarla....
yani benim anlamadiyim 1. niye. neden!!!!

2.almanyada hic birtane sok. hayvani bulamasiniz yoktur.sebeb burda tüm hayanlar.hayvan kurumunda yasarlar temiz bir sekilkde her zaman kontoll altinda olan dr.lar vardir..zatten de yasakdir sokada sahipsiz gezmek hayan icin

bu türkiyede neden olmuyor ben onu bilmek istedim.
almayada yardim siteleri var hayvan icin ayni bu site gibi..
orda bir forumda sunu okudum. tabiki almanca olarak ..türkiyede insanlar tarafindan köpekler tecavüz ediliyormus .ve o an sökke oldum icin titredi.. simdi size sorum su!!! haddi sokakta yasiyorlar evyallaaahhh.. itip kalkiyorlar onada eyvalllaaaaahhhh..

PEKI TECAVÜZ OLAYAI COK IGRENCCCCCCCCCC ONU BEN SU AN ÖGRENDIM ....ben bir türk olarak böyle konuyu okuduktan sonra reziliz biz ya dedim... buna bir ceza yokmu yaww...

tamam diceksiniz ki... ohhh bu konulara gelene kadar .millet ekmek kavgasi pesinde.. hayir inamiyorum .. bizim insanimizin icinde vicdan yok .. bunun büyük bir sorun oldugunu düsünmüyorum ben ,, herkez biracik ücündan tutsa hayvanlarda güvende olur
simdiden sizlere tesekür ederim
bunu sizlerle paylasmak istedim....dilek

Bu konu en son " 28-12-08 " tarihinde saat 23:59 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-12-08, 01:08   #2

dilos72 üyesinin avatarı

dilos72 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: tecavüz

süpermis yaww..... cok sevindim.... ben bu bilgileri almanca cevirip.. okumus oldugum forumlara yaziyim... tesekür ederim. beni aydinlatiyin icin... selamlar diek
Djpink tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
CHP İzmir Milletvekili Bülent Baratalı'nın, hayvanlara karşı işlenen suçların, "Kabahatler Kanunu" kapsamından çıkartılarak, "Türk Ceza Kanunu" kapsamında alınmasını öngören kanun teklifi TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

Hayvanları Koruma Kanunu'nda değişiklik öngören kanun teklifinine göre, hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranan, acımasız ve zalimce işlem yapan, döven, aç ve susuz bırakan, zehirleyen, bilimsel koşulları oluşmadan muhtelif silahlarla itlaf eden, psikolojik ve fiziksel acı çektirenler, idari para cezasının yanında hapisle de cezalandırılacak.

Hayvanlara karşı işlenen fiiller, Kabahatler Kanunu kapsamından çıkartılarak ve Ceza Kanunu kapsamında değerlendirilecek. İdari para cezaları yerine hürriyeti bağlayıcı ceza getiriliyor. Ayrıca, suç kesinleştiğinde, aldığı ceza, sabıka kaydına da işlenecek.

Kötü muamele ya da işkence yapanların suçları sabit görülürse, 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası verilebilecek. Sadece bu işi yapanlar değil, azmettirenler de sorumlu olacak.
Kötü muamele eden kişi, veteriner hekim ise, aldığı ceza bir misli daha artırılacak. Bilimsel metotlara aykırı deney yapan veteriner hekim ve işletmelerin ruhsatları önce 1 yıl süreyle, suçun tekrarında da tamamen iptal edilecek.

Hayvanına eziyet ve kötü muamele edenlerin hayvanları koruma altına alınacak veya yeniden sahiplendirilecek. Bu kişilerin 10 yıl boyunca yeniden hayvan edinmeleri yasaklanacak.

Belediyeler...
Hayvan Sağlığı ve Zabıtası Kanunu'nun bazı maddeleri yürürlükten kaldırılarak, kuduz ve uyuz şüphesiyle toplu itlafın yolu da kapatılacak. Bu emir, kamuda çalışanlar tarafından verilmiş ise ceza miktarı ağırlaştırılacak. Bu işlemler, yasak olan hayvan öldürme metotlarının dışında yapılacak.

Hayvanlara karşı işlenen suçlar (dövüş, zehirleme, öldürme, işkence gibi eylemler) şikayete bağlı olmaktan çıkarılacak. Yani hayvanlara karşı haksız fiilin meydana gelmesi halinde ise artık savcılık resen harekete geçip soruşturma açabilecek.

Dini amaç ve et hayvanı olarak tüketim amacı dışında, kesim hayvanı statüsü dışındaki hiçbir hayvan (at, eşek, kedi, köpek vs) kesilemeyecek. Kesenler hakkında en az 1 yıl hapis cezası verilecek. Kötü muamele karşılığı para cezası, havyan başına 2 bin 500 YTL olarak öngörüldü.

(CNN)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-12-08, 01:31   #3

>Ferik ve Bulut< üyesinin avatarı

>Ferik ve Bulut< Çevrimdışı

Merhaba Dilek Hanım hoşgelmişsiniz öncelikle
Bahsettiğiniz şey sahiden çok çirkin, kınanmayacak bir tarafı yok.
Sizden bir şey rica edeceğim, bize Almanca forumun internet adresini verebilir misiniz?
Sahiden hangi araştırmalar sonucu Türkiye'de bu olayların gerçekleştiğine dair bilgiyi elde etmişler?
Yalan söylüyorlar demiyorum fakat belge gerekiyor böyle ithamlarda bulunmak için.
Şahsen belge veya kanıtları yoksa suçlu konuma düşerler.
O adresi verip bize bu iyiliği yaparsanız çok seviniriz.
Sevgi ve saygılarımla.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-12-08, 01:49   #4

dilos72 üyesinin avatarı

dilos72 Çevrimdışı

>Ferik ve Bulut< tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba Dilek Hanım hoşgelmişsiniz öncelikle
Bahsettiğiniz şey sahiden çok çirkin, kınanmayacak bir tarafı yok.
Sizden bir şey rica edeceğim, bize Almanca forumun internet adresini verebilir misiniz?
Sahiden hangi araştırmalar sonucu Türkiye'de bu olayların gerçekleştiğine dair bilgiyi elde etmişler?
Yalan söylüyorlar demiyorum fakat belge gerekiyor böyle ithamlarda bulunmak için.
Şahsen belge veya kanıtları yoksa suçlu konuma düşerler.
O adresi verip bize bu iyiliği yaparsanız çok seviniriz.
Sevgi ve saygılarımla.

bakin almayada bir cok forumlar var. birinde de aynen alanyada yazin yasamis olayi anlatiyorlar... ve üsteli kköpeyin resmide var su an durumu iyi olduyunu ve bir hayvansever tarafindan tüm masraflarini yapiyini yaziyor yaniz köpek hic bir insana yanasmiyormus. evden disari cikmiyormus,,,,ya gercek bu bende aynen googlde burayi buldum ve kayitlandim yardim icin, gercekten böyle bir sey öabilirmi diye.. sora ben bir kac forumlardada böyle seyleri okudum sirf tr, icin deyil tüm dünyada varmis ögrendim bu aksam .. cok üzüldüm ...ve ayrica bu aralarda bir link geziniyor forumlar arasinda cok kötü isterseniz burayada kayitliya bilirim .. ama gercekten irenc.. cinlilerin nasil köpekleri iskenceyle ödürdüklerini kayitlamislar.. ve tüm almanya ayaklmis durumda cin konusu üzerine cok tepki var..
ps...
bu arda türkcem pek iyi deyil .. umarim kendimi ifade etmisimdir.. simdiden kusuruma bakmayin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-12-08, 01:56   #5

