Petkod ile En iyi dostunu kaybetme!
Geri Git   Mihav.com > Serbest Kürsü > Güncel

Cevap Yaz
Eski 01-08-13, 23:20   #76

Sufle üyesinin avatarı

Karabük
Sufle Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Eve gelecek ikinci kedi nasıl kabullendirilir? :) !!!

Sevgılı mıhav gunlugu, oncelıkle devamlı ılgılenen bana cevap veren ve ıyı dıleklerde bulunan arkadaslara sonsuz tesekkurler bugun bıraz daha ılerleme kaydettık sanırım. Sabahtan bu yana yaklasık 3-4 saat sufle bey salonun kapısından boncuk sutlacın oynamalarını pur dıkkat ızledı. Sabah bır ara salonun kapısında sutlac (bu arada adı son kez boncuk sutlac olarak kararlasıtırıldı cunku ben sutlactan vazgecemedım) sufleye yaklasmaya calısırken burun buruna geldıler. Sufle yıne her zamankı gıbı buyuk uzun bır kıhlama ıle mıdesınden gelen o gurultulu sesle bırseyler soyledı sutlac hanıma. O da yıne hıc karsılık vermedı. Tıs fıs yapmadı. Basını one egerek yavas yavas arka arka odaya dogru ılerledı. Onun harıcınde kız oynarken habıre ızledık ama yaklasmaya calıstıgı her an kıhlamayı surdurduk. Sufle kapının onunde kendını ızledıgınden sutlac salondan cıkmaya hıc nıyetlenemıyor. Sufle de ıcerı hıc gırmıyor. Kapının onunde mesken tuttu. Bu durum sızce bır sorun yaratır mı? Sufle ızın vermedıkce sutlac cıkamayacak cunku o bellı. Ama suflenın de kızın oldugu odaya hıc gelmeme ıhtımalı var mı? Ya da sutlacı oyun ıle kandırarak evı gezdırıp suflenın oldugu odaya falan da sokmalı mıyım bılemedım. Bugun yasadıklarımız bunlar. Herkese tekrar cok tesekkur ederım. Ama macera henuz bıtmedı devam edıyor)))
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-08-13, 23:30   #77

Sufle üyesinin avatarı

Karabük
Sufle Çevrimdışı

He bır de yazmayı unuttlugum bırsey var. Bu gun 2 seferdır sufle salonun kapısından ızledıkten sonra benı sev edalarıyla sııtl ustu yatıp kafasını yere yapıstırıp surtunuyor halıya. Hepınız bılırsınız o ben sımarıgım edalarını. Kızı ızlerken gozler kocaman buyuk bır dıkkat ıcınde. Ama ıste 2 kez bole bısey yaptı kız gorus alanından cıktıgında. Sonra da sınek gordugu zamankı o kı-ke kı-ke mınık mıyavlarla benım odama dogru yol aldı. Sızce bunun bı anlamı var mı yoksa sadece bana sımarıklık mı yaptı?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-08-13, 00:40   #78

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Belkide izleye izleye oda cocuklugunu hatirladi, sütlac gibi oda simariklik yapmak istedi.
Hani bak bende onun gibi cok sevimliyim diyor, kimbilir

Bu sinek gördügündeki miyavlamasi yazmissin ya! bizim mavisde aynisini yapiyor, kesik kesik garip bir miyavlama, sanki bize evde sinek var demek istiyor ama yüksek sesle, sinegi kacirma ihtimali yüzünden bunu sessiz sekilde bildiriyor, yani caktirmadan miyavlama gibi birsey

Sütlac ismini bende cok sevdim, boncuk klasik kedi ismi. Öyleki kizim meltem, Türkiye´de babamlarin bahcesinde sevdigi her disi kediye boncuk adini takmisdi.

Kizima hikayeni anlatmis, kedilerinin isimlerini sufle ve sütlac olarak söylemisdim, cok begendi.
Kedileri, "yerim seni" diye seviyor benim kizim, ve bana diyor ki, anne isimler sahaneymis, yerim ben onlari
He! dipnot, kizim sütlac hastasidir her ay 1 tencere yaparim, 3-4 gün icinde bitirir, beyaz bir kedimiz olursa kizim hangi ismi koyacak simdiden biliyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-08-13, 01:21   #79

Sufle üyesinin avatarı

Karabük
Sufle Çevrimdışı

Desenıze ısım teyzesı oldum bence de cok guzel bır ısım sutlac.hem sufleyle de cok uyumlu oldu. Ama bu kızı daha annesı hamıle kaldıgında annem almak ıstedı. Ve gercekten o kadar mahzun mavı gozlerı var kı tam nazar boncugu annem de boncuk ısteyınce kıramadım mecburen 2 ısımlı oldu kızım o sımarıklıga gelınce, sanırım dogru belkı de kendının ne kadar sevımlı oldugunu gostermek ıstıyordu. Gosterdı de. O halını bır gorun ısterdım sınek gırdıgı zaman eve tek eglencemız suflenın o sevımlı kıkırdeyen agzı oluyor evdekı son durum ıse su sekılde. Sufle bey tıkırtı duydugu anda kapı onunde bıtıyor sutlac kızım uyudugu ıcın kapı kapalı. Icerde babam var sadece. Bıraz once sufleyle oyun oynarken topunu ozellıkle kapıya attı. Melul melul kapıyı ac der gıbı baktı. Ya cok meraklı bır oglum var ya da ettıgım sayısız duanın sonucu
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-08-13, 04:50   #80

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Zeynep bunu mutlaka okumalisin harika birsey, ne mutlu sana ki, bunlari yasabilirsin, darisi benim basima

Evde neden 2 Kedi olmalı?
1) Birbirleriyle yeterince haşır neşir olduklarından, size sadece canınız istediğinde onlarla oyuna katılma lüksü kazandırır. Aksi takdirde, evde olduğunuz sürece, evin hanımı/beyi asla siz değilsinizdir. Onun oyun saatlerine uymak zorundasınızdır.

2) Anlamsızca oradan oraya koşturan bir kedi yerine, birbirini kovalayan iki kedi her zaman daha az ürkünçtür En azından kedinizin neyi kovaladığını bilmek, içinizi rahatlatır!

3) Biri kendini sevdirmezse, daima ikinci bir alternatifiniz vardır.

4) Kendini sevdirmeyen bir süre sonra gıcıklanıp, kendini sevdirmek için yanınıza gelecektir, Türkçesi: kıymete binersiniz.

5) Kısa süreli (1-2 gün) evden uzaklaşmanız gerektiğinde gözünüz eskisi gibi arkada kalmayacaktır. Evde kalan iki (ya da daha fazla sayıda) kediniz, birbirleri ile oynayacak ve oyalanacaklardır.

6) Kışın biri ayaklarınızı ısıtırken diğeri de göbeğinizin üzerinde olacaktır. Böylelikle karnım ağrıyor, üşüdüm, hasta oldum gibi dertleriniz ortadan kalkacaktır. (Yazın isilik olmanız durumunda yazar sorumluluk kabul etmemektedir!

7) Görmemişin kedisi olmuş misali, önünüze gelene artık hep aynı kedinin maceralarını anlatmaktan kurtulursunuz, dönüşümlü olarak anlatacağınız kedi hikayeleriniz artık daha az kafa ütüleyici olacaktır.

8) Perdeler yırtıldığında hangisine kızacağınızı bilmediğinizden, susup oturursunuz. Bu zaman içerisinde size daha sakin, daha uysal, daha huzurlu bir mizaç kazandıracaktır. İlerleyen aşamalarda kafasına vur ekmeğini al kıvamında pamuk gibi bir insan oluverirsiniz.

9) Mama ve kum ihtiyacınızı tek kediye göre azar azar aldığınızda uzun vadede zarara girmiş olursunuz, oysa iki ya da daha fazla kedinin ihtiyaçlarını toptan alacağınız için, önümüzdeki 12 sene içerisinde yaklaşık olarak 954 YTL, 58 YKR kar elde etmiş olacaksınız.

10) Tek kediyi kucaklamak ve mıncırmak keyiflidir, ancak iki kediyi birden kucaklamak kadar keyifli bir şey yok! Kucağınızda aynı anda 2 göbek, 8 pati ve 4 kulak olduğunu düşünmek bile, sırıtmanıza neden olacaktır.

11) Bir tane kediniz varsa belli periyotlarla kulaklarını temizlemek durumunda kalırsınız. İki ve daha fazla kedi de bu sorun ortadan kalkar. Belli periyotlarla birbirlerinin kulaklarını yalayarak temizlerler.

12) Kediniz tekken ekip çalışmasından bir haber yaşar. İkinci kedi hatta üçüncü kedi ile evinizde daha güçlü bir enerji ve sinerji oluşur. Örneğin, bir tanesi kapının koluna atlar ve var gücüyle kolu aşağı çeker, aşağıda bekleyen kedi bu sırada uygun gördüğü patisi ile kapıyı iter veya çeker. Kapı açılmıştır, birlikte birşeyler başarmanın mutluluğu ile mutfağınız darma duman edilir.

13) Evdeki kedi sayısına gore degısen bır tuvalet sırası vardır.5 ten fazla olunca kedı sırası kum kabını umumı tuvalete cevırıp otekını sırasını beklemesı cok komıktır.hatta bırı ustunu kapatırken otekı kendı ıcın yenı yer hazırlar zaman kaybetmemek ıcın.

14) Kapıda sızı karsılayan uykudan gozlerı sısmıs bır kedı olmaz sıralanmıs bır suru dıngın surat olur.

15) Sabahın köründe kalkıp onla oyun oynamak zorunda degılsındır cunku buna heveslı olan sızınle beraber aynı evı paylasan bır yıgın tıp vardır.

BOL KEDİLİ GÜNLER...
alıntıdır ...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-08-13, 05:22   #81

Nokta-i Süveyda üyesinin avatarı

Limburg,Houthalen oost
Nokta-i Süveyda Çevrimdışı

Sevgili Sufle,resmen günlük gibi olmus iki kedinizin maceralari,zevkle okudum Ben de kedimin yavrularindan birini (bana kalsa 5 yavrunun hepsini yanimda tutmak isterim çünkü çok sekerler ve yeni sahiplerine vermeye kiyamiyorum ama su anda mümkün degil hepsini yanimda tutmam) yanimizda tutacagiz.Annesi muhtemelen yavruya aliskin olacagi için pek sorun yapmayacaktir.Tabii,hiç te belli olmaz,acaba diyorum evde iki kedi olunca ki diger kedi erkek olacak ve bizim evin sultani Karamel,yavrusu da olsa diger kediyi sevmemizden dolayi kiskançlik yaparmi yada hep istedigimiz ve hayal ettigimiz gibi kucagimiza atlayip beni sevin diye yilisir mi???? Keske biraz kiskansa da yilisiklik yapsa demeden duramayacgim
Iki sütlü tatliyla sana kolayliklar ve sevgiler diliyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-08-13, 16:06   #82

Sufle üyesinin avatarı

Karabük
Sufle Çevrimdışı

Sevgılı benelıf, yazı gercekten super cok tesekkur ederım. Ozellıkle de 2 gobek 4 kulak ve 8 patı kısmına bayıldım. Benım de tek temennım bunların hepsının aynı anda kucagımda olması. Hayırlısı nokta-ı suveyda, yavrunun bırının sende kalması cok guzel tebrık ederım. Ancak ınan kı dısı kedının yavruyu kabullenmesı hakkında hıcbır bılgım yok. Sufle benım ılk kedım ve erkek oldugundan hıc dısı deneyımım olmadı. Okudugum forumlardan dısı kedılerın bazılarının kabullenmekte cok zorluk cektıgını bazılarının ıse hemen kabul ettıgını ogrendım. Kıskanclık konusuna gelınce, sanırım kıskanır dıye dusunuyorum ama yıne de tavsıye verecek kadar deneyımlı degılım cok ozur dılerım. Hatta bu konuda sorularım bıle var su anda gelelım sutlu tatlılar evınden haberlere... Bu sabah sutlacın kapısını acınca sufle bey hemen kapının onune geldı. Kızla oyun oynarken yaklastı sufle bey. Oncesınde tısladı tabı yıne. Neyse, odaya agır agır gırdı sutlaca yaklasmaya basladı. Devamlı koklamaya calıstı uzaktan. Bı yandan bı kac kere tısladı bı yandan da karnından uguldayarak konustu. Kızcem sersemledı once sufle abısının yaklasmasından. Korkup koltugun altına kacacak dıye korkmustum ama hıc kacmadı. Sufle devamlı olarak karnından soylenerek bır yandan da sutlaca yaklasıp koklamaya calıstı. Odayı kokladı, mama kaplarını, tuvaletını kokladı. Sutlac da sufleye yanasıp koklamaya calıstı hep. Sufle ara ara tısladı, ama sureklı olarak karnından ugultulu konusmasını surdurdu. Sutlacın her hareketını pur dıkkat ızledı. Bazı hareketlerıne tısladı, bazı hareketlerıne karsılık verdı. Hatta sutlac nereye gıdıyorsa dıger tarafından gıderek karsısına cıktı. Bu sekılde konusmalar ve koklasmalar yaklasık 2 saat devam ettı. Sonra pesıne dustu kızın. Karnından konusması devam ettı ama tıslamalar cok azaldı o arada. Pesınde dolandı durdu. Ama habıre soylenerek. Daha sonra ıkısının de uykusu geldı. Sufle arka odaya gıttı mama yedı ve yattı. Ama sonra dayanamadı yıne geldı. O arada sutlac hanım yatagında yatıyordu. Odaya geldı yıne maması ve tuvaletını kokladı ardından yatagındakı sutlaca yoneldı ve onu gorunce sıddetlı bı sekılde 2 kez tısları ve bır sure yıne karnından konustu. Sutlac oyun oynamak ıcın melul melul baksa da oldugu yerden hıc kalkmadı sankı tembıh edılmıs gıbı. 2. Kez odaya geldıgınde sankı 1 saat once o kadar burun buruna koklasmamıs gıbı tıslamasının sebebı nedır? Neden boyle yaptı bır anlam veremedım. Bu koklama ve tanıma cabaları bır odanın ıcınde okuyor. Sutlac hanım yıne abısı ızın vermedıgınden mı bılınmez odadan cıkmıyor. Dun de sormustum bu sorun yaratır mı acaba? Bır de su var. Odada koklasmaya calıstıkları sırada sutlac zıp zıp gıderek babamın bacagına tırmanmaya calıstı. Ondan bı kac sanıye sonra koltugun uzerındeyken sufle 2-3 patı attı kızceme ama oyle sıddetlı tırnaklı patıler degıl. Kafasına pıt pıt vurdu. Hafıf ama sınırlı bı sekılde. Sanırım kıskandıgı ıcın yaptı haksız mıyım? Babama da duskundur cunku. Suflenın yanında kızceyı sevemıyorz hıc. O da ınadına sufleden urktugu zaman bızım yanımıza gelıp sevın dıye duygu somurusu yapıyor. Ben aralarında durup ozellıkle once sufleyı sonra da accık kızceyı sevıyorum o zaman bısey yapmıyor. Oooyyy yıne cok yazdım. Bugun daha cok ılerleme kaydettık sanırım olacak bu ıs ama sufle kızın yanına tekrar geldıgınde neden ılk kez gormus gıbı tıslıyor cozemedım. Deneyımlı arkadaslar yorum ve yardım rıca edıyorum. Sızce durumlar nasıl? Suflenın bu sınırlı homurdanmalarının gecmesı ne kadar surer ve bundan sonrakı surec nasıl ılerleyecek? Bılgılerınıze muhtacım. Ozellıkle de pıtırsonıc. Bu gune kadar harfıyen onun soyledıgı sureclerden gecerek geldık cunku. Sımdıden tesekkurler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-08-13, 16:36   #83

Pıtırsonic Çevrimdışı

Nokta-i Süveyda, benim dişi ve erkek kedim çiftleşti. 2 bebekleri oldu ve bebeklere de 5 yıldır hala biz bakıyoruz bebekler anneleriyle büyüdükleri için alışma sıkıntısı yaşamıyorlar. yalnızca Pıtır ile üniversite dönemim boyunca başka bir şehirdeydik. dolayısıyla o, annesini unuttu. ama annesinden hiç ayrılmayan kızım Naciye, hala daha annesiyle iyi anlaşıyor. sizde kalacak yavrunun erkek olacağını söylemişsiniz. erkek kediniz kızıştığında annesi ile çiftleşecektir, haberiniz olsun. dişi kedinizi kısırlaştırmanızı bu açıdan öneriyorum. ikisinde de genetik rahatsızlık varsa, doğan yavrular pek sağlıklı olmayabilir.

Sufle, pati atma dönemine gelmişsiniz bile Sütlaç'ın karşılık vermemesiyle alışma süreci daha da hızlı olacak sizde. çünkü karşılık vermesi durumunda patilerin şiddeti artar ama yavru, başka kedilerle karşılaşmadığı ve dolayısıyla zarar görmediği için pati atmayacak gibi görünüyor. Sufle hala tanımaya çalışıyor. bizimkiler de aynı şekilde yeni karşılaştıklarında hem koklaşıyorlar, hem de tıslıyorlar birbirlerine. bunu kıskançlık yüzünden yapmıyor. bundan sonraki süreçte pati atmaların, tıslamanın ve homurdanmanın sıklığı azalmaya başlar. mümkün olduğunca müdahalede bulunmayın. kedilere tanımadıkları veya korkacakları bir şey uzattığınızda da, ne olduğunu ve zarar verip vermeyeceğini anlama amacıyla aynı pati atma hareketini yaparlar. ilk başta tırnaklarını çıkarmazlar, zarar görüyorlarsa geri çekilip tırnak çıkarırlar. Sufle'nin Sütlaç'tan zarar görme ihtimali olmadığı için tırnaklarını çıkarmaz büyük ihtimalle ama tırnakları uzunsa, uçları batıp çizebilir. bu yüzden pek pati atmasına izin vermeyin. bunun dışında süreç gayet normal ilerliyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-08-13, 17:05   #84

Sufle üyesinin avatarı

Karabük
Sufle Çevrimdışı

durum ıyı yanı oyle mı suflenın tırnaklarını zaten kestım. Bır de bol tuylu oldugu ıcın patılerınden tırnakları kısayken cıknıyor bıle. Sutlac suflenın yaptıgı hıc bır seye mudehale etmıyor zaten. Bu ugultulu konusma normal degıl mı? Sanırım hakımıyet kurmaya calısıyor. Yaptıkları hıc bır seye mudehale etmıyorum. Ama patı atmasına ızın vermeyın demıssınız. Patı atmaya calısırsa kızayım mı? Sızın bu guzel anlatımınıza bayılıyorum o kadar guzel ornek verıyorsunuz kı.son bır sey. Bu sekılde yakınlasmaları hafıf hafıf baslamısken yapmamı onerecegınız bırsey var mı? Bır de su salondan hıc cıkmama meselesı nasıl olur yıne yenı yenıden cok tesekkırler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-08-13, 17:34   #85

Pıtırsonic Çevrimdışı

zamanla çıkmaya başlar. kediniz evin kendisine ait olduğunu ve onu istemediğini gösteriyor. aynı zamanda da tanımaya çalışıyor. sakın zorla çıkarmayın salondan, yavaş yavaş kendiliğinden çıkar. tırnaklarını da kesmişsiniz, tehlike kalmadıysa pati atmasına da müdahale etmenize gerek yok ya da pati attığında kızmak yerine ilgisini başka şeylere çekmeye çalışabilirsiniz. evimizin balkonu tel ile çevrili, 2. kattayız ve balkon bahçeye bakıyor. balkon demirlerinin dış tarafında 5 cm bile olmayan çıkıntı var. oraya bir kaç yıl önce nasıl durabildiyse bir kedi gelmişti. bahsettiğiniz karından konuşmayı oğlum Murphy, o kediye yapmıştı. sadece tıslayan diğer kedilerime aldırmayan kedi, Murphy öyle yapınca alelacele kaçmıştı. sanıyorum korkutmak ve orada istemediğini belli etmek amaçlı yapıyorlar bunu. gelen sokak kedisi, kedi jargonunu bildiğinden olsa gerek hemen kaçmıştı. ancak sizin yavru kedi büyük ihtimalle Sufle'nin ne demek istediğini bilmiyor ki böylesi daha iyi o şekilde karnından konuşması gayet normal. sonuçta kendi alanına hiç tanımadığı biri geldi ve onu şuan için orada istemiyor. gözlemlemekten başka yapabileceğiniz pek bir şey yok. zamanla alışmalarını bekleyeceksiniz artık. baya bir aşama kaydetmiş Sufle. bu yüzden alışmalarının artık çok uzun süreceğini zannetmiyorum. 10 güne kadar iyice yol katederler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-08-13, 18:05   #86

Sufle üyesinin avatarı

Karabük
Sufle Çevrimdışı

Anladım. Cok tesekkur ederım. Bundan sonrası ıcın bana sabır gereklı yanı
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-08-13, 18:54   #87

Limburg,Houthalen oost

Nokta-i Süveyda, benim dişi ve erkek kedim çiftleşti. 2 bebekleri oldu ve bebeklere de 5 yıldır hala biz bakıyoruz bebekler anneleriyle büyüdükleri için alışma sıkıntısı yaşamıyorlar. yalnızca Pıtır ile üniversite dönemim boyunca başka bir şehirdeydik. dolayısıyla o, annesini unuttu. ama annesinden hiç ayrılmayan kızım Naciye, hala daha annesiyle iyi anlaşıyor. sizde kalacak yavrunun erkek olacağını söylemişsiniz. erkek kediniz kızıştığında annesi ile çiftleşecektir, haberiniz olsun. dişi kedinizi kısırlaştırmanızı bu açıdan öneriyorum. ikisinde de genetik rahatsızlık varsa, doğan yavrular pek sağlıklı olmayabilir.

Sevgili Pitirsonic,çok tsk ederim verdigin bilgiler için..Dün veterinerdeydim,yavrulardan birinin gözü sürekli kapaniyordu ve hapsurmalari vardi..Sürekli nemli pamukla siliyordum ama anladim ki doktora gitmesi lazim.Kaptigim gibi doktora götürdüm,igne yapildi,antibiyotik veriyoruz sabah aksam ve hemen etkisini gösterdi çok sükür. Bugün gözler açik Doktora gitmisken Anne kedinin ve kalacak erkek yavrunun kisirlastirilmasi isini konustum doktorla,bebeklerin süt emmesi biter bitmez anneyi,zamani geldiginde de kalacak erkek yavruyu kisirlastiracagim.Keske bende senin gibi tüm yavrulari yanimda tutabilsem Yeni sahipleriyle konustuktan sonra gerçekten bilinçli bir sekilde yavrulara sahip çikamayacaklarina inanirsam yine de herseye ragmen vermeyecegim yavrulari...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-08-13, 23:51   #88

Sufle üyesinin avatarı

Karabük
Sufle Çevrimdışı

Sevgılı gunluk; oncelıkle nokta-ı suvedaya gecmıs olsun dıyelım onların kılına zarar gelse canımız yanıyor bızım de. Hemen doktora goturdugunuz ıcın tebrık edıyorum ayrıca. Bılınclı pet sahıplerı o kadar az kı! Sutlu tatlılar aılesı oglen uykusundan sonra aksama bıraz sınırlı basladı. Sufle pasamız sankı sabah sutlac sultanı koklamamıs gıbı ılk gordugunde buyuk bır kıhlama ıle karsıladı kızı. Kapıdan seyrettı bır sure. Sonra ıcerı gırıp kık-kık-kık sınek kovalama seslerı, tıslamalar ve mırrr mırrr mınık seslerle kah pesınde dolandı kah yanına sokulup koklamaya calıstı. Mınık kızımız bır ara tıslamasından korktugu ıcın koltuk altına saklandı. Saklanmasından hosnut olmayan sufle patıler ve kıhlamalarla sınırlı bır ataga gectıgınde benden zılgıtı yedı ve cekıldı kosesıne. Belkı yapmamam lazımdı ama bıraz fazla sınırlı koltugun altına saldırdıgı ıcın elımde olmadan bagırdım accık. Ise yaramıs olacak kı duruldu sufle beyım. Kızcem koltugun altından cıktıktan sonra sufle az bıraz kıhladı homurdandı ama bır bana bır kıza bakarak. Sankı benden onay alır gıbı gozumun ıcıne baktı bır sure. Ben de hemen tavrımı degıstırerek aferın ogluma kızma annem o daha bebek nınnısıne basladım hemen bır ara kızım koltugun tepesınde uyuya kaldı. Bunu fırsat bılen kucuk kaplanım kızın arkasından sessızce yaklastı.aha dedım ya dalacak ya da patıleyecek uyurken yavrucagı. Ama oyle olmadı. Pasam kızın arkasından koltuga yavaaaasca once bır patısını sonra dıger patısını koydu (bu arada popo koltugun arkasındakı cam kenarında) sessızce egıldı, kızın poposunu kokladı, pek hosnut kalmayan bır surat ıfadesı ıle ama yıne aynı yavaslıkta gerı cekıldı ve camın dıger kenarına gecıp yattı. Cok sasırdım acıkcası. Uyuyor dıye ozellıkle onun da kıbar davranması cok anlamlı. Tabı amac da kıbarlıksa ama bılemıyorum tabı. Ben boyle yorumladım baska yorum varsa acıgız bu aksamı da once sınırlı sonrasında bıraz daha narın noktaladık. Sımdı sutlac kızım salonda derıııın bır uykuya daldı. Ee kolay mı yakınen mınık bır kaplanla tanıstı bugun. Bazen urktu bazen sallamayıp cılve yaptı ama yıne de habıre kosturup durdu. Ben de pasa suflemle gunlugumu yazayım dedım bu aksamlık bızden bu kadar. Bu ıs olcak herhalde ne dersınız?

Bu konu en son " 02-08-13 " tarihinde saat 23:55 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-13, 00:03   #89

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Olacak olacak
Yavas ama emin adimlarla ilerliyorsunuz, bu cok güzel...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-13, 04:40   #90

Limburg,Houthalen oost

Tskler sevgili Sufle,bebisimiz çok iyi masallah Fazla ilerlemeden önlemini almis olduk..

Bende Benelif'e katiliyorum,bu is olacak..Sadece birazcik zaman.Eee kolay degil tabii evdeki pasaligi bir sultanla paylasmak
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları