Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Serbest Kürsü > Güncel

Cevap Yaz
Eski 17-04-14, 14:23   #1

ŞARKÖY
Şahaydost Çevrimdışı
Varsayılan şarköy Hayvan Bakımevi Yenilendi.

ŞARKÖY BELEDİYESİ TARAFINDAN HAZİRAN 2013 TE BAŞLATILAN İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI . SIRASIYLA ;

1. TÜM KAFESLERE YENİDEN ŞAP ATILDI.
2. TÜM KAFESLERİN YER KAROLARI DÖŞENDİ.
3. BAKIMEVİ YENİDEN BOYANDI.
4.TÜM KAFESLERE ÖZEL KALICI YEMLİKLER YAPTIRILDI.
5. TÜM KAFESLERE SU TESİSATI ÇEKİLEREK , OTOMATİK SULUK MONTAJI YAPILDI.
6. TÜM KAFESLERE AHŞAP ,ÖZEL YAPIM , AYAKLI PALETLER YERLEŞTİRİLDİ.
7. TOPRAK ALAN DEĞERLENDİRİLEREK KULÜBELİ YAŞAM ALANI OLUŞTURULDU.
8.ŞARKÖY BELEDİYESİ TARAFINDAN ALINAN KURU MAMALARIN FOTOĞRAFLARI ALBÜM İÇERİSİNDE MEVCUTTUR.

* 2013 YILI İÇERİSİNDE 21 TON MAMA + 15.04.2014 TARİHİNDE 7 TON MAMA DAHA ALMIŞTIR.
TÜM BU İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI İÇİN ŞARKÖY BEL.BŞK.SAYIN SÜLEYMAN ALTINOK' A BAKIMEVİNDE YAŞAMINI SÜRDÜREN MİNİK DOSTLARIMIZ ADINA SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM.

ALBÜM LİNKİ : https://www.facebook.com/tarcinisik/...7477761&type=3
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-14, 14:46   #2

BOXING üyesinin avatarı

Kayseri
BOXING Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: şarköy Hayvan Bakımevi Yenilendi.

Çok güzel olmuş.Yardım edenlerin eline sağlık.Acaba bir barınakta (genel olarak soruyorum)kaç tane kadrolu veteriner çalışıyor ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-14, 17:47   #3

ŞARKÖY
Şahaydost Çevrimdışı

Teşekkür Ederiz. şarköy Tekirdağa Bağlı Küçük Bir Ilçe 17.000 Nüfuslu Bakımevi Kapasitesi 200 Hayvandır şuan Yaklaşık 170 Hayvan Var Ve 1 Veteriner Hekim Var.

Bu konu en son " 20-04-14 " tarihinde saat 17:49 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-14, 19:08   #4

Pıtırsonic Çevrimdışı

keşke şarköy'e bağlı köy ve kasabalara da aynı ilgi gösterilse. en azından ekipler dolaştırılıp civar yerleşimlerden ve adalardan bırakılan çoğu cins olan köpeklere bakılsa, aşılamaları yapılsa.. hayvanların çoğu, insanlara karşı pek uysal değil ve çözüm olarak da belediyeler tarafından vuruluyor. hatta kapı önünde beslenen arkadaşımın "hamile" köpeği de geçenlere havlama gerekçesiyle yaklaşık 8-9 yıl önce vurulmuştu. hala pek bir şey değişmemiş durumda. barınak eskisine göre çok daha güzel ama kapasitesi oldukça yetersiz. ta gaziköy'e kadar giden yerlerdeki sadece saldırgan veya hasta köpekler toplansa dahi alacak yeri yok. gerçi oralara gidip bakan da yok.. bu yüzden köylere yakın yerlerde birkaç barınağa daha ihtiyaç var. çünkü o bölgenin insanlarının genellemek istemesemde hayvanlara karşı duyarlı olduğunu söylemek zor. belediye vurmasa insanlar zehirliyorlar ya da araçsız gidişi zor olan bağlara atıyorlar.. şarköy belediye başkanını şarköy'e bağlı yerleşimlere de bekleriz. sadece hayvanlar için değil, insanlar için de şarköy dışında küçük yerleri geliştirmek adına hiçbir şey yapılmıyor.. devletin anlayışı, sadece para kazandırabilecek yeri geliştirmek olduğu için.. yıllar önce düzeltilmesi gereken, berbat durumdaki şarköy barınağı bile daha yeni doğru düzgün bir hale getirildi, buna şükür demekten başka yapacak bir şey bırakmıyorlar kimseye.. burada eleştirim size değil, var olan sistemedir. yoksa iyileştirmek adına baskı yapan, çalışmalara katılan, emek veren herkesin yüreğine sağlık. hayvanlara canlı olduğunu hatırlatacak koşullar sonunda verilmiş, ne mutlu. darısı diğer yerlerin başına..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-14, 21:58   #5

ŞARKÖY
Şahaydost Çevrimdışı

Teşekkür Ederiz öncelikle Kapasite 200 Dedim Biz Bu Kapasiteyi Arttırabiliriz çok Rahat 400 Hayvanda Sığar Bakımevine Ama Kafeslerdeki Dostlarımız Hiç Rahat Olamaz . Yalnız Tekirdağ Büyükşehir Olduğundan Beri şarköyün 29 Köyünede Ve Beldelerine Bakıyoruz . Evet Kapasite Yetersiz , Kafeslerimiz 50 Metrekare Ve 15 Hayvan Var Ortalama En Fazla Bu Sayı Artarsa Hayvanlar Açısından Kötü Olacağı Için Yeni Bölmeler Yapılarak Kapasitemizi Arttırmayı Planlıyoruz. Her Canlının Yaşam Hakkını Olduğunun Farkında Olan Bir Başkanımız Olduğu Için çok şanslıyız Ki Bakımevinin Eksiklerini Anlattığımızda Bizi Kırmayıp 6 Ay Içinde Bu çalışmaları Kabul Edip Hayata Geçirdi . şimdi Sırada Yeşil Alanların Değerlendirilmesi Ve Dolayısıyla Kapasitenin Artması Var. Keşke Nüfusu Ve Geliri şarköy Kadar Olan Her Ilçe Bu Kadarını Yapsa Ve Dediğiniz Gibi Adalar Ve Civar Ilçelerden Atım Dursa şarköy Hayvanları Daha Rahat Edecek Ama Dediğim Gibi Yapacak Bir şeyimiz Yok Hepsi Bizim Için Eşit Adalardan Atılmış Olsun şarköyde Doğmuş Olsun Hepsi Can Taşıyor Hepsinin En Güzel şartlarda Yaşamaya Hakkı Var . Bizler Onlara Bakmakla Yükümlüyüz Ve Belediyeye Bu Sorumluluğu Aldırabilmenin çabasındayız. Henüz Türkiyede Illerde Bile Bakımevi Olmaması çok üzücü Bir Durum. Bu Bir Başlangıç Adımıydı Zamanında Hayvanseverler Belediyeye Farklı Yaklaşıp Yıldırmış Ne Mutlu Ki Bize Derneğimiz Kurulur Kurulmaz Bu çalışmalar Oldu Bu Bir Başlangıç Adımıydı Inşallah Bundan Sonra Her şey Daha Güzel Olacak. Dediğiniz Gibi Bir De şarköy Ve Civar Köy , Beldelerine Pati Dostlarımızında Sokaklarda Yaşamasının Hakları Olduğunu Anlatabilsek Daha Güzel Olacak Ne Yazıkki Sokaklarda Hiç Bir şekilde Istenmiyorlar Dediğiniz Gibi üzücü Olaylar Olabiliyor. Trakya Bölgesi Bu Konuda Sanki Daha Bir Hayvan Sevmez . Yazmış Olduğunuz Gibi çok Daha önce Olması Gerekenlerdi Er Ya Da Geç şarköyde Bir Adım Atıldı Bu Bile Bir Nebze Mutlu Olmamıza Yetiyor. Her Zaman Söylediğim Bir şey , O Hayvanların Barınaklarda Hapis Yaşamasının Sebebi Bizlersek Onları Orada En Rahat Biçimde Yaşatmak Zorundayız. Iyi Akşamlar Dilerim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-14, 23:48   #6

Pıtırsonic Çevrimdışı

aslinda bolge olarak dogada yasam alanlari kurulmasi oldukca musait bir yer. bu kadar yesillik ve acik alanin bulundugu, uzerine arazilerin pahali olmadigi bir yerde hayvanlarin dogal yasam alanlari yerine barinaklarda olmasi bile basli basina trajedidir bana gore ama halkin bu kadar hayvan sevmemesi yuzunden ve belediyelerin de gerekli ozeni gostermemesi yuzunden hayvanlar bu haldeler. ben uzun yillardir yilda en fazla 1 ay kalmak uzere o bolgeye gidiyorum. siz de ayni sekildeyse bilirsiniz, sarkoy disinda zerre ilerlemislik yok. orada devamli oturmadigim icin belediye baskanlarini tanimam ama calismalarin ne denli yapilmadigini, ozellikle koylerdeki ilkelligi cok iyi biliyorum. hatta yakin ilcelerden birinda (suan kasaba oldu) eski belediye baskani kahveden cikmazdi, bu kadar rezalet bir umursamazlik vardi. umarim suanki belediye baskani dediginiz gibidir ve bir ilerleme goruruz, hem hayvanlar hem de insanlar adina.. tek bir ilcenin barinagiyla da bitmiyor ki.. orada barinak olduguna da sukreder durumdayiz ama olmasi gereken bu olmadigi icin yetinmemek gerek. cok fazla kalmadigim bir yer olsa da oradaki durum her gordugumde beni uzmustur, en azindan aktif bir dernegin varligini bilmek beni sevindirdi. size de calismalarinizda kolayliklar ve iyi aksamlar dilerim..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-14, 00:17   #7

ŞARKÖY
Şahaydost Çevrimdışı

Teşekkürler. Biz şarköy bakımevi ile ilgilenmeye başladığımızda durumu çok gerideydi en elzem ihtiyaçlar bunlardı inşallah onlarda olacak sırasıyla ama biraz sabır belediye başkanları hayvanlar konusunda bu kadar çekimser davranırken birden tüm isteklerimizi sıralarsak geri adım atıyorlar. Ben 6 ay her gün barınaktaydım ve size şu kadarını söyliyim ziyarete gelenlerin sayısı 6 ay boyunca 20 yi geçmez . Daha önceki halini görmüşsünüz belliki berbat dediğinize göre bu yaz sizi ziyaretimize bekleriz fırsat bulursanız .ok memnun oluruz çünkü gerçekten sayımız çok az . Biz kimseden bağış mama ilaç vs istemiyoruz sadece internette bakımevi ile ilgili çok farklı haberler yapılıyor kişiler evlerine mama toplamaya kalkıyor hakaretlere uğruyoruz bu yapılanların gereksiz olduğunu dşünen hayvanseverler var hala ne acı ki . Sadece insanlar görsün istiyoruz. gelebilen gözüyle görsün göremeyene de bu şekilde bir çok fotoğraf yayını yaparak görsünler istiyoruz ki artık şarköy için o kötü imajı biraz olsun silmek gerekli biraz birazda olsa zamanının geldiğini düşünüyorum. sürekli eleştiri alıyoruz biz ve belediye başkanı tek isteğimiz insanlar sizin yaptığınız gibi objektif bakabilsin ve evet bu yapılanlarda bir şeydir bunlar için teşekkürler ama devamı gelmeli desin tabiki gelecek devamı dört duvar kaldı bakımevi tamamen yenilendi ve bunlar yazıldığında adımız belediye koruyana çıkıyor. belediyeyi korumuyoruz sadece daha önceki belediyenınde göreviydi ama yapmadı barınak bile yapmadı yeni barınağımızı 2009 da başkan yaptı ve 4 sene sonra baştan tadilat yaptı bunlar için teşekkür ediyorum . ona bakarsak her belediyenin görevi ama malkaranın nüfusu şarköyün 10 katına yakın geliri de ona göre ve barınağı yok işin içine çok fazla girdiğimizde ister istemez bakış açımız biraz değişiyor. Veya insanların bu kadar çok fazla eleştirmesi bizi bu hale getirmişte olabilir. çok uzattım kusura bakmayın size karşı olan bir şey değil genelleme olarak konuştum . Çok teşekkür ederiz , Şarköy'den sevgiler...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-14, 02:16   #8

Pıtırsonic Çevrimdışı

daha önceki halini gördüm ama yenilenmiş halini görmedim, eğer tekrar gelme fırsatım olursa mutlaka ziyarete geleceğim. bir de şarköy'de kalmıyorum ben, yılda 1 veya 2 kere gitme imkanım oluyor. malkara taraflarını hiç bilmiyorum açıkçası. bize çok uzak kalıyor, tam ters yöndeyiz. benim de önceki yorumumda söylediğim aynı şey aslında, tek bir barınakla olmuyor. birbirine yakın gibi görünse de şarköy'le mürefte'nin arası bile yarım saat. daha ileride de köyler var, malkara yönünde de.. tek bir barınağın yetmesini beklemek zaten gerçekçi bir yaklaşım olmaz. var olan bir şarköy barınağı var, o da yakın zamana kadar pek iyi halde değildi. neyse ki iyileşmiş, yeni halini fotoğraflardan görünce çok mutlu oldum. dediğiniz gibi, önceki belediyelerin zaten yapması gereken bir şeydi bu. yeni gelen kişinin bu çalışmalara bir şekilde destek vermesi de çok umut verici. sokak hayvanı diye bir kavram oralarda yok. bu yüzden 6 ayda (kışa da denk geldiği için) kimsenin gelmemesine şaşırmadım, yazlıkçılar olsa yine sayı belki artabilirdi. bu bilincin olmaması oradaki insanların da suçu değil ama ne yazık ki yok.. özellikle köyler, daha kanalizasyon sistemleri bile yeni yapılıyor. hatta bir çoğunda yok bile.. şebeke sistemi deseniz keza öyle.. aynı fikirde olmasam da hayvanlar için bir şey yapılmasını gereksiz bulanları da bu yüzden anlayışla karşılamak lazım, insana insanca yaşam ortamı sağlanmıyorken bu paraların hayvanlara kullanılması onlara gereksiz gelebilir. şarköy daha gelişmiş bir yer civara göre, bu yüzden çok daha şanslı. özellikle karıştıran'dan sonra gelen bölgenin vitrini olduğu için çalışmalar oraya kaydırılıyor ama yıllardır da orada takılı kalmış durumda. belediyeler başlarını kaldırıp civar yerleşimlere de baksa insanların neye ihtiyacı var.. hepimiz dolu olduğumuz için konuş konuş bitmez bu konular, gittiğimde bir de oranın yerlileri olan tanıdıklarım anlattıkça daha da sinirleniyorum. neresini tutsanız elinizde kalıyor. geri kalmış bir ülke olduğumuzu düşünmüyorum, bu yüzden bazı konularda bu denli çağ dışı kalmış olmak daha da üzüyor. daha pek çok konuda eleştiri getirilebilir, tarihi oldukça eskiye uzanan ve araştırılmaya değer olan yerleşimler hakkında bile kimsenin kılını kıpırdatmaması gibi.. ancak canlıların yaşam standartları bile düşük olunca bu konuları açmak dahi mümkün olmuyor. tabii sözüm şarköy'den çok civar köyler için ve tüm eleştirim belediyeyedir. sizin için eleştirilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum, biraz hayvanları seven biri bile takdir eder. bırakın somut bir adımı, çoğu kişinin hiçbir çabası bile yok ki. ben de hem kendi hem de kedilerim adına sizlere teşekkür ederim, umarım tekrar gelme fırsatım olur ve yeni halini canlı şekilde görürüm. sevgiler..

Bu konu en son " 21-04-14 " tarihinde saat 02:19 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-14, 12:49   #9

ŞARKÖY
Şahaydost Çevrimdışı

Yalnız Bir şeyi Atlamışım Sanırım Orada Bir Karışıklık Olmuş Ben Kış Aylarından Bahsetmiyorum Mayıs Ayında Gidiyorum şarköye Kasım Ayının Ortasında Dönüyorum . Yazlıkçıdan Hele Illallah Ettik Artık En çok şikayet Yazlıkçıdan Kısır Hayvan Yeri Sokaklar Dediğimizde Arabasına Koyup Getireni çok Gördük Bu Yaz Veya Almazsanız öldüreceğiz Tehditleri En çok Yazlıkçıdan Geliyor. O Yüzden Kimseden Bir şey Istemiyoruz Sadece Bu Hayvanlar Var öldürülemez Hiçe Sayılamaz Varlığına Saygı Duysunlar Biz Artık şarköyde çok Değişik Bir Kitleyle Uğraşıyoruz çünkü Su Koymasın Yemek Vermesin Hiç Birşey Istemez Sadece şikayet Etmesin Varlığından Biz Buna şükreder Hale Geldik .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-14, 12:56   #10

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Ne kadar güzel şeyşer oluyor yerleşim yerlerindeki gönüllü sayısı arttıkça herşey çok daha güzel olacak allahın izniyle, bizde Vanda annemle birlikte çabalıyoruz ama bir yere varamıyoruz iki kişi olunca yada sadece benim ailemle olunca desem daha iyi olacak çünkü babam ve kardeşimin yardımlarını göz ardı edemem zor oluyor herşey. Yetkililere ulaşıyoruz resmen bizimle dalga geçiyorlar burda insana değer veriliyormuki hayvana değer verilsin diyorlar adamlar hep dar düşünüyor ama ben inanıyorum er yada geç başaracağız.
Şarköy belediyesini kutluyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-14, 13:22   #11

ŞARKÖY
Şahaydost Çevrimdışı

Teşekkür Ederiz Güneş- Eylül Size De çalışmalarınızda Başarılar Dilerim. Aslında Bizde Tektik Dernek Kurmaya Karar Verdik şarköyde Ilk Hayvanlarla Ilgilenen Dernek Biz Olduk Ve çok şükür Belediye Bizimle Bir Anlaşmaya Vardı Protokol Imzaladık. Seçimlerde Başkanımızda Değişmedi Inşallah Devamı Gelecek çalışmalarımızn . Benimde Dernek Kurulum Aşamasında En Büyük Destekçim Kızımdır. şarköydede Hayvansever Yok Biz Bu Derneği Kurarken Hiç Destekçimiz Olmadı Ben Kızım Kardeşlerim Ve Kızımın Arkadaşları Bu şekilde Kurduk Daha Sonra Insanlar Bizi Buldu Bakımevine Gelenler Bizi Orada Iş Yaparken Gördü Bu şekilde Yayılmaya Başladık. Ailenizin Desteği Zaten Desteklerin En Büyüğü . Ne Mutlu Size. Yüreğinize Sağlık Inşallah Sizde En Kısa Zamanda Pati Dostlarımız Için Güzel şeyler Başaracaksınız Inandıktan Sonra Her şey Oluyor. şarköyden Sevgiler...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-14, 13:37   #12

Pıtırsonic Çevrimdışı

Şahaydost tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yalnız Bir şeyi Atlamışım Sanırım Orada Bir Karışıklık Olmuş Ben Kış Aylarından Bahsetmiyorum Mayıs Ayında Gidiyorum şarköye Kasım Ayının Ortasında Dönüyorum . Yazlıkçıdan Hele Illallah Ettik Artık En çok şikayet Yazlıkçıdan Kısır Hayvan Yeri Sokaklar Dediğimizde Arabasına Koyup Getireni çok Gördük Bu Yaz Veya Almazsanız öldüreceğiz Tehditleri En çok Yazlıkçıdan Geliyor. O Yüzden Kimseden Bir şey Istemiyoruz Sadece Bu Hayvanlar Var öldürülemez Hiçe Sayılamaz Varlığına Saygı Duysunlar Biz Artık şarköyde çok Değişik Bir Kitleyle Uğraşıyoruz çünkü Su Koymasın Yemek Vermesin Hiç Birşey Istemez Sadece şikayet Etmesin Varlığından Biz Buna şükreder Hale Geldik .
siz 6 ay deyince, suan 6 ay oldu olarak algiladim. dogrudur.. ben de gittigim yerde cok sayida cins hayvanla karsilasiyorum. sarkoy'e yirmi dakikalik mesafedeyiz ama benim bulundugum yerde gozlemledigim, yazlikcilar yazin hayvanlari doyuruyor; kisin ise o hayvanlar ya vuruluyor ya da koy halki tarafindan baglara birakiliyor. tabii bu sefer de yazlikcilarin yaptigi sey iyilikten cok kotuluk olmus oluyor.. hayvanlari birakip giden insanlar da cok var, adalardan kopeklerin birakilmasi da.. disarisi cins hayvan dolu zaten ve insanlarin yaklasimlarindan dolayi cogu saldirgan. bu yuzden sadece koylerde degil ulke genelinde bilinclendirme yapilmasi gerekiyor, ulke olarak bu konuda eksikligimiz buyuk.. ayni durum herkes icin gecerli, yazlikci yerli fark etmez. yeter ki zarar verilmesin.. umarim calismalarinizda hedeflediginiz noktaya varirsiniz. uzun zamandir ihtiyac duyulan bolgede gec de olsa adimlarin atilmis olmasi cok guzel.. devami da gelirse artik gelismeleri keyifle izleriz
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları