Markamama.com

Cevap Yaz
Eski 29-01-15, 18:12   #1

.Reina. üyesinin avatarı

Konya
.Reina. Çevrimdışı
Varsayılan Anormal isirik

Merhaba .
Reina Rottweiler irki Disi suan 65 gunluk

isirma problemi yasiyoruz fakat normal isirik degil elimi kanatti ayak bilegimi kanatti derin cizikler yapiyor internette arastirdim ve herseyi uyguladim fakat vazgecmiyor
hafifce vurun demisler denedim daha cok kiziyor hirliyor suratima falan atliyor
acaba bu irk boyle mi hep isirirmi buyunce bu sekil isirirsa kolum bacagim kopar heralde

ogrenmek istedigim zamanla gecermi bu huyu ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-01-15, 10:30   #2
Moderatör

ilkerdagasan üyesinin avatarı

Çünkü insan Sen KÖTÜSÜN
ilkerdagasan Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Anormal isirik

daha o ıkı ay 5 gunluk ıssıracaktır benımde ellerım o durumda ve benınkı 4 aylık husky yanı bırazdaha zamanı var dıslerı kasınıyor olabılır ve diş dokecek daha o anca diş dokumunden sonra rahatlıyacak sıze tavsıyem ufak duyumlu ıpler var bu husus yuzunden onla cok guzel zaman harcıyor ve sızı daha az ıssıracaktır deneyın ben yenı aldım 7 tl ye 3 tane mukemmel derecede kemırıyor hem yaramazlık yapmıyor hemde benım ellerım rahatlıyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-01-15, 12:00   #3

seenaozturk üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
seenaozturk Çevrimdışı

Her ne kadar rottweiler ve golden aynı benim için yani arada bir fark yok desem de sanırım durum böyle değil.
Evet köpeğiniz çok küçük ısırması diş kaşınmasından kaynaklanıyor ama siz yine de olabildiğince vazgeçirmeye çalışın. İlkerdagasan isimli üyenin de dediği gibi oyuncaklara yöneltmelisiniz. Şimdi ne öğrenirlerse büyüyünce de buna devam edecektir. İleride başkaları için de büyük problemler oluşturabilir. Ben de besledim, ordan biliyorum.
Abim animal planette köpek eğitimiyle ilgili izlediği bi belgeselde köpeklerin ısırmasını geçirmek için ellerine ve kollarına -yanlış hatırlamıyorsam tereyağı tarzı bir şey- sürdüklerini zamanla azalttıklarını ve köpeğin ısırmayı bırakıp yalamaya alıştığını söylemişti. Açıkcası ben hiç denemedim ama belki bu tarz yöntemler de işe yarayabilir. Bi arkadaşım da köpeğini köpeklere fısıldayan adamı izleye izleye eğitmişti belki sizin de işinize yarayabilir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-01-15, 12:06   #4
Moderatör

Çünkü insan Sen KÖTÜSÜN
ilkerdagasan Çevrimdışı

bu seferde yalamaya başlayacak buda ileride sıkıntılı olabılır eve gelen her kezın kollarını yalaması bilinç altı oluşturabilir ama benim izlediğim yol ıssırdığı her an ıpını agzına sokuyorum sureklı bu sekılde oldugu ıcın 2 haftadır ıssırma duzeyı azaldı ve acıyor dediğim her an ne hikmetse bırakıyor belkide ben şanslıyım bilemiycem ama burnuna ufak bır darbe vurabılırsınız aman bu şiddeti aşırı fazlaya kaçmayın çunku gerçek anlamda canı acıyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-01-15, 21:06   #5

.Reina. üyesinin avatarı

Konya
.Reina. Çevrimdışı

Yanitlariniz icin gercekten cok tesekkur ederim ...

bir uru dugumlu ipleri ve bir suru kemik kemirme oyuncaklar ve disi icin cignmee oyuncaklari aldim , fakat onlarla oynarken elimi goruyor ve herseyi birakiyor ve direk elime yapiiyor hayir diyip yavasca poposuna vuruyorum hirliyor daha cok sinirleniyor , ve yururken ben ayak bilegimi isiriyor , bir cok yerde arastirdim dislei kasiniyor buyunce gecer yazilmis , gecere buyuyunce sikinti yok tabi , ama buyuyuncede bu sekil isirma cabalarinda olursa asiri ciddi yaralar yarata bilecegini dusunuyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-02-15, 00:29   #6

seenaozturk Çevrimdışı

Uyardığınız zaman burnuna ya da poposuna elinizle vurmayın bu elinize karşı daha çok saldırgan yapabilir. Genelde gazete kağıdını rulo yapıp kullanırlar bu gibi durumlarda. Rottweiler genelde kişilik olarak baskın bir ırk ve sizin yavrunuz da anladığım kadarıyla bir hayli baskın karakterli. İleride sizde değil ama çevrenizdekiler için sorun olabilir bu davranışlar.
Kendi rottweilerımı bu yüzden sahiplendirmek zorunda kaldığım için söylüyorum. Şimdi öğrettiğiniz her şey ilerideki karakterinin belirlenmesine de yön verecektir. Bu yüzden bir an önce bu huyundan vazgeçirmeye çalışın Benim köpeğim havucu deli gibi sevdiği için temel eğitimini bu sayede oturtmuştum. Siz de sevdiği şeyleri -ödül mamaları gibi- kullanırsanız eğitiminiz daha kolay olacaktır
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-02-15, 00:34   #7

.Reina. üyesinin avatarı

Konya
.Reina. Çevrimdışı

seenaozturk tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Uyardığınız zaman burnuna ya da poposuna elinizle vurmayın bu elinize karşı daha çok saldırgan yapabilir. Genelde gazete kağıdını rulo yapıp kullanırlar bu gibi durumlarda. Rottweiler genelde kişilik olarak baskın bir ırk ve sizin yavrunuz da anladığım kadarıyla bir hayli baskın karakterli. İleride sizde değil ama çevrenizdekiler için sorun olabilir bu davranışlar.
Kendi rottweilerımı bu yüzden sahiplendirmek zorunda kaldığım için söylüyorum. Şimdi öğrettiğiniz her şey ilerideki karakterinin belirlenmesine de yön verecektir. Bu yüzden bir an önce bu huyundan vazgeçirmeye çalışın Benim köpeğim havucu deli gibi sevdiği için temel eğitimini bu sayede oturtmuştum. Siz de sevdiği şeyleri -ödül mamaları gibi- kullanırsanız eğitiminiz daha kolay olacaktır
tekrar yorumunuz icin tesekkur ederim fakat , rottweilerinizi tam olarak neden sahiplendirdiniz orasini tam olarak aciklaraniz sevinirim

Ruloyu deneycegim (Y)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-02-15, 01:55   #8

seenaozturk Çevrimdışı

Kendisi biraz serbest büyümeye alışmıştı. Aslında bizim gözümüzde goldendan farksızdı diyebilirim. Sosyal büyütmeye çalıştım sorun olmasın diye sürekli çocuklarla top oynadık vs. derken tasmasız gezmeye alıştı daha doğrusu sadece yürüyüşte tasma takıyorduk. Evimizin arka ve ön tarafında avlu var. Arka taraf öne göre biraz daha dar oraya telle kafes şeklinde büyükçe bir yer çevirmiştik klübesi falan oradaydı. Evimizin yakınlarında bir lise var ordan çocuklar gelip kızdırıyorlarmış benim oğlanı nasılsa tel var diye. 1 2 kere de sigara izmariti atmışlar yuvasının olduğu yere bu yüzden sanırım sigara kokusuna sinirleniyordu tabii biz kullanmadığımız için anlamadık. Bir de komut olarak en çok beni dinlerdi ben daha çok ilgilendiğim için. Bi akşam abim çıkartmış evin ön tarafında oynamak için. Sonra bi çocuk varmış bi anda buna doğru koşmuş. Sanırım sigara için ya da kızdıran liselilerden biriydi bilemiyorum. Çocuk -ya da adam demeliyim- bi anda panik yapınca bizim oğlan da üstüne gitmis tabi koruma amaçlı o sırada ne olduysa çocuğu ısırdı daha doğrusu pantolonunu ısırmış tutmak için. Ama saldırma falan olmamış tabi hemen ben indim aldım yerine koydum. Sonra şikayetçi olmuşlar doğal olarak. Biz abimle konuyu halletmiştik ama babamın kulağına gidince biraz karıştı tabii. Apartmandakiler de sorun çıkartınca mecburen sahiplendirdik. İnanır mısınız hala nasıl böyle bir şey yaptı bilmiyorum. Bir tek biri korkup bağırırsa havlar üstüne gitmeye çalışır hayır diyince de beklerdi.
Hala çok özlüyorum o ayrı.
Ama belirtmeliyim ki rottweilerların benim için çok ayrı bir yeri var. Daha doğrusu halk tarafından saldırgan kabul edilen dogo, doberman gibi cinsler de buna dahil. Yani ilerde bir gün köpek almak nasip olursa yine rottweiler alırım, çok özel olduklarını düşünüyorum

Bu konu en son " 01-02-15 " tarihinde saat 01:59 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-02-15, 02:23   #9

.Reina. üyesinin avatarı

Konya
.Reina. Çevrimdışı

seenaozturk tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kendisi biraz serbest büyümeye alışmıştı. Aslında bizim gözümüzde goldendan farksızdı diyebilirim. Sosyal büyütmeye çalıştım sorun olmasın diye sürekli çocuklarla top oynadık vs. derken tasmasız gezmeye alıştı daha doğrusu sadece yürüyüşte tasma takıyorduk. Evimizin arka ve ön tarafında avlu var. Arka taraf öne göre biraz daha dar oraya telle kafes şeklinde büyükçe bir yer çevirmiştik klübesi falan oradaydı. Evimizin yakınlarında bir lise var ordan çocuklar gelip kızdırıyorlarmış benim oğlanı nasılsa tel var diye. 1 2 kere de sigara izmariti atmışlar yuvasının olduğu yere bu yüzden sanırım sigara kokusuna sinirleniyordu tabii biz kullanmadığımız için anlamadık. Bir de komut olarak en çok beni dinlerdi ben daha çok ilgilendiğim için. Bi akşam abim çıkartmış evin ön tarafında oynamak için. Sonra bi çocuk varmış bi anda buna doğru koşmuş. Sanırım sigara için ya da kızdıran liselilerden biriydi bilemiyorum. Çocuk -ya da adam demeliyim- bi anda panik yapınca bizim oğlan da üstüne gitmis tabi koruma amaçlı o sırada ne olduysa çocuğu ısırdı daha doğrusu pantolonunu ısırmış tutmak için. Ama saldırma falan olmamış tabi hemen ben indim aldım yerine koydum. Sonra şikayetçi olmuşlar doğal olarak. Biz abimle konuyu halletmiştik ama babamın kulağına gidince biraz karıştı tabii. Apartmandakiler de sorun çıkartınca mecburen sahiplendirdik. İnanır mısınız hala nasıl böyle bir şey yaptı bilmiyorum. Bir tek biri korkup bağırırsa havlar üstüne gitmeye çalışır hayır diyince de beklerdi.
Hala çok özlüyorum o ayrı.
Ama belirtmeliyim ki rottweilerların benim için çok ayrı bir yeri var. Daha doğrusu halk tarafından saldırgan kabul edilen dogo, doberman gibi cinsler de buna dahil. Yani ilerde bir gün köpek almak nasip olursa yine rottweiler alırım, çok özel olduklarını düşünüyorum
Gercekten olanlara cok uzuldum , umarim iyi bir yere sahiplendirlmistir ve suan mutludur , insallah ilerde kadim dostunuz olacak bir rottweiler alirsiniz ve asla ayrilmazsiniz , rottweiler alma kararini eski bir arkadasimin abisinden etkilenerek aldim , okadar guzel komut dinliyorduki hayran kaldim , ve bana biraz bahsetti rottweilerdan ve severek aldim fakat bu isirmasi simdi beni korkutuyor ilerde isirirmiki diye sut disleri dokulecek daha sivri uzun disler gelecek parcalamaz umarim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-02-15, 03:32   #10

seenaozturk Çevrimdışı

Yok merak etmeyin daha az can acıtıyor Şimdiki dişleri çok sivri olduğu icin çokta kanatır ama dişleri değiştiğinde sanırım büyüdüğü için öyle kesmez. Bir de sizi oyun için ısırdığından daha az açıtır. Benim köpeğim de sürekli ısırarak oynardı ordan biliyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-02-15, 09:43   #11
Moderatör

Çünkü insan Sen KÖTÜSÜN
ilkerdagasan Çevrimdışı

anlattığınız her şeyı satırı satırına yaşıyorum sonucta ellerimiz ve ayaklarımız sürekli hareket halinde olduğu için daha cazıp geliyor sanırsam ama seenaozturk nıcklı uyemızınde dediği gibi suan cok ince dişleri o sebepten cok daha fazla batıyor dişler kalınlastıkca kasıtlı bir ıssırma olmadıkça şuankı acıyı yasıyacagınızı sanmıyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-02-15, 22:33   #12

.Reina. üyesinin avatarı

Konya
.Reina. Çevrimdışı

ilkerdagasan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
anlattığınız her şeyı satırı satırına yaşıyorum sonucta ellerimiz ve ayaklarımız sürekli hareket halinde olduğu için daha cazıp geliyor sanırsam ama seenaozturk nıcklı uyemızınde dediği gibi suan cok ince dişleri o sebepten cok daha fazla batıyor dişler kalınlastıkca kasıtlı bir ıssırma olmadıkça şuankı acıyı yasıyacagınızı sanmıyorum

ilerde gecermiki bu halleri nerdeyse 3 aylik oldu . oyun degil kasitli isiriyor ,
yanimda oturuyordu telefonla ilgileniyordum bir anda atladi yanagima issirdi izleri bile var , reflex olarak istemeden itme vurma karisimi birsey uyguladim , sert bir sekilde havladi yuzume atladi

beni uzuyor bu halleri ne istiyorsa yapiyorum okadar iyi davraniyorumki disleri icin onca oyun aldim fakat kasindigi icin degil istedigi icin issiriyor gibime geliyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-02-15, 22:32   #13

Köpek Eğitmeni üyesinin avatarı

Fatih Semti
Köpek Eğitmeni Çevrimdışı

merhaba 2 aylık köpekler tehdit etmek amaçlı ısırmayı bilmezler sadece sert oynarlar sizde sahibi olarak köpek sert karekterli olsun koruyucu olsun diye şimdiden şiddete meyilli alıştırmayın kim şiddete meyilli alıştırısa öncelikle onu ısırır ve düşman beller sahibide olsa yapan kişiyi ısırır köpeğinizin önüne yemek saatinde yemek koyun 10 saniyede bir ye komutu ile yumuşak ses tonu kullanrak yemek yemesine izin verin 10 saniye sonrada hayır bekle diyerek sert bir ses tonu ile tasmasından geri çekerek yemekten uzaklaştırın bunu her 10 saniyede bir tekrarlayın daha sonra sizi ısırmak istediğinde hayır komutu ile birlikte tasmasını geri çekin köpeğe hayır kelimesini ögretmenin en iyi yolu yemek eğitiminden geçer köpek eğitim uzmanı 0536 785 07 43 istanbul eğitim yıkama kuaför köpek oteli için 0536 785 07 43 istanbul
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz
Bu Konuya Yalnızca Köpek Eğitmenimiz Cevap Verebilir!

Konu Araçları