» Tüm Haberler » 11. Pet Show 2008'de Kedi Ve Köpekler Yarıştı...
'11. Pet  Show 2008'de Kedi Ve Köpekler Yarıştı...'
11. Pet Show 2008'de Kedi Ve Köpekler Yarıştı...
İzmir Kültürpark Uluslararası Fuar Alanı 4 numaraları holde 11. kez kapılarını açan Pet Show 2008'de yarışan hayvan dostları kadar sahipleri de heyecan yaşadı...
 
İzmir Kültürpark Uluslararası Fuar Alanı 4 numaraları holde 11. kez kapılarını açan Pet Show 2008'de yarışan hayvan dostları kadar sahipleri de heyecan yaşadı. Kediler, köpekler, kuşlar ve balıklar kendi dallarında mücadele verdi. Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele ziyaretçi sayısında rekora koştuklarını söyledi.
 
Bu yıl birbirinden renkli gösteriler ve evcil hayvanlar ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Uluslararası Fuar Alanı 4 nolu sergi salonunda Perşembe günü başlayan Pet Show Pazar günü akşama kadar sürdü. Pet gösterileri ve yarışları ziyaretçilerin keyifli saatler yaşamasına neden oldu. Kediler, köpekler, kuşlar ve balıklar kıyaysa yarıştı. Yarışmalar hayvan dostlarımız kadar sahiplerini de heyecanlandırdı.
 
Efor Fuarcılık'ın düzenlediği "kedi güzellik yarışması" büyük ilgi gördü. 47 kedi 5 dalda yarıştı. Kendi ırklarının birincileri arasında yapılan final niteliğindeki yarışmada, Pet Show 2008'in güzelleri seçildi. Yumoş (İran Kedisi) adlı birinci olurken patik isimli kedi ikinci Balım ise üçüncü oldu. Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele dereceye giren kedilere madalya, altın, sertifika ve çeşitli hediyeler verdi.
 
Yine Efor Fuarcılık tarafından düzenlenen "en yetenekli köpek yarışması" ilginç görüntülere sahne oldu. 68 köpeğin katıldığı yarışmada köpek sahipleri verdikleri komutlarla hayvan dostlarını yönlendirdi. Tarçın adlı köpek şampiyon olurken Abygyl ikinci Bob üçücü oldu. Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele dereceye giren kedilere madalya, altın, sertifika ve çeşitli hediyeler verdi.
 
Pet Show'daki en büyük ilgiyi kuşların yarışması çekti. 1. Federasyon Irk Kanaryası Yarışması düzenlendi. Federasyon adına organizasyonu İzmir Bornova Kanarya Sevenler ve Yetiştiricileri Derneği gerçekleştirdi. Bin 100 Irk, Renk ve Doğal kuş 35 dalda yarıştı. İlk üç dereceye kupa, dört ve beşincilere madalya verildi.
 
11. Pet Show 2008 Evcil Hayvan Show'da evcil hayvanlar, evcil hayvan aksesuarları, hayvanların beslenme, sağlık ve bakım ürünleri, tıbbi tedavi ve operasyon ürünleri sergilenidi. Sektörün ve hayvan severlerin buluşma noktası haline gelen show da, evcil hayvan ürünleri ihracatçılarından eğitim-bakım merkezlerine, pet kliniklerinden pet otel ve kuaförlerine kadar çok sayıdaki katılımcı kendisini ifade etme imkanı buldu. Tanıtım ve gelenekselliğiyle 11. Pet Show 2008 Evcil Hayvan Show'un büyük ilgi gördüğünü belirten Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele, "Sanırım bu yıl bir ziyaretçi rekoru daha kırıyoruz." dedi.
 
(CİHAN)
Haberin Yorumları
Diğer Haberler
ayiraç
Son Eklenen Petler
Ceaser
Sahibi: Ceasar2016
Kedi, İran Kedisi (Persian), 10 Aylık
Paşa
Sahibi: Victrola
Kedi, Tekir Kedi, 11 Aylık
Nazlı
Sahibi: Albatu
Kedi, Scottish Fold, 9 Aylık
Pati
Sahibi: ecegece5
Kedi, İran Kedisi (Persian), 1 Yaşında
coco
Kedi, Scottish Fold, 1 Yaşında
Köşe Yazıları
Anket
Evcil Hayvanınız İçin Hangi Mamayı Tercih Ediyorsunuz?
Acana
Bosch
Brit care
Eukanuba
Goody
Hills
Pedigree
Proplan
Royal Canin
Whiskas
Ev Yemeği
Diğer
  Sonuçlar  
ayıraçpetizdivaç Pet İzdivaç
cevap Pati, Paşa için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Pati, peri için "Kesinlikle Olmaz" dedi.
cevap Pati, Dexter için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Pati, Yumak için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Pati, Pamuk için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Pati, sütlaç için "Bu İş Olur" dedi.
Mihav.com Facebook Hayran Sayfası   Mihav.com'u Twitter'dan takip Et   Mihav.com RSS   Mihav.com'u Favorilerime Ekle

x
2008-2015 Mihav.com
Mihav.com, forum bölümleri hariç tamamen özgün tasarım ve kodlamaya sahiptir.
Bu sitedeki içerik Beem Turkey lisansıyla korunmaktadır.
Her geçen gün büyüyen mihav.com'a nazar değmesin :)
Creative Commons Lisansı