» Tüm Haberler » En İyi Köpek Maması...
'En İyi Köpek Maması...'
En İyi Köpek Maması...
En iyi dostlarımızdandır köpekler. Köpeklerimizin beslenmeleri çok önemlidir. Aksi halde birçok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Bu sebeple köpeklerimize en iyi ve doğal mamaları verirken araştırmacı olmamız gerekiyor.
 

En iyi dostlarımızdandır köpekler. Köpeklerimizin beslenmeleri çok önemlidir. Aksi halde birçok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Bu sebeple köpeklerimize en iyi ve doğal mamaları verirken araştırmacı olmamız gerekiyor. Veterinerler köpeğimizin alması gereken kaloriyi hesaplayabilir. Fakat köpek mamalarında kaç kalori olduğu bilgisi verilmez.

Yetişkin ve yavru köpeklere farklı mamalar vermelisiniz. İkisinin de ihtiyaç duydukları besinler farklıdır. Köpek maması ve yetişkin köpek mamaları için en ünlü markaları değil araştırıp onayladığınız markaları tercih etmelisiniz. Özellikle yavru köpeklerin daha fazla besin değeri olan kaliteli mamalara ihtiyaçları vardır. Biftekli özelliğe sahip mamaların sindirimi kolaydır. Kuzu etli mamalar çoğunlukta alerjisi olan köpeklere verilmektedir.

YAVRU KÖPEKLERİMİZ İÇİN EN İYİ MAMA MARKALARI

Kaliteli bir mama; yavru köpeklerimizin, gerekli besinleri alarak kas ve kemik yapısının güçlü olmasını, direnci yüksek olduğu için hastalıklara karşı kendisini korumasını, atletik olması, sağlıklı tüylere sahip olması, kısacası köpeğimizin hem ömrünü hem de standardını artırmış olursunuz böyle bir mama ile.

Amerika, İngiltere gibi birçok ülke de mamaların içeriği araştırılıp çoğu marka kapatılmıştır. 3000’den fazla pet sahibi kişiler tarafından mahkemeye verilen birçok sağlıksız mama üreticileri ve firmalarının, mamaların içerikleri hakkında ön plana çıkmasını sağlamıştır. %70 oranında büyük bir rakama sahip çoğunluk köpeklerine verdikleri mamaların içeriğini bilmemektedir. Bu sebeple çok sevdiğimiz dostlarımıza, kedi maması, köpek maması ya da ödül maması verirken dikkat etmeliyiz. Mutlaka araştırma yapmalıyız. En iyi köpek maması hangileridir bakacak olursak;

  • Food Elite gibi en iyi köpek maması bulunmaktadır her pahalı marka iyi mama değildir

  • Acana; bu mamanın iki farklı çeşidi vardır. Düşük tahıllı ve tahılsız olarak, düşük tahıllılar da %20 glisemik oranı düşük yulaf bulunur.

  • Petit; tahılsız köpek mamalarıdır.

  • Brit Care; tahılsız köpek mamalarıdır.

  • N&D; düşük tahıllı ya da tahılsız olan iki farklı çeşidi ile düşük tahıllılar da %20 glisemik oranı düşük buğday bulunmaktadır.

  • Wildfield; tahılsız köpek mamasıdır.

  • Orijen; %80- %90 değerlerinde et bulunmaktadır içeriğinde

Bu mamalar et oranı yüksek mamalardır. Tahılsız içeriğe sahip her marka kaliteli değildir, et oranına bakmanız gerekir.Bunun içinde son zamanlarda sürekli gündeme gelen yüksek proteinli ve etli Food Elite köpek mamasıdır

Haberin Yorumları
Diğer Haberler
ayiraç
Son Eklenen Petler
Gece
Sahibi: bugra196
Köpek, Pug, 8 Aylık
Riki
Sahibi: Rikimartin
Köpek, Pekingese, 3 Yaşında
Köpük
Sahibi: Köpük15
Köpek, Maltese, 2 Yaşında
Köpük
Sahibi: Köpük15
Köpek, Maltese, 2 Yaşında
Ponçik
Kedi, Scottish Fold, 5 Aylık
Köşe Yazıları
Anket
ayıraçpetizdivaç Pet İzdivaç
cevap Gece, dudu için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Gece, ALEX için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Gece, Alice için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Köpük, sofi için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Balkız, Vegas için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Balkız, ginger için "Bu İş Olur" dedi.
Mihav.com Facebook Hayran Sayfası   Mihav.com'u Twitter'dan takip Et   Mihav.com RSS   Mihav.com'u Favorilerime Ekle

x
2008-2015 Mihav.com
Mihav.com, forum bölümleri hariç tamamen özgün tasarım ve kodlamaya sahiptir.
Bu sitedeki içerik creativecommons.org lisansıyla korunmaktadır.
Her geçen gün büyüyen mihav.com'a nazar değmesin :)
Creative Commons Lisansı