» Tüm Haberler » Artık Köpekler Kostümleriyle Baloya Katılabilir...
'Artık Köpekler Kostümleriyle Baloya Katılabilir...'
Artık Köpekler Kostümleriyle Baloya Katılabilir...
Ayakkabısından şapkasına, en basit tişörtten 250 liralık smokine, köpeğinize her tür kılık kıyafet alabilirsiniz. Ama son zamanlarda, bazılarının aşırılık saydığı bu fenomen başka alanlara yayılmaya başladı. Şimdi, köpekler için Batman, Süperman, Star Wars karakterlerinin kostümleri, hatta düğün kıyafetleri alınabiliyor.
 
Ayakkabısından şapkasına, en basit tişörtten 250 liralık smokine, köpeğinize her tür kılık kıyafet alabilirsiniz. Ama son zamanlarda, bazılarının aşırılık saydığı bu fenomen başka alanlara yayılmaya başladı. Şimdi, köpekler için Batman, Süperman, Star Wars karakterlerinin kostümleri, hatta düğün kıyafetleri alınabiliyor.
 
Artık hayvanlar rahatlıkla bir kostümlü baloya katılabilir. İnternette bütün dünyada ünlü kahramanları ya da figürlerin hayvan kostümleri satılıyor. Amerikalı Rubie’s şirketi, Hollywood filmlerinin lisansını alarak, Star Wars kahramanları Darth Vader veya Prenses Leila’ın, Batman’in, Süperman’in kıyafetlerini üretiyor. Geniş gardıroplarında harem ya da hippi kılığı da bulunuyor. Gerçekçi bir görüntü sağlamak için bu kostümlere iki sahte kol bile ekleniyor.
 
Fransa’da Rubie’s ürünlerini satan Visitoys şirketinde çalışanları "Şimdi en çok ilgi gören, filmi yeni vizyona girdiği için, Batman kostümü. Ama kostümler bütün yıl boyunca çok iyi satılıyor. Satışları yeterince öngöremediğimiz için stoklarımız tükendi. Yeni ısmarladığımız ürünleri bekliyoruz" diyor.
 
HİNDİSTAN’DA 400 KÖPEKLİ TOPLU DÜĞÜN
 
Bu yetmiyormuş gibi, köpekler için düğün töreni kıyafetleri de üretiliyor ve satılıyor. Köpekler için düzenlenen düğün törenleri şu sıralar çok yaygın. Amerika’da, Peru’da bile yapıldığı oluyor. Son olarak Hindistan’da 30 Ağustos’ta kitlesel bir köpek düğün töreni düzenlendi. Indian Times’ın haberine göre, 400’den fazla köpek bu törene katıldı, ama erkek-dişi dengesizliği nedeniyle, sadece birkaç nikah kıyılabildi. Düğünde, beyaz gömlekleri ve tiril tiril smokinlerine bürünmüş damatlar, beyaz peçeli gelinleriyle boy gösterdi. Böyle bir mutlu olay için, ABD’de üç katlı köpek düğün pastası siparişi bile verilebiliyor. Korkmayın, tarifine göre, tadı insan ağzına layık.
 
Cadılar Bayramı’nda kostümlü köpekler para topluyor...
ABD’nin California eyaletinde Cadılar Bayramı’nda (Hallowen) köpekler çocuklar gibi kostümler giyiyor. Haute Dog adlı bir hayır örgütü, her yıl bu bayramda Howl’oween adlı kostümlü köpeklerle bir geçit töreni düzenliyor. 500’den fazla katılımcı, en güzel kıyafet yarışmasına katılıyor.
 
Estetikle ilgili 10 kişinin (California güzeli gibi) oluşturduğu jüri, 4 kategoriye göre bir yıl boyunca bedava köpek maması ödülüne layık görülecek köpekleri seçiyor. Yarışmanın yöneticisi Justin Rudd, "En orijinal, en yaratıcı ve el işçiliği en güzel kostümler ödül alabiliyor" diye anlatıyor. Geçen yıl kazanan köpeklerden biri hot-dog, diğeri tren, ikisi de arı kıyafetine bürünmüştü. "Bu yarışma, hayvanlar için dünyanın en büyük Halloween olayıdır" diyor Justin övünerek.
 
Howl’oween geçit töreninin gerçek amacı, hayvanlara dönük hayır işleri için para biriktirmek. 2007’deki yarışmaya köpeğiyle katılmanın en önemli koşulu 10 dolar ödemekti. Üstelikle, 1 dolarlık Bulldog öpüşü tezgahı da katkıda bulunuyordu. Sonuçta hemen hemen 13.000 dolar (16.000 YTL) toplanabildi. Ama bu yarışma Justin’in ilk deneyimi değil. Daha önce kendi düzenlediği Haute Dog Easter Parade adlı aynı tür geçit töreninin başarısını görünce, Halloween temasıyla ilgili bir başka etkinlik düzenlemeye karar verdi. Bağış topamaya yönelik bu tür yarışmalar, ABD’de çok yaygın. New York’ta ve Santa Barbara’da da düzenleniyor. Santa Barbara’da bu yılki Big Dog Parade’de (büyük köpek geçit töreni), 1200’den fazla köpek buluştu.

 (Hürriyet)
Haberin Yorumları
Diğer Haberler
ayiraç
Son Eklenen Petler
Smoke
Sahibi: Semihmert
Kedi, Siyam Kedisi, 9 Aylık
Smoke
Sahibi: emre_Skal
Kedi, Scottish Fold, 7 Aylık
Tatlı
Sahibi: Nakinci
Kedi, British Shorthair, 1 Yaşında
Ajda
Sahibi: Tanerov
Kedi, British Shorthair, 9 Aylık
Ajda
Sahibi: Tanerov
Kedi, British Shorthair, 9 Aylık
Köşe Yazıları
Anket
ayıraçpetizdivaç Pet İzdivaç
cevap Tatlı, Jerfi için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Tatlı, Bomo için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Ajda, Jerfi için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Ajda, BONCUK için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Ajda, Söriko için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Mavi, Binoş için "Bu İş Olur" dedi.
Mihav.com Facebook Hayran Sayfası   Mihav.com'u Twitter'dan takip Et   Mihav.com RSS   Mihav.com'u Favorilerime Ekle

x
2008-2015 Mihav.com
Mihav.com, forum bölümleri hariç tamamen özgün tasarım ve kodlamaya sahiptir.
Bu sitedeki içerik creativecommons.org lisansıyla korunmaktadır.
Her geçen gün büyüyen mihav.com'a nazar değmesin :)
Creative Commons Lisansı