Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Sosyal Gruplar


Sosyal Grup
Bu bir Genel group.

SOKAKTAKİ DOSTLARIMIZ

Sokaktaki dostlarımızı sahiplenelim,sahiplendirelim diyenler. Onlar için neler yapılabilir ile ilgili fikri olan birşeyler yapmak isteyen tüm hayvansever dostlarımızın buluşma noktası buyrunuz.

Görülen Sosyal Grup Messajı 1 to 25 of 62
 1. başkan56
  09-10-12 20:04 - permalink
  başkan56
  ben bi tane yavru buldum sokakta ve beslemeye karar verdim çok tatlı yaaa
 2. başkan56
  09-10-12 19:59 - permalink
  başkan56
  sokaktaki dostlarımıza yardım edelim sevgiye çok muhtaçlar...
 3. gümüş_2005
  05-10-12 22:07 - permalink
  gümüş_2005
  herkes elinden geldiğince hayvanlara yardım etmeli,onlar da can,onların da yaşamaya,sevmeye,sevilmeye hakları var.
 4. aysenur22
  01-04-12 00:01 - permalink
  aysenur22
  ben kedimi sokakta 3 4 minik cocugun ellerinden kurtarıp aldım... ve o günden beri 1 yıldır benim kızım ve iyiki de almışım yoksa sokakta ölüp gidecekti su an cok mutlu ve onun huzurunu hissetikçe ben daha da mtlu oluyorum... evinizde besleyemiyorsanız bile sokaktaki hayvanlara yemek ve su yardımı yapmaları için teşvikte bulunun
 5. turkishcandy
 6. zıppır
  22-02-11 12:42 - permalink
  zıppır
  arkadaşlar bende zıppırı 1 ay önce sokakta buldum iş yerimin bahcesinde 2 aylık bi yavruydu ,ilk gün iş yerinde baktım.ertesi gün veterinere götürdüm ve eve aldım şimdi bir aydır bende artık o benim köpüşüm.her akşam işten eve gidince dışarda dolaşıyoruz eve gelince oyunlar oynuyoruz sabah işe gitmeden yine dişarda dolaşıyoruz.ilk aldığımda evime herkez tepki gözterdi sokaktaki köpeği evine aldın diye neymiş cinsi neymiş belimiymiş.cins olsa ne olacak olmasa ne olacak onu anlamadım ne farkı var??önemli oaln o artık benim evimin neşesi ve can dostum...
 7. meneldur
  08-01-09 18:55 - permalink
  meneldur
  bazı insanlar dinlemesini bilmedikleri için onu insanca uayrmaya kalkınca direk savunmaya geçerler. savunmaları saçma sebeplere dayalı akıl karıştırma amaçlı birkaç laftır ancak üste çıkmaya çalışırlar. ben bu tür tiplerden bahsediyorum. mesela insan tipine göre tartışma ve delirtme taktikleri geliştirdim. sinirli birine sakin, resmi birine gevşek, sert birine yumuşak vs vs gibi çok fena oluyor. bir kişiyi tartışırken yüzyüze kesinlikle göz hapsine alırım kendi kendine rahatsız olur :)))) bir insan cahilse dediğini değiştiremezsin ama şunu bir dene tartışırken bilginle ez ama haklıysan tabi. ez ezebildiğin kadar. ( ama bu üstünlük veya ego için değil o kişiye birşeyleri anlatabilmek için yanlış anlaşılmasın çok ince bir çizgidir bu )
  senin birşeyler bildiğini kabullenmeli ilk olarak. ondan sonra kanıtlarla saldır. ikna ediceksin emin ol. sonra geri çekil onun söylediklerini dinle emin olun fikirleri değişmeye başlar. yani olay 2 adım ileri bir adım geri.
 8. >Ferik ve Bulut<
  08-01-09 01:37 - permalink
  >Ferik ve Bulut<
  Evet sana katılıyorum Mert, sahiden birini yaptığı bir şey yüzünden rencide etmek, aşağılamak, bir insanda açık aramak, hatasını düzeltmesine yardım etmeye çalışmak yerine, kişinin kendisini değersiz hissedebileceği şekilde bunu yüzüne vurmak sahiden o çok ama çok kötüdür.
  Ama uyarmak gerekir ki edep ve adapla insanca uyarmakla rencide etmek arasında dağlar kadar fark vardır.
  Bana sorsan kırmadan insanlar uyarılabilir ille de kırmak gerekmiyor :)
  Fikirlerin doğruluğu yanlışlığı da oldukça tartışılabilir bir mesele bence.
  Neye veya kime göre doğru veya yanlış :) Mesela yani :)

  Aman ha çenem düşüyor diye hani şu 'ne laf koydum' veya ''hehe en son lafı da ben söyledim'' havasında ahkam kesen megalomanlarla karıştırma beni :)
  Kurban olam ben her zaman fikrimi belirtirim ve herkes gibi benim fikirlerim de sonuna kadar iyi veya kötü eleştirilmeye açıktır :)

  Sen söyledin olmadı ben söyledim niyetiyle kelime tüketmem :)
  Daha çok konuşacağa benziyoruz ondan ilk başlarda söyleyeyim dedim. İlgine bilgine :)
 9. meneldur
  07-01-09 01:04 - permalink
  meneldur
  şeker bi adam Oktay sinanoğlu seviyorum ben ve müthiş bir bilim adamı. ben kendisini canlı olarak dinleyemedim. o yüzden şanslısın bana göre. ve ukalalık olarak algılama lütfen ama birini yaptığı birşey yüzünden rencide etmek kötüdür ama butürk çok narin konularda düzelmesi için bazen kırmak gerekiyor. benim fikrim doğru olmayabilir ( genelde yanlış oluyor ) :D
  Not: gerçektende çok resmisiniz. benim bünyem birazdaha kabadır :)
 10. >Ferik ve Bulut<
  07-01-09 00:18 - permalink
  >Ferik ve Bulut<
  Şey ehhuu Mert (bak sayın demedim), biz 'inanmıcaksınız' tarzdaki yazımlara da karşıyız :P
  Kafe dışındaki her yerde Türkçeye uymamız şart koşuldu, kafede serbest ama oarada da yine 'w,q' kullanmıyoruz :)
  Aman ha ayan beyan söylemem asla ve asla rencide etmek için değildir sadece ve sadece diğer üyelerimizin de yapmasının önüne geçmektir :) Yoksa sizin birçok konuda duyarlılığınızın farkındayız :)
  Oktay Sinanoğlu'na gelince şükür ki bir panelde kendini dinleme fırsatını yakaladım. İyi bir hatip değil ama sahiden süper bir beyin kendisi :) Ayrıca müthiş 'insanımsı' bir elektriği var, bilimadamı kompleksi bana yansımadı ya da yanlışım bilemiyorum artık neyse :)
  Dostluk konusundaki iltifatlarınız içinse yeniden teşekkür ederim ve bakın 'sayın' demedim :D
  İnanın ıkınıyorum bu aşırı resmiyeti daha ılımlı bir hale getirmek için :D
  Olacak olacak ben ümitliyim kendimden :D
 11. meneldur
  06-01-09 23:09 - permalink
  meneldur
  fark edileceğini biliyordum inanmıcaksınız belki ama o double w yi bilerek yapıyorum çokğu yazımda acaba türkçenin katledilmesini düşünen birileri çıkarmı diye şu ana kadar hiç çıkmamıştı.
  şu sıralar prof. dr. Oktay sinanoğlu nu Türkçe giderse Türkiye gider isimli belgeselini çoğaltıp dağıtıyoruz selçukta isteyen arkadaşlarıma gönderirim. seçimlerden sonra inşallah panele davet edicez. bide şunu söyliyim dostluk arkadaşlık elimizde kalan son samimi değerlerden oyüzden zararda görsem görmesemde arkadaş dost kazanmak bana yeter. siz ferik ve bulut arkadaşım duyarlı bir insansınız ister size ister dost diyim ister arkadaş ister siz ama bu tabirler insanın içindeyse birşeyler değişir. bide rica ediyorum bana sayın demeyin Allah aşkına :)))
 12. >Ferik ve Bulut<
  06-01-09 21:41 - permalink
  >Ferik ve Bulut<
  Sayın Mert iltifatınız için teşekkür ederim, lakin yine de hemen birine dost demeyin bence :)
  İyi niyetininizi anlıyorum gerçekten, ama insanız çiğ süt emmişiz ne olacağımız belli olmaz :)
  Hepimiz için geçerli bu...
  Bu arada helal olsun, esmişsiniz forumlarda katılımlarınız çok güzel lakin sizden bir ricam olacak, bahsettiğim üzre burada hoşgörü var ve yöneticilerimiz sizi uyarmamış olabilir ki bence yapmaları gerektiği halde belki kırılabiliriz duygusuyla çoğumuzu uyarmıyorlar :)
  Lakin biz burada 'Türkçe' konuşmaya özen gösteriyoruz, logomuz bile var, siz de ''w' gibi alfabemizde olmayan harfleri kullanmaktan kaçınırsanız çok sevineceğim hem doğa dostu duyarlı biri imzası da oldukça harika olan biri Türkçe konusunda da gerekli duyarlılığa sahiptir diye düşünüyorum ben :)

  Aman ha bu hatırlatma sadece, belki gözünüzden kaçtı, tamamen iyi niyetle yapılmıştır :)
  Tekrardan iyi forumlar :)
 13. meneldur
  06-01-09 16:39 - permalink
  meneldur
  yaw admine private mesaj gönderilmiyo sanırım neyse bende yazıcamı buraya yazayım. herkes okusun.
  saygılarımla.
  adminden gülücük almak güzel bişiy. esas ben size teşekkür ederim. sitedeki herkes çok güzel insanlar. sizler de dahil. gerçekten ben bu amaçlı başka hiçbir sitede bukadar çok sıcaklık bulmadım. çoğuna üyeyim ama sadece okuyup çıkarım.
  tüm yüreğimle ben size teşekkür ederim.
  Not: odin beni ısırıp duruyo :))
 14. meneldur
  06-01-09 15:04 - permalink
  meneldur
  işte pink sen boşuna admin olmamışsın. bunu diyorum acımadan tepki verilmeli doğa düşmanlarına çünkü adımları büyük atmaya kalkarlar
 15. Mihav
  06-01-09 12:48 - permalink
  Mihav
  Dikkatli Takip Et Çocukken Yakala..

  Son 20 yılda yapılan araştırmalar, hayvana şiddet olan yerde insana şiddet olduğunu kanıtlamış. ABD'nin en küçük katillerinden Andrew Gloden ile Mitchell Johnson'un da, köpek öldürerek 'eğlendikleri!' saptanmış. Kriminalistik uzmanı Prof. Dr. Sevil Atasoy da, "Bu erken uyarının farkına varılmamasının korkunç sonucu, herkese ders olmalı" diyor.

  HAYVANLARA kötü davranan her çocuğa potansiyel katil gözüyle bakmak doğru değil tabii. Ancak başta ABD , yurt dışında yapılan araştırmaları da dikkate almak gerekli. Özellikle seri katillerin hayvanlara işkence yaptığı, öldürdüğü araştırmaların ortak sonucu. Kriminalistik uzmanı Prof. Dr. Sevil Atasoy, erken uyarının ne kadar gerekli olduğuna şöyle dikkat çekiyor:

  İŞTE İKİ 'KÜÇÜK' ÖRNEK

  "Psikiyatri uzmanları, hayvanlara fena muameleyi, davranış bozukluğu tanısında kriter olarak kabul ediyor. Hayvanlara kötü davranan her çocuğun, ileri yaşlarda şiddet içerikli suçlar işleyeceğini öngörmek elbette yanlış olur. Ancak bu çocuklardan her birinin, hele hayvanlara işkence eden ve öldürenlerin mutlaka ciddiye alınması gerekir. 11 yaşındaki Andrew Golden ile 13 yaşındaki Mitchell Johnson, bu konuda en çarpıcı örneklerden. Bu iki çocuk, 24 Mart 1998'de Arkansas'taki okullarında dört öğrenci ve bir öğretmeni öldürdüler. İkisinin de, katliam öncesinde köpeklere işkence ve öldürmek gibi davranış bozuklukları sergilediği okul yönetimi ve ailelerince bilindiği halde, bu erken uyarının farkına varılmamış olmasının yol açtığı sonuç herkese ders olmalıdır."  ERKEN UYARI, SUÇU ÖNLER

  1998'de Amerikan Kongresi'ne hitap eden FBI özel ajanı Allan Brantley'in, "Mahkumları inceledik, genellikle hayvan sevgisinden yoksun olduklarını gördük. Bize göre hayvana yönelik şiddet insana yönelik şiddete yol açıyor. Suçun önlenmesinde bu durumun gözönünde tutulması gerekir" sözlerine dikkat çeken Prof. Atasoy, sözlerini şöyle sürdürüyor: "FBI'ın cezaevlerinde gözlemlediği bu gerçek, 20 yıl öncesinde başlayan ve sonuçları hep birbirini destekleyen onlarca bilimsel araştırmayla örtüşür. Kısacası hayvana şiddet olan yerde, insana şiddet olduğu defalarca kanıtlanmış olduğuna göre, hayvana fena muamele, mutlaka bir erken uyarı işareti olarak değerlendirilmeli. Suçla mücadelenin ilk basamaklarından biri, hayvanlara yönelik ihmal, istismar ve şiddetin durdurulması olmalıdır. Hayvanların mağdur, tanık ya da fail olduğu suçlarda ise olay yeri incelemesi ve delil toplanması büyük önem taşır. Yüzyılımızın suçla mücadele açısından en önemli aracı DNA analizleridir. Bu alanda da hayvanların bıraktığı delillerin DNA analizleri işe yarıyor. Bu delillerden yararlanılabilmesi için başlıca üç unsura gereksinim var: Özel eğitimli veterinerler, özel eğitimli olay yeri inceleme uzmanları ve hayvan DNA'sı çalışacak şekilde uzmanlaşmış laboratuarlar. Ülkemizde bu eksikliklerin hızla giderilmesi gerekiyor."

  ADLİ TIP VETERİNERİ OLMALI

  Prof. Atasoy, bu konuda adli tıp uzmanlığının önemini de şöyle anlatıyor: "İnsan ölümünün orijininin, yani intihar, kaza ya da cinayet olup olmadığının belirlenmesinde, ihmal ve istismarın saptanmasında adli tıp uzmanlarının önemi ne ise hayvanlarla ilgili konularda veterinerler, benzeri önem taşır. Türkiye genelinde, tüm veterinerlerin bu yönde eğitilmesi gerekir.

  Olay yerlerinden delil toplayan profesyonellerin de hayvanların mağdur, tanık ya fail olup olmadıklarının kanıtlanmasında kullanılacak verileri anlayacak biçimde eğitilmeleri şarttır. Hatta sadece onların değil, hayvan hakları konusunda gayret gösteren tüm vatandaşlarımızın delillerin kaybolmaması için duyarlılığının sağlanması gerekir. Ülkemizde, kundaklama, ırza geçme, adam öldürme gibi suçları işleyenlerin hayvanlara davranışını inceleyen bir tez ya da bilimsel araştırmanın yapıldığına rastlamadım. Ne yazık ki, bundan bir kaç yıl önce gerçekleştirdiğimiz ve Türkiye cezaevlerindeki hükümlüleri incelediğimiz araştırmanın anket formuna, mahkumların hayvanlara bakış açısını ölçen sorular eklemeyi akıl edememişiz. Umarım suçla mücadele alanında çalışan akademisyenlerle hayvan haklarını korumak için uğraş verenler bu konuda işbirliği yapar, ülkemizdeki duruma yakın gelecekte açıklık getirirler."

  Hayvan hakları korunmalı

  GEÇTİĞİMİZ yıl yaşamını yitiren Türk hukukunun önemli ismi Prof. Dr. İsmet Sungurbey, hayvan haklarıyla ilgili ilk hareketi başlattı. Sabahın kör vaktinde sokak sokak dolaşıp, kedileri besleyen Prof. Sungurbey, 'Hayvan Hakları' adlı kitabında, şunları yazmıştı: "Hayvan hakları yasası geçmeden, Türkiye, AB ülkeleri arasında yerini alamaz. İnsan hakları korunsun, hayvan hakları köşede dursun demek, hayvanlar katledilsin demektir. Türkiye'de milyonlarca hayvansever var. Hayvanları çocukları gibi seven bu insanlar, katledilişlerini görüyorlar. Sokaklarda hayvan cesetleri görmek, insanın ruh sağlığını bozar. Sürekli stres altında yaşamak da insanın ruh sağlığını tehdit eder. İnsan haklarının en önemli şıkkı, ruh sağlıklarının koruma altına alınması. Hayvan hakları olmadan insan haklarının korunmasından söz edemeyiz."  21 12 2007
  HÜRRİYET
 16. meneldur
  04-01-09 04:46 - permalink
  meneldur
  üzgünüm ama aynı fikirde değilim arkadaşlar. insanlar ateşi bulduğundan beridir tüm doğanın üzerinde varlıklar olduklarına kutsandıklarına inandılar. ama böyle değil. besin zincirinin en altındaki bir varlık nasıl olurda besin zincirinin en üstüne kendini yerleştirir ve doğaya hükmetmeye kalkışır. ben kendinden aciz olanlara yardım etmeyen merhamet duyguları tamami ile ölmüş yada hayvanlara işkence edenlere hayvan sever adı altında sadece cins hayvanların haklarını gözetenlere bişiy soylemişsemki aşağıda söyledim ve bu söylediklerim site kuralları açısından yasaksa lütfen beni siteden atın. yıllardır hayvanların dövüştürülmesinde, öldürülmesinde ,işkence edilmesinde vs vs vs olaylarda böyle humanistmi davrandınız ??
  cevabınız evetse hata yapıyorsunuz insanlara hak ettikleri davranışlarla karşılık verin çünkü insanlar hayvanlara hak etmedikleri şekilde davranıyorlar. hanginiz çocukken kedi taşlamadı ?? hanginiz kediye taş attığında yanındaki bir büyük bunun kötü bişiy oldunu söyledi?? ben hiç rastlamadım uyaran birisini. biznekadar canlıysak hayvanlar ağaçlar ve doğa o kadar canlı. kusurabakmayın ama doğaya zarar veren ve zarar verilmesine göz yuman kişiler benim için insan değildir. en içten saygılarımla.
  Not : lütfen uzaklaştırılır yada herhangi başka bir ceza alıcaksam mail adresime bildirin mod ve admin arkadaşlar. ayrıca ferik ve bulut adlı arkadaşım gerçekten iyi bi insansın sadece siteye geldiğim için 3 defa hoşgeldin diyebilen bir insan gerçekten dost bir insandır. herkese iyi geceler.
 17. >Ferik ve Bulut<
  04-01-09 02:24 - permalink
  >Ferik ve Bulut<
  Sayın Mert hoşgeldiniz öncelikle :)

  Lakin bir konuda fikrimi belirtmek istiyorum, bir cana merhamet etmeyen başka bir can hakkında elbette iyi şeyler düşünmeyiz, düşünemeyiz.....
  Ya da iyi şeyler düşünmekte zorlanırız evliya değiliz sonuçta...

  Ama ben nefret dolu söylemlerden kendi adıma rahatsız oluyorum çünkü nefret etmekle o kızdığımız merhametsiz nefret edenlerle aynı konuma düşeriz....

  Eğer biz insan olduğumuzu canilik yapanların insan olmadığını düşünüyorsak tepkimiz daha farklı olmalı. Sözle ya da fiille farketmez şiddetin her türlüsü yeni bir şiddet yaratmaktan öteye gidemez gibime geliyor.

  Aman ha tüm bunları üstünüze alınmayın. Artık bu şiddet içerikli cümleleri o kadar çok okumaya başladım ki buralarda sevgisizliğe sevgisizlikle tepki vermenin doğru olmadığını vakti gelmişken dile getirmek istedim.

  Açık konuşmak iyidir şüphesiz ve erdemli bir davranıştır ama açık konuşmak akla ilk geleni söylemek değildir kanaatimce.

  Düşüncesiz merhametsiz sevgisiz insanlara kızmakta sonuna kadar haklıyız dünya kirleniyor çünkü.
  Ama üstüne söyleyeceğimiz şeyler bizim sevgimizi yansıtmalı nefretimizi değil.

  Üzgünlüğümüzü ve belki hiddetimizi daha farklı ifade etmeliyiz gibi... Gibi gibi.... :)

  Mert Bey inanın size değil bu hitabım, genel amaçlı bir söylem sadece. Lütfen bunu göz önünde bulundurun.
  Tatsız bir karşılama olduysa kusuruma bakmayın. Asla ve asla kimseyi kırıp incetmek istemedim. :)

  Sevgi ve saygılar :)
 18. Mihav
  04-01-09 02:10 - permalink
  Mihav
  Merhaba..

  Mihav.com ozgur bir olusumdur. Hic bir kisi ya da kuruma bagli degildir. Belli bir siyasi, dini, ekonomik amaca hizmet etmez. Irk, din, cinsiyet, renk ayirimi yoktur. Mihav.com'e herkes uye olabilir. Herkes istedigi konuda gerekli basliklar altinda saygi duzeyini kaybetmeden tartisabilir. Forumda uyeler birbirlerini, forum disindaki sahislari, kurumlari kirici hakarette bulunamazlar. Forumda butun uyeler esit haklara sahiptir. Uyelik basvurusunda bulunan herkes Mihav.com kurallarina uymayi kabul etmis sayilir. Mihav.com kurallarina uymayan uyeler asagida yazili olan ceza kurallarina gore cezalandirilir. Cezalar site yetkililerince belirlenecektir ve değişik durumlarda değişkenlik gösterebilir

  Cezai Durumlar

  1. Ataturk'e, Turkiye Cumhuriyeti'ne, demokrasiye hakaret etmek, karsit beyanlarda bulunmak, veya asagilayici imalarda bulunmak.

  2. Her turlu lisanda bir kisiye ya da kuruma hakaret etmek.

  3. Belli bir irki, milleti, dini gorusu asagilamak, rencide edici yazi yazmak, resim kullanmak.

  4. Izinsiz ticaret yapmak .

  5. Cezali oldugu halde baska bir kullanici ismiyle yazmak.

  6. Izinsiz reklam yapmak .
 19. meneldur
  04-01-09 01:04 - permalink
  meneldur
  arkadaşlar kusurabakmayın özürdiliyerek söylüyorum ben öyle bişr kedi bulucam ve esnaf bildiği halde yardım etmemiş olucak o zavallıya orada ne kadar esnaf varsa bildiğim ağıza alınmıcak bütün küfürleri ederdim. insanlar. onlar ufacık bir kediye yardım edemiyen zavallılar acaba insan olduklarınımı sanıyorlar. sinirden kudurdum.
 20. meneldur
  04-01-09 01:00 - permalink
  meneldur
  Arkadaşlar ben bundan 1,5 ay önce sokakta hasta ölmek üzere olan bir yawru köpek buldum. (tony) karnı iyice şişmis ıslanmış ve yürüyemiyordu. hemen aldım arkadaşımla beraber veterinere götürdüm. eczaneden ilac aldım. süt ve konserve mama aldım evimde bakmaya başladım. iyileşti kendini toparladı. melez bir hayvandı cinsini hiç bir veteriner şu cinstir diyemedi ama inanılmaz zeki bir köpekti. şirince köyünden birisi istedi köpeği bende verdim hem yakın hemde iyi biryer oldunu bildiğim için. şu anda çok iyi durumda iyice büyüdü ve hergün en az 4 öğün yemeği var. en sevdiği insan restorandaki aşçı :D ve bunu yaparken harcadığım para toplasak 30 tl dır. 30tl sına bir canlının hayatta kalmasını ve ev sahibi olmasını sağladık. sizce çok paramı. o minik yawrunun canı 30 tl ye değişilirmi. hepimizin yapabileceği şeyler var bu hayatta. benim şunda beslediğim köpeğimde (odin) çocukların elinde halsiz bir şekilde dolaşıyordu aç bir şekilde. aldım şimdi mutlu sürekli yemeği ve sobanın yanında yatağı var. onu ve tony i öğle gördükce bende çok mutlu oluyorum. hepinizi saygıyla selamlıyorum.
 21. merve çağrı
  19-11-08 11:31 - permalink
  merve çağrı
  birşeyler söyleyememek cahillik deil.bence sen düşünmemişsindir bile...duyanda para falan istedim zannedicek..neyse şuan için kedinin durumu iyi ufak bi operasyon geçirdi çenesine platin takıldı ve bir hafta sonra ilk defa ağız yoluyla beslenmeye başlandı tabi şuan için sadece yaş mama yiyebiliyor umarım bu yazdıklarımı da anlamayacak kadar pürcahil değilsindir dimi:)
 22. >Ferik ve Bulut<
  15-11-08 01:49 - permalink
  >Ferik ve Bulut<
  :S ben pürcahilim merve...
  umarım iyileşir...
  :(
 23. merve çağrı
  14-11-08 15:45 - permalink
  merve çağrı
  anlaşılan kimse bir şey söylemeyecek?
 24. merve çağrı
  14-11-08 13:20 - permalink
  merve çağrı
  merhaba.dün sokakta kaldırımda yatan bir kedi gördüm.esnafa ne olduğunu sorduğumda iki gün önce araba çarptığını ve o günden beri öyle yattığını söylediler.aldım veteriner götürdüm ve bir miktar kapora verdikten sonra ilk müdahaleyi yaptılar.daha sonra kedinin kalçasının ve çenesinin kırıldığını bir enfeksiyonun olduğunu anladık ama verdiğim kapora tedavisinin sürmesi için yeterli deil.tedavi ücretini de açıkçası karşılayamam ve çenesi kırık olduğu için yaklaşık 3 gündür aç birşey yiyemiyor doğal olarak.bu konuda bana akıl vererek yardımcı olabilir misiniz
 25. mpelin
  31-10-08 21:26 - permalink
  mpelin
  bugüne kadar bir bombay hariç hep sokak kedisi baktım, köpeklere gelince hep birilerinin başından atmak istedikleri köpekleri baştacı yaptım. gururluyum huzurluyum... her sabah kalkıp kapının önüne koyduğum bi tas suyu bile gelip içtiklerini görünce içime dolan huzuru anlataamam .vazgeçmedim bu savaştan vazgeçmem ekonomik özgürlüğümü elde ettiğim an onlar için çok büyük adımlar atmayı görev biliyorum kendime. şimdiyse sınırlarım içinde ancak bunları yapabiliyorum.
Gösterilen 7ın 5i resim

Saat 08:40.

© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198