dilos72 üyesinin avatarı

dilos72 Çevrimdışı

dikatttt......simdi arkadslar bu cok önemli bir konu sizden rica ediyorum cocuklara göstermeyin.midesi kaldirmayan ve hasas olanalar bakmasin.... su an bizim amacimiz Petition denilen yere herkesin imza atmasi ve buna bir son gelmesi...yani elinizden ne geliyorsa buna türkiyeninde katilmasini cok isterim..
site bu: http://please.save-the-pets.com/
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-12-08, 02:18   #6

dilos72 üyesinin avatarı

dilos72 Çevrimdışı

Offf bu nedir yaaa , biliyordum da bu kadar aleni görmemiştim.. Paylaşım için teşekkürler ve fakat bence kesinlikle kendine güvenmeyen 18 yaşın altındaki arkadaşlarımız izlemesinler lütfen..

Bence asıl tartışılması ve birşeyler yapılması gereken çin ve uygulanan işkenceler.. Tek kelimeyle iğrençler..
gercekten öyle .... iki gün önce bana bir mail olarak gelmisti.. ben 10-15 saniye kadar izleye bildim... gerisi beni asmisti.... ve ne yemek yiye biliyorum ne uyuya biliyorum cahnilik yaa ve sizden rica ediyorum bunu devamini türkiyeye aktarin ki.. bir seyler yapilsin.. evet gercek su onlar icin gayyet normal cünki onlar kedi köpek yani hayvan olan herseyi yiyorlar.... nasil bas edebiliriz bilmiyorum ama bir seyler olamsi lazim göz yumacak deyilis herhalde...

Bu konu en son " 29-12-08 " tarihinde saat 02:21 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-12-08, 02:24   #7

dilos72 üyesinin avatarı

dilos72 Çevrimdışı

Ben hala kendime gelemedim,yorum yaparsam çok yanlış konuşmaktan korkuyorum bu sebeple şu anda yorum yapmak istemiyorum.. Ama mutlaka yapılacak birşeyler vardır,yapılmalı..

seni cok iyi anliyorum... inan senden farkim yok.. ve bu konuyu takip ederken Tr. yapmis odugu olayi okudum tam oldu o an .... ok ama kesinlikle bir seyler yapalim

Bu konu en son " 29-12-08 " tarihinde saat 02:47 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-12-08, 13:58   #8

sudehan üyesinin avatarı

Antalya
sudehan Çevrimdışı

yeni doğum yapmış biri olarak çok hassas bir dönem geçirdiğim için verilen linke bakmaya cesaret edemedim, ama ne yazıkki az çok tahmin edebiliyorum, hamileliğim esnasında hayvanların canlı canlı derilerinin yüzüldüğünü gösteren video izlemiştim ve hala gözümün önünden gitmiyor, günlerce ağlamıştım, allahım insanların içerisine biraz merhamet versin ve o canlılarında kendileri gibi bir can taşıdığını o canlarında acı çektiğini anlasınlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-12-08, 14:28   #9

dilos72 üyesinin avatarı

dilos72 Çevrimdışı

merhaba .. sudehan
cok haklisiniz bence kesinlikle bakmayin .. bu video da öyle bir sey hatta daha da kötü.... yanliz silerden ricam bunu böyle burda birakmayin ... cevrenizde bildirinki... hic olmasa bir kac tane hayvnai kurtarmis oluruz
slm dilek
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-12-08, 14:47   #10

beyzosh üyesinin avatarı

beyzosh Çevrimdışı

Bıçağı Sapladığı Anda Içim Kötü Oldu ..
Neyse Bence Hepsinin Allah Belasını Versin Ayrıca Inşallah Onlarda Benim Elime Düşünce Onlarda Bi Güzel Yahni Yaparım Ama Yemem O Köpeklere Bile Vermem çünkü Onların Kanında Iğrençlik Afedersiniz Ama Mallık + Salaklık Var O Gerileri Köpeklere Layık Göremem....

Allah Belalarını Versin!!!!!!!!11 :@

Amin Dualarınızı Beklerizzz...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-12-08, 14:50   #11

beyzosh üyesinin avatarı

beyzosh Çevrimdışı

çüş Artık Nasıl Da Böyle Kendilerinden Gurur Duyarmışcasına Bu Video Yu çektiler

çok özür Dilerim Ben Normalde Küfür Kullanmam Ama Beni Buna Mecbur Ettiler...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-12-08, 14:53   #12

beyzosh üyesinin avatarı

beyzosh Çevrimdışı

O Salaklar Zaten Bebekleri Bilew Yiyiyorlar Hem De Canlıykenn....

Ben Daha 11 Yaşındayım Bu Videoyu IzleDim Göz Yaşlarımı Tutamadım

Bu konu en son " 29-12-08 " tarihinde saat 19:30 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-12-08, 21:31   #13

dilos72 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bakin almayada bir cok forumlar var. birinde de aynen alanyada yazin yasamis olayi anlatiyorlar... ve üsteli kköpeyin resmide var su an durumu iyi olduyunu ve bir hayvansever tarafindan tüm masraflarini yapiyini yaziyor yaniz köpek hic bir insana yanasmiyormus. evden disari cikmiyormus,,,,ya gercek bu bende aynen googlde burayi buldum ve kayitlandim yardim icin, gercekten böyle bir sey öabilirmi diye.. sora ben bir kac forumlardada böyle seyleri okudum sirf tr, icin deyil tüm dünyada varmis ögrendim bu aksam .. cok üzüldüm ...ve ayrica bu aralarda bir link geziniyor forumlar arasinda cok kötü isterseniz burayada kayitliya bilirim .. ama gercekten irenc.. cinlilerin nasil köpekleri iskenceyle ödürdüklerini kayitlamislar.. ve tüm almanya ayaklmis durumda cin konusu üzerine cok tepki var..
ps...
bu arda türkcem pek iyi deyil .. umarim kendimi ifade etmisimdir.. simdiden kusuruma bakmayin

Tekrar merhaba Dilek Hanım,

Mesajınızı okudum ilginiz için teşekkür ederim.
Sizden link istemiştim çünkü bahsettiğiniz alçaltıcı ve canlılık onurunu kırıcı eylemler sadece Türkiye'de değil her yerde yapılıyor diyebilmek içindi.
Siz de emeğinize sağlık sonradan belirtmişsiniz zaten, teşekkürler tekrardan (:
Sanıyorum böyle şeyleri okurken biraz daha dikkat etmek gerekiyor, bir Çinli de vermiş olduğunuz linkteki olayları seyredip veya duyup gelip Çin'deki insanlar ne biçim, inanmıyorum, ne vicdansızız derse yapanları değil bütün Çin halkını vehmet altında bırakır.
Biraz kırılmıştım açıkçası bütün Türk insanını suçlayan bir genelleme görünce çünkü

Burada gerekli birçok yasa mevcut ha uyulup uyulmadığı tartışılır fakat sadece hayvanlarla değil başka birçok şeyle ilgili yasaya uyulup uyulmadığını da tartışabiliriz. Yasalara uymak konusunda pek dikkatli değiliz gibi

Önce sakin davranıp araştırmak sonra gerekiyorsa hak edene lafı söylemek lazım diye düşünüyorum ben (:

Kaldı ki sizin de belirttiğiniz üzre bu tür olaylar birçok ülkede meydana geliyor ve ben genel yargının aksine Türk insanının daha merhametli olduğunu düşünüyorum.
Kışın can arkadaşı olsun diye hayvan alıp besleyip yazın bırakacak kimse yok diye tatile giderken o günahsızları otoyol kenarlarına bırakmak ve onlarca araç çarpmış hayvan ölüsünün yol kenarlarına serilmesinin Avrupa'da daha çok moda olduğunu okudum ben.

Yol kenarlarında ölü hayvanlara bizim ülkemizde de hani şu 'modern' diye tabir ettiğimiz semtlerde rastlanmaya başlaması da oldukça ironik.

Modern toplumlardan bize bulaşan modernlik buysa vay halimize

Özetle biz toplum olarak bence daha merhametliyiz. Tecavüz korkunç bir suçtur, sapıklıktır ama bu tür suçlar tek bir dil, din veya ırka mahsus değildir.

Çinlilere gelince... Her ne kadar Çin işkencesi çok meşhur olsa da onların da mutlaka merhametli olanları bunun yanlış olduğunu bilenleri vardır deyip bize yapılan genellemenin aynısını onlara da yapmanın doğru olduğunu düşünmüyorum.

İnsan insansa Çinli de Türk de Fransız da olsa böyle vicdansızlıklara kalkışmaz. Aksi takdirde örnekleri her yerde görüyoruz zaten.

Ben verdiğiniz videonun linkine bakamadım çünkü dayanamam gerçekten bakamam

Vahşetin yok olmas için bu görüntülerin değil sevgi içerikli görüntülerin çoğalması lazım. Vahşet vahşeti getiriyor ne yazık ki. İnsan neye odaklanırsa onu çekiyor.

Taa yurt dışından buraları bulup üye olduğunuz, üye olup şööyle bir baktıktan sonra kaçan yerli üyelerimize rağmen üşenmeyip yorum yaptığınız için ben kendi adıma çok teşekkür ederim ((:

Türkçe konusunu ise dert etmeyin lütfen, bu ülkede doğup büyüyüp hala Türkçeden bi haber olan ve üstelik 'w', 'q' gibi harfler kullanmayı marifet sayıp bundan da hiç rahatsızlık duymayanlar varken biz sizin Türçenizin elinden öperiz

Tekrar hoşgeldiniz ((:
Sevgi ve saygılarımla...

Bu konu en son " 29-12-08 " tarihinde saat 21:35 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-12-08, 22:08   #14

dilos72 üyesinin avatarı

dilos72 Çevrimdışı

ferik ve bulut merhaba
öncelikle ben sizlere cok tesekürediyorum .
beni burda yanliz ve cevapsiz birakmadiyiniz icin .
ben gereken yerlere zatten hakimizi korudum,,, cevaplarinida verdim ,emin olmak icin burdan da bilgi almak istedim...
cinlere veya thai. devletleri tabiki tam nasil bu hayvanlar kesilip yemek haline geldiyini bilmiyorlardir, acik ve net olarak su var, orda selbest, her etti yemek,o yüzdende kimseyi pek ilgilendirmiyordur... dediyiniz gibi,, herkes ayni deyildir ,,, ama su da va cok komik olacak ama ancak söyle acik getire bilirim. biliyorsunusdur almayada da artik helal et var yani bizim( millet) diyiyim helal olmayan etti almiyorlar yemiyorlar .. karislatirmak istesdiyim konu su hic olmasa onlarda ettin nasil kesildiyini ve nasil öldürdüyünü ögrenseler iyi olurdu belki bir kac kisi biliyor belki bilmiyor...simdi bizimkiler bir inanc icinde bunu böyle uguluyorlar . onlarinda bir sekilde ugulanmasi gereken sey vardir, yani her sey bir yana.. hayvanlar koca bir kamiyonla canli olarak getiriliyor dog restorant denilen yere.. ve haynalar kontoll bile edilmeden saglik acisindan demek istiyorum... kafalarina göre kesilp biciliyorlar ve canli sekilde aci cekerek kaynan suya atiliyor .. ben buna karsiyim. ...beni ürküten bu ... bilmem kendimi ifade edebildim mi.. yoksa ne yerlerse yesinler ama hersey husulüyle olmasi gerektiyini düsünüyorum... ayrica cok güzel bir aciklama aliyorum burda cok sevindim herkese cok tesekür ederim.. saygilar dilek
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-12-08, 22:19   #15

Bu kadar zaman harcayıp yazıyorsunuz cevap vermemek (kendi adıma konuşayım) ayıp olurdu
Yine de gurbetçi sayılırsınız ama burda misafir değil kalıcı olmanız dileğiyle
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 19:24.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198