Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Serbest Kürsü > Güncel

Cevap Yaz
Eski 06-08-13, 23:58   #121

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Eve gelecek ikinci kedi nasıl kabullendirilir? :) !!!

Sütlaca bayildim ya! cok seker beyaz bir kar tanesi gibi
Yok yok ben bu konudaki yorumlari okudukca 2. kedi olayini erkene alacagim galiba.

Kedi sahiplenmek baska birsey, bir tane alirsin, tadi damaginda kalir ikinciyi almak istersin, sonra bir bakmissin 3,4 artikca artiyor.
Hele müsait bir evin varsa 5-6 kediyle birlikde yasmak tarifi zor güzelliklerden biridir sanirim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-08-13, 01:57   #122

Pıtırsonic Çevrimdışı

Sufle tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Burada ben yıne bırsey sormak ıstıyorum. Sutlac daha cok kucuk olasına ragmen sufleye pek sokulmuyor. Arada cok nadır sokulmaya calıstıgında da sufle kacıyor. Sokulmaktan kastım yanında yatmak ıstemesı, bırbırlerını yalamaları vs... Bunun nedenı bırbırlerıne daha yenı alısmaları mı yoksa suflenın erkek olması mı? Bu konuda bır fıkrı olan var mı acaba?
yeni alıştıkları için yapıyorlar, erkek olmasıyla hiç ilgisi yok Hanımcık ve Murphy, aynı sepetin içinde uyurlardı. hala daha ikisi de genelde masa üzerinde yatar, artık büyüdüklerinden sepete sığmıyorlar alışsınlar, yalarlar birbirlerini. birlikte uyurlar diye kesin bir şey söyleyemem. mesela kızım Naciye, asla diğer kedilerimle uyumaz. küçükken Pıtır'la uyurdu ama şuan babama aşık olduğu için hep babamla yatıyor ama birbirlerini yalama kısmını %90 yaparlar.

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kedi sahiplenmek baska birsey, bir tane alirsin, tadi damaginda kalir ikinciyi almak istersin, sonra bir bakmissin 3,4 artikca artiyor.
Hele müsait bir evin varsa 5-6 kediyle birlikde yasmak tarifi zor güzelliklerden biridir sanirim
çok haklısınız. bu durumu ben de yaşadım. misafir ettiğim kedilere de her seferinde alışıp sahiplenmeye niyetleniyorum. annem, başka kedi sahiplenme konusunun şakasını bile yaptırmıyor. bir taviz verse 5. kediyi getireceğimi biliyor bahçeli evim olsa hiç düşünmem, kedili eve çeviririm bahçeyi. şuan için pek mümkün değil ama umarım ileride bu hayalim gerçekleşir

Bu konu en son " 07-08-13 " tarihinde saat 02:01 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-08-13, 10:18   #123

Sufle üyesinin avatarı

Karabük
Sufle Çevrimdışı

[quote=Pıtırsonic;179531]yeni alıştıkları için yapıyorlar, erkek olmasıyla hiç ilgisi yok Hanımcık ve Murphy, aynı sepetin içinde uyurlardı. hala daha ikisi de genelde masa üzerinde yatar, artık büyüdüklerinden sepete sığmıyorlar alışsınlar, yalarlar birbirlerini. birlikte uyurlar diye kesin bir şey söyleyemem. mesela kızım Naciye, asla diğer kedilerimle uyumaz. küçükken Pıtır'la uyurdu ama şuan babama aşık olduğu için hep babamla yatıyor ama birbirlerini yalama kısmını %90 yaparlar.

teşekkürler yine bilgilendirme için bu iki gündür patileşmeleri arttı biraz ama bakalım hayırlısı sufle dun kovalamaca oynarken bir ara sutlacı patisiyle çekmeye çalıştı ısırmak için sanki ya da bana öle geldi. ısırır mı bilemedim. ya da ısırsa bişey yapar mı onu da bilemedim. kötü niyetli değildi oyun oynarken benim elime de yapar aynısını. umarım birbirlerini ısırsalar bile bir zararları dokunmaz

elif hanım, bence 2. kedi alımını geciktirmeyin. biraz çile çekiliyor başlarda ama sonrası gerçekten çok güzel. daha tam anlaşamamalarına rağmen her dakika birbirlerinin peşinden koşmalarını izlemek bile büyük bir zevk dün gece şöyle bir sufleye baktım. akşamları benimle oynamak isterdi hep işten geldiğimde. şimdi 2 gündür öyle bir talebi yok. gözlerine baktım acaba mutlu mu yoksa nerden çıktı bu velet mi diyor diye. çünkü evdeki tüm düzeni bozuldu. uyuduğu kadar çok uyuyamıyor, bizimle oynayamıyor. sonra dedim ki belki de bunlar zaten fazla yapmaması gereken şeylerdi. eğer sütlaçla olmak istemese yanına gelmeyip içerde de yatabilir ama peşinden ayrılmıyor. artık uyurken bile gözünün önünde olsun istiyor. ben sütlaçla oynarken o şekerleme yapıyorsa şöyle bir bakıp dönüp uyumasına devam ediyor. sanırım onun için doğru bir karar verdim. çünkü ben gerçekten sütlacı sufle için aldım. yalnız kalmasın mutlu olsun diye. bir kaç hafta sonra daha da mutlu olacak sanırım o yüzden, mutlaka 2. kediyi alın derim. kendiniz için değil, maviş için
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-08-13, 10:22   #124

Sufle üyesinin avatarı

Karabük
Sufle Çevrimdışı

hulya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Amin ...Yazılanları keyifle okuyorum. Çok istiyorum minnoşa bir arkadaş ama evde ikinci bir kediye asla izin yok
hülya hanım, bizim evdekiler de asla derlerdi ama yılmadım... kendiniz için değil kediniz için duygu sömürüsü yapın işe yarıyor bir süre sonra

[quote=Nokta-i Süveyda;179514]Sütlaç ta tam sütlaç masallah,acaip sevimli Suflenin isi zor bu kizla.Kizlar her cinste ayni sanki,insan veya kedi hiç degismiyor

teşekkürler çok sevimli ama bir o kadar da yaramaz tam bir zıp zıp kendileri... annesini biliyoruz ama babasının kanguru olduğundan şüpheleniyoruz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-08-13, 15:32   #125

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

elif hanım, bence 2. kedi alımını geciktirmeyin. biraz çile çekiliyor başlarda ama sonrası gerçekten çok güzel. daha tam anlaşamamalarına rağmen her dakika birbirlerinin peşinden koşmalarını izlemek bile büyük bir zevk dün gece şöyle bir sufleye baktım. akşamları benimle oynamak isterdi hep işten geldiğimde. şimdi 2 gündür öyle bir talebi yok. gözlerine baktım acaba mutlu mu yoksa nerden çıktı bu velet mi diyor diye. çünkü evdeki tüm düzeni bozuldu. uyuduğu kadar çok uyuyamıyor, bizimle oynayamıyor. sonra dedim ki belki de bunlar zaten fazla yapmaması gereken şeylerdi. eğer sütlaçla olmak istemese yanına gelmeyip içerde de yatabilir ama peşinden ayrılmıyor. artık uyurken bile gözünün önünde olsun istiyor. ben sütlaçla oynarken o şekerleme yapıyorsa şöyle bir bakıp dönüp uyumasına devam ediyor. sanırım onun için doğru bir karar verdim. çünkü ben gerçekten sütlacı sufle için aldım. yalnız kalmasın mutlu olsun diye. bir kaç hafta sonra daha da mutlu olacak sanırım o yüzden, mutlaka 2. kediyi alın derim. kendiniz için değil, maviş için
Dün internetten söyle bir bakdik esimle, kedi veren insanlar varmi diye.
Bayagi varmis, biz mavis icin 6 ay ugrasdik ancak bulduk.
Ama dün bakdigimda inanilmaz cok satis vardi.

Bir tane Bengalkatze istiyorum, neden derseniz, esim aslanlara ve leoparlara cok hayrandir.
Kendiside kedi nedir bilmeyen biriydi, ilk deneyimi ve cok sevdi mavisi.

Fakat ikinci kediye yanasmasi imkansizdi, ama düsündüm ve onunda yöntemini buldum.
Madem leoparlara panterlere falan hayran ozaman bende aslana yada leopara benzeyen bir kedi alirim

Dün bayagi yag cekdim esime, dedim almanyada olmak bana eskisi gibi cekilmez gelmiyor, mavis bana burayi sevmeyi ögretti (almanyadan ve almanlardan nefret ederim de).

Eyer ikinci bir kedi olursa ben evden hic cikmam dedim
Kiskanclikda oldugundan esime bu fikir cok cazip geldi, oturdu internetten bengalkatzelere bakmaya

Türkiye´ye gidip geleyim, mavisin kisirlastirma islemleri falan hepsi hal olundukdan sonra nasipse alicaz 2. kediyi

Iste buda almak istedigimiz kedi

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-08-13, 21:22   #126

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Dün internetten söyle bir bakdik esimle, kedi veren insanlar varmi diye.
Bayagi varmis, biz mavis icin 6 ay ugrasdik ancak bulduk.
Ama dün bakdigimda inanilmaz cok satis vardi.

Bir tane Bengalkatze istiyorum, neden derseniz, esim aslanlara ve leoparlara cok hayrandir.
Kendiside kedi nedir bilmeyen biriydi, ilk deneyimi ve cok sevdi mavisi.

Fakat ikinci kediye yanasmasi imkansizdi, ama düsündüm ve onunda yöntemini buldum.
Madem leoparlara panterlere falan hayran ozaman bende aslana yada leopara benzeyen bir kedi alirim

Dün bayagi yag cekdim esime, dedim almanyada olmak bana eskisi gibi cekilmez gelmiyor, mavis bana burayi sevmeyi ögretti (almanyadan ve almanlardan nefret ederim de).

Eyer ikinci bir kedi olursa ben evden hic cikmam dedim
Kiskanclikda oldugundan esime bu fikir cok cazip geldi, oturdu internetten bengalkatzelere bakmaya

Türkiye´ye gidip geleyim, mavisin kisirlastirma islemleri falan hepsi hal olundukdan sonra nasipse alicaz 2. kediyi

Iste buda almak istedigimiz kedi

Ben bu kedileri Animal planet de izledim çok beğendiğim bir ırk olduğu için özellikle dikkat ettim. Yanlış hatırlamıyorsam Leopar ile başka bir ırk kedinin laboravutar ortamında eşleşmesinden üretilmiş ve diğer kedilere oranla daha vahşi ve boyutları iri bir kedi olduğunu söylediler .Hırçın olduğundan bahsettiler ve Afrika doğasındaki büyük kedilerle yakın karakter özelliklerini taşıyormuş. Evde bu ırktan kedi veya kediler olabilir ama özellikle siyam gibi hassas narin bir ırkın yanında siyamın ezileceğini düşünüyorum.Siz bence bu ırkı iyice araştırın ve tekrar düşünün...Maviş üzülmesin sonra..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-08-13, 21:39   #127

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Hakli olabilirsiniz, arastiricam.
Bu kediyide yavruyken almak istiyoruz, mavisin yanina geldiginde minik bir yavru olacak.
Birbirlerine alistiklarinda bir sorun olmaz diye düsünüyorum.

Baska bir sansimda yok, esimi bu kediye ikna edebildim, yoksa 2. kedi düsüncesine olumlu bakmiyor, abartiyorsun artik bu kedi isini diyordu.
Sadece bu kediye hayran oldu, o acidan benim icin irki cinsi fark etmiyor miyavlasin yeter

Dedigim gibi yavruyken eve geleceginden mavis ona annelik yapar diye umuyorum, bakalim zaman ne gösterecek.

Birde sunu sormak istiyorum arkadaslar karakulak kedilerini biliyormusunuz?
Muhtesemler...
Ben zaten kedilere hayranim, ilk kezde bukadar cinslerini görüyor ögreniyorum, hayranligim kat ve kat artiyor.

Sunlarin güzelligine bakin ya!

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-08-13, 22:19   #128

Sufle üyesinin avatarı

Karabük
Sufle Çevrimdışı

Elıf hanım cok sevındım 2. Kedıyı alma kararınıza esınızı de tebrık edıyorum sızı kırmadıgı ıcın ama ben de hulya hanıma katılıyorum. Sıyamlar cok hassas hayvanlar. Yanına alacagınız kedının vahsı olması onu uzebılır hatta zarar bıle verebılır. Yıne de en dogrusunu sız bılırsınız tabıkı
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-08-13, 22:48   #129

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Benim hakikaten baska alternatifim yok.
Oglum karakedileri cok sever onun icin ikna etmek istedik, esim ogluma evlendiginde kendi evine alirsin, bir evde bir kedi yeter dedi kesdi atti.
Cok cabaliyorum ikinci kedi icin, birtek bu kediye onay verdi, bizde cok sevindik.

Söyle bir durum var, kayinbabam kedilerden daha dogrusu hayvanlardan nefret eder, o sadece yenecek hayvanlari sever, inek koyun gibi onlari yemesine bayilir zaten kendi 125 kilo.

Esimde böyle yetismis, ben kedi almak istiyorum diye israr edince, söyle bir sart kosmusdu bize, alirim ama ayagimin altina gelirse tekmeyi koyarim duvara yapisir, benden uzak tutacaksiniz.
Böyle bir adami ben bu kivama getirdim.

Mavis ne yapsa bak sana özel yapiyor, bak seni bizden daha cok seviyor gibi uydurma cümleler kullandim.
Esimde mavisin ona düskün oldugunu saniyor, oysa mavisin umurunda bile degil.
Hatta söyle bir örnek vereyim, veterinere giderken mavis panikledi miyavladi durdu, bir ara kucagimda cene altini sevince mayisdi, susdu, ama tam onun üzerine esim mavis bak geldik az kaldi demisdi, bende esime bak senin sesinle nasilda susdu, senin yaninda kendini güvende hissediyor dedim.

Esim simdi mavis miyavlayinca durun ben sakinlestiririm diyor
Ya! biliyorum, yaptigim dogru degil ama esimi bu yönde gelistirmeliyim.

Suan bu kediye hayran oldu, bende onun üzerine oynuyorum.
Kedi eve bir girsin tamamdir ben yine onu sevmesini saglarim.

Birde bu kediyi bende bilmiyordum esimin arkadasi ben bu kediyi almak istiyorum ama 2000 eurodan basliyor diye resimlerini göstermisdi, bizde ordan gördük bildik.
Arkadasinin hayranligi esimi daha cok ikna etti desem dogru olur.

Son olarak senin sayfanda paylasdim bu resimleri falan ama konu ikinci kediydi diye uygun geldi bana.
Umarim senin icin bir sakincasi yokdur kusuruma bakma lütfen...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-13, 01:20   #130

Sufle üyesinin avatarı

Karabük
Sufle Çevrimdışı

Olur mu hıc oyle sey Elıf hanım. Sonucta sız de ıkıncı kedıyı alacaksınız. Aldıgınızda buradan devam ederız sızın ıcın de bengal kedılerı hakkında bıraz daha vahsı oldukları harıcınde pek bır bılgım yok acıkcası. Sız de arastırırsınız tabıkı ama bende kedılerle ılgılı bır kac kıtap var. Bayramdan sonra oradan bakıp bırsey varsa gonderecegım sıze ırkı ne olursa olsun kedının karakterı tamamen sans ısı. Ben sızın sanslı olacagınızı dusunuyorum kayınpederınıze de soyleyecek bırsey bulamadım bızım sulalede de var sadece yıyebıldıklerı hayvanları sevenler. Bıze geldıklerınde boyle bır muhabbet oldugunda babam soyle demıstı: belgesellerdekı ınsan yıyen aslanları gordugumde onlar nerde ıse sızı de oraya tatıle gondermek ıstıyorum. Bır de sız yenın bakalım nasıl bıseymıs anlayalım o tıp dusunen ınsanlara yapılabılecek pek bırsey yok. Benım tek avuntum ıse o sessız kulların da bır gun konusacak olması
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-13, 01:23   #131

Sufle üyesinin avatarı

Karabük
Sufle Çevrimdışı

Ayrıca esınızı de bu sekılde motıve etmenız cok guzel bırsey bence. Sonucta pek de sevmeyen bır ınsana hayvanları sevdırerek sevap kazanıyorsunuzevde dengeyı kurmak ıcın erkegı kandırmak ne yazık kı her zaman kadınların gorevı mavıs kımın daha ozel oldugunu bılır zaten
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-13, 03:57   #132

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Ayrıca esınızı de bu sekılde motıve etmenız cok guzel bırsey bence. Sonucta pek de sevmeyen bır ınsana hayvanları sevdırerek sevap kazanıyorsunuzevde dengeyı kurmak ıcın erkegı kandırmak ne yazık kı her zaman kadınların gorevı mavıs kımın daha ozel oldugunu bılır zaten
Zaten hep öyle degilmi, kadinlar köprüdür bencede, cocuklarla babanin köprüsü. Akrabalarla uyum köprüsü vs.

Evde cocuklar esimin istemedigi birseyi istiyorlarsa, önce bana gelirler, bende onlara siz hic ses cikarmayin derim.
Sonra söyle iyi bir aninda ufakdan acarim konuyu ve öyle bir kivama gelir ki sanki karar kendinden cikmis, bizde uymaya mecbur kalmisiz

Bu duruma en cok oglum sasiriyor kizim zaten babasindan istedigini koparir, ama oglum ayakda uyuyor desek yeridir
Oda benden yardim alir hep.
Ee! mavisde evin en kücük cocugu ve sessiz, en cok onu sevdirmeye calisiyorum.

Ama ise yariyor
Almanyada 35 derece oldu bu ay, hic alisik degiliz mahvolduk, hem oruc hem sicak.
Neyse mavis yemekden kesildi 3.800´dü gecen veterinerde tarttilar 3.500 olmus

Yas mamayi yemiyor, hicbirsey yemiyor, sadece tavukgögsü sade salam var onu yiyiyor.
Esim sabah 10´da ise gidecek, gecede gec uyuduk, saatini kurmus sabah 9´da markete gitmis, bu salamlardan almis 4-5 tane.

Hic üsenmemis, sirf mavis onu yiyiyor diye gidip almis, hani mavis sana cok düskün diyorum ya esime, aslinda artik esim mavise cok düskün
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-13, 05:59   #133

Nokta-i Süveyda üyesinin avatarı

Limburg,Houthalen oost
Nokta-i Süveyda Çevrimdışı

Ilahi Elif hanim,hem güldürdünüz beni hem de gayretinize ve emeginize hayran biraktirdiniz Kadinlar hakkinda yazdiklariniz da çok dogru,bizler hep köprüyüz
Umarim 2.kedi konusunda basarili olur ve istediginizi elde edersiniz..Allah'tan benim çok kolay bir esim var,1.kediden sonra simdi de 5 yavruyu da vermek istemiyor..Ben de esimi tam bir kedi delisi yaptim Fakat ben sizin kadar ugrasmak zorunda kalmadim çok sükür
Sevgiyle kalin..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-13, 11:53   #134

Sufle üyesinin avatarı

Karabük
Sufle Çevrimdışı

Elıf hanım gercekten esınızı kıvama getırmeyı basarmıssınız hele gıdıp salam aldıysa olmus bu ıs

Bu arada hepınıze ıyı bayramlar dılıyorum aılenız,sevdıklerınız ve kedıslerınızle daha nıce bayramlar sızın olsun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-08-13, 18:07   #135

Sufle üyesinin avatarı

Karabük
Sufle Çevrimdışı

Son 3-4 gundur bızım veletler aynı sayılır. Patı atmalar bıraz azaldı denebılır ama onun yerıne bırbırını kovalama ve bogusarak oynama basladı sutlac yıne rahat bırakmıyor sufleyı. Kafasına kuyruguna nereye bulursa atlıyor. Sufle de yıne sutlacı yatırıyor yere ve ısırıyor gobegını ya da sırtını canı yanmıyor sanırım cunku yerde yatmayı surdurup patı atmaya ugrasıyor oglana gece delı gıbı kostular uyurken sutlacın kapısını kapatıyoruz yıne. Bırbırlerını yalama gıbı bır egılımlerı yok. Yanı suflenın yok. Sutlac dun suflenın kulagını yaladı bır kac kere ama sufle cevap vermedı. Olan degısıkler bunlar. Pek de bır degısıklık yok. Bakalım belkı onumuzdekı gunlerde yalar sufle kızceyı
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları