Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Köpek Forumları > Eğitmenimize Sorun


Cevap Yaz
Eski 11-10-11, 01:24   #1
 
Üyelik Tarihi: Eki 2011
Yaş: 49
Mesajlar: 2
tequilaa Çevrimdışı
Varsayılan 4 aylık husky, ısırıyor ve saldırıyor

15 ağustostan beri benimle olan neredeyse 4 aylık bir husky'm var. ev ofis çalıştığım için genelde haftanın 4-5 günü evde oluyorum. 2 hafta önce bir seminerim vardı ve 4-5 gün üst üste sabah erken gidip akşam geç geldim. bununla birlikte ısırma ve vahşileşme başladı. ayaklarıma, diz kapaklarıma, kollarıma ve ellerime saldırıyor, bazen canımı yakıyor, o anda çıkardığım sesten anlık bırakıp gene ısırmaya devam ediyor. onu sakinleştirmeye çalışıyorum ancak kulaklar tamamen geriye gidiyor ve vahşi bir görüntü alıyor. günde 3-4 defa bu tür nöbet diyebileceğim duruma giriyor. evdeki eşyaları alıp kaçırıyor ve onları dişliyor. oyuncaklarına dönüp bakmıyor bile. top gibi oyuncakları anında bahçede yok ediyor. özgür ruhlu dendiği için giderken onu bahçeye bırakıyorum. ben evdeyken salon kapısı sürekli, açık, istediği zaman girip çıkıyor. o kadar deli atlayıp sıçrıyorki sağ ayak lifini kopardı. ilk defa köpek bakıyorum ve ne yapacağımı bilemiyorum. ısırma huyundan nasıl vaz geçirebilirim?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-10-11, 15:59   #2
 
Köpek Eğitmeni üyesinin avatarı
 
Avcılar - istanbul
Üyelik Tarihi: Eyl 2008
Mesajlar: 473
Köpek Eğitmeni Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: 4 aylık husky, ısırıyor ve saldırıyor

Köpekler Genelde Bu Yaşlarda Süt Dişlerini Döker Normal Köpek Dişleri çıkar Süt Dişleri Dökülürkende Damakları Kaşındağından Her Yeri Kemirmeye Başlar Bu Aylarda Birazda Haylaz Olur Sizi Dinlemez Ayrıca Köpeğinizin ırk özelliği Sokakçı Bir ırk Sokakları Gezmeyi çok Sever Kapıyı Açık Bulduğu An Kaçar Ve Bir Daha Gelmeye Bilir Bence Sadece Güzel Olan Gözleri Var Sibirya Kurtları Genelde Karektersizdir Evcil Olmayı Sevmezler Zekalarıda çok Iyi Değildir. Köpeğinize Sadece Bir Adet Oyuncak Verin Gerisini Kaldırın Yoksa Kafası Karışır Evde Her şeyi Kendine Ait Sanıp Eşyaları Kemirme Alışkanlığı Gelişir

KÖPEK EĞİTİM UZMANI AVCILAR İSTANBUL 0536 785 07 43 EĞİTİM - PANSİYON KUAFÖR - YIKAMA HİZMETLERİ 0536 785 07 43

Bu konu en son " 16-05-17 " tarihinde saat 18:26 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-10-11, 15:33   #3
 
Üyelik Tarihi: Eki 2011
Yaş: 49
Mesajlar: 2
tequilaa Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: 4 aylık husky, ısırıyor ve saldırıyor

ben daha önce izmir gibi bir şehirde sibirya kurdu bakanlara kızardım, bu kadar sıcak şehirde bu hayvanın işi ne diye ama kendisi için alıp apartmanda bakamayan arkadaşım ne olduğunu anlamadan getirip bana bıraktı kendisini. ilk defa köpek bakıyorum ve galiba biraz şımartmışım. okuduklarıma göre benimle liderlik yarışına girdi. şimdi onu bahçeye aldım.zaten aldığım oyuncaklarla oynamıyor. mutfaktan aşırdığı soğan ya da sokaktan aldığı dallar daha çok ilgisini çekiyor. ama beni asıl endişelendiren çocuklardaki tantrum nöbetler gibi agresif hale girmesi. o anda saldırıyor, ısırıyor ve sakinleştiremiyorum, ne yapacağımı da bilemiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-11-11, 00:33   #4
Profesyonel Köpek Eğitmeni
 
kopekegitimservisi üyesinin avatarı
 
Afyon-Bilecik-Uşak-Urfa
Üyelik Tarihi: Mayıs 2011
Mesajlar: 211
kopekegitimservisi Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: 4 aylık husky, ısırıyor ve saldırıyor

yeterli besini alıp almadığını veteriner hekiminiz kontrol edecektir takviye verebilir
Çitir Kopek Egitim&Pansiyon Hizmetleri | Hayvanlar, sevildiklerini bilirler
__________________
Pozitif Köpek Eğitmeni Jale Üntürk 5074469126

Bu konu en son " 13-02-12 " tarihinde saat 15:33 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-11-11, 00:34   #5
Profesyonel Köpek Eğitmeni
 
kopekegitimservisi üyesinin avatarı
 
Afyon-Bilecik-Uşak-Urfa
Üyelik Tarihi: Mayıs 2011
Mesajlar: 211
kopekegitimservisi Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: 4 aylık husky, ısırıyor ve saldırıyor

bir eğitmene ihtiyacınız var gibi görünüyor, durumu gözlemlemeden buna cevap vermek doğru olmaz
__________________
Pozitif Köpek Eğitmeni Jale Üntürk 5074469126
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-11-11, 11:17   #6
 
Köpek Eğitmeni üyesinin avatarı
 
Avcılar - istanbul
Üyelik Tarihi: Eyl 2008
Mesajlar: 473
Köpek Eğitmeni Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: 4 aylık husky, ısırıyor ve saldırıyor

sibir kurtları insanlar pek oynamaz bir köşesine çekilir beklemeyi seçer bu yazdıgım %90 için geçerlidir kafasına göre takılır açıktıgında sahibine gelir yer ve gider
www.kopeknet.com köpek eğitimi altı aylık iken başllar köpeğiniz kendi yerinizde sizin gözetiminizde eğitilir en iyi ve kalıcı eğitim yeri sokaklardır eğitim nerde verilir ise ömür boyu orda kalıcı olur köpek eğitmeni GSM: 0536 785 07 43 İSTANBUL www.kopeknet.comhttp://www.kopeknet.com
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-11-13, 00:11   #7
 
Üyelik Tarihi: Kas 2013
Mesajlar: 1
MuKoO Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: 4 aylık husky, ısırıyor ve saldırıyor

Merhaba Eğitmen Bey BenİM 4.5 Aylık HUSKY im Var Her Sevmek İstediğimde Isırmaya Çalışıyor Ve Saldırıyor Ayrı ZamanDa 1 Aylık Alman Kurdum Var Ve OnuDa Isırıyor Lafımı Dinlemiyor.. Ne Yapmam Gerekiyor Aşıları Tam Veterinerler Hiç Bir Teşhis Koyamadı Sizin Yardımınıza İhtiyacım Var Lütfen Yardımcı Olun ..İlginiz İçin Teşekkürler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-11-13, 10:15   #8
 
İzmir
Üyelik Tarihi: Kas 2013
Mesajlar: 5
denifs Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: 4 aylık husky, ısırıyor ve saldırıyor

2 aylık bulllterrier imde benzer problem var oyun oynamak maksatlı ısırdığı belli ama can yakıyo durmak bilmiyo sakinleşemiyo o anda fakat dun geceden itibaren uyguladığım bir metot var bakalım işe yarıcak gibi bi kaç gun deneyip olumlu olursa paylasıcam
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-04-17, 13:51   #9
 
Üyelik Tarihi: Nis 2017
Mesajlar: 1
center15 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: 4 aylık husky, ısırıyor ve saldırıyor

4 aylık husky'nin can acıtacak kadar ısırması saldırması biraz garip, vitamin eksikliğine baktırın bence, yavruyken dişleri acayip keskin ve sivri oluyor, en ufak şeyle çizebiliyor. Ayrıca yavru köpekleri karanlık ortamda bırakmak onları saldırganlaştırabilir, bahçede bile kalıyorsa geceleri bir aydınlatması olsun.

Huskyler insan canlısı köpeklerdir, hatta sahibini bırakıp başka insanlarla ilgilendiği, başkalarının yanında size itaat etmediği sık görülür.

Ayrıca husky'lerin karaktersiz sadece gözleri güzel mantığı çok yanlıştır, birincisi huskyler laboratuvar köpeği değildir Goldenlar gibi. 2.si Huskyler acayip uyanık, dikkatli, gözlemci, saat düzenini seven, ve bir o kadarda sabırsız köpeklerdir.

Tavsiyem: Elinizde bir dondurma yiyecek görsünler hazır olda yerinde patinaj çekerek beklerler, sabırsızlanırlar heyecanlanırlar, siz iradeli ve net tavırla hayır dediğinizde beklerler, kısa bir süre sonra kafasını sağ sola çevirir ve sizin ilk boşluğunuzda elinizdekini bir anda kaparlar ve tek lokmada götürürler, bu kadar sinsi ve akıllı olduğuna şaşarsınız. Yapmanız gereken sabrını fazla taşırmadan sizin komutunuzda siz isteğiniz zaman elinizdekini ona vermek, böylece itaat duygusu artacaktır. Aşırı heyecanlı tavırları sizi yumuşatmasın, omuzlar dik göğüs dışarda bir tablo sergileyin, fakat sabrını taşırmayın, o ince çizgiden sonra ne yapsanız o yerinde durmaz hoplar zıplar cıyaklar ve bazen kendini duvardan duvara vurur.

Saat konusuna çok dikkat edin, hergün akşam saat 8'de yemek, yürüyüş ve oyun için ayırıyorsanız, bu düzeni 5dk bile bozmanızı hissederler ve hiperaktifleşirler. Bu zamanı siz belirleyin ve hergün aynı saat aynı süre düzenini uygulayın. Bir kaç günde adapte olacaktır ve o zamandan önce uslu uslu sizinle zaman geçirmeyi bekleyecek. Ama bugün pazar 2 saat fazla salayım, yada bugün yağmur var salmayayım derseniz düzeni bir günde bozulur. İstikrarlı olmanız gerekiyor. Ayrıca bu saat düzeninde ortam düzenide olmasını severler, düzen dışında bahçenizde insan, kuş bir şey gördüklerinde tekrar heyecanlanırlar ve başınızı ağrıtırlar. Özellikle çocuklara çok meraklıdırlar, bir çocuk ondan uzak durursa ona yakın olmak için yerinde duramaz, onu tanıması gerekli koklaması gerekli, sıcak teması severler.

Kaçma konusunda çok dikkatli olmalısınız, kafeslerinin kilitlerini açmada, tellerin üstünden atlamada ve hatta internette birçok video var, kafes tellerinden tırmanarak kaçıyorlar. Bu konuya dikkat edin, gerekli önlemleri alın. Çünkü olursa evden çıkarsa, kimi görse onun yanına gidecek ve yeni arkadaşlar edinecek dışarıda çok mutlu olacak, evin yolunu aramak aklına gelmeyecek. Ve bulmanız çok zor.

Sizi yönetmesine izin vermeyin, her gün yemini suyunu verirken, bekle, hayır, ye, git gel komutlarını tekrarlayın kafasına kazınsın, yemek için herşeyi yaparlar ve asla doymazlar ben görmedim. En güzel eğitim yemekle olur, en azından bu temel kelimelere kesinlikle itaat ederse, sizi ısırırken canınızın yanma sesinden değilde, hayır dediğiniz için bırakması gerekiyor.

Huskylerle çok birlikteliğim olduğu, Ben kendim elimi ağızına sokup ısır dediğim halde elimi ısırmayı bırak sıkıştırmıyor bile, dişinden damağından tutup oyun dahi oynuyoruz insan tenine alışsın ve ısırmasın diye. Diş kaşıma oyuncakları kullanın ama sizi ısırmasına izin vermeyin çünkü bunu oyun sanıyor ve zarar vermediğini düşünüyor, ilerleyen günlerde 3.kişilerede benzer oyunlar yapar ve ısırdı diye başınıza iş açar. İnsanların üstüne zıplamayıda çok severler, bunada izin vermemeniz gerek çünkü 3.kişiler bundan pek hoşlanmıyor, bu yaşlarda bunun önüne geçmenizi tavsiye ederim. Sıcaklar ile ilgili ise nemin az olduğu yerlerde gölge altında durması direk güneşten uzak durmasını sağlayın, nemin yüksek olduğu yerlerde ise biraz köpeğiniz mayışacaktır, arada buz küpleri verirseniz kütür kütür yiyecek ve serinleyecektir. Son olarak küçük kemik kesinlikle vermeyin tavuk kanadı gibi, hızlı yedikleri için bağırsak delinmelerine ve iç kanamalara sebep olur. Yavaş yemek tüketen Husky yoktur, yapacak bir şey yok.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-06-17, 18:15   #10
Profesyonel Köpek Eğitmeni
 
Köpek Eğitim Uzmanı üyesinin avatarı
 
İstanbul (Anadolu Yakası)
Üyelik Tarihi: Ara 2014
Mesajlar: 40
Köpek Eğitim Uzmanı Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: 4 aylık husky, ısırıyor ve saldırıyor

tequilaa tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
15 ağustostan beri benimle olan neredeyse 4 aylık bir husky'm var. ev ofis çalıştığım için genelde haftanın 4-5 günü evde oluyorum. 2 hafta önce bir seminerim vardı ve 4-5 gün üst üste sabah erken gidip akşam geç geldim. bununla birlikte ısırma ve vahşileşme başladı. ayaklarıma, diz kapaklarıma, kollarıma ve ellerime saldırıyor, bazen canımı yakıyor, o anda çıkardığım sesten anlık bırakıp gene ısırmaya devam ediyor. onu sakinleştirmeye çalışıyorum ancak kulaklar tamamen geriye gidiyor ve vahşi bir görüntü alıyor. günde 3-4 defa bu tür nöbet diyebileceğim duruma giriyor. evdeki eşyaları alıp kaçırıyor ve onları dişliyor. oyuncaklarına dönüp bakmıyor bile. top gibi oyuncakları anında bahçede yok ediyor. özgür ruhlu dendiği için giderken onu bahçeye bırakıyorum. ben evdeyken salon kapısı sürekli, açık, istediği zaman girip çıkıyor. o kadar deli atlayıp sıçrıyorki sağ ayak lifini kopardı. ilk defa köpek bakıyorum ve ne yapacağımı bilemiyorum. ısırma huyundan nasıl vaz geçirebilirim?
Değerli köpek sahibi,

Öncelikle bu dönemlerde bu tip problemler bir çok ırkta yaşanabiliyor. Ancak sizin problemleriniz bir nebze daha fazla. Bunun sebebi köpeğinizin hiperaktif bir yapıya sahip olması. Bu gibi problemlerin ortadan kaldırılması yönünde size ilk önerim köpeğinize daha fazla hareket etme imkanı sağlamanızdır. Ne kadar evinizin bahçesinde yaşasa da gün içerisinde ağırlıklı olarak yatar uyur pozisyonda kalacaktır. Bu sebeple sizin köpeğinizle birebir aktivite içinde olmanız gerekir. Bu çalışmalara at getir ile başlayabilirsiniz, ilk etapta attığınızı geri getirmeyecektir ama sorun değil önemli olan hareket etmesini sağlamaktır. Bu durumu günlük rutine bağladığınızda bir süre sonra köpeğinizin daha da sakinleştiğini göreceksiniz. Bununla birlikte Husky' ler inatçı bir yapıya sahip olduklarından sahipleri tarafından eğitilip iyi bir seviyeye gelmeleri biraz zor olmaktadır. Bunu sağlayan köpek sahipleri tabii ki vardır ancak disiplinli bir çalışma sürdürmeniz gerekir. Bolca vakit ayırarak disiplinli bir eğitim çalışması fırsatınız bulunmamakta ise profesyonel destek almanızı önerebilirim.
Husky' ler kulaktan dolma bilgilerle daima "kötü köpek" olarak anılmaktadır. Bu yaklaşım hem bir hayvan sever olarak hem de yüzlerce eğitim yarışma-seminere katılan ve binin üzerinde köpek ile çalışan bir köpek eğitim uzmanı olarak beni fazlasıyla şaşırtmaktadır. Amerika ve Kanada' da köpek ırklarının çalışma ve itaat zekası yönünden yapılan bir araştırmada 45. sırada yer alarak bir çok ırkı geride bırakmıştır. Köpeğinize yeterli emeği verdiğinizde hayatınıza güzellik katarak eşlik edeceğinden hiç şüpheniz olmasın.

Küçük dostunuzla keyifli yıllar dilerim.
__________________

WEB yerindekopekegitimi.com/
Tel : 0850 885 0 348
  Alıntı Yaparak Cevapla


Cevap Yaz
Bu Konuya Yalnızca Köpek Eğitmenimiz Cevap Verebilir!

Konu Araçları

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
3 aylık erkek Husky, ücretsiz! boopkit Ücretsiz Köpek İlanları 11 11-08-12 22:20
2 aylık husky beslenmesi byloft Köpek Beslenmesi 4 20-12-11 23:05
1-2 Aylık Husky Arıyorum... hero1212 Köpekler 1 01-07-11 16:58
1 aylık ve 10 aylık kedilerimi vermek zorundayım denizalbayrak Ücretsiz Kedi İlanları 0 11-03-10 00:59Saat 14:24.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203