Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Serbest Kürsü > Güncel

Cevap Yaz
Eski 03-06-11, 17:12   #1

AYAGIKIRIKKEDIYAVRUSU üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
AYAGIKIRIKKEDIYAVRUSU Çevrimdışı
Varsayılan Kedi Yavrusuna Eziyet

Arkadaşlar merhaba. Bugün başıma gelen bi olayı sizinle paylaşmak istiyorum.
Bu sabah bahçede bi kedi yavrusu buldum. Sanırım ayağı kırılmış. İnsanın içini eriten sesler çıkarıyordu. Çok acı çektiği her halinden belli zavallıcığın. Hemen beykoz belediyesini aradım ve veterinerlik hizmetini nerede verdiklerini öğrendim. 30dk sonra, veterinerliğe ulaştım. Sağolsunlar yardımcı oldular, beklentimin üzerinde ilgi gösterdiler. Ama ne yazıkki, film çekemedikleri için kedinin ayağına müdahale edemediler. Neyse, yakınlarda bi klinik olduğunu orda ücretli çekildiğini söylediler. Film çektirip getirebilirsek, tedavisinide ücretsiz yapıcaklar. Telefon açtık, 30 tl'ye film çektiklerini söylediler. Cebimdeki harçlığım anca 15tl, neyse yolda bi arkadaştanda 15 tl temin ederek .Kanlıca veterinerliğe kediyi film çekmeye götürdüm. Ama ordaki insan kılığındaki şahsiyetler , kedinin filmini çekmediler. Sebebte yalnızca film çekemezlermiş, aynı zamanda muayene etmeleride gerekiyormuş. Anlıcağınız gibi olay tamamen duygusal. Muayene ücretide 50 tl. Yani toplam 80 tl'ye ihtiyaç var. Ben durumu izah ettim, kediyi sokakta bulduğumu belediyenin veterinerine götürdüğümü ve eğer filmi çektirebilirsem tekrar belediyeye götürüp orada ücretsiz tedavi ettireceğimi söyledim. Kedicikte zavallı bu arada ,insanım diyenin ciğerini dağlıcak sesler çıkarıyor. Ama bu insan kılıklı şahsiyetler bir türlü insafa gelmiyor. Malesef kediciğin filmini çektiremedim, dolayısıyla tedavisinide yaptıramadım. Şimdi ben bu insan kılıklı Kanlıca veterinerliği kime şikayet ediyim. Kim bunların hakkından gelebilir?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-11, 17:28   #2

xpaşax üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
xpaşax Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi Yavrusuna Eziyet

allah cezalarını versin paragöz insanlar ben bir araştırma yapıcam sizin için
ayrıca yavru kedi şu anda nerede ve durumu nasıl yazarmısın

Bu konu en son " 03-06-11 " tarihinde saat 17:36 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-11, 17:41   #3

sofy üyesinin avatarı

İzmir
sofy Çevrimdışı

bu kadar da olmaz artık yaa, mezara götürcek sanki paraları, merhametsiz şahsiyet, Allah kahretsin seni
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-11, 18:50   #4

Kedi benim yanımda. Elimden geldiği kadar rahat ettirmeye çalışıyorum. Şu anda mışıl mışıl uyuyor. Annesinide buldum, o da çırpınıyor etrafında. Görseniz o kadar da sevimliki.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-11, 19:47   #5

xpaşax üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
xpaşax Çevrimdışı

size yakın bir yerde sadece rontgen çekecek veteriner muhakkak vardır internetten bir araştırın bence
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-11, 20:02   #6

Bız gerekenı yapıyoruz zaten arastırıyoruz ama bunların yaptıkları cezasızmı kalıcak nereye sıkayet edebılırım bunları ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-11, 20:22   #7

xpaşax üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
xpaşax Çevrimdışı

bilmiyorumki ne yapmalı bu konuyla ilgili kişilerden fikir almak lazım ben bi kaç yere sorarım ok.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-11, 23:42   #8

İstanbul (Avrupa Yakası)
leia Çevrimdışı

az önce internette veteriner nereye sikayet edilir diye baktim tam net bir bilgi olmamasiyla beraber anladigim kadariyla buyuk sehir belediyesine baglik veterine isleri mudurlugu diye bir birim var oraya edilebilir.
birde veterinerlerin klinik acmasi veterinerlik yapabilmesi icin ruhsata ihtiyaclari yokmu? yani veterinerler neredenbu ruhsati alabiliyorlarsa oraya sikayet edilebilir diye dusunuyorum.
umarim bir sonuc getirir cabalariniz ufaklikta sagligina kavusur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-06-11, 07:27   #9

Caghkan üyesinin avatarı

Ankara
Caghkan Çevrimdışı

Türk Veteriner Hekimler Birliği'nin sitesindeki iletişim bölümünden e-mail adreslerini temin ederek şikayetinizi belirtebilirsiniz; Türk Veteriner Hekimler Birliği
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-06-11, 21:44   #10

Moda
retros Çevrimdışı

üzülerek söylüyorum ki bir veteriner hekimi hiçbir koşulda şikayet etmenizin bi getirisi yok.böle durumlarda tek şans işleri kolaylaştıracak,yardımcı olacak iyi bir veterinere denk gelmek. denetim veya şikayetlerin bi sonucu olmadığından her işde iyi ve kötü olabileceği gibi, bir kısmında para gözlülük,ukalalık ve insan azarlama diz boyu. o gittiğiniz yer düpedüz işgüzarlık yapmış, yazıklar olsun.
tekme yemiş felc olmuş bir sokak kedisini özel veteriner hekime yetiştirdim, ücret vermiycem gibi bi laf daha agzımdan cıkmadan adam bana ödediği faturalardan,hayvanları bırakıp kactıklarından,bedava baktıgı sokak hayvanları yüzünden alacaklarından bahsetmeye başladı sonrada laf dalaşı derken kavga cıktı.
diycem şu bu yaşadıgım bir hikaye bunun gibi 10larca hikayem var ve gercekten yapacak hic bişey yok...
tek yapılacak iyi olanları övmek,bahsetmek;kötü olanları da bir şekilde afişe etmek.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-06-11, 01:26   #11

Üzüm üyesinin avatarı

Üzüm Çevrimdışı

Ülkemiz insan kılığına girmiş beş para etmez yaratıklarla dolu. Sizin de karşınıza çıkmış bu sefillerden bir tanesi. Kediciğe çok üzüldüm umarım bir insan bulmayı başarıp o minik bedeninde çektiği acılara son verirsiniz.

Malesef ülkemizde hayvanın hiç bir değeri yok. Veterinerlerimiz de genelde içlerindeki hayvan sevgisinden değil para kazanmak için bu mesleği seçiyor. Şikayetleriniz sonucunda hiçbir şey elde edemeyeceksinizdir ancak bu olayı internette uygun bulduğunuz her yere asın, forumlara yazın belki bu şekilde müşterilerinin ayağını oradan kesebilirsiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-06-11, 21:28   #12

Kediciğe gerekli bakımı yapıyoruz. Bi tanıdığımızın yardımıyla, baktırdılar bugün. Ayağına pansuman yapıldı. Artık eski haline gelmesi ,bizim bakımımıza kaldı. Bizde kendi ailemizin bi ferdi gibi sahiplendik, hatta mahalle seferber oldu diyebilirim. Bu arada 2 kardeşi daha ortaya çıktı. Evimiz şenlendi. Tek bacağıyla bile haklarından geliyor ama : )
Kliniğin adını verdim. Sizlerde her ortamda dile getiriniz. Tek dileğim yanlarına kalmasın. Hayvanlar ,bu insanların geçim kaynağı. Peki hayvanseverler olmasa, hayvan sahipleri olmasa bunlar böyle bi mesleğe sahip olabilirler mi. Sonuçda hayvanlar kendi tedavi ücretlerini ödeyecek halleri yokya. Ben yolda bulduğum bir hayvanı, sana getiriyorum. Hiç sorumluluğum ,yada işim değilken zaman ve para harcamayı göze alıyorum. Sen ise beni oradan geri çeviriyorsun. Şu anda düşünüyorumda keşke orda bırakıp gitseydim diyorum, bakalım ne yapıcaklardı. Sonuçta bende yolda buldum, orda bırakıp gidicektim aslında. Belki vicdane gelir, yardım ederlerdi zavallıcığa.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-06-11, 21:44   #13

Parisin resimlerini ekledim. Çok tatlı ya, nazar değmez umarım : )
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-11, 04:32   #14

purpledolphin Çevrimdışı
Angry Cvp: Kedi Yavrusuna Eziyet

Sevgili ayagıkırıkkediyavrusu;

Senin gibi gercek anlamda insan olan birini gormek guzel..

Keske orada biraksaymisim belki vicdana gelip o zaman tedavi ederlerdi demissin yavrucagi..
O vicdansizlar kedicigin cikardigi o aci dolu sesleri duyupta 30 tl ye film cekmeyi reddediyorsa sen kedicigi oraya birakip gittiginde kimbilir ne yapacaklardi..Ben senin gibi dusunmuyorum..
Vicdansiz olduklari her hallerinden belli..O zavallicigi oraya birakip gitseydin eminim hicbirsey yapmayacaklardi o vicdansizlar!
Sen dogru olanı yapmışsın...İyi ki de yavrucagızı almışsın..
İnşallah en kısa zamanda iyileşir..

Bu arada bugün gözümün önünde bir sokak kedisine araba carptı,hayvan can cekismeye basladi,bir adam onu yoldan alıp yolun kenarına koyarak gitti.
Bende hemen kedinin yanına gittim ve yasayıp yasamadığını anlamaya çalıştım.
Fakat can çekişen bir hayvana bakmaya ya da dokunmaya cesaretim yok,fakat bugün yine de hayvanın yanına giderek yasayıp yasamadığına baktım.Çok kötü oldum.Hiç hareket etmiyordu.

Hemen alıp veterinere götürmek istedim fakat ona dokunamadım bile o haldeyken(elimde degil,o haldeki bir hayvana degil dokunmak,ona bakmaya bile dayanamıyorum)

Bu nedenlede hemen koşup en yakın veterinere gittim ve gittigimde gece olduğu için veterinerin asistanı oradaydı,veteriner şu an burada yok dedi.durumu anlatınca veterineri aradı ve acil bir durum olduğunu söyledi.Bu arada asistanla birlikte koşarak kedinin yanına gidip kediyi alıp veterinere getirdik.veterinere döndügümüzde veteriner henüz gelememişti.

Asistan kedinin nefes almadığını söyledi.Birkac dakika içerisinde veteriner geldi.Kediye kalp masaji yapti ve bunun yanisira iki igne yapti(ne ignesi yapti bilmiyorum ama veterinerlerin yillardir ic yuzlerini bilirim,cogunun paragöz olduğunu,hayvansaglıgından çok para peşinde olduklarını çok iyi bilirim)
eminim yapmis oldugu o iki igne ile hayvan daha da beter olmustur ve kurtulacagi varsada o igneler yuzunden olmustur eminim(yillardir veterinerlerin yaptigi ihmalleri okudum cok cesitli yerlerde ustelik kendi kopegimide veteriner ihmalleri yuzunden kaybettim)

Neyse ne ignesi yapti bilemiyorum fakat kalp masajida yaptiktan sonra kedinin oldugunu soyledi.Ben tekrar deneyin lutfen,tekrar kalp masaji yapin dedim.Tekrar yapti, daha sonra oldu artik yapacak birsey yok dedi.
Bende kabul etmek zorunda kaldim artik cunku birkez israr etmem uzerine tekrarlamisti kalp masajini..tekrar israr etsemde bir ise yaramayacagi belliydi yani veteriner tekrarlamazdi..Beni dinlemezdi artik biliyorum..
Sonucta kedi ne yazikki oldu.Veterinerin bu olaydan sonra bana soyledigi seyler aynen su :

Kediyi belediyeye veririz gomerler

Ben hemen devreye girdim tabi : "gozumun onunde belediye hayvanlari zehirledi.Ustelik olu hayvanlari belediyeler gommek yerine cope atar" dedim.
O yuzden bari demin getirdigimiz yerdeki bos arsaya gomelim dedim.
Olur o zaman dedi.

Sonra hemen kaydimi yapmak istedi(hasta kaydi!?!)
Tabi o kayidi para pesinde oldugundan yapmak istedigini anladim.
"Ortada hasta bir hayvan yok,hasta kayidi yapmanizin da anlami yok" dedim.Kedi oldu bildiginiz gibi dedim.

Neyse sonra tamam dedi. O kayidi benden para istedigini direk bana soyleyemedigi icin acmak istedigini tabi anlamistim.
Bunun uzerine ne kadar odemem gerekiyor dedim.
150 ytl demez mi!?
neymis efendim birde gomme ucretide icindeymis!

Bir sokak kedisine alttarafi kalp masaji yapip 2 igne vurdu ve bunun icin 150 tl ucret istedi dusunebiliyor musunuz!
neymis birde gomme ucreti varmis icinde!
Ulan allahin arsasina hayvan gommek ne zamandan beridir ucrete tabi!??

Yok artik yok!!! ben insanliktan artik tamamen umudumu kestim!!!

Sonucta sokak hayvanları TÜM İNSANLARIN SORUMLULUĞUNDADIR.NEDEN ÜCRETİ ÖDEYEN HEP BİZ OLUYORUZ? HADİ NORMAL BİR MİKTAR PARA İSTESE NEYSE DİYECEGİM,HERİF 150 YTL İSTEDİ,YA DURUMUM İYİ OLMASAYDİ?? YA 150 TL VERECEK DURUMDA OLMASAYDİM BEN?!??????

ALLAHIM LANET OLSUN BÖYLE İNSANLARA!!!!! BUNLAR İNSAN MÜSFETTESİ DEGİLDİRDE NEDİR!?

O PARANIN HER KURUSU O VETERİNERE HARAM OLSUN!!!
VETERİNERİN ADINIDA ACIKLAYACAĞIM.
EN AZINDAN BUNDAN SONRA İNSANLAR HAYVANLARINI (ya da sokakta buldukları hayvanları)GERCEK ANLAMDA İNSAN OLAN BİR VETERİNERE GOTUREBİLİR BOYLECE..

GECEN HER GUN,İNSANLIKTAN BİRAZ DAHA UMUDUM KESİLİYOR!!!!!!!! ..........
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-07-11, 20:38   #15

Uzuldum gerccekten helekı kendı kopegını veterıner ihamlı yuzunden kaybetten cok kotu buyuk ıhtımal veterınerın parasınıda vermıssındır barı para verınce ısnı ıyı yapsınlar
Mekanist.net - Kullanıcı Yorumlarıyla Restoran, Cafe ve Tüm Mekanlar dıye bıyer var orada herutlru mekan kendı mekanını tanıtıyor arama bolgesıne ne yazarsanız (orn. hamburger onunla ılgılı tum mekanları cıkarıyor. bende beykozda oturdugum ıcın beykoz yazdım ve kanlıca veterınerlıgının profıl aacctıgını gordum hemen sıteye uye olup bu yazıyı kopyaldım en kotu oyu verdım Hatta sımdı 3-5 uyelık daha acıp ayrı ayrı en kotu oyu verıcem
bu yazıyıda oraya yazdım hayvanını seven bu olayı okuduktan sonra oraya gıtmez artık sızde o sıteye bakın ıstersenız veterınerlıgı googleden flnda arastırın kanlıca vetrlgn web sıtesını fln bulamadım bulsaydım ordanda mesaj atar aklıma ne gelse soylerdm
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları