Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Serbest Kürsü > Güncel

Cevap Yaz
Eski 11-08-13, 02:49   #136

Sufle üyesinin avatarı

Karabük
Sufle Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Eve gelecek ikinci kedi nasıl kabullendirilir? :) !!!

Saat 2 bucuk ve benım sıpalar hava serınledıgı ıcın sımdı kendılerıne geldıler kosup duruyolar yıne bu arada sufle az one bır kac sanıye de olsa sutlacın poposunu yaladı yırım ben onları
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-09-13, 17:19   #137

Sufle üyesinin avatarı

Karabük
Sufle Çevrimdışı

herkese tekrara merhabalar. bir süre siteye giremedim fazla. hem benim sıpaların peşinde koşmaktan hem de iş güç derken bu kadar zaman geçti bizimkilerin hali daha iyi. anlaştılar bile diyebiliriz. birbirlerinin peşinden ayrılmıyorlar hiç. kızçem oğlumu 2 dakika rahat bırakmıyor. çok hareketli maşallah. sufleyi deli ettiği zamanlarda köşeye sıkıştırılıp ısırılıyor. o zaman da basıyor yaygarayı oyun oynamalarının sonu da genellikle suflenin kızı biraz fazla ısırması ve kızın bağırmasıyla bizim araya girmemizle sonuçlanıyor. suflenin bu ısırma problemini aşamıyorz bir türlü. aslında problem değil tabi. kediler böyle oynar bildiğim kadarıyla ama kız ile oğlanın cüsse farkları hala biraz fazla olduğundan korkuyoruz ailecek. o yüzden de hala tam anlamıyla rahatlamış değiliz. gece uyuduğumuz zamanlar haricinde gözümüz üzerlerinde. bu konu hakkında bilgili arkadaşlardan yorum bekliyorum. bu ısırmaların haricinde beraber uyudukları da oluyor tabiki genel olarak durumlar iyi diyebiliriz. sizlere benim pıtı pıtıların son birkaç fotosunu da gönderiyorum. bu güne kadar desteğini esirgemeyen tüm arkadaşlara sevgiler...
Eklenmiş Resimler
Eve gelecek ikinci kedi nasıl kabullendirilir? :) !!!-1176383_10151675392198929_761402611_njpg  Eve gelecek ikinci kedi nasıl kabullendirilir? :) !!!-529409_10151675410498929_1102735471_njpg  Eve gelecek ikinci kedi nasıl kabullendirilir? :) !!!-1149069_10151643492143929_731263318_njpg  Eve gelecek ikinci kedi nasıl kabullendirilir? :) !!!-1175430_10151678831798929_1437123053_njpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-09-13, 15:57   #138

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

bende uzun süredir giremiyordum siteye anlaşmalarına sevindim çok şeker olmuşlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-10-14, 23:34   #139

perimmmm Çevrimdışı

Merhaba. Yazılarınızı okudum. Açıkçası çok beğendim. Kurban Bayramı 2 . Günü kedimizin yavrusu balkondan düştü ve öldü. Ailecek çok üzüldük vr inanın aglamaktan gözlerim şişti. Kedisi olmayanlar bu durumu anlamiyorlar. Ölen kedimiz 6 aylikti. Annesi kaldı. Ertesi gün anne kedimiz yani Pamuğumuz bütün kapalı kapıları actirdi ve periyi aradı. .. ama peri yoktu artık. Bunu ona anlattım aglayarak. Iki gündür pamuk yorganin icine girip uyuyor. Depresyona girdi resmen. Ayrıca evdeku küçük oğlum ve özellikle de ben çok kötüyüz. Bir arkadaşımdan periye benzeyen ancak henüz 1 aylik yavru kedi almaya karar verdik. Hem pamuğa arkadaş hemde küçük oglumla bana...umarım doğru karar verdim. alışma evrelerini okudum. Baska tavsiyeleriniz varsa onerirseniz çok sevinirim. ..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-14, 14:00   #140

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

perimmmm tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba. Yazılarınızı okudum. Açıkçası çok beğendim. Kurban Bayramı 2 . Günü kedimizin yavrusu balkondan düştü ve öldü. Ailecek çok üzüldük vr inanın aglamaktan gözlerim şişti. Kedisi olmayanlar bu durumu anlamiyorlar. Ölen kedimiz 6 aylikti. Annesi kaldı. Ertesi gün anne kedimiz yani Pamuğumuz bütün kapalı kapıları actirdi ve periyi aradı. .. ama peri yoktu artık. Bunu ona anlattım aglayarak. Iki gündür pamuk yorganin icine girip uyuyor. Depresyona girdi resmen. Ayrıca evdeku küçük oğlum ve özellikle de ben çok kötüyüz. Bir arkadaşımdan periye benzeyen ancak henüz 1 aylik yavru kedi almaya karar verdik. Hem pamuğa arkadaş hemde küçük oglumla bana...umarım doğru karar verdim. alışma evrelerini okudum. Baska tavsiyeleriniz varsa onerirseniz çok sevinirim. ..
Harika bir karar vermissiniz, bir kedidense 2 kedi herzaman cok iyidir hatta 3-4-5 daha daha iyidir

Alacaginiz yavruyu alistirma süreci biraz zorlu olabilir (gerci bu kediden kediyede degisiyor) ama alisdikdan sonra ikisinin oyunlarini ve birbirleriyle paylasimlarini gördügünüzde iyi bir karar verdiginizden emin olacaksiniz.

Yeni kedinizin resimlerini eklerseniz bizlerde görmüs oluruz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-10-14, 08:07   #141

perimmmm Çevrimdışı

Teşekkür ederim konuya cevap verdiğiniz için. Kendimi daha iyi hissettim. Pamuğa da haksızlık etmemiş olmanın rahatlığı var şimdi içimde. yeni gelecek olan bebek henüz bir aylık. Anneyi biraz daha emicek ondan sonra gelicek inşallah. Ama resmi mevcut. ..benim için çoook bebek ve çok güzel. ..bakalım si nasıl bulucaksiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-10-14, 18:11   #142

perimmmm Çevrimdışı

Neden resim yollayamiyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-02-15, 00:25   #143

kedi1234 Çevrimdışı

Sufle tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Olur mu hıc oyle sey Elıf hanım. Sonucta sız de ıkıncı kedıyı alacaksınız. Aldıgınızda buradan devam ederız sızın ıcın de bengal kedılerı hakkında bıraz daha vahsı oldukları harıcınde pek bır bılgım yok acıkcası. Sız de arastırırsınız tabıkı ama bende kedılerle ılgılı bır kac kıtap var. Bayramdan sonra oradan bakıp bırsey varsa gonderecegım sıze ırkı ne olursa olsun kedının karakterı tamamen sans ısı. Ben sızın sanslı olacagınızı dusunuyorum kayınpederınıze de soyleyecek bırsey bulamadım bızım sulalede de var sadece yıyebıldıklerı hayvanları sevenler. Bıze geldıklerınde boyle bır muhabbet oldugunda babam soyle demıstı: belgesellerdekı ınsan yıyen aslanları gordugumde onlar nerde ıse sızı de oraya tatıle gondermek ıstıyorum. Bır de sız yenın bakalım nasıl bıseymıs anlayalım o tıp dusunen ınsanlara yapılabılecek pek bırsey yok. Benım tek avuntum ıse o sessız kulların da bır gun konusacak olması
Acaba bahsettiğiniz kitapların adi nedir soylermisjniz lütfen ben kedi almayı daha dogrusu evlatlık edinmeyi düşünüyorum fiyatları biraz pahalı geldi malatya da oturdugu m için hala arıyorum baya bi araştırma yaptım çok heyecanliyim kitaplarida merak ettim lütfen soyleyin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-03-15, 00:01   #144

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Benim de en çok istediğim şeylerden bir minnoşa bir arkadaştı. Ama bununla ilgili tatsız bir deneyimden sonra evde ikinci kediyi aklımdan çıkarmıştım en azından bir süreline .Sokağımızda doğmuş 2-2,5 senedir yine buralarda yaşayan bir can benim düşüncelerimi değiştirdi ve onu sahiplendim. Bu gün evime geleli 8 gün oldu. Sokakta doğup büyümesine rağmen özellikle son aylarda evde yaşamak için çok mücadele etti .Beni görünce adeta zafer çığlıkları atarak koşarak geldi.Arabama bindi kucağıma oturdu hatta bir gün yolda yürürken ayağıma sarıldı sabahları uğurladı akşamaları karşıladı. Apt girdi çok zor çıkardım çıkarınca kapıda ağladı sonuçta her zaman olduğu gibi kedi kazandı ve bende aldım.En büyük korkum Minnoş ile anlaşamamaları oldu. Çok şükür süreç tahminimden çok da olumlu geçiyor.Ben Masal kızım diyorum evdekiler ise Çilek sonuçta kızımız çok akıllı çıktı.Minnoşun ona hırlamalarına hiç cevap vermedi hep geri çekildi. Adeta burası senin mekanın ben buna saygı duyuyorum mesajını verdi.Bu durum minnoşu çok yumşattı .Küçük küçük hırlamlarının dışında kavga etmediler ama halen bir birlerini takip edip kontrol ediyorlar. Çok ilginç bir şey minnoş hırlayınca Masal kızım geri çekiliyor eğer kızım hırlarsa minnoş geri çekiliyor bir birlerine cevap vermiyorlar ve ben hayır diye uyarınca söz dinliyorlar susuyorlar. Yine de ufakta olsa herkes de her ne kadar bu kadarı normal dese de hırlayacaklar ve kavga edecekler ve aralarındaki bu yumşak havayı bozulacak diye korkuyorum.Mümkün olduğu kadar yalnız bırakmamaya ve hissettirmeden izlemeye devam ediyorum.Biraz minnoşa üzülüyorum aslında çok sevdiği camın önündeki mindere Masal yerleşti aslında her ikisi de orada yatabilir ama şimdilik bir birlerinden çekiniyorlar. Bu gün evdeydim ve biraz oynadık. Aslında ilgiç bir şekilde bir birlerinden çekiniyorlar ama birbirlerinin peşlerinden de gidiyorlar özellikle minnoş kızın peşine hemen gidiyor. Gündüzleri ben yokken ayrı ayrı odalarda uyuyorlar birisi uyansın diğerini gidip mutlaka kontrol ediyormuş.Bazen de uzun uzun bakışıyorlar. Yine de aynı oda da uyumuyorlar. Ben bu tavırları olumlu buluyorum sanki ikisi zamanala iyi arkadaş olacak gibi geliyor ama yine de belli olmaz..

Masal'ın bir kaç fotoğrafı

Bu fotoğrafı geçtiğimiz yaz bahçede çekmiştim

Artık minderinde huzurla yatıyor

Eve geldiği ilk gün minnoş takipte

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-03-15, 01:20   #145

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Hülya ya bu masalda minnoş gibi çok güzel Rabbim İkisinide nazarlardan saklasın .
Ne güzel anlatmışsın takipleri uzun süre devam eder ama en sonunda inşallah sarmaş dolaş uyurlar . Bende hafta sonu Eylül'ü eve getirdim Güneşle oynasın eğlensin diye ama en çok biz eğlendik Güneş'in kaprisli tavrı ve Eylül'ün onu takmaması çok komik Görüntüler çıktı ortaya Eylül koştukça göbekli Güneş onun Peşine verdi gece Güneş baş kısmımda Eylül ayak kısmımda yattı eylül mışıl mışıl uyudu ama Güneş bir saniye Gözünü ondan ayırmadı Eylül tuvalet kabına giriyo Güneş hemen gidip kabın tam çıkış kısmında Yatıp çıkmasına izin vermiyor vs vs iki kedi tamda neşenin kaynağı oluyor vesselam)
Eklenmiş Resimler
Eve gelecek ikinci kedi nasıl kabullendirilir? :) !!!-imagejpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-03-15, 01:43   #146

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

GÜNEŞ-EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hülya ya bu masalda minnoş gibi çok güzel Rabbim İkisinide nazarlardan saklasın .
Ne güzel anlatmışsın takipleri uzun süre devam eder ama en sonunda inşallah sarmaş dolaş uyurlar . Bende hafta sonu Eylül'ü eve getirdim Güneşle oynasın eğlensin diye ama en çok biz eğlendik Güneş'in kaprisli tavrı ve Eylül'ün onu takmaması çok komik Görüntüler çıktı ortaya Eylül koştukça göbekli Güneş onun Peşine verdi gece Güneş baş kısmımda Eylül ayak kısmımda yattı eylül mışıl mışıl uyudu ama Güneş bir saniye Gözünü ondan ayırmadı Eylül tuvalet kabına giriyo Güneş hemen gidip kabın tam çıkış kısmında Yatıp çıkmasına izin vermiyor vs vs iki kedi tamda neşenin kaynağı oluyor vesselam)

Ay tuvalet kabı takibi bizde de var Masal Minnoştan biraz çekiniyor masal ne zaman tuvalet kabına girse Minnoş gelip dikkatlice izliyor hatta neredeyse kafasını kabın içine sokacak kadar yaklaşıyor. Sonra Masal çıkıyor kenardan kenardan minnoşa korkuyla bakarak oradan ayrılıyor.Koridorda karşılaşırlarsa adeta bir birlerine trip atarak geçiyorlar. Masal'ın ilk geldiği gün ben onu bir gece klinikte bıraktım temizlensin ve parazit tedavisi görsün diye sanırım orada stresli bir gece geçirmiş belki de senelerce sokakta huzursuz uyumanın sonucu da var evde huzuru bulunca güvenli sıcak karnı da doydu uyumadı adeta bayıldı neredeyse ilk 3 gün yedi içti yattı ve uyudu kendine gelinceye kadar bu gün harekete geçti. Minnoş bu dönemde Masal uyurken yavaşça gitti onu kokladı biraz izledi ve geri döndü .İzlemek gerçekten çok keyifli inşallah en kısa zamanda aynı oda da hatta aynı yatakta sorunsuzca yatarlar

Amin Allah hepsini nazardan saklasın
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-03-15, 05:44   #147

Aydın
Senaaa Çevrimdışı

ay bayılarak okudum bütün yazılanları.suflede sutlaçta çok tatlı.benimde bi ay önce bi kızım oldu ve ilk deneyimim hatta okadar tecrübesizimki bu yazıyı okuduktan sonra iyice emin oldum ama nerden bilelim hep köpek baktık kedi bi anda çıktı ortaya araştırmaya zaman kalmadı hiçbişeyi şimdi şimdi araştırıyorum.bnm kızım 7 aylık van kedisi aynı dönem arkdşmda sokak kedisi sahiplendi oda 7 aylık ikiside dişi.arkdşmın kedisinin adı mia benim kızın adı nazlı. nazlım bana geldiği ilk gün mia zaten bizimleydi bizde patara kütere ikisini bir araya getirdik yanlış yapmışıız ama anlıyorumki sonuç kötü olmamış bizi için.tabi benm kız birz fena miaya dediğinz gibi ufak patiler ata ata bi bakmışızı bigün içerisinde birbirlerini kovalamaya başladılar oyun oynuyolar.tek sorun ozamn için nazlının yemek yememesiydi.ama bunun bi çok nedeni olabilir diye düşündüm ailesinden ayrılması yeni eve gelmesi yol çekmesi korkması yeni geldiği evde hem kedi hem köpek olması tabi köpekle birbirlerini görmediler ama kokusunu almıştır.miayla belkide daha yakın olcaklarken biz evimize geldik kızımla.aradan bi ay geçti ve yarın mia bize misafirliğe gelicek.birbirlerini hatırlarlamı merak ediyorum.bide artık bu evi kabullendiği için hırçınlık yaparmı acaba nazlı çünkü diğer ev mianın eviydi.ben yeni yeni bi kedi sahibi olmayı öğreniyorum nazlı gibi bende alışmaya çalışıyorum ama nekdr tecrübesiz olsamda o benim için çok kıymetlıı
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-03-15, 11:12   #148

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

GÜNEŞ-EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

Nasıl güzel bir foto ben onların o bakışlarını yerim çok şekerler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-15, 14:53   #149

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Cok güzel bir kedi masal bayildim
Harika bir karar vermissin arkadasim cok sevindim. Minnosda cok mutlu olacak artik yanliz degil onunda bir arkadasi var.
Cok sevindim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-03-15, 02:17   #150

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Cok güzel bir kedi masal bayildim
Harika bir karar vermissin arkadasim cok sevindim. Minnosda cok mutlu olacak artik yanliz degil onunda bir arkadasi var.
Cok sevindim
Sağol sevgili Elif eve ikinci bir kedi çok istiyordum ama şu an değil. Masal sokağımızda doğdu büyüdü ama ilginçtir çok insan canlısı ve evde yaşamak için çok mücadele etti sonunda kazandı. Açıkçası şu an eve ikinci bir kedi almaktan çok masala yuva açtım ilk amacım onu sokaktan kurtarmaktı. Bundan önceki deneyimim çok sıkıntılı olduğu için çok tereddüt ettim.Şeker ile yaşadığımı masal ile de yaşasaydım sokağa geri bırakabilirdim. Ama Masal çok akıllı çıktı.İlk günler üstünlük mücadelesine girmedi. Şimdi eve ve bize alıştı baktı ki güvende Minnoş ta onun için ciddi bir tehdit değil şimdi mücadeleye başladı. Ara ara aniden minnoşa saldırıyor .Minnoş şaşkın yavrum benim onun kadar mücadele konusunda deneyimli değil tabi.Aslında Masal oyun oynarken evde koşarken yani şımardığı zaman yapıyor ama ben yine de ciddi bir kavgaya dönüşecek diye korkuyorum. Gündüzleri evde olmamam da ayrı bir sıkıntı.Annem kontrol ediyor yine de gözden kaçırabilir. Masal çok uyanık Minnoşa tuzak kuruyor .Özellikle minnoş mama yerken onun göremeyeceği bir yere saklanıyor Minnoş arkasını döndüğünde bir anda saldıracak. Her gördüğümde engel oldum .Aralarında hiç büyük kavga olmadı. Biranda bir birlerine saldırıp o yumuşak hava bozulsun istemiyorum. Masal geleli tam 18 gün oldu.Aslında birbirlerine alıştılar.Ben Masal'ı odama almıştım orada kendine yer yaptı adeta Minnoş ise odaya çok az geliyordu hatta girse bile hemen çıkıyordu.Benim ayağımın ucunda yatan minnoş hiç yatmadı.İki üç akşmadır ise yine gelip ayağımın ucunda yatıyor. Masal ila aynı odada yani.İnşallah ikisini de aynı yatakta yatmasına aynı kaptan yemesine de tanık olcağım .O zaman anlaştılar demektir.Şu an halen bir birlerini sınıyorlar. Bu ne kadar sürer bilemiyorum umarım çok sürmez..
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları