» Tüm Haberler » Engelli Köpeğe ''Modifiye Araba..''
'Engelli Köpeğe ''Modifiye Araba..'' '
Engelli Köpeğe ''Modifiye Araba..''
İzmir'de araç çarpması sonucu kırılan ön ayaklarını, yanlış tedavi süreci nedeniyle kullanamaz hale gelen ''Boncuk'' adlı köpeğe, yeniden eskisi gibi gezebilmesi için Bursa'nın Osmangazi İlçe Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'nde ''Dog mobile'' takılacak...
 
İzmir'de araç çarpması sonucu kırılan ön ayaklarını, yanlış tedavi süreci nedeniyle kullanamaz hale gelen ''Boncuk'' adlı köpeğe, yeniden eskisi gibi gezebilmesi için Bursa'nın Osmangazi İlçe Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'nde ''Dog mobile'' takılacak.
 
Yaklaşık 3 haftalıkken araç çarpması sonucu ön bacakları çeşitli yerlerinden kırılan Boncuk, sahibi tarafından bir veteriner hekime götürüldü.
 
Yanlış müdahale sonucu, ayaklarından biri arkaya, biri öne doğru kaynayan Boncuk, bu nedenle yürüyemez hale geldi. Osmangazi Belediyesince kurulan Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezinden haberdar olan köpeğin sahibi, Boncuk'u İzmir'den Bursa'ya getirdi.
 
Merkezde bulunan veteriner hekimlerce kontrol edilen Boncuk'un bir ayağı, düzeltilemeyeceği için kesildi.
 
Merkezin veteriner hekimlerinden Aysu İlman, yaptığı açıklamada, Boncuk'un diğer ayağını ise tekrar kontrollü şekilde kırarak, eski işlevini kazanması için çalışacaklarını söyledi.
 
ŞU ANDA KANGURU GİBİ YÜRÜYOR
Boncuk'un vücudunun ön bölümüne, ayrıca ''Dog mobile'' adı verilen seyyar araba takmayı planladıklarını belirten İlman, şöyle konuştu:''Fakat internette dahil olmak üzere her yerde araştırdık, arka tarafı felç olan köpekler için araba var fakat ön taraf için herhangi bir araba yok. Şimdi biz bir araba modifiye etmeye çalışıyoruz. Böylelikle en azından yürüyüp gezebilir. Geçen sürede bel kaslarını güçlendirdiği için zor da olsa kanguru gibi yürüyor ama arabayı taktığımızda, istediği gibi gezip koşabilecek.''
 
''İLK DEFA BÖYLE BİR ÇALIŞMA OLACAK''
Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe de Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'nin, hayvanlar için her yönüyle en ince detayına kadar düşünülmüş özel bir tesis olduğunu vurguladı.
 
Merkezde, her tür hayvana her tür hizmetin verildiğini ve tedavinin yapıldığını kaydeden Altepe, merkezin, Bursa dışında, çevre kentlerden de yoğun ilgi gördüğünü ifade etti.
 
Altepe, uzmanların, Boncuk için getirildiği günden bu yana çözüm üretmeye çalıştığını belirterek, ''Ön ayaklarını kullanıp, arka ayakları sakat olsa, zaten hazır araba var. Fakat hem piyasada Boncuk için araba yok hem de kendini yönlendirdiği ön ayaklarıyla ilgili araba yapmak zor. İlk defa böyle bir çalışma yapılmış olacak. İnşallah çözüm üretilecek'' diye konuştu.
 
(AA)
Haberin Yorumları
Diğer Haberler
ayiraç
Son Eklenen Petler
Badem
Sahibi: Eday
Kedi, Scottish Fold, 11 Aylık
Barni
Sahibi: barni48
Kedi, Scottish Fold, 8 Aylık
Deniz
Sahibi: Eray Özcan
Kedi, Scottish Fold, 1 Yaşında
Smoke
Sahibi: Semihmert
Kedi, Siyam Kedisi, 9 Aylık
Smoke
Sahibi: emre_Skal
Kedi, Scottish Fold, 7 Aylık
Köşe Yazıları
Anket
ayıraçpetizdivaç Pet İzdivaç
cevap Badem, Limon için "Şimdilik Olmaz" dedi.
cevap Deniz, Miya için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Deniz, Juku için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Mavi, Tatlı için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Tatlı, Jerfi için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Tatlı, Bomo için "Bu İş Olur" dedi.
Mihav.com Facebook Hayran Sayfası   Mihav.com'u Twitter'dan takip Et   Mihav.com RSS   Mihav.com'u Favorilerime Ekle

x
2008-2015 Mihav.com
Mihav.com, forum bölümleri hariç tamamen özgün tasarım ve kodlamaya sahiptir.
Bu sitedeki içerik creativecommons.org lisansıyla korunmaktadır.
Her geçen gün büyüyen mihav.com'a nazar değmesin :)
Creative Commons Lisansı