Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Serbest Kürsü > Güncel

Cevap Yaz
Eski 10-09-12, 15:00   #46

onur_s Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Felç olan Kedim

engaladus tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Allah şifa versin inşallah düzelir.
sizde eskişehirdesiniz sanırım.Biz 3-4 ay uğraştık kedimizle balkondan düştü.Bir gelişme görülemedi profesor kesinlikle yürümez uyutmak gerekir dedi.Ona 3-4 ay tanıdık olmadı uyutuldu kedimiz.Size tavsiyem bu iş Eskişehirde olmuyor bakın buraya yazanlardan birisi de kortizon vs demiş.Eskişehirde bizim de yapabildiğimiz her gün b12 iğnesi vurdurtmak ve evde suya sokmak oldu.Sonuç elde edemedik.Omurilikte kırık mevcuttu.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-09-12, 22:23   #47

munevveryasemin üyesinin avatarı

Ankara
munevveryasemin Çevrimdışı

Yureginize ve gozlerinize saglik... Ranbim bu yaptiginizin mukafatini size her iki dunyada da nasib eder insallah.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-09-12, 08:14   #48

paticim üyesinin avatarı

İzmir
paticim Çevrimdışı

nasıl muhteşem bir şey başarmışsınız...allah razı olsun sizden..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-09-12, 08:47   #49

weachen and siya üyesinin avatarı

weachen and siya Çevrimdışı

Benim kedim için her konuda bize destek ve tedavide yardımcı olan veterinerimiz "ANKARA-REFERANS VETERİNER KLİNİĞİ" Dr. Akife KAYA'nın tedavi şeklini size aktarıcam.

1- Her gün düzenli B12 vitamin iğnesi yaptırın.
2- Her gün düzenli sabah ve akşam sıcak su dolu küvette yüzdürün , ayaklarını suda hareket ettirin, böylece hem tuvaletini rahatça suda yapacaktır.
3- Bir hafta kadar yürümesin kalçası çıkmış olabilir.

teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-04-13, 00:02   #50

Ankara
Bıdıık Çevrimdışı

Merhaba..
Araba kazasından omuriliği kırılan bi kediye bakıyorum. Ameliyat oldu. Yürümesinde kireçlenmeden dolayı biraz problem var ama yürüyüp, koşabiliyor. Tek sıkıntı tuvaleti. Götürdüğüm hiç bir veteriner B12 iğnesinden bahsetmedi ama her gün çeyrek hap veriyorum.
Siz tuvalet problemini çözdünüz mü? Bir de son zamanlarda poposunun etrafında titremeler olur ve kuyruğuna hafif hafif dokununca atıyor. Siz de bu tarz şeyler gözlemlediniz mi? Aralık ayında ameliyat olmuştu.Uzun zaman olduğu için veterinerler umutsuz konuşuyor. Ankara veterinerlik fakültesinde ameliyatı oldu. Doktoru b vitamini işe yaramaz demişti. Başka bi veteriner işe yarar dedi. Veterinerler de farklı konuşunca tecrübesi olan birilerine sormak istedim. Son olarak felçe rağmen kızgınlık dönemine girerler mi, bi bilginiz var mı?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-04-13, 00:35   #51

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Bıdıık tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba..
Araba kazasından omuriliği kırılan bi kediye bakıyorum. Ameliyat oldu. Yürümesinde kireçlenmeden dolayı biraz problem var ama yürüyüp, koşabiliyor. Tek sıkıntı tuvaleti. Götürdüğüm hiç bir veteriner B12 iğnesinden bahsetmedi ama her gün çeyrek hap veriyorum.
Siz tuvalet problemini çözdünüz mü? Bir de son zamanlarda poposunun etrafında titremeler olur ve kuyruğuna hafif hafif dokununca atıyor. Siz de bu tarz şeyler gözlemlediniz mi? Aralık ayında ameliyat olmuştu.Uzun zaman olduğu için veterinerler umutsuz konuşuyor. Ankara veterinerlik fakültesinde ameliyatı oldu. Doktoru b vitamini işe yaramaz demişti. Başka bi veteriner işe yarar dedi. Veterinerler de farklı konuşunca tecrübesi olan birilerine sormak istedim. Son olarak felçe rağmen kızgınlık dönemine girerler mi, bi bilginiz var mı?
Öncelikle çok büyük geçmiş olsun .Benzer bir şey yaşamadım ama böyle bir konuyu veterinerimle konuşmuştum. O da B12 iğnesinin etkili olduğunu söylemişti. Bence bir başka veterinere hatta birkaç veterinere sorun. Bazı veterinerler mücadele etmiyor bazıları da mücadele ediyor. Diğerini bilemiycem kızgınlık belirtileri gibi geldi. Y.Ayrancı da bir hayvan hastanesi var Kuzgun sokakta ben gitmedim ama iyi olduğunu duydum bence bir sorun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-04-13, 20:14   #52

munevveryasemin üyesinin avatarı

Ankara
munevveryasemin Çevrimdışı

Merhabalar,
Benim kedim 25 Eylül'de düşmüştü balkondan. Sinirlerinde zedelenme olduğundan dolayı yürüyemiyor denmişti. Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nde çalışan Dr.Ömer Beşaltı( iki veteriner de bu doktoru tavsiye etmişti) muayene etmişti kediyi ve olumsuz birşey dememişti. Biz daha çok kendi veterinerimizle görüştük konuyu ve onlar sağolsunlar ümitsizce konuşmadılar bizimle ama temkinli davranıp ümit de vermediler. Bekleyiip görecekmişiz. 7 ay oldu. Kedim ilk günden bu yana bayağı ilerleme katetti. Halıda olduğu zamanlar yürüyor ancak düz zemine geldiğinde sürünerek ilerlemek kolayına geliyor. Halıdan düz zemine geçerken zaten öncesinde yürüyor olduğu için yine yürümeye devam ediyor. Ne zamanki ayağı kayıyor işte o zaman tekrar kalkamıyor. Bu sıkıntıyı da hallederse yürüyüp gidecek bizim kızımız. Sevgi çok önemli dedi doktorlar, gerçekten de öyle. Ne ona üzüldüğümüzü hissettirdik ne de dikkat edelim diye onun özgürlüğünü kısıtladık. Daha kısırlaştırılmadı o yüzden kızgınlık dönemine çok rahat giriyor. Hem de öyle bir giriyor ki inim inim inletiyor evi. Bütün gün miyavlıyor. Diğer kedilerim kısırlaştırılmış olmalarına rağmen normalde arada birlikte oluyorlardı fakat bu kedi hasta olduğunun farkında olduklarından mıdır nedir yanına pek yaklaşmıyorlar. Zaten kızgınlık dönemi geçince, diğer kediler gibi yiyor, içiyor, oynuyor ve çoğunlukla da uyuyor. Tuvalet meselesine gelince düştüğü günden beri birilerinin yaptırması gerekiyor. O da alıştı biz de alıştık artık. Zaten belirli saatlerde yaptırdığımız için vücudu da bu düzene uyum sağladı. Allah'tan ümit kesilmez. 7 ayda bu kadar ilerlediğine göre ben inşallah ilerde onun koşacağına da inanıyorum. Bir yerde okumuştum da bir arkadaş kedisine hergün düzenli olarak ılık suda doktorun yapmasını söylediği hareketleri yaptırıyormuş ve 1 yılda koşmaya başlamıs. Biz denedik ancak ilk ve son denememiz faciayla sonuçlandığından vazgeçtik. Doktorun yapmamızı söylediği fizik tedavi şeklinde olan hareketleri bir zamandan sonra yapmadık. Zaten kendisi yürümeye çabaladığı için onun kendi kendine yaptığı hareketler çok daha etkili. Dr. Ömer Beşaltı yapılacak olan bu hareketlerin fizik tedavi görevini gördüğünü ve B vitamininden çok daha etkili olduğunu söyledi. Allah yardımcınız olsun. İnşallah sizinkiler de sağlığına kavuşur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-04-13, 02:05   #53

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Rabbim tüm eziyet ceken hayvanlara tez zamanda sifa versin.

Bir hikayeyi paylasmak isterim bende izninizle.

Sanirim 15 yasindaydim, balkonda otururken asagida birkac cocugun elinde bir karton kutuyla birseyler yaptigini gördüm.
Ellerinde bir kibrit, yakip kutunun icine atiyorlardi.
Sonra o minik titrek miyavlamayi duydum, anladim ki kutuda yavru bir kedi vardi.
Hemen asagiya kosup cocuklarin ellerinden kutuyu aldim.
Icinden bembeyaz bir yavru kedi cikdi, sag ve sol kalcasinda ayni büyüklükde siyah benegi olan bembeyaz bir yavru kedi

Evde 4 yasinda bir erkek kedim daha vardi (adi panter) yinede bu yavru kediyide aldim yanima (annemin itirazlarina ragmen )

Adini benekli koydum, aradan 4-5 ay gecmisdi.
Bir sabah uyandigimda, annem beneklinin arka ayaklarinin tutmadigini söyledi.
Kosarak salona gittim, sobanin yaninda benekli uzaniyordu, ona dogru birkac adim atmisdim ki, beni fark etti ve bana dogru gelmek icin ayaga kalkmak istedi, ozaman fark ettim arka ayaklarini sürüklüyordu.

Bunu görür görmez sanki benimde ayaklarima birsey oldu, dizlerim cözüldü, oldugum yere cöküverdim.
Aglamaya basladim, benekli sürünerek ve sanki birseyler anlatir gibi pespese miyavlayarak yanima geldi.
Gözlerimden düsen damlalari takip ediyordu, bense onun bu halini gördükce caresiz agliyordum.

Caresiz diyorum cünkü o vakitler durumumuz hic iyi degildi, bir ekmegi bile veresiye aliyorduk.
Ne yapabilirim, hicbir fikrim yokdu.
Sanirim yarim saat kadar sonra amcamin hanimi yengem geldi bize, ben hala benekli kucagimda agliyorum.

Durumu görünce bana dedi neden agliyorsun yürü veterinere götürelim.
Iyide dedim hic para yok, nasil olacak bu?
Dedi ben ödeyecegim yürü gidiyoruz. Dünyalar benim oldu sanki o an.

Beneklimi bir kutunun icine koydum minibüsle gittik veterinere.
Iceri girince benekliyi masaya yatirdi doktor ama bana dedi sende yeter artik aglama ona birsey olmayacak.

Benekli korkmusdu doktoru görünce, gözlerini bana dikmis sanki beni kurtar der gibi, ellerinden kurtulmak icin ugrasiyor bana dogru gelmek icin caba sarfediyordu.

Muayene ettikden sonra, kedimin bir kis mevsimi kedisi oldugunu ve günes alamadigi icin felc oldugunu söyledi.
"igne yapicam ve ilac vericem sana, onu düzenli icir" dedi bana.

Ilaci bana hediye etti, parada almadi. Üstünede "eyer kedine birsey olursa bana gel" dedi, "parayi kafana takma" dedi.
Böyle veterinerlerin oldugunu bilmek harika birsey.

Beneklimi eve getirdim, hemen ilacini icirdim. Düzenli bir sekilde günde 2 kez ilacini vermeye devam ettim.
2 hafta sonra tekrar kosmaya basladi.
Inanilmaz sevindim

Bundan 4 sene sonra evlenip almanyaya geldim.
Beneklime kardeslerim ve annemler bakiyordu.
Fakat benim evden gidisim yüzünden benekli evi terk etmis tabi bana bunu cok sonra anlattilar.

Isin en üzücü yani ise, 4 sene kadar sonra bahcede bulmus kizkardesim, üstelik arka ayaklari yine tutmuyormus.

Kizkardesim ozamanlar 12 yaslarinda, ona yemek vermis, ama annemlere söyleyipde veterinere götürmek aklina gelmemis.
Tabi 3-4 gün sonra beneklinin cansiz vucudunu bahcede bulmuslar.

Bu benim hic unutmadigim beneklimin hikayesi.
Onu birgün yine görecegim gibi geliyor. Öbür dünyada beneklime kavusmayi cok istiyorum

Ilgi gösterip, zaman ayirip okudugunuz icin tesekkürler.
Paylasmak beni mutlu etti, beni anlayacak insanlar var bu sitede biliyorum, oysa beni hala anlamazlar benekli icin okadar agladigim icin, akil sagligimin yerinde olmadigini bile söylemislerdi
39 yasindayim ama hala kedime birsey olsun cocuk gibi aglarim.
Rabbim hicbirimizin dostlarinin acisini göstermesin bizlere...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-04-13, 11:17   #54

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Yine aglattiniz beni ama ya(
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-04-13, 11:21   #55

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

GÜNEŞ-EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yine aglattiniz beni ama ya(

Aynen çok üzüldüm
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-07-13, 15:18   #56

Ankara
akessa Çevrimdışı

1 hafta önce bahçede beslediğimiz yavru kedimizi gece bir köpeğin ağzında gördük.Hemen köpeği kovalayıp kediyi kurtardık ama kedimizin bacakları ve kuyruğu tutmuyor.Daha önce böyle bir şeyle hiç karşılaşmadığımız için şok olduk.Veterinere de götürdüm ama hiç ilgilenmedi kırık mı felç mi olduğunu bilmiyoruz.Ne yapacağımızı bilmiyoruz ne yapmamız gerekiyor acaba iyileşebilir mi? LÜTFEN YARDIM EDİN!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-07-13, 15:19   #57

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

buradan bu şekilde yardım alamazsınız acilen başka bir veterinere götürün.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-07-13, 15:26   #58

Ankara
akessa Çevrimdışı

gölbaşında oturuyoruz buradaki tüm veterinerler başka yerlere gitmiş bir tane veteriner buldum o da ilaç alırsan muayene eederim dedi o veterinere tekrar götürsem mi kararsız kaldım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-07-13, 15:32   #59

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

akessa tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
gölbaşında oturuyoruz buradaki tüm veterinerler başka yerlere gitmiş bir tane veteriner buldum o da ilaç alırsan muayene eederim dedi o veterinere tekrar götürsem mi kararsız kaldım
Ne ilacı alın dedi anlayamadım eğer götürdüğünüz kedi içinse elinde mi yok acaba yoksa başka bir ilaç ise götürün sonrada şikayet edin. Aslında Gölbaşı Ankara yakın bir dolmuş ile Çetin Emeç blv ininin ve oradan A.Ayrancı dolmuşuna binin Hayvan hastanesi var var tam adres internetten bulun yazık hayvancağıza çok acı çekiyordur her geçen zaman onun alehine işliyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-07-13, 15:42   #60

Ankara
akessa Çevrimdışı

Götürdüğüm veteriner kedimi hiç tedavi etmeden b12 ve antibiyotik vermek istedi ama kedime hastalıklı gibi baktı ve elini bile sürmedi bende ilaçları muayene olmadan almak istemedim zaten maddi durumumuz pek iyi değil ama kedimi sokağa atamam ve uyutmak da istemiyorum bunun için hayvan hastanesine bi götürücem
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları