Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Serbest Kürsü > Güncel

Cevap Yaz
Eski 20-10-12, 19:45   #1

yumyumi üyesinin avatarı

Ankara
yumyumi Çevrimdışı
Varsayılan Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi!

herkese iyi günler size kısa hikayemden bahsetmek istiyorum ne kadar çok kişi duyarsa okadar faydalı ve bilinçli olunur..

Lokumu dayımdan 08-09-12 tarihinde sahiplendım çok hasta zayıf (1.3kg) tüyleri dökülmüş sürekli iki büklüm karnının üstünde oturan yemek yemeyen zorla yedirdiğimizde ise kusan bi kediydi.Dayımgil defalarca Ank Uni VET Fakültesine goturduler röntgen çekildi hiçbişey çıkmadı serum antibiyotik tedaviye cevap alamadılar..bende oraya goturdum tekrar en bastan 2röntgen bunlardan biri akciger biri mide-bağırsak iki röntgendede bagırsaklarında gaz ve dışkı tespit edildi sadece ,kan tahlili temizdi biraz kansızlığı vardı oda besinsizlikten,1 hafta hergün serum ilaçlar,14gün antibiyotik tedavisi.. teşhisi ise VESTİBÜLAR SENDROM denilen bi hastalıkmış (düzgün telaffuz edememiş olabilirim).kızım baslarda az az yemek yemeye başlasada asla tam düzelmedi kusmaları kabızlığı devam etti.baska veterinere götürcek durumum yoktu ordaki veterinerlere güvenmek zorunda kaldım!
HATA ETMİŞİM!
kızım son 1 haftasında iyice kötüleşti yürümeye bile hali yoktu,zar zor nefes alıyodu son gün artık ne pahasına olursa olsun ablam aldı onu ve başka veterınere götürdü hemen röntgen ultrason çekildi ve BAĞIRSAĞINDA LAZER KAPAĞI olduğu tespit edildi o kapak3 aydır bağırsağını tıkamış ve dışkı ve gaz çıkartmasını engellemiş tüm sorunu bukadarmış yapılan tüm ilaçlar sadece kızımı yormuş..hemen ameliyata aldılar fakat kızım ameliyat mamasından kalkamadı 4gün önce MELEK OLDU..
ANKARA ÜNİVERSİTESİ VETERİNERLİK FAKÜLTESİNE asla ama asla güvenmiyorum böyle bir ihmallik olamaz nasıl makinaları varda röntgende lazer kapağı gözükmüyo

sizde dikkatli olun bu konuda lütfen bizi canımız yandı sizin yanmasın...
Not:tüm hastane raporlarınıda burada paylaşıcam
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-10-12, 20:35   #2

SEDAYDOGDU üyesinin avatarı

Trabzon
SEDAYDOGDU Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi!

bunu paylaşmanız bence çok iyi oldu...üniversite hastanesi diye gözümüz kapalı güvenmememiz gerektiğini anladık sizin acı tecrübenizle...umarım başka canlarımız böyle "ihmaller" yüzünden melek olmaz...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-10-12, 21:05   #3

libelül üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
libelül Çevrimdışı

Çok çok üzgünüm... aylardır iyileşmesini hakikaten çok bekledim...

Allah layıklarını versin!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-10-12, 00:00   #4

ceviz üyesinin avatarı

Ankara
ceviz Çevrimdışı

durum üzücü gerçekten , o ablanın sevmediği odasına girmesini istemediği, sağır ve beyaz kedi,fotolarınıda merakla beklemiştik, içim buruldu okuyunca ama sanada kızdım , neden mi?

Eğer kedide bir sorun varsa , yapılacak ilk şey veterinere gitmek, ama ondan sonra yapılacak ilk şey veterinerin dediğini yapmak değil.Veterinerler yada fakültenin ,her dediği anında yapılacak diye bir kural yok. Onlarında yanılma hata yapma şansı var ,ve bu şans çok yüksek.Ne yapılmalı?
3 farklı veterinere götürceksin,3 ünüde dediğini iyice dinliceksin,ve değerlendirip sen kararı vericeksin VET değil. Vetin önüne hergün bir sürü hayvan geliyo ,Lokum onun ne kadar umrunda olabilirdiki.(bir çoğu SIRF para kazanalım diye gereksiz testler yapıyormudur diye sormuyorum bile)

Gerçi ben bu şekilde yaparken bir çok kişi garipsiyo (vet dahil) Sanada garip gelebilir çünkü bizim TR de insanlar kendi sağlığına bile o kadar özensiz yaklaşıyoki, kaldiki kedisininkine özen göstersin , Vete git , reçete yazsın, al içir bekle geçsin. Ölürsen zaten kader diyolar . Lokum öldü kader mi dicez.

Başka Vet götüremdim ''durumum yoktu'' demişsin ama , bu cümlenin işe yaramayacağı tek konu bu olsa gerek , kedine oyuncaklar almazsın , en iyi mamayı almazsın vs., ''durumum yok'' dersinde , kedi iyileşmesi gerekirken, dahada kötüye gidiyor,bişeler yapmak lazımmış , illa son günü beklemen gerekmezmiş.

Bu konu en son " 21-10-12 " tarihinde saat 00:25 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-10-12, 12:30   #5

yumyumi üyesinin avatarı

Ankara
yumyumi Çevrimdışı

ceviz tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
durum üzücü gerçekten , o ablanın sevmediği odasına girmesini istemediği, sağır ve beyaz kedi,fotolarınıda merakla beklemiştik, içim buruldu okuyunca ama sanada kızdım , neden mi?

Eğer kedide bir sorun varsa , yapılacak ilk şey veterinere gitmek, ama ondan sonra yapılacak ilk şey veterinerin dediğini yapmak değil.Veterinerler yada fakültenin ,her dediği anında yapılacak diye bir kural yok. Onlarında yanılma hata yapma şansı var ,ve bu şans çok yüksek.Ne yapılmalı?
3 farklı veterinere götürceksin,3 ünüde dediğini iyice dinliceksin,ve değerlendirip sen kararı vericeksin VET değil. Vetin önüne hergün bir sürü hayvan geliyo ,Lokum onun ne kadar umrunda olabilirdiki.(bir çoğu SIRF para kazanalım diye gereksiz testler yapıyormudur diye sormuyorum bile)

Gerçi ben bu şekilde yaparken bir çok kişi garipsiyo (vet dahil) Sanada garip gelebilir çünkü bizim TR de insanlar kendi sağlığına bile o kadar özensiz yaklaşıyoki, kaldiki kedisininkine özen göstersin , Vete git , reçete yazsın, al içir bekle geçsin. Ölürsen zaten kader diyolar . Lokum öldü kader mi dicez.

Başka Vet götüremdim ''durumum yoktu'' demişsin ama , bu cümlenin işe yaramayacağı tek konu bu olsa gerek , kedine oyuncaklar almazsın , en iyi mamayı almazsın vs., ''durumum yok'' dersinde , kedi iyileşmesi gerekirken, dahada kötüye gidiyor,bişeler yapmak lazımmış , illa son günü beklemen gerekmezmiş.
ilk olarak şunu belirtmeliyimki o ablamın sevmediği kedi bu değil bu sonradan sahiplendiğim dayımın kedisi..koskoca fakültede 4-5 farklı veteriner asistan gördü lokumun durumunu hala 3 farklı veterıner gezmek saçma geldı bana güvendm onlara çunku ne derlerse ınanıcaktım acemiyim bunu basından berı herkese söyluyorum bu forumada yardım almak amacıyla uye oldum...baska veterınere su amacla goturucektım oda lokumun yatılı bi tedavı gormesı açısından cunku hergun hastaneye taksıyle git gel testler ilaçlar vs boyumu aşmıştı sonuçta ÖĞRENCİYİM
yatılı kalması için bikaç veterınerı aradım ücreti çok pahalı geldi.gönüllü bulmaya çalıştım derken oda olmadı snra ablam internetten bikaç yerı aramış ve birisi getirin ben ilgilenmeye hazırım demiş sonrasında götürdük ve malesef ameliyat masasında öldü kızım

ben elimden geleni yaptığımı düşünüyorum ANKARA ÜNİVERSİTESİNİN röntgen makinası bozuksa bu benım suçum olamaz vicdanım rahat çok şükür
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-10-12, 12:42   #6

punapaa üyesinin avatarı

Çanakkale
punapaa Çevrimdışı

nasıl yaparlar böyle birşeyi?
sorsan, türkiyede en iyi olduklarını falan söylerler bir de.
inanamıyorum, çok üzüldüm başınız sağolsun, başka kimse yaşamaz böyle bişeyi umarım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-10-12, 12:58   #7

gokhaname Çevrimdışı

kedinize üzüldüm.burada hatalı olan ve ve suçlanması gereken son kişi sizsiniz.elinizden geleni yaptığınıza inanıyorum.üstelik öğrenciyken 2. bir kedinin sorumluluğunu almışsınız.tüm bunları gözardı edipte neden 3-5 kişiye daha götürmedin demek sadece sinir bozmak adına yapılmış bir yorumdur.maddi,manevi tüm gücünüzle o canı yaşatmak adına çaba gosterdiniz.bunları yapmayacak biri olsaydınız kalkıpta ona kucak açıp,iyileşmesi için çaba gostermezdiniz.içiniz rahat olsun.başkalarının ne dediği umurunuzda olmasın..vicdanınız rahatsa sorun yok.veteriner hatalarını size yüklemenin ve neden başkalarına götürmedin diye size yüklenenleri ciddiye alıpta sinirleriniz bozmayın.zaten yeterince üzgün olduğunuza eminim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-10-12, 13:27   #8

ceviz üyesinin avatarı

Ankara
ceviz Çevrimdışı

Ben kimseyi suçlamdım , senide suçlamak aklımdan bile geçmedi , ama sen bir suçlu sorumlu aramışsın , onuda ANKARA VET . FAKULTESİ olarak bulmuşsun.Bizimle de paylaşmışsın bu fikrini.(teşekkür ederiz)
Ben suçlu sorumlu aramadan , kendi tecrübelerimle yapılması en mantıklı olduğunu düşündüğüm şeyi söyledim, (gerçi sen mantıksız bulmuşsun ,denersen çok duğru bir yaklaşım olduğunu görüceksin).
Vicdanım rahat demişsin ,olay vicdan rahatlığı değil, olay nasıl olurduda Lokum hayatta kalabilrdi.
Mesela bir kaç gün sonra kurban bayramı , kesilcekler inekleri , koyunları , vicdanlar rahat .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-10-12, 13:48   #9

gokhaname Çevrimdışı

kurban bayramıyla arkadaşın yaşadığı durumun ne gibi bir bağlantısı var? kaldı ki bu konuya dini vecibe karıştırmaya ne gerek var.kendinizi haklı göstermek adına ''vicdanını rahatlatmak adına fakülteyi suçluyorsun'' demeye getirmişsiniz.siz dini bir bayrama yada dini bir vecibeye inanmıyor olabilirsiniz fakat en azından saygı göstermeyi deneyebilirsiniz.alaycı tavırla bunu yoruma eklemenizin gereği yok.insanları üzmek yada kafa bulmak adına sürekli alakasız şeyler yazmakla konuya sinir bozukluğundan başka bir katkıda bulunmuyorsunuz.konu sahibini üzmemek adına yorumlarınzı kendinize saklayın.zira konuyu saptırmaya başladınız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-10-12, 14:29   #10

ceviz üyesinin avatarı

Ankara
ceviz Çevrimdışı

Bu başlığı Yumyumi açmış ,insanlarda başlık hakkında fikirlerini paylaşıyor, yumyumide gerekli gördüğünde cevaplandırıyor. Bu hem olması gereken hemde normaldede olan.
Siz ise iki yanlış yapıyorsunuz
1-) Yumyuminin avukatlığını yapmaya çalışıyosunuz, yumyumiyi suçlayanda yok zaten, ayrıca yumyuminin avukatada ihyiyacı yok (gayet zeki bi kız kendi kendini savunur,aciz biri değil)
2-) Onun açtığı başlık altında başka insanlarla tartışmaya polemiğe giriyosunuz, buda ona saygısızlık olur, o bu başlığı diğerleri birbiriyle polemiğe girsin diye açmamıştır.
Önerim kendiniz bir başlık açın, eğer yazan olursa onlarla istediğiniz sürece ,polemiği uzatırsınız. Size söylenen hiçbirşey olmadığı halde her yazılana cevap vermek zorunda değilsiniz.Cevap vericek kişi (eğer cevap vermek isterse ) yumyumidir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-10-12, 14:34   #11

gokhaname Çevrimdışı

istediğim konuya cevap yazarım.buna siz yada başkası karar veremez.yazılana cevap vermek ne zamandır polemik olarak adlandırılıyor? herhangi bir hakaret unsuru yok mesajlarımda.rahatsız oluyorsanız beni engelleyin,mesajlarımı görüp rahatsız olmazsınız ve kendi düşüncemi belirttim ve sizede ters geldi diye beni avukatlıkla suçlamanıza da gerek kalmaz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-10-12, 14:40   #12

ceviz üyesinin avatarı

Ankara
ceviz Çevrimdışı

Yazılana cevap vermek tabiki polemik değil ama sizin için yazılmışsa...
Ben sizin için hiç bir şey yazmadım..(yazıcağımıda düşünmüyorum) ,bu başlıkta insanlar yumyumi ve lokum için yazıyor ,sizin için değil.
Ben yumyumi ye bişe yazıyorum, bi bakıyorum bir başkası ordan bişeler yazıyo ,bişeler söylemeye çalışyıyo vs LÜTFEN üzerinize alınıp ta cevap yazmayınız, çünkü yumyumi, bu siteye ilk geldiğinde, birkaç konuda bilgi alışverişi yapmıştık, ona istinaden FİKİR veriyorum(değerlendirir işine gelirse uygular diyerek) , LAF OLSUN DİYE yazmıyorum

Bu konu en son " 21-10-12 " tarihinde saat 14:58 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-10-12, 15:02   #13

gokhaname Çevrimdışı

eğer yazdıklarınıza sadece konu sahibinin cevap vermesi gibi bir isteğiniz yada takıntınız varsa özel mesaj atarsınız.böylece sadece size cevap verilmiş olur.hayatta başarılar diliyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-10-12, 15:25   #14

yumyumi üyesinin avatarı

Ankara
yumyumi Çevrimdışı

ceviz tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben kimseyi suçlamdım , senide suçlamak aklımdan bile geçmedi , ama sen bir suçlu sorumlu aramışsın , onuda ANKARA VET . FAKULTESİ olarak bulmuşsun.Bizimle de paylaşmışsın bu fikrini.(teşekkür ederiz)
Ben suçlu sorumlu aramadan , kendi tecrübelerimle yapılması en mantıklı olduğunu düşündüğüm şeyi söyledim, (gerçi sen mantıksız bulmuşsun ,denersen çok duğru bir yaklaşım olduğunu görüceksin).
Vicdanım rahat demişsin ,olay vicdan rahatlığı değil, olay nasıl olurduda Lokum hayatta kalabilrdi.
Mesela bir kaç gün sonra kurban bayramı , kesilcekler inekleri , koyunları , vicdanlar rahat .
kurban bayramını karıştırmanız hiç hoşuma gitmedi biraz daha saygılı olursanız sevinirm..zaten acım cok taze lokum nasıl olurduda yaşardı diye bişey yok FAKÜLTENİN o bagırsaktakı parçayı gormesı gerekırdı bana gore boş yere kızım acı çekmezdı elbet gene ölebilirdi parça görüldüğü halde yaşıcak diye bişey yok kadere inanıyorum çok şükür ve böle olması gerekti...ama başkalarının canı yanmasın diye uyarıyorum sadece
gokhaname tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kedinize üzüldüm.burada hatalı olan ve ve suçlanması gereken son kişi sizsiniz.elinizden geleni yaptığınıza inanıyorum.üstelik öğrenciyken 2. bir kedinin sorumluluğunu almışsınız.tüm bunları gözardı edipte neden 3-5 kişiye daha götürmedin demek sadece sinir bozmak adına yapılmış bir yorumdur.maddi,manevi tüm gücünüzle o canı yaşatmak adına çaba gosterdiniz.bunları yapmayacak biri olsaydınız kalkıpta ona kucak açıp,iyileşmesi için çaba gostermezdiniz.içiniz rahat olsun.başkalarının ne dediği umurunuzda olmasın..vicdanınız rahatsa sorun yok.veteriner hatalarını size yüklemenin ve neden başkalarına götürmedin diye size yüklenenleri ciddiye alıpta sinirleriniz bozmayın.zaten yeterince üzgün olduğunuza eminim.
çok çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için..
gokhaname tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
eğer yazdıklarınıza sadece konu sahibinin cevap vermesi gibi bir isteğiniz yada takıntınız varsa özel mesaj atarsınız.böylece sadece size cevap verilmiş olur.hayatta başarılar diliyorum.
katılıyorum herkes istediği gibi yorum yapabilir ortak bi paylaşım yeri sonuçta
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-10-12, 15:26   #15

yumyumi üyesinin avatarı

Ankara
yumyumi Çevrimdışı

punapaa tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
nasıl yaparlar böyle birşeyi?
sorsan, türkiyede en iyi olduklarını falan söylerler bir de.
inanamıyorum, çok üzüldüm başınız sağolsun, başka kimse yaşamaz böyle bişeyi umarım.
teşekkür ederim umarım kımse yaşamaz..
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları