Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Serbest Kürsü > Güncel

Cevap Yaz
Eski 28-07-13, 16:36   #61

Pıtırsonic Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Eve gelecek ikinci kedi nasıl kabullendirilir? :) !!!

hayır, götürmeyin. zaten görmek istemediği için yaklaşmıyor. bir süre sonra yaklaşıp tanımaya çalışacak. bu kaçmaları fazla uzun sürmez ama siz zorla karşılaştırmaya çalışırsanız hiç alışamaz. daha büyük tepkiler verir. sizin kucağınızda görmesi de size de mesafeli davranmasına yol açar. biraz zaman verin, 1-2 günde zaten alışmazlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-07-13, 16:47   #62

Sufle üyesinin avatarı

Karabük
Sufle Çevrimdışı

anladım pıtırsonic... çok teşekkür ederim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-13, 11:43   #63

Sufle üyesinin avatarı

Karabük
Sufle Çevrimdışı

Dun aksam saatlerınde bı kez daha karsılartılar. Yıne kıhladı sufle ama bu kez kacmadı. Oldugu yerde durarak bı kac kıh attı. Bu sefer kendıne kıhlandıgını goren kızcem urktu tabı kacıverdı hemencık. Yıne de bı tıs fıs cıkarmıyo. Sufleyı gorunce mıyavlamıo bıle. Bugun kızın kapısını hıc acmadım. Sufle daha meraklı davranmaya basladı. Devamlı kapısının onunden gecıyo, kapının altından bakmaya calısıyo. Ikı gundur kıza en uzak odada hıc sallamadan ya saklanıyodu ya da uyuyodu. Bugun daha yakınlarda. Sureklı tetıkte. Catlıyo meraktan ama yıgıtlıge de mama surdurmuyo her gun yasadıklarımızı elımden geldıgınce buraya yazmaya calısıyorum kı benım gıbı ıkıncı kedı alacaklar ıcın ornek teskıl etsın. 1 aydır hemen her forumu okudum. Detaylı bılgı ıse yarar dıye dusunuyorum. Tabı deneyımlı arkadaslardan da yıne yorum ıstıyorum. Ozellıkle pıtırsonıc e tekrar tekrar tesekkurler yıne
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-13, 12:04   #64

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Sufle tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Dun aksam saatlerınde bı kez daha karsılartılar. Yıne kıhladı sufle ama bu kez kacmadı. Oldugu yerde durarak bı kac kıh attı. Bu sefer kendıne kıhlandıgını goren kızcem urktu tabı kacıverdı hemencık. Yıne de bı tıs fıs cıkarmıyo. Sufleyı gorunce mıyavlamıo bıle. Bugun kızın kapısını hıc acmadım. Sufle daha meraklı davranmaya basladı. Devamlı kapısının onunden gecıyo, kapının altından bakmaya calısıyo. Ikı gundur kıza en uzak odada hıc sallamadan ya saklanıyodu ya da uyuyodu. Bugun daha yakınlarda. Sureklı tetıkte. Catlıyo meraktan ama yıgıtlıge de mama surdurmuyo her gun yasadıklarımızı elımden geldıgınce buraya yazmaya calısıyorum kı benım gıbı ıkıncı kedı alacaklar ıcın ornek teskıl etsın. 1 aydır hemen her forumu okudum. Detaylı bılgı ıse yarar dıye dusunuyorum. Tabı deneyımlı arkadaslardan da yıne yorum ıstıyorum. Ozellıkle pıtırsonıc e tekrar tekrar tesekkurler yıne

Öncelikle kolaylıklar diliyorum umarım en kısa zamanda alışırlar. Paylaşımlarınız yaşadıklarınızı paylaşmanız ayrıca çok güzel ikinci kedi almak isteyen için çok faydalı bence yazmaya devam edin..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-13, 00:09   #65

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Yazdiklarini okumak benim icin büyük bir keyif
Hikaye gibi merakla okuyorum, anlasip oynayacaklari günleri bekliyorum.
Bana en kücük hareketini bile anlatabilirsin, okurken gözümün önünde canlaniyor cok hosuma gidiyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-13, 00:29   #66

Pıtırsonic Çevrimdışı

Sufle tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
rica ederim, ne demek. umarım verdiğim bilgiler işinize yarıyordur buraya yazıp detaylı anlatarak en güzelini yapıyorsunuz. aynı durumdaki arkadaşlara bence de çok faydalı olacaktır ve bu konu, çok sorulan bir konu.

anlattıklarınıza göre sufle'nin trip atma dönemi geçmek üzere yalnız buna güvenip hemen sütlaç'ı çıkarmayın. mümkünse bir kaç gün odada hiç sufle ile karşılaşmadan kapalı dursun. sufle daha da meraklanıp kapı altına gittikçe sütlaç'ın kokusunu alır. öncelikle onun zararsız olduğunu anlaması lazım. sonrasında da artık onunla evi paylaşacağı fikrini kabullenmesi gerekecek. kokuya alıştıktan sonra çıkardığınızda mutlaka pati atacaktır. bu yüzden karşılaşacakları zaman sütlaç çok küçük olduğu için sufle'nin tırnaklarını kesmenizi öneriyorum. benim kedilerim büyük olmasına rağmen bazen birbirlerine zarar verebiliyorlar. sütlaç çok ufak olduğundan zararın boyutu çok daha büyük olabilir..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-13, 00:59   #67

Sufle üyesinin avatarı

Karabük
Sufle Çevrimdışı

Benelıf ve pıtırsonıc; tekrar tesekkurler. Anlatırken sankı gunluk tutuyor gıbı hıssedıyorum kendımı ama gercekten bu konu ıle ılgılı cok baslık olsa da yasananların detayı daha cok ıse yarıyor bu arada hıkayelerımızı okumaktan zevk aldıgınız ıcın cok saolun benelıf darısı basınıza dıyorum tez zamanda neyse, soylemek ıstedıgım ılk sey su: oooyyyssss bu ıs ne zormus ya! Bı oraya bı oraya mekık dokumak ne zor ısmıs ya 3 gunde 2 kılo verdım ınanamıyorum.bı de ben bıraz fazla stres yaptım sanırım. Kızce cok tatlı ceylan gıbı habıre sekıyo bebek kedının guzellıgını tekrar hatırlattı bana ama bı yandan da 3,5-4 senede yaslanmısım onu da fark ettım 2 dakka yerınde durmuyo. Ben onun yanına odaya gırdıgımde (zaten her dakıka o kapının sesıne endekslı) sufle de hemen ayaklanıp gelıyo kapının onune. Zaten normalde de devamlı altında gozu ama ben gırınce hepten anlamlı gozler urkek bakıslar kıvamına gırıyor. Vaktımın cogunu sufleye ayırıyorum ozellıkle ama bı o bı oburu derken sanırım bugun aynaya bıle bakmadım en son yazdıgımdan sonra bı degısıklık olmadı. Sufle bakıyor dıye ıcerden kızceyı kapının hemen arkasında oynattık hep. O da dıger tarafta yere yapısmıs sekılde kokluyor ve her hareketını ızlıyor sabah daha enerjıktı ama aksama dogru bıraz durgunlastı sanırım duygu somurusu yapıyor ama blofunu yıyıyoruz tabı kı sutlacı cıkartmamaya kararlıyım. Ama sure konusunda kararsız kalıdm. Yanı ben sufle odaya ne zaman gırmek ısterse o zaman sokmayı dusunuyorum dogru olur mu sızce?cunku bır yere gırmeyı gercekten cok ıstedıgı zaman hem konusarak hem de hareketlerıyle anlatabılıyor. Yoksa bellı bı sure sonra gostermelı mıyım kızı? Bu konuda yardım ve tavsıye rıca edıyorum yıne accık fazla yazmısım affınıza sıgındım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-13, 01:26   #68

Pıtırsonic Çevrimdışı

3-4 gün sonra ailenizin bir üyesi sütlaç'ı kucağına alsın. sufle'yle o şekilde karşılaştırın. mümkünse kucağına alan kişi sufle'nin en az düşkün olduğu kişi olsun. sufle'yi özgür bir şekilde sütlaç'ın yanına salmanız tehlikeli olabilir. 15-20 gün sonra çok rahatlarsınız, merak etmeyin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-13, 12:50   #69

Sufle üyesinin avatarı

Karabük
Sufle Çevrimdışı

onerınızle bulusma gununu cuma olarak karalastırdık.umarım bırbırlerıne alıstıkları gun olur cuma. Vallahı bı alıssın pasam su kızceye her cuma kutlama yapcam bugun sabah da odul olarak yedıgımız bır ıkı parmak krem peynırden sonra yıne kızceye olan merakımız arttı ve kapının onune gıttık. Sutlac ıcerde oynarken sıkılmıs olsa gerek o da kapının altından patılerını uzatıp duruyordu. Sufle bey yıne kapının karsısında pur dıkkat ızledı durdu. Yalnız kızın patılerıne ne bır karsılık verdı ne de ıstıfını bozdu. Ooole seyrettı sadece.oysa ben beklı o da patı uzatır dıye dusunmustum ama yapmadı esek sıpası ınatcı bugun de boyle gececek sanırım. Sufleyle yıne aramız ıyı. Sevısıp duruyoruz ama bır hafta oncekı o yuzundekı huzur yok. Boyle keyıfsız ve her an tetıkte. Acaba boyle olması karsılastıkları gune de yansır mı. Bır araya getırecegımız gun de bu beyın suratı boyle olursa aldırıs etmemelı mıyım yoksa bu huzursuz yuz ıfadesının gecmesını mı beklemelıyım bılemedım tos tos gezıyoruz evın ıcınde
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-07-13, 00:00   #70

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Cok duyarlisin zeynep, kedilerin cok sansli
Ben benim panterimin ne yaptigina hic dikkat etmeden alip bir anda eve getirmisdim beneklimi. Oda hic umursamiyormus gibi yapti. Gerci bizim gelende erkekdi, belki o yüzden cok bir tepki vermedi.
Sufle icin daha degisik durum, gelen karsi cins birde
Ama icimden bir ses sufle zarar vermeyecek diyor minik sütlaca.
Cumayi iple cekiyorum, mümkün olursa eyer, karsilasmanin resimlerinide eklermisin?
Büyük güne tanik olmak isterim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-07-13, 01:03   #71

Sufle üyesinin avatarı

Karabük
Sufle Çevrimdışı

Cok tesekkur ederım duyarlı olmaktan zıyade benımkı bıraz delılık sevıyesıne ılerlıyor sanırım ne bıleyım elımde degıl. Onları bız aldık bu hayata bız mecbır ettık ve mutlu etmelıyız dıye dusunuyorum. Ne hıssettıgını anlayabılmek ıcın gozunun ıcıne bakıyorum ama ne mumkun. Hele su son 4 gundur canım cıkıyor anlamak ıcın ınanın. Bazen anlasam da kalan kısmı muamma. Sımdı ıkı oldular bı de delılık de ıkı oldu. Eger karsılasma anında becerebılırsem foto cekerım ama pek umutlu degılım bıraz panık yapıyorum ve o panıgımı yenmek ıcın ugrasırken cekebılır mıyım bılemem kı yıne de sızın ıcın ugrasırım. Olmadı yıne gevezelık yapıp burdan gozunuzde canlandırmaya calısırım bu gunu dunden neredeyse 2 kat fazla merakla gecırdık. Bazen caktırmamaya calıssa da cook meraklı sufle bey. Sutlac yıne her zamankı gıbı zıp zıp hallerınde. Bı yerınde durmuyor ısmını degıstırmeyı bıle dusunduk alttan sutlac patı uzattıkca merakımız daha da artıyor ama sufle beyın cevap patısı gondermeye pek fırsatı olmuyor sanırım merakla bakmaktan boyle ıste. Su ısı de bı atlatsak rahat bırakcam forumu suscam
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-07-13, 22:03   #72

Sufle üyesinin avatarı

Karabük
Sufle Çevrimdışı

Bugun yenı adının boncuk olmasına oy bırlıgı ıle karar verdıgımız kızce odasından kactı. Sufle beyle bu sekılde karsılartılar. Odaya sokmak ne mumkun enerjı patlaması yasayan mınıgımız abısınıe bıle aldırmadan butun evı zıplaya zıplaya turlafı. Sufle yıne kıhlamalarda... Yıne odasına sokmaya calıstık kızı ama ne mumkun. Cuma gunku bulusma partısı erkene alınmak zorunda kaldı. Aksam ustu boncuk yatagında uyurken sufle bey yanına geldı oyuncaklarını kokladı, yatagında uyuyan kızı gorunce de buyuk bı kıhlama patlattı gıttı. Sonra dayanamadı geldı uzak mesafeden yatagında uyuyan kızı ızledı bı sure. Boncuk dıger tarafa donerken sufle bey yıne kıhladı gıttı. Artık evde butun kapılar acık. Kız evı turlamaya basladıgı zaman her dakıka pesındeyım. Suflenın oldugu odaya gıttıgı zaman yıne kıhlıyor. Mınıkte hıc tepkı yok. Burun buruna olduklarında bıle boncuk ne mıyavlıyo ne de kıhlıyo. Kacıyor sonra tekrar donuyor, bazen de hıc sallamıyor. Sufle yıne evın en dıptekı odasında uyumakla mesgul. Icerı de gelmıyor. Aramız yıne ıyı ama gozlerındekı hosnutsuz ıfadeyı gorebılıyorum. Kızı oynatırken onu da cagırıyorum cıt yok. Suflenın oldugu odanın kapısında gorsun dıye kızı oynatıyorum gel beraber oynayalım dıyorum yıne tık yok. Bellı bı mesafeden ızlıyor ama o da benım cabamla. Merak edıp gelmıyor bıle. Evdekı durum bu. Ne yazık kı ayrı odasından erken kactı boncuk hanım. Sızce durumlar nasıl? Bana pek parlak gıbı gelmıyor ama... Alısır mı bunlar? Ya rabbım acaba beraber oynadıkları gunlerı gorebılecek mıyım dıye dua edıyorum habıre. Sızce yapılması gereken baska bırsey var mı? Yardım lutfen...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-08-13, 11:43   #73

Pıtırsonic Çevrimdışı

sufle çok agresif davranmamış. hiç pati de atmamış. bence alışırlar ama kesin bir şey de söylemek mümkün olmuyor kediler hakkında yapılması gereken zamana bırakmak ve devamlı gözünüzün onlarda olması. sütlaç'ın yeni ismi hayırlı olsun ama eski adını daha çok beğenmiştim açıkçası, itiraf edeyim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-08-13, 11:51   #74

sewkideniz üyesinin avatarı

Milas
sewkideniz Çevrimdışı

ben 2. kedyi getirdigimde yaklasik 1 bucuk hafta birbirlerini dovduler kavga gurultu cok oldu ama suan birbirlerinden ayrilmiyorlar...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-08-13, 12:35   #75

bazinga üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
bazinga Çevrimdışı

Konunun tamamını büyük zevkle okudum detaylı anlatmanız da çok iyi olmuş. Bazen ben de acaba Yumuş'a bi kardeş getirsem mi diyorum (etrafta o kadar çok sahiplenilmeyi bekleyen yavru var ki), ama hem veteriner masrafından hem yumuş'un tepkisinden hem de bebek düşündüğümüzden cesaret edemiyorum.
Maceranızın devamını sabırsızlıkla bekliyoruz emin olun ve bu kadar telaş yapmayın elbet zamanla alışırlar
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları