Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Serbest Kürsü > Güncel

Cevap Yaz
Eski 22-09-08, 22:08   #61

boncuk-özhan üyesinin avatarı

boncuk-özhan Çevrimdışı
Wink Cvp: Mustafa Kemal Atatürk'çüler...

Bencede Hem Bu Dünyada Hem öbür Dünyada Kahrolsunlar!!!esra,ama Gidişata Iyi Bak Iran'dada Insanlar Bir Gece öncesşne Kadar şeriatın Geliceğine Hiç Inamıyorlardı,ve Ordada ülkemizde Olduğu Gibi Entel-dantel Takımı,islamcılarla Birlik Halindeydi,ilk Onlar Asıldı,keşke Inşallah Senin Dediğin Gibi Olsa Esra,
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-09-08, 22:39   #62

3 hav 1 miyav Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 4
Varsayılan Cvp: Mustafa Kemal Atatürk'çüler...

evet iran acı bir gerçektir aslın da ......

merak etme yakındır (; başların ayak olması diyelim veeeeeeee
konumuzun bütünlüğünü bozmadan devam (:
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-09-08, 03:02   #63

thunderheart üyesinin avatarı

thunderheart Çevrimdışı
Unhappy Cvp: Mustafa Kemal Atatürk'çüler...

Masonlar ve amerikalı göbek bağları bilinen gerçekler ve bla bla bla... falan filan

sizce masonlardan daha büyük düşmanları yokmuydu. Hafızalarımız yoklarsak bu büyük önderin bir imparatorluğu sona erdirdiğini, halifeliği kaldırdığını kısaca içimizdeki hainleri temizlemeyi öncelikli bi konu olarak düşündüğünü hepimiz biliyoruz. Tabiki yüce önderin içerde ve dışarda birçok düşmanı vardı. Hastalığının yanlış teşhişi ilaç ve tedavi yöntemlerinin yanlışlığı tartışılabilir ama onu kesin masonlar öldürdü. Ya da şu öldürdü diyemeyiz.

Düşünün Bir milletin gözünün bebeğine baktığı bir adamı, Yaverinin ölünce kalbine bi kurşun sıkarak intihar eden bi adamı, Ben size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum diyen bir adamı cinayete hemde sinsice bir cinayete kurban verdik demek bu millete, silah arkadaşlarına onu seven halka haksızlık değilmi.

Bu biraz O kadar çok şey yaptıki bunu kesin biri öldürmüştür. Diye komplo teorileri üretenleri meşru kılmayı yada yobazların dediği gibi o kadar çok içiyordu ki bak layığını buldu. Diyenlerin hedef saptırmalrı değilmi. Netice de Atatürk bu fani dünyadan göçüp gitmiştir. Ama kurduğu cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır.

Önemli olan bana göre bize düşen Bu cumhuriyetin ve ulu önderin fikir,sanat,siyaset ve devrimlerini daha ileriye taşımaktır.
Bu konudaki naciz düşüncelerimi belkide tarihimizde bir ilk oldumu başka bilmiyorum ama meşhur abd ye 1 agustos 1919 da M.kemal paşa önderliğinde erzurum kongresi heyetinin başkan Wilson'a verdiği muhtırayla bitiriyorum. Bazılarınız biliyordur Evet yanlış duymadınız abd ye muhtıra:

Sayın Başkan (Reis canapları)

600 yıllık imparatorluğa ve 1500 yıllık Türk milleti, varlıkları tarihe karışmış olan milletlerin uygulamalarınız sayesinde yeniden diriltildiği bir sırada, yok olmaktan başka bir anlamı olmayan kararlarınıza boyun eğmeyecektir... Artık tarafınızdan yok edilişimizin kaçınılmaz olduğunu anlıyoruz. Son kararı vermek bize düşüyor. Ve bu son karar ise onurlu ve namuslu ölmek, atalarımızın yiğitlik kanıyla yoğrulmuş olan bu topraklar üzerindeki egemenliği bizim ve evlatlarımızın kanıyla savunarak dünyaya yeni bir özveri ve kahramanlık örneği göstererek terketmektir.
Alıntı: Hulki cevizoğlu işgal ve direniş sayfa 228

Son olarak gerçi bu 2. oldu şu videoyu izlerseniz eminm bunuda birçok kişi izlemiştir.

Son Balo Vals & Zeybek

Ne güzel bir geceydi...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-09-08, 20:33   #64

3 hav 1 miyav Çevrimdışı

thunderheart
yazmış olduğun bir çok şeye katılıyorum ama bazı gerçekler varsa da ortaya çıkması gerekli değilmidir?
hangi hafızlardır bunlar bence bunları da bir genellemeye almamak gerekir....
aslına bakılırsa işin özeti önce ve hala başta olanlar değilmidir onların kökleri değilmidir en başta ölümünü isteyen??şimdi de dalları başta değilmidir..............

özhan seni en başta uyardım ama bende siyasete başladım ya hu ...... (:
neyse ......
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-09-08, 20:35   #65

3 hav 1 miyav Çevrimdışı

son balo için teşekkür ederim.....
buraya gerekliydi.........
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-09-08, 22:42   #66

boncuk-özhan Çevrimdışı
Thumbs up Cvp: Mustafa Kemal Atatürk'çüler...

Sevindim Senin Adına Siyaset Iyi Ve Doğru Yapıldığı Taktirde çok şerefli,çok çok Değerli Bir Iştir Devam Esra(:
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-09-08, 22:43   #67

Şeker üyesinin avatarı

Şeker Çevrimdışı

Bir Anısı...

Gazi, çiftliğinde dolaşıp hava alırken oldukça yaşlı bir kadına rastladı.
Atatürk attan inerek bu ihtiyar kadının yanına sokuldu.
- Merhaba nine.
Kadın Ata'nın yüzüne bakarak hafif bir sesle;
- Merhaba dedi.
- Nereden gelip nereye gidiyorsun?
Kadın şöyle bir duralayıp,
- Neden sordun ki, dedi. Buraların saabısı mısın? Yoksa bekçisi mi?
Paşa gülümsedi.
- Ne sahibiyim ne de bekçisiyim nine. Bu topraklar Türk milletinin malıdır.
Buranın bekçisi de Türk milletinin kendisidir. Şimdi nereden gelip nereye gittiğini söyleyecek misin? Kadın başını salladı.
- Tabii söyleyeceğim, ben Sincan'ın köylerindenim bey, otun güç bittiği, atın geç yetişdiği, kavruk köylerinden birindeyim. Bizim muhtar bana bilet aldı trene bindirdi, kodum Angara'ya geldim.
- Muhtar niçin Ankara'ya gönderdi seni?
- Gazi Paşamızı görmem için. Başını pek ağrıttım da... Benim iki oğlum gavur harbinde şehit düştü. Memleketi gavurdan kurtaran kişiyi bir kez görmeden ölmeyeyim diye hep dua ettim durdum. Rüyalarıma girdi Gazi Paşa. Bende gün demeyip mıhtara anlatınca, o da bana bilet alıverip saldı Angaraya, giceleyin geldimdi. Yolu neyi de bilemediğimden işte ağşamdan belli böyle kendimi ordan oraya vurup duruyom bey..
- Senin Gazi Paşa'dan başka bir isteğin var mı? Kadını birden yüzü sertleşti.
- Tövbe de bey, tövbe de! Daha ne isteyebilirim ki... O bizim
Vatanımızı gurtardı. Bizi düşmanın elinden kurtardı.
Şehitlerimizin mezarlarını onlara çiğnetmedi daha ne isteyebilirim ondan?
Onun sayesinde şimdi istediğimiz gibi yaşıyoruz. Şunun bunun gavur dölünün köpeği olmaktan onun sayesinde kurtulmadık mı? Buralara bir defa yüzünü görmek, ona sağol paşam! Demek için düştüm. Onu görmeden ölürsem gözlerim açık gidecek. Sen efendi bir adama benziyon, bana bir yardım ediver de Gazi Paşayı bulacağım yeri deyiver. Atatürk'ün gözleri dolu
dolu olmuştu, çok duygulandığı her halinden belliydi.
Bana dönerek,
- Görüyorsun ya Gökçen, işte bu bizim insanımızdır... Benim köylüm, benim vefalı Türk anamdır bu.
Attan indim. Yaşlı kadının elini tuttum anacığım dedim, sen gökte aradığını yerde buldun, rüyalarını süsleyen, seni buralara kadar koşturan Gazi Paşa yani Atatürk işte karşında duruyor.
Köylü kadın bu sözleri duyunca şaşkına döndü. Elindeki değneği yere fırlatıp, Atatürk'ün ellerine sarıldı. Görülecek bir manzaraydı bu.
Ikisi de ağlıyordu. Iki Türk insanı biri kurtarıcı, biri kurtarılan, ana oğul gibi sarmaş dolaş ağlıyorlardı. Yaşlı kadın belki on defa öptü atanın ellerini. Ata da onun ellerini öptü. Sonra heybesinden küçük bir paket çıkarttı. Daha doğrusu beze sarılmış bir köy peyniri. Bunu Atatürk'e uzattı;
- Tek ineğimim sütünden kendi ellerimle yaptım Gazi Paşa, bunu sana hediye getirdim. Seversen gene yapıp getiririm. Paşa hemen orada bezi açıp peyniri yedi. Çok beğendiğini söyledi. Sonra birlikte köşke kadar gittik.
Oradakilere şu emri verdi;
'Bu anamızı alın burada iki gün konuk edin. ( 'Ananı da al git' diyenler var artık zamanımızda )
Sonra köyüne götürün. Giderken de kendisine üç inek verin benim armağanım olsun.'
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-09-08, 22:53   #68

3 hav 1 miyav Çevrimdışı

mahfettin beni ya hu............ (:
çok duygulandım, sonra hırslandım...........
bir çok duyguyu bir arada yaşadım, harika olmuş çok teşekür ederim....

'Bu anamızı alın burada iki gün konuk edin. ( 'Ananı da al git' diyenler var artık zamanımızda )
nereden nereye geldik değil mi? ne kadar acı........
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-09-08, 23:03   #69

Şeker üyesinin avatarı

Şeker Çevrimdışı

Ben teşekkür ederim
evet nerden nereye gelmişiz..
Nerden de nereye gideriz kimbilir..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-09-08, 01:48   #70

boncuk-özhan Çevrimdışı

Işte Bu Ya Esra(:ne Diyim Sana Kim Tutar Seni,valla Seni Taktir Ettim,siyaset Bir Insanıbn Kanına Girmeye Görsün,bırakamazssın,söylediğin Son Sözlere Imzamı Atarım
''yeniden Canlasın Tam Bağımsız Atatürkçü Türkiye
Kahrolsun Emperyalizm,denizler Sağolsun''(deniz Gezmiş)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-09-08, 16:25   #71

3 hav 1 miyav Çevrimdışı

TAMAM DUR DUR COŞMA SEN DE YA HU (:

O KADAR DEĞİL (:

ama bu kponuda geniş bir açıklama yapmalıyım özet gerekirse ben bu kadar sol görüşlü değilim, ama sağ da değilim.....benim henüz ne oluğum konusun da kendim de bi haberim....
ATATÜRKÇÜ OLDUĞUM KESİN!!!!!!!!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-09-08, 16:34   #72

boncuk-özhan Çevrimdışı

Yok Abartmıyorum Sadece Tavrın Hoşuma Gitti Esraher Atatürkçü Antiemperyalisttir,eğer Gerçekten Atatürkçü'ysen Bu Atatürkçülüğün Olmazsa Olmazıdır Solculuk Solculuğun özünde Mazlum Halkların Yanında Olup Onlar Için Mücadele Etmek Vardır,o Yüzden O Mazlum Milletlerin Kurtuluş ışığını Türk Kurtluş Ve Bağımsızlık Savaşında Yakan Ilk önderdir,sonuçta Chegeavura öldürüldüğünde Bile çantasından 3 şey çıkmıştır Birisi Nazım Hikmet''in şiirleri,birisi Mustafa Kemal' Atatürk'ün Büyük Nutkudur,yani Kendini Kandırma Sen Atatürkçü'ysen Gerçel Bir Solcusundur Esra(:
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-09-08, 23:55   #73

3 hav 1 miyav Çevrimdışı

DİNCİLERLE , DİNDARLARI AYIRIN
KAPİTALİST DÜZEN HAKİM OLMALIDIR DİYANLERLE, İSTİHDAM YAPILMALIDIR DİYENLERİ AYNI KEFEYE KOYMAYALIM İSTİYORUM VE DAHA BİR ÇOK ŞEY, BİR ÇOK KAVRAMI BİRBİRİYLE KARIŞTIRMAMAK GEREKİYOR AMA SANIRIM TÜRKİYE DE BİR ÇOK KAVRAM, GÖRÜŞ BİRBİRİNE GİRMİŞ DURUM DA......
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-09-08, 02:30   #74

koçero üyesinin avatarı

koçero Çevrimdışı

Konu ateşlenmiş görmeyeli..
Denizler ve Che'nin isimlerinin geçtiğini gördüm.
Bir yoruma takıldım..
Che'nin çantasından çıkanlar;Nazım'ın şiirleri ve Atatürk'ün Nutuk'u..
Bunun belgesini,kaynağını öğrenmek istiyorum..Yanlış anlamayın da Che'ye dair tüm yazıları ve kitapları okumaktayım.Doğumundan ölümüne kadar hayatını anlatan bin sayfalık bir kitap okudum fakat orda da rastlamadım buna..
Kaynağı var ise bu söylediğinizin işime yarayabilir..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-09-08, 02:36   #75

koçero üyesinin avatarı

koçero Çevrimdışı

Nereden Nereye

Mussolini'nin hızlı yıllarındadır.
Faşist diktatör, bir konuşmasında bazı ülkeleri tehdit eder. İsim yoktur. Ama yapılan bazı yorumlara göre, bu ülkeler arasında Türkiye'de yer almaktadır.
Atatürk'ün Türkiyesi çok sert bir yanıt verir.
Ve faşizme adını vermiş olan ünlü diktatör, ilk kabul resminde, Türkiye Cumhuriyeti'nin büyükelçisini yanına çağırtır. Şöyle der:
"Sayın Büyükelçi! Benim konuşmamda sözünü ettiğim ülkeler arasında Türkiye yoktu. Olamazdı. Çünkü ben Avrupalı olmayan bzı ülkelerden söz etmiştim. Oysa Türkiye bir Avrupa ülkesidir. Ben nasıl Türkiye'yi kastetmiş olabilirim ki?!.."
Faşizm, insanların ve ırkların eşit olmadıklarından yola çıkan bir ideolojidir. Ona göre kimileri üstün, kimileri ise aşağı yaratılmıştır. Eğer siz geri kalmış iseniz, bu sizin aşağı bşr ırktan olduğunuzu gösterir.
İşte... Altmış yıl önce... Atatürk'ün yoksul Türkiyesi, faşizmin isim babasının bile "Avrupalı" saydığı bir ülkedir!
* * *
Siyaset biliminde benzeyenler karşılaştırılır.
Tarihçi Prof. Sina Akşin'in, Atatürk dönemi Türkiyesi'ni aynı dönemin Avrupası ile karşılaştıran bir çalışması var. Hem de demokrasi açısından...
Haksızlık!
Çünkü o dönemin Türkiyesi'nde demokrasinin hiçbir önkoşulu yoktu. O dönemin Avrupa'sında ise o önkoşulların hepsi vardı.
Ama karşılaştırma, ortaya çok ilginç iki sonuç çıkardı.
Birincisi... Atatürk dönemi Türkiyesi'nin demokratiklik düzeyi, aynı dönemin Avrupa ortalamasının üzerindedir. ( Avrupa'da ve dünyada demokrasi gerilemekte, baskı rejimleri yükselmektedir ).
İkincisi... Kemalist devrimin attığı temeller sayesinde, bugün Türkiye'de çok daha demokratik kurum ve kurallara sahibiz. Ama bugünün Türkiyesi'nin demokratiklik düzeyi, Avrupa ortlamasının altındadır.
Bu sonuçları kuşku ile karşılayanlar, biraz belleklerini yoklasınlar.
Nazi zulmünden kaçan bilim adamlarına ABD kucak açmıştı. Dünyada o dönemin en varlıklı ve en demokratik ülkesi olarak...
Bunlardan tam 142 tanesi, acaba niçin Atatürk'ün yoksul Türkiyesi'ni seçti? Hem de içlerinde dünya çapında olanlar bile bulunduğu halde?
* * *
Nereden nereye!
Mussolini'nin bile "Avrupalı" saydığı bir Türkiye'den... Baskı rejimlerinden kaçanların sığınak olarak gördüğü bir Türkiye'den... Çok sayıda Alman bilim adamının, sanatçısının ABD'ye bile tercih ettiği bir Türkiye'den...
Batılı hanedan temsilcilerinin, devlet ü ve hükümet başkanlarının bile ziyaret için kuyruğa girdiği bir Türkiye'den... ( Hem de Atatürk tek birini bile ziyarete gitmediği halde! )
Avrupa'nın kapısında yalvaran bir Türkiye'ye...
- N'olur inanın ben de sizdenim!
Nasıl oldu da oralardan buralara geldik?
Menderes'lerin... Demirel'lerin... Evren'lerin... Özal'ların... Çiller'lerin sayesinde!
"Atatürk'e evet, Kemalizm'e hayır!" diyenlerin sayesinde!
Atatürk'ün laiklik anlayışının da... demokrasi anlayışının da... "ulus" ve ulusçuluk anlayışının da... halkçılık, devrimcilik ve devletçilik anlayışının da... içine edenler sayesinde!
ABD'nin istediği "İkinci Cumhuriyet"i kurabilmek için, Atatürk'ün Cumhuriyeti'ni yıkmaya çalışanların Çankaya'lara kadar tırmanabilmesi sayesinde!
Partisi dahil... Atatürk'ün kendi elleriyle kurduğu ve çok önemsediği hemen tüm kurumları birer birer kapatanlar sayesinde!
Atatürk'ün Cumhuriyeti'ni "Türk - İslam sentezcileri"ne terk edenler sayesinde!
"Ülkücü mafya"yı, çeteleri, devletin bir parçası haline getirenler sayesinde!
Atatürk'ün dış siyasetini adım adım terk edenler sayesinde!..
* * *
Son bir söz.
Altmış yıl öncesinin Türkiyesi ile bugünkünü kıyaslayın... "Gaflet"in ya da "ihanet"in boyutlarını anlarsınız.

Ahmet Taner Kışlalı

Nereden nereye geldiğimizi gösteren bir yazı hocamın kaleminden..
Ruhu şad olsun Kışlalı.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları