» Tüm Haberler » Denizli'de İnsanlık Dersi...
'Denizli'de İnsanlık Dersi...'
Denizli'de İnsanlık Dersi...
Bir otomobilin çarpması sonucu arka iki ayağı kırılan bir köpek belediye ekipleri tarafından adeta işkence edilircesine boynuna sarılan kabloyla çöp kamyonuna atıldı. Köpeğin akibeti meçhul. Bu görüntüler hafızalardan daha silinmemişken Denizli'den bir insanlık haberi geldi...
 
Van'da iki gün önce tam anlamıyla bir vahşet yaşandı. Bir otomobilin çarpması sonucu arka iki ayağı kırılan bir köpek belediye ekipleri tarafından adeta işkence edilircesine boynuna sarılan kabloyla çöp kamyonuna atıldı. Köpeğin akibeti meçhul. Bu görüntüler hafızalardan daha silinmemişken Denizli'den bir insanlık haberi geldi.
 
Denizli'de yaralı köpek için yol tek şeride düşürüldü, görevlilerin hemen müdahale ettiği köpek Sokak Hayvanları Kliniği'ne götürüldü.

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü kaza müdahale ekibi, Ankara asfaltındaki yaralı köpek için emniyet şeridi oluşturarak, Sokak Hayvanları Rehabilitasyonu ekiplerinin gelmesini bekledi.
 
Pamukkale yönüne giden ve plakası belirlenemeyen bir otomobil, yolun karşısına geçmek isteyen köpeğe çarptı.
 
İhbar üzerine kaza yerine gelen Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, yaralı köpeğin yattığı yönde emniyet şeridi oluşturarak Denizli Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği'ne durumu bildirdi. Polis, bu sırada trafik akışını tek şeritten sağladı.
 
Trafik polislerinin bilgilendirmesi üzerine kaza yerine gelen Sokak Hayvanları Rehabilitasyon aracındaki görevliler, ağır yaralı köpeğe yaptıkları ilk müdahalenin ardından, köpeği araca alarak Denizli Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği'ne götürdü.
 
Klinikteki Veteriner Hekim Sinan Kılınç'ın müdahalelerine rağmen kurtarılamayan köpek, klinik morguna kaldırıldı.
 
DUYARLI TRAFİK POLİSLERİNE TEŞEKKÜRLER..
 

Denizli Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği sorumlu veteriner hekimi Emine Dangal, durumu öğrenen trafik polislerinin yaptığı çağdaş ve duyarlı uygulamanın kendilerini mutlu ettiğini söyledi.
Gün boyu bu tür olaylarla karşılaştıklarını, ancak her zaman bu şekilde duyarlı davranılmadığını belirten Dangal, “Trafik polislerine yaklaşımlarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.
 
Dangal, “Çok memnun olduk. Çünkü maalesef hayvanları sevmeyen insanlar da çok fazla. Çok tepki gösteren insanlar var. Sadece havlıyor diye gürültüsünden korkup şikayet edenler var. Çok üzülüyoruz. Çünkü onların da yaşama hakkı var. Onlarla olan diyalog, sevgi olarak geri dönüyor” diye konuştu.
 
Yaralı köpeğe müdahale eden veteriner hekim Sinan Kılınç de köpeğin geldiğinde kalp ritminin çok düşük olduğunu ve fazla acı çekmemesi için mecburen uyutmak zorunda kaldıklarını söyledi.
 
Ölen köpeğin klinik morguna kaldırıldığını anlatan Kılınç, “Trafik polislerinin bu davranışı, Türkiye'de örnek teşkil edecek. Çoğu yerde sokak hayvanlarına iyi davranılmıyor. Örneğin gazetelerde yer alan Van'daki olaylar. Bu gibi kişilere polisimizin yaptığı bu davranış örnek olsun. Polisimize bu davranışından dolayı teşekkür ediyor, bundan sonra da bu şekilde duyarlı çalışmalarını sürdürmelerini rica edyoruz” diye konuştu.
 
(AA)
Haberin Yorumları
Diğer Haberler
ayiraç
Son Eklenen Petler
Gümüş
Kedi, Scottish Fold, 2 Yaşında
Hira
Sahibi: fhakanates
Kedi, British Shorthair, 1 Yaşında
Herkul
Kedi, Exotic Shorthair, 8 Aylık
minnoş
Sahibi: oguzkara
Kedi, Tekir Kedi, 5 Aylık
MÜLAYİM
Sahibi: oguzkara
Kedi, İran Kedisi (Persian), 3 Aylık
Köşe Yazıları
Anket
ayıraçpetizdivaç Pet İzdivaç
cevap , Zeus için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Hira, Şükrü için "Kesinlikle Olmaz" dedi.
cevap Hira, Hero için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Hira, Zeus için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Hira, ALEX için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Hira, CASPER için "Bu İş Olur" dedi.
Mihav.com Facebook Hayran Sayfası   Mihav.com'u Twitter'dan takip Et   Mihav.com RSS   Mihav.com'u Favorilerime Ekle

x
2008-2015 Mihav.com
Mihav.com, forum bölümleri hariç tamamen özgün tasarım ve kodlamaya sahiptir.
Bu sitedeki içerik creativecommons.org lisansıyla korunmaktadır.
Her geçen gün büyüyen mihav.com'a nazar değmesin :)
Creative Commons Lisansı