Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Serbest Kürsü > Güncel

Cevap Yaz
Eski 02-07-13, 16:15   #61

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Felç olan Kedim

akessa tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Götürdüğüm veteriner kedimi hiç tedavi etmeden b12 ve antibiyotik vermek istedi ama kedime hastalıklı gibi baktı ve elini bile sürmedi bende ilaçları muayene olmadan almak istemedim zaten maddi durumumuz pek iyi değil ama kedimi sokağa atamam ve uyutmak da istemiyorum bunun için hayvan hastanesine bi götürücem

B12 verirler diye biliyorum ama kırık çıkık var mı film gerekebilir bence de bir götürün ve de acil götürün iç kanamaya karşı iğne yapıyorlar sizin bizim gibi can taşıyor gecikirseniz geç kalmış olursunuz .Gelişmeleri bize yazın geçmiş olsun...

Başkent Hayvan Hastanesi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-08-13, 13:18   #62

uğurlu Çevrimdışı

Daha yeni doğduğu gün olmalıydı onu bulduğumda. Bağırıyordu,o minicik hayvandan koskocaman ses çıkıyordu.. Arkamı döndüğümde baktımki köpeğin elinde kalmış canını kurtarmaya çalışıyor. Aldım kediyi koşa koşa eve götürdüm.. Kedileri çok sevmezdim lakin bu başkaydı. Eve götürdüğümde ondaki güzellik okadar büyülemiştiki beni. O akşamdan sonra benim kedim oldu. Anneside ölmüştü aynı akşam ve onu bırakamazdım. Aldım kediyi. İsminide ona yakışan gibi UĞURLU koydumm.. O günden sonra ailece ona aile olduk. onsuz nefes alamaz oldum evin içine öyle bir mutluluk vermiştiki.
Birgün koltuktan düştü ve bagırmaya başladı anlayamadım ama acı çekiyordu,aldım hemen veterinere götürdüm. 4 ay olmuştu bende olalı bugüne kadar hiçbir şeyi yoktu. Neyse veteriner bana sadece ayagının burkulduğunu bişeyi olmadığını söyledi. İğne vurdu ve gönderdi bizi.. Ben sevinmiştim tabiki eve geldik. Bundan 10 gün sonra uğurlu durduk yerde hırlamaya başladı. Acısı vardı yine. Aldım tekrardan götürdüm orada röntgen çektiler ip yuttugunu söyledi doktor ve acil ameliyat olması gerektiğini,çünkü bağırsakları düğüm olmuştu. Eve getirdim o akşamki halini hayatım boyunca unutmayacağım. Sabah kalkıp başka veterinere götrdüm burdada aynı şeyi söylediler. Ameliyat olmasını istemiyordum masada kalma riski vardı. Ordan istanbul üniversitesi Veterinerlik fakültesine götürdüm. İşin ilginci burda ipi yutup çıkardıgını sorunun ip olmadığını söylediler. İdrarını yapamadıgı için karnı şişmiş ve ayaklarıda hareket gücünü kaybetmiş. Röntgen çektiler doğdugundan beri anne sütü almadığı için hiçbir kemiği görünmüyordu hiç kemik yokmuş gibiydi. o yüzden çok hassastı. meğersem ayağına felç inmiş ve ve bidaha zor yürür dediler.. günlerce gecelerce başında bekledik.. ağladık. dua ettik. Herşeyi yaptık uğurlum için ama şuanda ayakları tutmuyor. sürünerek gidiyor sadece. Şuanda vitamin ilaçları var mamaları var onları veriyoruz. Lütfen uğurlum için bana yardım edin. Günden güne benimde pskolojim bozuluyor. Tuvaletini habersiz yapıyor. Çok üzülüyorum annemde perişan oldu . Ne olur bir tedavi yöntemi verin bana ne olur.. O benim uğurlum onu böyle görmeye dayanamıyorummm.. Ona yatmak kalkmamak hiç yakışmıyor hiççççç... Allah rızası için yardım edin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-08-13, 15:46   #63

bijiik üyesinin avatarı

Ankara
bijiik Çevrimdışı

Durumunuzun ne kadar zor olduğunu anlıyorum. Ben de trafik kazası geçirmiş ve çişini tutamayan bi kediye bakıyorum. Başlarda çok zorlandım ve bilgisizliğimden kedime de zarar verdim. çişinden dolayı büyük yaralar oluştu. O yüzden çişi konusunda çok hassas olun. Yuvası sürekli temiz olsun. Köpeklerin adet zamanları için külotlar var. En küçük boyunu alıp içine pet koyarsanız işiniz biraz daha kolaylaşır. Öncelikle veterinerine sorun ama masaj yaptırmayı ihmal etmeyin. İlerde kemikleri güçlendiğinde kireçlenme problemi yaşamamış olursunuz. Göbeğine hafif hafif bastırıp masaj yaparak çişini yaptırıyorum.
Şuan da ismini hatırlayamadığım Eskişehir'de bulunan birine yürüteç yaptırmıştım. boyunu, uzunluğunu ölçüp göndermiştim onlar da yürüteci yapıp bana göndermişlerdi. Çok uygun bir fiyata yapacaklarına da eminim. isim veya telefonu bulur bulmaz size haber veririm.
Veterinerini de çok iyi seçmeniz gerekiyor.
Keşke çok daha fazla yardım edebilsem ama elimden bu kadarı geliyor sadece. Umarım en kısa zamanda sağlığa kavuşur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-08-13, 10:23   #64

uğurlu Çevrimdışı

Çok teşekkür ederim.. Yürüteç işe yaradımı? Ben sıcak su tedavisi uyguluyorum hergün masaj yapıp yüzdürüyorum sağ ayagında biraz his oluştu titreme geldi. sol ayagı tamamen hareketsiz.. Sürünerek yürüyor ve buna daha çok üzülüyorum. istanbul üniversitesi veterinerlik fakültesine götürüyorum oradaki hekimler diğer bilgisiz veterinerlere göre çok iyi çünkü bana 3 tane gittiğim yer yanlış tedavi uygulattı.. Buradaki veterineride cam bebek gibi oldugunu dogdugunda anne sütü almadığı için kemiklerinin çok hassas olduguu ve sürekli kırıldığını söyledi.. Vİtamin şurupları vs herşeyi özel ama böyle görünce çok kötü oluyorum. Onu bırakamıyorumda bırakamam ama gözümün önündede bu hali çok zoruma gidiyor. Felç olup iyileşen hiçbir arkadaşımın kedisi yokmu bu sitede....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-08-13, 16:17   #65

bijiik üyesinin avatarı

Ankara
bijiik Çevrimdışı

Yürüteci çok kullanamadık. Yürüteci her takmaya çalıştığımda çok çırpınıyordu ben de bi yerine zarar veririm diye korktuğum için çok başarılı olamadık. Biraz hırçın bi güzel benim kedim Zaten sonradan ameliyat oldu çok düzgün olmasa da yürüyor.
Kuyruğunda hareket yoktu hiç. kıştan beri titremeye başladı. iyiye işaret bu dedi veterineri ama iyileşmesi uzun bi süreç Her gün b vitamini veriyorum. Onun etkisidir diye düşünüyor. böyle böyle çiş olayını da hallederiz diye umut ediyorum. Üzüntünüzü çok iyi anlıyorum. Biz de çok kötü zamanlar geçirdik ama şuan keyfi sağlığı yerinde. Zamanla oluyor biraz uzun zaman ama inanıyorum ki siz de bu kötü zamanları geride bırakacaksınız
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-08-13, 16:25   #66

bijiik üyesinin avatarı

Ankara
bijiik Çevrimdışı

Bir de yürüteç kullanırken ön patileri güçsüz olduğu için zorlanmıştı. Sürekli düşüp duruyordu. Belki de yürüteç sizin için çok uygun olmaya bilir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-13, 20:29   #67

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

weachen and siya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba arkadaşlar benim birde sokak kedim vardı. Kendisini 2 aylıkken bir veterinerden ücretsiz aldım. Cinsi Sarmandı pek şekerdi. Pencereden düştü ve belden aşağısı felç oldu.
Düştüğü an hemen acile götürdük hayvan hastanesine orada 3 gün yoğun bakımda kaldı. Sonrasında yürüyebilmesi için bir operasyon yapalım dediler bir ihtimal kurtulma şansı olabilir yada ölür dediler. Ben Kabul etmedim ve başka bir veteriner yardımıyla veterinerlik fakültesine götürdüm. Orda Beyin omurilik sinir cerrahı porfesör muayne etti ve filmlerini inceledi. Umut yok yürüyemez dedi. %1 ihtimal belki buda yetersiz bir ihtimal dedi. İzin verin uyutalım dedi. Bende olmaz dedim. Ama siz bu durumda olsanız yaşamak istermisiniz dedi. Kesinlikle olmaz tabiki yaşamak isterim dedim. Daha sonra kedimi aldım eve döndüm. İnternette felç hayvanlar için tedavi yöntemlerini araştırdım ve sıcak havuzda yüzen bir kedi gördüm, yabancı bir ülkedeydi gördüğüm video.
Bana yardımcı olan veterinere gittim ve durumu anlattım oda dediki, B12 iğnesi hayvanlarda çok etkili, her gün vuralım sizde küvette sıcak suda yüzdürün.
Biz bu şekilde tedaviye başladık ben devamlı ek vitamin takviyesi yaptım, sabah akşam banyo sıcaklığı suda küvette yüzdürdüm kedimi ve her gün B12 iğnesi yaptık.
Sonuç 1 aya kalmadan kedim yürümeye hatta koşmaya başladı. Tedavisini 3 ay devam ettirdim şimdi 10 aylık fıstık gibi bir kız ve okadarda mutluki.
Dosya Eki 6024
İşte sizlerden ricam felç hayvanların uyutulmasına izin vermeyin mutlaka düzelme şansı tanıyın.
Unutmayın oda bir can ve yaşamaya hakkı var.

Benim kedim için her konuda bize destek ve tedavide yardımcı olan veterinerimiz "ANKARA-REFERANS VETERİNER KLİNİĞİ" Dr. Akife KAYA'ya ve ekibine teşekkür ederim....
Konu üzerinden epey zaman geçmiş ama yazayım dedim.
Böyle mutlu son'lara bayılıyorum. Tebrik ederim..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-02-14, 19:32   #68

spinelli Çevrimdışı

Biraz uzun ama umarım okursunuz
Benim de bir kaç hafta önce kedime araba çarptı ve omurgası kırıldı... Gittiğimiz tüm klinikler ve ank. üni vet. fakültesi de dahil asla yürüyemeyeceğini, sinirlerin kesin kopmuş olduğunu (ama mr çekilmedi yani kırığa bakılarak buna mr bile çekmeye gerek yok böylesi bi kırıkta kesinlikle sinirler yerinde kalmaz dediler. belki esnemiş sıkışmış olabilir ama ilk 8 saatte ameliyat edilemediği için o şansını da kaybetmiş dediler.) söylediler.
Özellikle bir kaç veteriner kesinlikle uyutmalısınız böyle yaşayamaz çok acılar çekicek yok idrarı her yerine bulaşıcak sinekler kurt atacak, idrar yollarından böbreklerinden her yerinden devamlı sorunlar yaşayacak vs vs vs dediler. Her biri bi şey dedi daha doğrusu. Bir mahvolmuş bir şekilde bir arkadaşımın önerdiği bir yere daha gittik ama o kadar umutsuzduk ki. Çünkü bir hekimlere diyoruz ki bakmak istiyoruz çünkü yemek yiyor gözümüzün içine bakıyor ona bu halde kıyamayız elimizden ne gelirse gittiği yere kadar yapmak istiyoruz diyoruz yok diyorlar yapamazsınız yapsanız da işe yaramaz, hayatınız mahvolucak bilmem ne.
Neyse o son kliniğe gittik ve ordaki hekim hanım da ötenazi için kliniklerine getirilen aynı durumdaki bir kediyi sahiplenmiş bize kendi hikayesini anlattı ve dedi ki "evet zor, kolay değil. ama bu kadar istiyorsanız ki nitekim kedi de yaşadığı ağır olaya rağmen hayata tutunmuş gözüküyor, gittiği yere kadar deneyebilirsiniz. ama kolay olmadığını baştan kabullenin. ama şu aşamalar geçtikten sonra daha kolay olacak" dedi ve dünyalar bizim oldu... O hekimden çişini kakasını nasıl yaptıracağımızı öğrendik. Fakültedeki hoca da eğer uyutmayacaksanız kemiği düzeltmek için ameliyat edelim mutlaka demişti ve bu pzts ameliyat oldu.
Ameliyattan sonra doktor sinirlerin tamamen kopmadığını ve %20 yürüme şansı olduğunu söyledi bir kez daha dünyalar bizim oldu Kemiği düzeltmek için açtıklarında görmüşler ve onlar için de şaşırtıcı olmuş. Düşünebiliyor musunuz ya uyutsaydık o anki ruh halimizle baskı yapan veterinerlere uyup...
Ve ameliyattan 2-3 gün sonra kuyruğunu oynatmaya başladı Bandajları çıksın küvette yüzdürücez eşek sıpasını.

Demem o ki kolay değil ama sevmek emektir; o hayata tutunduysa eğer onun için yapabileceğiniz bir şeyler varsa ona şans tanıyın. Kolay vazgeçmeyin. Allah çok büyük.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-03-14, 04:47   #69

munevveryasemin üyesinin avatarı

Ankara
munevveryasemin Çevrimdışı

Sevgili spinelli hikayen beni o kadar etkiledi ki gozlerim doldu okurken... İnsallah bu forumda senin o eseksipasi kedini kostugu haberlerini de okuruz55357;56845;
Benim de felcli bi kedim var, inanki sevginin iyilestirici gucu o kadar buyukki... Keske ayni gucu biz insanlar birbirimize de uygulasak... Belki o zaman dunya cok daha yasanilabilir, baris dolu bir yer olurdu. Neyse iiiinsallah en kisa zamanda sagligina kavusur kediniz. Bu arada benden bir tavsiye. Kedinin tuvalet saatlerini her gun ayni olacak sekilde ayarlarsaniz kedi de zamanla buna ayak uydudur ve yasanmasi muhtemel etrafa iseme olaylarinin onune gecmis olursunuz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-03-14, 22:54   #70

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Eşek sıpası çok şanslı güzel bir ailesi var) rabbimin izniyle herşeyi atlatacaktır)
Munevveryasemin yaZdıklarınız ne güzel şeyler keşke herkes sizler gibi olabilse
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-03-14, 02:31   #71

mırmırito üyesinin avatarı

Bolu
mırmırito Çevrimdışı

çok iyi çok güzel ya.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-03-14, 21:00   #72

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

Değerli Spinelli,çok sevindim. Böyle haberlere bayılıyorum.
O eşeksıpası ya yürüyecek,ya yürüyecek.
Kuyruğunu oynattı he? .. Kuyruğunu seveyim onun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-03-14, 11:58   #73

mırmırito üyesinin avatarı

Bolu
mırmırito Çevrimdışı

uğurlu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Daha yeni doğduğu gün olmalıydı onu bulduğumda. Bağırıyordu,o minicik hayvandan koskocaman ses çıkıyordu.. Arkamı döndüğümde baktımki köpeğin elinde kalmış canını kurtarmaya çalışıyor. Aldım kediyi koşa koşa eve götürdüm.. Kedileri çok sevmezdim lakin bu başkaydı. Eve götürdüğümde ondaki güzellik okadar büyülemiştiki beni. O akşamdan sonra benim kedim oldu. Anneside ölmüştü aynı akşam ve onu bırakamazdım. Aldım kediyi. İsminide ona yakışan gibi UĞURLU koydumm.. O günden sonra ailece ona aile olduk. onsuz nefes alamaz oldum evin içine öyle bir mutluluk vermiştiki.
Birgün koltuktan düştü ve bagırmaya başladı anlayamadım ama acı çekiyordu,aldım hemen veterinere götürdüm. 4 ay olmuştu bende olalı bugüne kadar hiçbir şeyi yoktu. Neyse veteriner bana sadece ayagının burkulduğunu bişeyi olmadığını söyledi. İğne vurdu ve gönderdi bizi.. Ben sevinmiştim tabiki eve geldik. Bundan 10 gün sonra uğurlu durduk yerde hırlamaya başladı. Acısı vardı yine. Aldım tekrardan götürdüm orada röntgen çektiler ip yuttugunu söyledi doktor ve acil ameliyat olması gerektiğini,çünkü bağırsakları düğüm olmuştu. Eve getirdim o akşamki halini hayatım boyunca unutmayacağım. Sabah kalkıp başka veterinere götrdüm burdada aynı şeyi söylediler. Ameliyat olmasını istemiyordum masada kalma riski vardı. Ordan istanbul üniversitesi Veterinerlik fakültesine götürdüm. İşin ilginci burda ipi yutup çıkardıgını sorunun ip olmadığını söylediler. İdrarını yapamadıgı için karnı şişmiş ve ayaklarıda hareket gücünü kaybetmiş. Röntgen çektiler doğdugundan beri anne sütü almadığı için hiçbir kemiği görünmüyordu hiç kemik yokmuş gibiydi. o yüzden çok hassastı. meğersem ayağına felç inmiş ve ve bidaha zor yürür dediler.. günlerce gecelerce başında bekledik.. ağladık. dua ettik. Herşeyi yaptık uğurlum için ama şuanda ayakları tutmuyor. sürünerek gidiyor sadece. Şuanda vitamin ilaçları var mamaları var onları veriyoruz. Lütfen uğurlum için bana yardım edin. Günden güne benimde pskolojim bozuluyor. Tuvaletini habersiz yapıyor. Çok üzülüyorum annemde perişan oldu . Ne olur bir tedavi yöntemi verin bana ne olur.. O benim uğurlum onu böyle görmeye dayanamıyorummm.. Ona yatmak kalkmamak hiç yakışmıyor hiççççç... Allah rızası için yardım edin...
son durum ne ki acaba? içim burkuldu okurken
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-03-14, 16:05   #74

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

spinelli cok harika bir insansiniz ve tabi Ugurlu sizde öyle.
Kedisinden vazgecmeyen, sakat olmasina ragmen son nesefine kadar ugrasan sizler cok degerli insanlarsiniz bana göre.
Heleki etrafda can aksoy gibi zalimler cok varken, sizin gibilerin oldugunu bilmek bu dünyayi yasanir hale getiriyor.

Bir kediye, bir cana bakmak kolay degil, herseyinizden fedakarlik ediyorsunuz, ben bazen yoruluyorum kedilerimin temizligini yaparken.
(Kedisi olan bilir zaten) tüy hakikaten büyük sorun, heryer tüy ve hergün süpürüyorum, ev temiz olsada süpürge illaki aciyorum. 2 Kedi olunca tüyde cok oluyor arti, benim ve kiziminda saclari girince isin icine, bazen of! diyebiliyorum.

Simdi size bakiyorum cisini yaptirmak icin yürütmek icin nasil ugrasiyorsunuz, nasilda emek sarf ediyorsunuz.

Herkes kendisine hayvansever der ama bence hayvanseverlerinde dereceleri var.
Hani askerlerin rütbesi varya o sekilde kimi er, kimi astsubay, kimi orgeneral bu konuda.
Ben kendimi ancak Onbasi olarak görüyorum, hayatim kedilerle gecmesine ragmen, terfi edemedigimi düsünüyorum.
Sizin gibi insanlarda en yüksek rütbeye layik bence.

Sizi gönülden tebrik ediyorum, insallah emeklerinizin karsiligini alirsiniz, kedilerinizin kosdugunu oynadigini görürsünüz.
Rabbim yardimciniz olsun, acil sifalar versin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-03-14, 23:00   #75

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
spinelli cok harika bir insansiniz ve tabi Ugurlu sizde öyle.
Kedisinden vazgecmeyen, sakat olmasina ragmen son nesefine kadar ugrasan sizler cok degerli insanlarsiniz bana göre.
Heleki etrafda can aksoy gibi zalimler cok varken, sizin gibilerin oldugunu bilmek bu dünyayi yasanir hale getiriyor.

Bir kediye, bir cana bakmak kolay degil, herseyinizden fedakarlik ediyorsunuz, ben bazen yoruluyorum kedilerimin temizligini yaparken.
(Kedisi olan bilir zaten) tüy hakikaten büyük sorun, heryer tüy ve hergün süpürüyorum, ev temiz olsada süpürge illaki aciyorum. 2 Kedi olunca tüyde cok oluyor arti, benim ve kiziminda saclari girince isin icine, bazen of! diyebiliyorum.

Simdi size bakiyorum cisini yaptirmak icin yürütmek icin nasil ugrasiyorsunuz, nasilda emek sarf ediyorsunuz.

Herkes kendisine hayvansever der ama bence hayvanseverlerinde dereceleri var.
Hani askerlerin rütbesi varya o sekilde kimi er, kimi astsubay, kimi orgeneral bu konuda.
Ben kendimi ancak Onbasi olarak görüyorum, hayatim kedilerle gecmesine ragmen, terfi edemedigimi düsünüyorum.
Sizin gibi insanlarda en yüksek rütbeye layik bence.

Sizi gönülden tebrik ediyorum, insallah emeklerinizin karsiligini alirsiniz, kedilerinizin kosdugunu oynadigini görürsünüz.
Rabbim yardimciniz olsun, acil sifalar versin...

Eifciğim düşüncelerime tercüman oldun.Son günlerde duyduklarımiz beni çok etkiledi.Her sokak miniği gördüğümde acaba ne yaşadı ya da başına ne gelecek diye düşünmeye başladım.Allah bizler gibi insanlar çıkarsın karşılarını ve bu kötülükleri yapan insanları islah etsin ne diyeyim kelimeler yetersiz kalıyor aslında..Diğer arkadaşlar sipanelli ve uğurlu harika insanlarsınız yapılmasını gereken yaptınız siz ve sizin gibi insanlara çok güzel örneklersiniz .Yaşadıklarınız payşaltığınız için ayrıca teşekkürler

Bu konu en son " 05-03-14 " tarihinde saat 23:09 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları