Markamama.com

Cevap Yaz
Eski 08-11-08, 03:46   #1

>Ferik ve Bulut< üyesinin avatarı

>Ferik ve Bulut< Çevrimdışı
Varsayılan Gül Hanım'ın Barınağı

Gül Hanımın Barınağı

Gül Hanım'ın Barınağı-alexcikjpg

Ben,eşimi kaybettikten sonra, tesadüfen bir hayvan sever oldum 25 sene önce... Henüz 40ımda değildim ve yolda tekme ile kenara itilen bir köpek gördüm. Ona vurulan tekmeler canımı acıttı. Onun arka tarafı çok pislenmişti,kokuyordu.. O da bundan ÇOK UTANIYORDU!. Onu bir taksinin bagajında (bagajı gazetelerle döşeyerek) evime getirdim. Belden aşağısı felçliydi ve yaşlıydı. Adını Ece koydum, onu yıkadım. Etraf onu istemedi ve ben bir eski evi kiraladım. Ece, 3 sene sevildiğini fark ederek yaşadı. Tabiiki artık acı çeken, aç, aciz hayvanları fark etmeye başlamıştım ve onlarda nasılsa hep önüme çıkıyorlardı ve halada öyleler ama...

Gül Hanım'ın Barınağı-ekmek_beklerken___jpg

Bu eski ev artık özürlü kedi ve köpek evi olmuştu + 2 tanede konteynırı kedi evleri yaptım! Burasının aşırı dolu olmasının bir başka nedenide bazı hayvansever! arkadaşlardır. Senelerdir evimin ve barınağın kapılarına evlerindeki kedilerini kutular içinde; köpeklerinide tasma ile bağlayarak terk ettiler. Bazı kediciklerin ölülerini görmek zorunda bırakıldım.. Köpekler kedilerin yabancı bizim olmadığını bilerek boğmuşlardı...
Gül Hanım'ın Barınağı-yorumsuzjpg
Bana, bu hayvan severler gerçekten hiç acımadılar, ben emekli bir sağlıkçıyım sadece, aynı zamandada kronik astım hastasıyım, ilaçsız nefes alamıyorum. Ve 7 ay önce kalp damarlarımda tıkanıklık görüldü. Ben telefonla beni arayanlara; kedi ve köpek alamayacağımı söylediğimde, hakaret işitiyorum. Belediyeden kısırlık dışında hiç yardım görmüyorum, hiçbir dernek bana yardım etmiyor, onların yardım listelerinde yer bulamadım..

Gül Hanım'ın Barınağı-pasajpg

Köpeklerimde artık benim gibi yaşlılar ve onları belediyemin barınağına terk edemem! Fırınlardan ucuz ekmek arıyorum. Hasta kedi, köpeklerim beklemedeler...
Bacağı kırık kedi 8 yada 10 aylık bir oğlan, dayak yemiş, kırık ön ayak acil tedavi edilmeli. Böbrek hastalarına diyet kutu, yaş mama vermem söylendi, alacak durumum yok. Yo-yo bebeklikten baktığım kısır erkek kedim, hasta ve tedavisi yarım kaldı. Daha 6 kedim hasta ama bunlar çok aciller.

Paşayı ise; bir balık lokantası bebekken alıp, balık artıklarıyla beslemiş ve onu bu hale getirdikten sonra çoluk çocuğun taşladığı bir yere terk etmişler. Bende onu ağlarken gördüm, çocuklar ona SAKAT PİSLİK diyorlardı.. Ona haydi bize gidelim dedim, oda yüzüme baktı ve peşime takıldı barınağa kadar. Ne yazıktır ki, insanlar bize gülüyordu, Deli falan olduğumu düşünüyorlardı.. Burada 34 köpek(bir kısmı özürlü) + 130 kadar kedi var. Nasıl yemek bulurum üzüntüleri beni hasta etti, buranın kirasını vermek artık çok zor oldu. Yıllar içinde bütün birikimlerim bitti. Beni, kedi, köpek evlat edinmek isteyenler ve gerçekten yardım yapacaklar arasın, hayvanını vermek istiyenler LÜTFEN aramasın.

Gül Hanım'ın Barınağı-alexin_iyiki_annesi_varjpg

Benim hayatta iki korkum oldu: Barınaktaki ve dışındaki köpek, kedilerime günlük yemek bulamamak ve başıma birşey gelirse;burada yaşayan + akşamları bir dilim ekmek için beni bekleyen hayvancıklar ne olur?
Karşıma çıkan kaza geçirmiş, tekmelerle çeneleri kırılmış, (hatta bir yavru dişi köpeğe tecavüz edilmiş) köpekler, kedilere yardım etmeleri, yani ben başlarında bekliyeyim gelin alın diye aradığım dernekler maalesef, gelmeyince onları buraya taşıdım... Ve burası doldu bir şekilde... Artık birileri gelip sadece 5 genççe kısır köpeği evlat edinsinler istiyorumki, bu sabah gördüğüm, kemikleri sayılabilir korkmuş koca bir kemik yığını olmuş kız kangalı alabileyim! Üstelik kulaklarıda aynı Paşam gibi kesilmiş! Bir çiftlik onu sahiplenebilir mi? Buralarda şimdilik göz kulak olurum onada.
Köpeklerin kulakları NEDEN KESİLİR?, hiç anlıyamadım. Allah sizden razı olsun. İnşallah buraya yardım gelir.Sevgi dolu,sağlıklı bir gelecek dilerim size ve tüm Havhav çalışanlarına
Yardım etmek isteyen hayır severler ve kargo şirketi Gül Hanımı arıyarak, tarifle burayı bulabilir. İlginiz için ÇOK TEŞEKKÜRLER. Sevgiyle kalın. Gül ve barınaktaki herkes SEVGİLERİNİ gönderiyor.
Tel:0212.592.57.47 0535.287.14.61

12/05/2008

*alıntı
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-11-08, 13:05   #2

Yurt Dışı
ozgurbulut34 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Gül Hanım'ın Barınağı

Üzücü gerçekten, ama neden kimse hiç birşey yazmamış merak ediyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-11-08, 17:34   #3

Yurt Dışı
ozgurbulut34 Çevrimdışı

Bir adım atmak için hem Gül Hanım hem de onun gibi hayvanseverlerin barınaklarına destek vermek için birşeyler toplamaya ne dersiniz?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-11-08, 20:47   #4

oslem_ üyesinin avatarı

oslem_ Çevrimdışı

mihav ailesi olarak bıraraya gelıp bıseyler yapamazmıyız elımızden geldıgınce?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-11-08, 13:00   #5

merve çağrı üyesinin avatarı

merve çağrı Çevrimdışı

yazınızı okurken ağladım.hayatın gerçek yüzünü o kadar doğru cümlelerle anlatmaya çalışmışsınız ki? bende ileri derece de bir hayvan severim.izmirde ki hayvanların da oradakilerden pek farkı yok.inanır mısınız sabahları işe gitmek için evden çıkarken biraz erken çıkıyorum sırf yolda gördüğüm kedilere az da olsa mama vereyim o gün için karınlarını doyurabileyim die.ama maalesef tabi ki yeterli deil.ah keşke zengin olsaydım sizin gibi hayvanlara sahip çıkmaya çalışan,kendi imkanlarıyla o hayvanlara hayat vermeye çalışan kutsal insanlara çok çok çok yardım edebilseydim.yaşamak budur bence.zengin olup son model arabalarda gezip 1 gece de bilmem kaç para harcamak deil.insan ya da hayvan yardıma,sahiplenmeye ihtiyacı olup aç birinin karnını doyurabilmektir ona su vermektir sevgini şefkatini vermektir.işte ben buna yaşamak diyorum ama bu da bizim çoğu insanımızda olmayan bi duygu işte.neyse daha fazla kafanızı şişirmeyim yoksa okadar doluyum ki yaz yaz bitmez.size bir öneride bulunmak isterim gül hanım.umarım yazımı okursunuz.bu site de hayvansever olmayanların işi yok zaten.açık adresinizi yazsanız herkes bir paket gönderse ya da elindeki imkaNI NEYSE BİR PAKEt SÜT BİLE göndersek size yine az da olsa yardımımız dokunur die düşünüyorum.bu konuda bu sitede çok duyarlı insanlar olduğuna inanıyorum ben.lütfen bu yazıyı okuyanlarda duyarsız kalmasın.gül hanıma yardım edelim.şehir farketmez önemli olan kapler bir olsun.lütfen bu çağrıyı duyalım arkadaşlar..............................

Bu konu en son " 13-11-08 " tarihinde saat 13:03 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-11-08, 02:25   #6

ozgurbulut34 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Üzücü gerçekten, ama neden kimse hiç birşey yazmamış merak ediyorum.

herhangi birinin bir şey yazıp yazmaması önemli olmamalı be özgür....
içinde hissetse kâfi değil mi sence?...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-12-08, 19:32   #7

verybeng Çevrimdışı

bir zaman lar üvey baba diye bir dizi vardı orda birileri çocukları kaçırıp dilendiriyorlardı yinede sokaklarda sakat çocukların dilendigini gördügümde bunun bir şebeke işi olduğunu düşünürüm .gül hanımın barınağı denince de aklıma böyle şeyler geliyor nedenmi bukadar yaralı bukadar perişan bukadar ızdırap içinde yaşayan çok sayıda hayvanı nerede buluyor bulunduğu bölge küçüçük bir yer haydi getiriyorlar diyelim gelenlerin hepside yaralımı sakatmı geliyor gül hanımın bulunduğu bölgede okadar çok hayvan besleyen insan varki neden yanlızca getirip gül hanıma bırakıyorlar yada gül hanım kendisi sokak sokak gezip sakat hayvanları topluyor ve bunların resimlerini yayınlıyor o çevrede oturan insanlarda sordunuzmu gerçekten hayvanlara bakıla biliniyormu yoksa yüzlerce hayvanı o eve tıkayıp eziyetmi ediliyor durmadan yardım çağrıları yapılıyor gelen yardımlar gerçekten bu hayvancağızlaramı harcanıyor ? yoksa? gül hanım bu işe başlamadan önce neile geçiniyordu ? hemşireymiş nerede hemşirelik yapmış? sicil numarası nedir? hayvan sever olmadan önceki mal varlığı ile bugünkü mal varlığı arasında nekadarlık bir fark var ? hangi veteriner kılinigine nekadar borç takmıştır hangi pet shop ta nekadar mama almış ve parasını ödememiştir ? neden internet üzerinde yardım çığırtganlığı yapılıyor bu konuda yasal izini varmı ? banka hesapları incelendimi zavalı hayvancıklar hiç bir şeyde haberiniz olmadan sırtınızda neler kazanılıyor siz halen sefil ve aciz vaziyettesiniz İYİ BİR TİYATROCU ROLÜNÜ ASLA UNUTMAZ . O kuduğum bir kitap vardı siz hayvan severlerin veya herkesin okumasını tavsiye ederim Orhan kemalin ,üç kağıtçı .gerçek yaşamın ta kendisini anlatıyor birileri malı götürürken onun çevresinde ondan faydalananlarda onun çığırtkanlığını yapıyor ?????????????
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-12-08, 00:56   #8

Varsayılan İşin aslı?

Öncelikle merhaba verybang arkadaşım, adettendir bir merhaba niyetin rengini belli eder çoğunlukla...
Hoşgeldiniz mihav.com'a...
Mesajınızı baştan sona okudum....
İddialarınız doğru olabilir nitekim sorularınız da oldukça uygun yalnız eklediğim yazının altında bir 'ALINTI' ibaresi mevcut. Bu sizin de bildiğiniz üzre bu yazının bize ait olmadığını, yazıyı başka yerden aldığımızı gösteriyor. Kaynağı olduğu gibi belirtmek de reklam'a girdiğinden site kurallarına aykırı. 'ALINTI' kelimesi de hukuk kuralları açısından yeterli. Yöneticilere danışarak bunu öğrendik.
Bu durumda siz de eğer iyi niyetli idiyseniz yaklaşımız başka türlü olmalıydı.
Yazının ilk sahibinin kim olduğunu bulmalı, bu soruları onlara yöneltmeli ve tahmin ettiğiniz gibi bir durumsa bizleri de uyarmalıydınız. Değilse de başka türlü bir katılımda bulunurdunuz.
Ha diyeceksiniz ki siz niye sormadınız bu soruları?
Eh akıl akıldan üstündür, düşünemedik diyelim. Zaten konular doğru veya yanlış oldukları için açılmazlar, değişik fikirler katkılar olsun, insanlar fikirlerini beyan etsin, konu gelişsin diye başlık açılır böyle forumlarda.
Kaldı ki açan kişinin ya da site sahiplerinin bu soruları sorma mecburiyeti söz konusu da değil. 'ALINTI' kelimesi gayet açık ve net.
Bu soruları bize sormak yerine ya bizzat kaynağına yönelecektiniz ya da 'siz bu soruları sordunuz mu' diye daha kibarca bir yaklaşımda bulunacaktınız.
Kitaplar sahiden muhteşemdirler....
Ve sadece üçkağıtçıları anlatmazlar, edebi adabı iyi niyeti de anlatır ve öğretirler....
Çığırtkanlığın da türleri var tabii.
Kimi yardım isterken çığırtkanlık yapar kimi konuşurken
Tükürmeden konuşmak bir sanattır...
Sevgilerimle....

NOT: Eğer doğrusunu öğrenir ve bizleri aydınlatırsanız tüm samimiyetimle söylüyorum gerçekten minnettar olacağız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-12-08, 15:10   #9

verybeng Çevrimdışı

ben gerçekten bir hayvan severim ve onlarca insan tanırım tüm imkanlarını sonuna kadar hayvanlar için harcarlar hiç birzamanda bu tarz bir yaklaşımda bulunmadılar yani yardım tabiki yaptığı işe saygı duyuyorum ama internete bir bakın bütün sitelerde bu bayana yardım yağıyor ve hayvancağızlar halen perişan halde yaşıyorlar neden çok küçük bir alanda yaşıyormuş ve insanların oraya götürüp hayvan bırakmaları ulaşım açısında zormuş bulunduğu bölge k.çekmece sınırları içindeymiş o bölgede bulunan arkadaşlara sordum k.çekmece belediyesi bu konuda çok duyarlı davranıyormuş telefon etiginiz anda gelip sokaktaki hayvanı alıp götürüyormuş ve tedavisini kısır laştırmasını yapıp getirim tekrar aynı yere bırakıyormuş çoğumuz belediyelere isyan ederken bu tür yerlere sesimizi çıkartmıyoruz neden çünkü insanların bu işi gönüllü ve allah rızası için yaptıklarını düşünürüz eyer amaç buysa yüzlerce sakat hayvanı aynı eve istifleyip onların rızkını yemek insanın ayağına dolaşır ama niyet bu olduğu için ben isyan ediyorum ve zavallı hayvancağızlar çok zor durumda yaşamaya devam ediyor çok zordegil insanların gerçek niyetini ögrenmek onunla ayak üstü bir sohpet bile niyeti ortaya koyar varsa tanıdığınız gitsin o cıvarda oturanlara sorsun ve o cıvarda hayvan besleyenlere sorsun yada birileri bankalar üzerinde nekadar yardım geliyor diye hesapları inceletsin gelen tutara rahmen bu hayvan lar neden halen aynı şartlarda yaşıyorlar ??????????????????????
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-12-08, 15:28   #10

beyaz_peri üyesinin avatarı

beyaz_peri Çevrimdışı

ben de böyle bir savaş içindeyim,ta içimde kopan çığlıkları ancak benim gibiler duyabiliyor inanın!
ve gerçekten siz karşınızdakinin sadece anladığı kadarsınız.
paylaşım için sağol cnm arkadaşım...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-12-08, 18:41   #11

kedi meleği üyesinin avatarı

kedi meleği Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 2

Çok üzüldüm,nasıl yardım edebilirim düşünüyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-07-11, 16:13   #12

HÜLYA KARAMAN Çevrimdışı

Buraya Gül hanıma ziyarete gitmeden az evvel rastladım ve yazılanları okuyunca gerçekten çok üzüldüm. Neden ?
Gül hanımı uzun süredir bilirim kendisi ,kedileri,köpekleri daha doğrusu bakabildiği tüm canlar için kendini feda etmiş ve bir dostumun şöyle dediği bir insandır;
"eğer cennet diye bir kavram varsa bu kadın cennetliktir"
birsürü şey yazılmış yorumlar bence çoğu palavra .Bunları yazanlar keşke dönüp okusalar yazdıklarımı ve utansalar ....
Bunları yazanlar üşenmeyip bir gidip görselerdi ya burda o abuk subuk şeyleri yazana dek ? Yer ............ uzak değil arabayla 30 dakika (sarıyerden ) ve metrobüs yolunada yakın ...
Bu hanımların kimseden medet umdukları yok evet yardım kabul ediyorlar ve etmekte zorundalar çünkü emekli maaşıyla onca hayvanla ilgilenmek kolaymı? hiç değil. Onu son gördüğümde dahada zayıflamıştı ,üzerindeki kıyafetleri görseniz onun ne emekler verdiğini anlamanız hiç zor olmazdı . Oraya giderken yolda yemek yedik bir ara onada götürelim dedik ama o kedileri, köpekleri varken boğazından geçmeyecek bir insan ve düşündük heralde dedik Gül hanım kebap yemeyi unutmuştur. Yazı ,kışı orada geçiyor kendinede onların arasında bir ev yapmış ki sahipte çıkabilmek etraftaki sapıklardan koruyabilmek için...
Benim yaklaşık 10 tane kedim var ve ben onlara zor bakabiliyorken bu hanım orada kör, felçli,aids hastası, sakat pek çok hayvana bakıyor. Hepsinin adını tek tek söylüyor ve hepsinin ayrı ayrı hikayeleri var.
Ben bir dostum için yazılanlara hem çok üzüldüm ,hem çok içerledim vede kızdım, bilmeden ahkam kesmeyi ne kadarda iyi bilirmiş kendini hayvansever diye adlandıran şahıslar .

Şimdi bu cevapları bana yazın demek isterdim sonra alıp götüreyimde sizi ,utanın demek isterdim.
Hülya Karaman

Bu konu en son " 13-07-11 " tarihinde saat 12:49 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-11, 02:45   #13

köpekçi üyesinin avatarı

Antalya
köpekçi Çevrimdışı

ben bu gül hanımı haysev üyelerine mesaj olarak çektim. metin doğrumu değilmi bilemem ama doğruysa onları o halde bırakmak istemem
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-11, 10:52   #14

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Okudum Ve Ağladım Bende Aynı Sizin Gibiyim Burada Ne Barınak Var Ne Dernek Yaralı Hasta Hayvanlar Sanki Hep Benim Karşıma çıkıyor Gibi. Görmemezliktende Gelemiyorum Alıyorum Tedavileini Yaptırıyorum Eve Alamıyorum çünkü Evde Yeterince Kedim Var Ofisimde Iyileşene Kadar Bakıp Mecbur En Zor Olsada Güvenli Bulduğum Ve Güvendiğim Insanların Bahçelerine Bırakıyorum Yiyecek Yardımındada Bulunuyorum Daha Fazlada Birşey Yapamıyorum Keşke Herkez Duyarlı Olsa Aynı şehirlerde Olsaydık Kesinlikle Size Limden Gelen Yardımı Desteği Gösterirdim
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları