» Tüm Haberler » 11. Pet Show 2008'de Kedi Ve Köpekler Yarıştı...
'11. Pet  Show 2008'de Kedi Ve Köpekler Yarıştı...'
11. Pet Show 2008'de Kedi Ve Köpekler Yarıştı...
İzmir Kültürpark Uluslararası Fuar Alanı 4 numaraları holde 11. kez kapılarını açan Pet Show 2008'de yarışan hayvan dostları kadar sahipleri de heyecan yaşadı...
 
İzmir Kültürpark Uluslararası Fuar Alanı 4 numaraları holde 11. kez kapılarını açan Pet Show 2008'de yarışan hayvan dostları kadar sahipleri de heyecan yaşadı. Kediler, köpekler, kuşlar ve balıklar kendi dallarında mücadele verdi. Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele ziyaretçi sayısında rekora koştuklarını söyledi.
 
Bu yıl birbirinden renkli gösteriler ve evcil hayvanlar ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Uluslararası Fuar Alanı 4 nolu sergi salonunda Perşembe günü başlayan Pet Show Pazar günü akşama kadar sürdü. Pet gösterileri ve yarışları ziyaretçilerin keyifli saatler yaşamasına neden oldu. Kediler, köpekler, kuşlar ve balıklar kıyaysa yarıştı. Yarışmalar hayvan dostlarımız kadar sahiplerini de heyecanlandırdı.
 
Efor Fuarcılık'ın düzenlediği "kedi güzellik yarışması" büyük ilgi gördü. 47 kedi 5 dalda yarıştı. Kendi ırklarının birincileri arasında yapılan final niteliğindeki yarışmada, Pet Show 2008'in güzelleri seçildi. Yumoş (İran Kedisi) adlı birinci olurken patik isimli kedi ikinci Balım ise üçüncü oldu. Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele dereceye giren kedilere madalya, altın, sertifika ve çeşitli hediyeler verdi.
 
Yine Efor Fuarcılık tarafından düzenlenen "en yetenekli köpek yarışması" ilginç görüntülere sahne oldu. 68 köpeğin katıldığı yarışmada köpek sahipleri verdikleri komutlarla hayvan dostlarını yönlendirdi. Tarçın adlı köpek şampiyon olurken Abygyl ikinci Bob üçücü oldu. Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele dereceye giren kedilere madalya, altın, sertifika ve çeşitli hediyeler verdi.
 
Pet Show'daki en büyük ilgiyi kuşların yarışması çekti. 1. Federasyon Irk Kanaryası Yarışması düzenlendi. Federasyon adına organizasyonu İzmir Bornova Kanarya Sevenler ve Yetiştiricileri Derneği gerçekleştirdi. Bin 100 Irk, Renk ve Doğal kuş 35 dalda yarıştı. İlk üç dereceye kupa, dört ve beşincilere madalya verildi.
 
11. Pet Show 2008 Evcil Hayvan Show'da evcil hayvanlar, evcil hayvan aksesuarları, hayvanların beslenme, sağlık ve bakım ürünleri, tıbbi tedavi ve operasyon ürünleri sergilenidi. Sektörün ve hayvan severlerin buluşma noktası haline gelen show da, evcil hayvan ürünleri ihracatçılarından eğitim-bakım merkezlerine, pet kliniklerinden pet otel ve kuaförlerine kadar çok sayıdaki katılımcı kendisini ifade etme imkanı buldu. Tanıtım ve gelenekselliğiyle 11. Pet Show 2008 Evcil Hayvan Show'un büyük ilgi gördüğünü belirten Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele, "Sanırım bu yıl bir ziyaretçi rekoru daha kırıyoruz." dedi.
 
(CİHAN)
Haberin Yorumları
Diğer Haberler
ayiraç
Son Eklenen Petler
Pastel
Sahibi: SelinSazcı
Kedi, Scottish Fold, 8 Aylık
NEFES
Sahibi: Ata-Ay
Kedi, British Shorthair, 8 Aylık
ŞANSLI
Sahibi: Aslı Varır
Kedi, British Shorthair, 1 Yaşında
Tosbik
Sahibi: Selime
Kedi, Scottish Fold, 1 Yaşında
gofret
Sahibi: gofret_
Köpek, Labrador Retriever, 6 Aylık
Köşe Yazıları
Anket
ayıraçpetizdivaç Pet İzdivaç
cevap Tosbik, Pamuk için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Tosbik, hürrem için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Sayko, Balım için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Gırgır, Ponçik için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Gırgır, Milka için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Gırgır, İnci için "Bu İş Olur" dedi.
Mihav.com Facebook Hayran Sayfası   Mihav.com'u Twitter'dan takip Et   Mihav.com RSS   Mihav.com'u Favorilerime Ekle

x
2008-2015 Mihav.com
Mihav.com, forum bölümleri hariç tamamen özgün tasarım ve kodlamaya sahiptir.
Bu sitedeki içerik creativecommons.org lisansıyla korunmaktadır.
Her geçen gün büyüyen mihav.com'a nazar değmesin :)
Creative Commons Lisansı